Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Madness a co bys za paste polecal :?: . I tu takie pytanko, czy po zmianie pasty strace gwarancje ??9mysle ze tak ale jak to widza specjalisci) ?? I jaka paste polecacie??chodzi mi o firme. :?:

 

Madness--> jak sprawdzasz temp na rdzeniu?? poprzez paluszki czy co?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że odpowiadam za madnessa, ale może będę akurat szybszy ;)

@sew_server: Nasze karty sa od Gigabyte i temperaturę sprawdzamy V-Tunerem :)

Tutaj masz odpowiedź dotyczącą past. IMHO bierz najwydajniejszą :)

http://www.neotec.pl/page.php?id=21

 

@Madness: Hej :) Napisz może tutaj, odpowiedź, bo może inni będą też zainteresowani przyczynami słabej podkręcalności rdzeni kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego że jeśli zmienia się gluta na rdzeniu to panowie w serwisie prawdopodobnie się skapną. Ale można dokupić taką taśmę termoprzewodzącą i sprawa załatwiona. Jak delikatnie wyciągniesz kołki to nie powinno być problemu. Pasta jak powiedział wojs jak najwydajniejsza. Ja używam srebrnej. Temp. sprawdzałem V-tunerem ale instaluje go tylko w wypadku jak jest to konieczne. Jego skutkami ubocznymi są przycinki w grach i markach, kręcenie samej karty też jest utrudnione. Odradzam instalowania go na "stałe". a co do słabo kręcocncych się rdzeni. To powiem tak; przyczyn jest wiele np. niedowoltowanie rdzenia, przegrzewanie się. Np. podnoszenie napięcia na AGP wcale nie poprawia krecenia grafy. W radkach nawet pogarsza bo przecież regulatory dążą do wyrównania napięcia na zadanym poziomie. Jeśli dodamy im pracy to zaczynają sie przegrzewać i cała para idzie w gwizdek. Dobre chłodzenie i stery to połowa sukcesu (fast writes trzeba wyłaczyć w takim Radku jak mój). No ważne jest też trafić fajny egzemplarz. Niektóre po prostu będa chodzić z nominalnymi ustawieniami i ani grama wyżej. Ale to trzeba mieć już pecha. :)

A tak w ogóle to ja tej karty się dopiero uczę więc jeśli coś pochrzaniłem to nie bijcie :D Przedtem Nvidia FX 5700 więc mam jeszcze sporo braków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@madness:

Odpowiem tutaj, bo może kogoś to zainteresuje.

 

1/ Glut jest paskudny i ciężko schodzi. Polecam jakiś spirytus i waciki oraz chusteczki.

2/ Użyłem pasty od Titana. Jest na bazie aluminium, ale tylko taką miałem. W rankingu past wypada lepiej od "zwykłych silikonów".

3/ Mam wyłączone fast-writes

4/ Na AGP mam normalne napięcie. Nie podwyższałem, bo wiem, że to nic zazwyczaj nie daje.

5/ Mam ten sam model, co Ty. R96P128DH.

6/ Pamięci ogólnie są dobre, bo 3,3ns pozwala teoretycznie pracować na maxc 303MHz, a my tu wyciskamy po 330. Tyle jest u mnie max stabilnie. BTW. Mam radiatorki na pamięciach i wyciąg spod karty na śledziu.

7/ Artefakty pojawiają mi się, gdy mam rdzeń powyżej 460MHz. Pamięć mam na stałe ustawioną na 330MHz, bo ona na tyle mi max się kręci bez artefaktów. A, wiec to wina rdzenia. Rdzeń też może śmiecić.

8/ Stery, których używam to Catalyst (Omega) 4,7

9/ VPU recover działa niezbyt przyjemnie. Kto maił radka 8500 i Prince of persia SOT, wie o czym mówię ;)

10/ Wywaliłem tę blachę na radiatorze. Ogranicza wlot powietrza. Dl;a mnie zbedny śmieć ;)

11/ Ja z ATI od paru lat :) Rage128=>Radeon8500=>Radeon9600PRO. Madness - dobra platforma. Zobaczysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja juz całkowicie nie wiem co z twoją kartą nie tak wojs. U mnie nieznaczne arty pojawiają się na 586MHz. Pamięci tak samo jak u ciebie. Jeśli masz zainstalowanego v-tunera to go wywal i wtedy sprawdź. Bez ingerencji chyba nie będzie więcej :( Jak możesz to sprawdź napięcie na rdzeniu.

Punkty pomiarowe ( 4 zdjęcie od góry) u mnie jest 1,3V jak w pysk strzelił wahnięcia +- 0,01V. Na pamięciach mam prawie max. to co podaje samsung 2,6V (max. dopuszczalne 2,625V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca mnie zrozumiałeś. Artefaktów nie widzę. Tylko AtTool mi nie chce wskoczyć wyżej ponad 461MHz. Prawdopodobnie pierwsze artefakty zobaczyłbym tak jak Ty, gdzieś prz 580MHz!

