Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Do wszystkich ktorzy sie zastanawiaja czy w sklepie www.apollo.pl ten HIS za 310 to 128 bit. Odpowiedz brzmi TAK. Ja zamowilem i od tamtego wtorku sie nim ciesze i na BANK jest to wersja 128 bit. Nie wiem jak z tym Gigabaetem (czy jak to sie pisze) ale mysle ze tez to wersja 128bit'owa. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie biore tego z apollo, na gów** mi power DVD jak nie mam odtwarzacza, i jakies tam kolorowe pudelko ;) ... Chyba sie przekonam do apolla, bo kiedys wcale takim tanim sklepem nie byl :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dopiero co wrocilem z miasta i zamowilem tego Gigabayta za 320zl ( jeden sprzedawca nie wiedzial czy to 128 bit ale drugi mnie zapewnil ze to wlasnie ta karta), prawdopodbnie jutro a jesli nie to na 100% pojutrze ja dostane i zapodam pare wynikow.

Chcialem sie jescze zapytac, czy w przypadku nie dzialania tej karty na moim kompie (AGP X4,300W zasilacz) moglbym ja wymienic w sklepie na inna, czy to zalezy od dobrej woli sprzedajacego, czy mam takie prawo ? Prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde a w wydzialy tego apollo.pl sa raczej na poludni... a nie w Trojmiescie :( i dochodzilaby ta wysylka 18,3 PLN :/

A moze jeszcze poczekac? Bo mam jeszcze spokojnie miesiac czasu i jak patrze na historie cen radka 9550 to warto sie chyba zastanowic... na poczatku tematu jest mowa o sumach grubo ponad 400zl. Ale czy jeszcze stanieje? (w najblizszym czasie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aerial, ja czekalem dlugo, mialem chyba ze dwa razy z 400 zeta na grafe, i zawsze mi kuzwa cos wypadalo, albo wycofali 9100, albo ceny kart graficznych tak nagle zaje**scie podrozaly, to moje chyba ostatnie podejscie i juz pierwszy krok poczynilem wplacajac zaliczke ;) Ale mysle ze jak euro sie nie podniesie i zadne cyrki z unia europejska nie zaistnia, to tylko ta karta moze taniec, wiec mysle ze w przeciagu miesiaca spadnie jescze o jakies 5-10% na bank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie jescze zapytac, czy w przypadku nie dzialania tej karty na moim kompie (AGP X4,300W zasilacz) moglbym ja wymienic w sklepie na inna, czy to zalezy od dobrej woli sprzedajacego, czy mam takie prawo ? Prosze o odpowiedz

Aross; powinna pójść spoko, bo nie ma dodatkowego zasilania, a zresztą to nadal RV350. Co do AGP, to obsługuje 4x i 8x - tak mi wypisało na Futuremark. Poza tym, teoretycznie od 1 maja sklepów ma nie interesować powód ODDANIA a nie tylko wymiany towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta idzie stabilnie na 425/283 co mnie bardzo zadowala.

Narazie zrobiłem 3 podejscia do tematu 3dMarka2001SE (nie mam dobrego innego - 2003 wywala mi się na Pixel shader), kto ma ochotę, może zerknąć:

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8042579 - tu się jeszcze bałem; standardowe chłodzenie

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8052713 - tutaj dmucha już wiatraczek 6cm Z BOKU karty (naciąłem mu obudowe i nasunąłem na kartę]

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8052764 - i tyle, przy większych MHz na core wysypał mi się program.

 

Narazie nie chcę nic naklejać na pamięci ani zmieniać chłodzenia GPU, bo szykuję się do chłodzenia wodnego (po wypłacie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No jak na reszte konfigu to wynik ok. Przydał by ci sie lepszy proc, tak 2400+ to już nawet spoko. A ten ASRock ma bardzo słabą przepustowość ramu niestety, co też dużo zmniejsza wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Voltar, wydaje mi sie ze troche slabo jak na twojego kompa... to raczej nie wina grafy, no ale jesli nie grafa to co ?