Nie będę mierzył napięć, bo to takie małe, że jeszce zrobię jakieś zwarcie ;)

Tak, więc ostatecznie mam kartę ustawioną tak:

 

CORE = 459 Mhz, MEM= 333 (666) Mhz

 

A wyniki w 3DMarku takie mam:

 

3DMark3003 - 3800 PKT

3DMark2001 - 11600 PKT

 

Na poprzedniej karcie (Radeon 8500, którego nb. chcę sprzedać teraz :) ) miałem 1100PKT i 8500 PKT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wlasnie dostalam radka 9550 od gigabyte i zanim wsadze go do kompa chce troszke zmienic chlodzenie i w zwiazku z tym chce na gpu wsadzic radiator od vulcano 7+ ktory wazy ponad 500 g i nie wiem czy mi to utrzyma a tam sa tylko 2 dziurki zeby to zamontowac.moze ktos zna bezpieczniejszy sposob? na montaz tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Agnieszka:

IMHO nie ma sensu dawac tu takiego dużego radiatora. Zobacz, że nawet Radeony 9600 Pro Ultra mają stosunkowo małe radiatory. Większym problememm może być niedovoltowany rdzeń lub pamięć :( (za niskie napięcie). Proponuję użyć AtiTool i zobaczyć dokąd "dojedziesz". A wtedy aprawdź na V-Tunerze temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź, czy karta jest sprawna, bo jak zrobiesz moda, to już raczej kaplica ;)

Kiedyś miałem padniętą płytę główną innym razem modem. Kupiłem zepsute. Więc warto najpierw zobaczyć, z czym masz doczynienia ;)

Ja Ciebie akurat rozumiem, bo sam nalepiłem radiatorki na pamięci jak jeszcze jechałem autobusem do domu z kartą :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego że jeśli zmienia się gluta na rdzeniu to panowie w serwisie prawdopodobnie się skapną. Ale można dokupić taką taśmę termoprzewodzącą i sprawa załatwiona. Jak delikatnie wyciągniesz kołki to nie powinno być problemu. quote]

 

Oco Ci chodz z ta tasma termoprzewodzaca bo nie czaje?? 8O Jak de;ikatnie wyciagne to nie powinno byc problemu z czyM ?? :)

Dzięki za odpwoiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajesz taką samą taśmę, jak była na początku. Chodzi o to, żeby nie było widać, że grzebałeś tam!

Proste, nie? Wygląda jak by nikt nie zdejmował radiatora!

Jak pocharatasz kołki, albo połamiesz, to będzie widać, że się dobierałeś do rdzenia karty i grzebałeś pod radiatorem! Też proste, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojs coś małe masz te wyniki w 3Dsmarkach mniej wiecej takie jak moje a sprzęt mamy niemal identyczny (ja też mam procka 11x200Mhz) a w w 3Dsmarku 2k1 to wogule strasznie malutko. Z tego co Wiem to Madness ma o wiele wyższe !!! Bo chodzi mi o to że prawdopodobnie będe mógł załatwić sobie tego właśnie Gigabytea w miarę tano ale teraz zastanawiam się czy jest sens wogule się starać o niego :/ Gdybys mógł to zrób testy na Catalystach 4,9 beta i daj wyniki do ORBa. Madnessa też bym prosił o to samo. PLEASE to bardzo ważne !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia, dlaczego mam takie cienkie wyniki. Moze to wina tego, że cały czas jadę na nieprzeinstalowanym windowsie?! (wcześniej R8500).

@PeCet99:

Jakich używasz sterowników, bo ładne masz te wyniki?! :)

Czego używasz do podkręcania grafy? AtiTool?

 

I pytanko do wszystkich!

 

Na jakiej podstawie stwierdzacie: Tak, to już koniec. tak zostawię i nie kręcę więcej? Na podstawie AtiTool, na podstawie widocznych artefaktów, czy czego?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja np. po tym ze jak zwiekszylem rdzen o kolejne 5 mhz to 3d mark03 juz sie zawieszal przy wlaczeniu benchmarka a pamiatki poznaje po tym ze jak podwyzszyelm tez o 5 to wlaczylem ten "test" graficzny w atitool'u i zobaczylem artefakciki :x

Oki zaczailem oco chodzi z ta tasma :D Sorki za tak glupie pytanko

wojs - >nie stresuj sie :? ale miales w sumie prawo -takie pytanie . . .

 

co to ten fast writes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Catalyst 4.9 na razie nie bedę instalował. Miałem na chwilę i nie byłem zachwycony. Na omegach lepiej się kręci. To moje wyniki:

3DMark03 - 4482pkt

3DMark01 14304pkt.

Aquamark3 34501pkt.

 

Ale dzisiaj pewnie pobiję te wyniki bo testuję 600MHz na rdzeniu. Jak na razie pomyślnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PeCet99:

Nie chcę zmieniać sterowników, bo mi wtedy jakoś RadLinker nie trzyma ustawień po resecie :(

Zastawnów się nad tą kartą, ale IMHO na Twoim miejscu bym nie zamieniał jej na tego Gigabyte'a. Nawet, jak ją zakręcisz lepiej, niż ja, to zysk będzie 10%. Bez sensu. Lepiej poczekaj na spadek cen Radeona 9800!

 

A tak w ogóle, to nic mnie nie powstrzymuje, żebu ustawic kartę na 480/680MHz, ale jaki jest sens tego, skoro sypie artefaktami?!

@Madness. Zrobiłeś V-Moda, czy co? U mnie by już była siara na ekranie przy 600MHz na rdzeniu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

W zwiazku z tym ze zamiezam kupic tego Radka 9550 i

wyczyalem tutaj wiele chwalebnych opini o firmie Gigabyte.

Zastanawiam sie ktora firme wybrac czy tego wlasnie Gigabyte'a czy moze Sapphire.

A ze nie jestem obeznany w tych firmach z gory dziekuje za rady.

 

Nad tymi kartami sie zastanawiam:

Gigabyte

Sapphire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wyniki mam na Catalystach 4.9 beta. Moim zdaniem są zaj.ebiste te stery bo w porównaniu do 4.8 mam 100pkt więcej w 3dMarko 03 i 300pkt więcej w 3dMarku 01 :o Kręce Ait TrayToolsem i do tego jeszcze obnizam taimingi ile się tylko da (jest to trochę uciążliwe bo TrayTools nie zapamiętuje ustawień taimingów po restarcie systemu i trzeba za karzdym razem przesuwać suwaczki :( Ale i tak prawdopodobnie zmienię na tego 9600pro od Gigabytea bo mogę go mieć za taką kase że po sprzedaniu mojej wyjdę na zero albo mi nawet coś zostanie :) Byłbym very happy gdybym miał takie wyniki jak Madness :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Madness - wygląda faktycznie jak w Holandia ;) Budę masz wypasioną. Miejsce na 2 wentyle z tyłu to to, o czym zawsze marzyłem :)

Jednak nie sądzę, żeby u mnie było przyczyną złe chłodzenie. Ale, zeby się przekonać walnę sobie wentyl ThermalTake'a z boku na czas testów i oblookam, kiedy w 3DMarku2003 pojawią się śmieci :)

@PeCet99: obyś miał więcej szczęścia niż ja ;) Ja nie narzekam, ale nie pogardziłbym takim czymś: CORE-500 RAM-660 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

W zwiazku z tym ze zamiezam kupic tego Radka 9550 i

wyczyalem tutaj wiele chwalebnych opini o firmie Gigabyte.

Zastanawiam sie ktora firme wybrac czy tego wlasnie Gigabyte'a czy moze Sapphire. 

A ze nie jestem obeznany w tych firmach z gory dziekuje za rady.

 

Nad tymi kartami sie zastanawiam:

Gigabyte

Sapphire

Ja bym wzioł tego Gigabyte i zamontował mu jakiegoś wiatraczka na tym radiatorze i można kręcić wie wlezie. A i wyniki w 3Dmarkach ma ciekawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

W zwiazku z tym ze zamiezam kupic tego Radka 9550 i

wyczyalem tutaj wiele chwalebnych opini o firmie Gigabyte.

Zastanawiam sie ktora firme wybrac czy tego wlasnie Gigabyte'a czy moze Sapphire. 

A ze nie jestem obeznany w tych firmach z gory dziekuje za rady.

 

Nad tymi kartami sie zastanawiam:

Gigabyte

Sapphire

Ze swojej strony mogę jedynie polecić R9550 firmy Gigabyte (którego posiadaczem jestem od rana :) )

Póki co rdzeń poszedł na 445MHz (aktualnie testuję 450 po zmianie pasty pod radiatorem) a pamięci na 275MHz (DDR550)

Wyniki benchmarków: (sterowniki Omega 2.5.5.58 )

3DMark2001SE (build 330) 12 462

3DMark2003 (build 3.40) 3 574

Aquamark3 (ver. 3.0) 28 291

 

No i jeszcze demko z DOOMA3:

1024x768:

Low 24,8

Med 24,6

High 21,1

U-Hi 18,3

 

800x600:

Low 37,7

Med 37,1

High 29,9

U-Hi 24,2

 

Wszystkie testy przeprowadzono na Epox 8RDA3I, Thorton2000+@Barton3200+ i 2*256MB DDR Kingston[5-3-3-2,5]

Pozdrawiam i mam nadzieję, że komuś się to przyda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...