Moim marzeniem to jest osiagnac po O/C ok.7000 markow na moim sprzecie(oczywiscie na tym gigabaycie), ale mysle ze bez O/C to spokojnie 6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panowie mam zla wiadomosc. Padl mi wlasnie moj Radek 9550 XT :(. Jest troszke po przejsciach - tzn przyklejane radiatorki i zmieniane chlodzenie oraz smarownia radiatorkow pasta, ale przed wyslaniem do serwisu przeczyscilem wszystko. I nie powinni sie domyslic ze bylo cokolwiek ruszane, choc jezeli sa zdolni to sie skapna :D. Ale nie wiem czy wymiana chlodzenia = utrata gwarancji. Zobaczymy juz niebawem. W tym czasie juz zamowilem Radeona 9600 Pro od Gigabyte'a w AREST.pl Swojego Gecuba wysylam jutro do serwisu. Jak wszystko bedzie ok to sie bede cieszyl. Z moja obecna karta na PCI S3 Virage juz nie moge wytryzmac choc nie jest az tak zle...:P ale fimow to sie nie da ogladac :D.

Gecube Radeon 9550Xt padl mi jakos podczas drukowania i pracy w Wordzie. KArta podkrecona stale na 439/560. Wiec ostrzegam wszyskich posiadaczy, ze karta moze byc wadliwa..... Ale po powrocie z serwisu chetnie ja sprzedam bo pewnie wymienia na nowa. Jezeli sa jacys chetyni to prosze o kontakt na GG: 1630754 Cena bardzo atrakcyjna :D. Wyniki karty w podpisie. Pozostaje mi poczekac te 2 tygodnie gdzies mniej wiecej az karta wroci... Oby to byl pierwszy i ostatni egzemplarz ktory tak wlasnie sie zachowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panowie mam zla wiadomosc. Padl mi wlasnie moj Radek 9550 XT :(. Jest troszke po przejsciach - tzn przyklejane radiatorki i zmieniane chlodzenie oraz smarownia radiatorkow pasta, ale przed wyslaniem do serwisu przeczyscilem wszystko. I nie powinni sie domyslic ze bylo cokolwiek ruszane, choc jezeli sa zdolni to sie skapna :D. Ale nie wiem czy wymiana chlodzenia = utrata gwarancji. Zobaczymy juz niebawem. W tym czasie juz zamowilem Radeona 9600 Pro od Gigabyte'a w AREST.pl Swojego Gecuba wysylam jutro do serwisu. Jak wszystko bedzie ok to sie bede cieszyl. Z moja obecna karta na PCI S3 Virage juz nie moge wytryzmac choc nie jest az tak zle...:P ale fimow to sie nie da ogladac :D.

Gecube  Radeon 9550Xt padl mi jakos podczas drukowania i pracy w Wordzie. KArta podkrecona stale na 439/560. Wiec ostrzegam wszyskich posiadaczy, ze karta moze byc wadliwa..... Ale po powrocie z serwisu chetnie ja sprzedam bo pewnie wymienia na nowa. Jezeli sa jacys chetyni to prosze o kontakt na GG: 1630754 Cena bardzo atrakcyjna :D. Wyniki karty w podpisie. Pozostaje mi poczekac te 2 tygodnie gdzies mniej wiecej az karta wroci... Oby to byl pierwszy i ostatni egzemplarz ktory tak wlasnie sie zachowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie zj** i nie mogłem tego u góry ani edytować ani skasować wiec dopisuje poniżej :).

 

hehehehehe, no to jest nas 2 i tez pracowałem na 4MB S3 Virge (da sie ogladac filmy tylko rozdzialke trzeba zmniejszyc na 800x600 i 16bit, hehehehe). Co ciekawe moja karta byla 460/560 i szla niezle w 3dmarku, ale zachcialo mi sie pograc w dooma no i..... Mi wymienili na nową także nie ma strachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, moglem sie dzisiaj urwac na 2 godzinki, wiec wskoczylem biegusiem w fure i obskoczylem pare dobrych sklepow w centrum Lodzi (az spodenki poprułem jak przeskakiwalem przez siatke na Zachodniej zeby poleciec na skroty hehe - ale czego sie nie robi dla dobrej karty ;))

- w Lucky Star jakiekolwiek Gigabate'y 9550 skonczyly sie juz i moga sprowadzic ale dopiero..za 3 tyg i to w cenie 380zl..no comments

- w ACT nie maja zadnych kart Gigabate'a (a to ciekawe, bo w linku dystrybutora sa uwzglednieni), maja tylko R9550 Saphirea ale u kogos tu na forum okzalo sie ze one nie musza byc kompatybilne z AGPx4 wiec lepiej nie ryzykowac...

- w sklepie na Politechniki (nie pamietam nazwy ale duzy sklep) tez juz nie maja tej karty, moga sprowadzic ale to min 1-2 tyg czekania a jaka cena - niewiadomo, ale prawdopodobnie tez okolo 400zl ...

Jutro zadzwonie do jeszcze kilku ktore mam na liscie a nei zdazylem dzis objechac i dokoncze relacje, ale wniosek jest jeden, te karty juz sie koncza zanim sie jeszcze na dobra sprawe zaczely , bo nowe dostawy DROZEJA :( jeszcze kilkanascie dni temu jak sie za nimi ogladalem to byly, a przede wszystkim tanie byly ;)

Moze producent lub dystrybutor kapnal sie ze maja wiekszy potencjal niz R9200 i powinny byc znacznie drozsze ?

Zreszta na przykaldzie R9550 widac jaka s<span style="color:red;">[ciach!]</span>y****ska polityke cenowa przyjeli producenci i dystrybutorzy grafiki...ta karta to praktycznie R9600 (tylko obnizone zegary) wiec koszt jej wyprodukowania jest praktycznie taki sam, to skad ta roznica w cenie ja sie pytam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze są inne pamięci ale to bardzo nie wpływa na cenę. Prawdopodobnie rdzenie tych kart miały jakieś problemy z standardowymi taktowaniami a po obniżeniu pracują stabilnie. Więcej mi się nie nasuwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no to nie ciekawie, mam nadzieje ze chociaz ten moj zamowiony gigabayte 9550 po O/C nie bedzie wadliwy, i wszystko bedzie git

Tequila sunrisa, no to u was w Łodzi ch*jnia, u mnie w Tarnowie dosyc w sumie niezle cenki az ostatnio widzialem gigabayte'a 9550 po 275 wprawdzie pewnie to 64 bit ale to i tak tanio jak na ta karte (komputronik - 299 )Ehh juz sie nie moge doczekac kiedy ja odbiore i obejze od poczatku do konca 3dmarka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi nie odpisuja z tego apoll'a mimo ze sie zarejestrowalem :|

Jak tak dalej pojdzie bede zmuszony kupic HIS'a i wyjdzie te 20zl taniej i szybciej. Lecz ciagle sie waham, do pelnej jasnosci potrzebowalbym jakiegos porownania karty HISa i Gigabyte'a na tym samym configu (zegary kart ustawione tak samo na poziomie maxymalnych bez artefaktow dla obu kart) i chcialbym zobaczyc jaka bedzie roznica np w 3dmarkach. Moze ktos czarno na bialym pokazac jaka jest roznica miedzy tymi kartami? Bo za wiele osob piszacych tu nie ma tych kart i ciezko te wyniki ze saba porownywac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aerial, ja mialem podobny problem, i niestety nawet na necie nie znalazlem porownan innych producentow 9550, ale z tego co czytam na forum to przynajmniej duzo lepiej sie gigabayte kreci, a w apollo drozszy o "dziesiataka" :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie przeglądam ofertę action i zauważyłem taka kartę

GIGACUBE ATI 9550EXTR 128MB TV DVI cena ok 430zł czyżby to ten wyżyłowany model :?:

Zato cenę moża się zastanowić, szczególnie jak się nie chce kręcić i ma się kupca na CS :)

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8042579 - tu się jeszcze bałem; standardowe chłodzenie

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8052713 - tutaj dmucha już wiatraczek 6cm Z BOKU karty (naciąłem mu obudowe i nasunąłem na kartę]

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8052764 - i tyle, przy większych MHz na core wysypał mi się program.

Masz 700pkt więcej mimo słabszego proca 8O

U mnie jest cosik z<span style="color:red;">[ciach!]</span>e tego jestem pewien :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie laika - nie warto dokladac kasy do tego GIGACUBE ATI 9550EXTR... co to wogole jest za firma ? ma w swojej ofercie cos wiecej niz kilka okazjonalnych podzespolow ? jakies tradycje w produkcji sprzetu wogole ? co z tego ze troche lepiej sie kreci i jest te kilka % wydajniejsza dzieki temu, moim zdaniem wlasnie to jest powodem padow ktore zalicza, prawdopodobnie gorsze materialy, czy tez wykonanie

To jest jak z japonskimi furami skladanymi w Japonii i w Europie, niby jedno i drugie to Honda (Toyota itp) ale tylko te z Japonii maja renome naprawde niezawodnych...

 

edit

PS

SEW > to ja pisalem na GOLu w watku "karty" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...