Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Aross > no ja w grudniu mam zamiar zmienic na cos lepszego bo rodzenstwo mi wraca ze Stanow ;) kupuje tego radka bo do grudnia to jednak jeszcze kupa czasu, a potem sprzedam tego Gigabatea (mam nadzieje ze z minimalna strata)

Hmm w sumie mozesz sie do mnie odezwac za te 3 miechy, skoro mieszkasz po sasiedzku to moze sie dogadamy i sciagne ci tez cos za $ ;)

Aross > no ja w grudniu mam zamiar zmienic na cos lepszego bo rodzenstwo mi wraca ze Stanow ;) kupuje tego radka bo do grudnia to jednak jeszcze kupa czasu, a potem sprzedam tego Gigabatea (mam nadzieje ze z minimalna strata)

Hmm w sumie mozesz sie do mnie odezwac za te 3 miechy, skoro mieszkasz po sasiedzku to moze sie dogadamy i sciagne ci tez cos za $ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh :) gdybym nie musial tak dlugo czekac to moze bym sie zdecydowal ;) ale i tak dzieki za propozycje :P narazie jednak czekam w apollo (nie)cierpliwie, a moze moja cierpliwosc zostanie wynagrodzona i mi opchna tego Radka za 299 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami jak się coś wali to nie wysyła. Lepiej nie wciskać wtedy ponownie wysyłania bo się takie hece dzieją. Ale już ok :)

Ale wygląda zę ja swoim oczywistym postem przyblokowałem ci kasowanie. Wstyd mi :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!Szukałem tu odpowiedzi na moje pytanie lecz...niestety nie znalazlem.Moje pytanie brzmi nastepujaco!!!Czy Radeon 9550 to jest okrojona wersja Radeona 9600(chodzi o zegar z 325 na 250)!!!!!I jakie jest najlepsze chłodzenie na takiego radeona do ok.60 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpruwacz->Jakie masz wyniki w benchmarkach bez kręcenia??

 

Do 60 zł kupiłbym radiatorki na pamięci, założył wentyla na radiatorze na karcie (jeżeli jest taka możliwość) i kupił wentyla na śledziu i zamontował go pod kartą. To starczy w zupełności i temp. w budzie, a nawet na procu spadnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!Szukałem tu odpowiedzi na moje pytanie lecz...niestety nie znalazlem.Moje pytanie brzmi nastepujaco!!!Czy Radeon 9550 to jest okrojona wersja Radeona 9600(chodzi o zegar z 325 na 250)!!!!!I jakie jest najlepsze chłodzenie na takiego radeona do ok.60 zł.

Tak R9550 od R9600 różni się tylko taktowaniem i ewentualnie zastosowanymi pamięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrala moja pazernosc :twisted: Wzialem Sapphire z esc (jak bylem to wyjmowali nowiutka dostawe z kartonow). Lepek nawet jeszcze nie ogladall jakie maja kostki wiec dal mi karte do obejrzenia i sa zgodnie z tym co tu bylo mowione Samsunggi 4ns. Coolerek na rdzeniu podobny do tego z hisa (ja i tak zmieniam) i bardzo latwo zejdzie (jest luzny) chyba na srebrnej rzadkiej pascie. Niebawem zapodam wyniki bo dalem za ta karte cale 285zl 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot:

Hehe w esc to mialem nieprzyjemna przygode :) bo kupilem jeszcze nagrywarke cd liteon i dalem starszemu on poszedl do samochodu bo goraca bylo a ja zostalem przy kasie zeby czekac na paragon (w ogole to kolejka spora tam jest naogol) i BUM!... Liteonik lezy na ziemi :) wyslizgnal sie... ale sladow nie ma zadnych zewnetrznych uszkodzenia... ogolnie jestem dosc zestresowany teraz (aktualnie sciagaja sie omega drivers 2.5.58 ) a jeszcze bede msial sprawdzic czy mi dziala ta nagrywarka... bo koles jak odchodzilem wspomnial ze "jakby co" mi jej nie wymieni tylko moze ja dac do serwisu. Jedno szczescie ze to nie z moich wlasnych łapsk polecial wiec nie bede stratny na gotowce. Gorzej, bo chcialem go malowac a jesli poleci do serwisu to predzej mi farba zaschnie w puszce niz go pomaluje :evil:

ale ogolnie esc jest spoko, koles co tam sprzedaje chyba jest wlascicielem i sie dosc dobrze zna (nie to co w wiekszosci sklepow gdzie sprzedawca robi wrazenie kogos z innej branzy :wink:)

Mortinus - esc.pl jest sklepikiem w gdansku na ul slowackiego i tak sie sklada ze bylem w poblizu, wiec wysylka 0zl :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na testy. Sam się nie mogę doczekać jak kolega na Sapphire'ku odblokuje dodatkowe 4 potoki :D :D :D

Ale tak na serio to zżera mnie ciekawość bo muszę kupić nową grafę, a co do modelu jestem juz przekonany.

Mógłby ktoś podać wyniki Radka 9550 w benchmarkach bez kręcenia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to obiecany tescik karty Sapphire Radeon 9550 128Mb / 128bit

Moze kilka slow o karcie. Wyglad karty jest dosc podobny do serii radkow 9200 (zieolony laminat). Karta posiada pamieci SAMSUNG o czasie dostepu 4ns. Rdzen chlodzony jest malym coolerem podobnym do tego z modelu HISa. Jest to mala okragla blaszka ktora jest polaczona z pierscieniem aluminiowym "zeberkami" a w srodku znajduje sie niesamowicie szybko krecacy sie (to wada :) ) wentyl 4x4cm. Co ciekawe w wentylu (w wirniku) sa umieszczone 2 male niebieskie ledy rozswietlajace na niebiesko karte... Ogolnie trzeba przyznac ze ten coolerek jest dosc dobrze wykonany (ma wytloczone nawet napisy Sapphire). Niestety jego mozliwosci chlodzenia sa raczej znikome (mala powierzchnia i maly wentyl) a do tego jest bardzo glosny (jak zwykly wentyl 4x4 lecacy conajmniej na 5000 obrotow... jak sobie radzi o tym za chwile).

Karte postanowilem przetestowac na domowym configu (bo kupiona zostala pod powstajacy znacznie mocniejszy). Wazne dla testu jest to, ze odbywa sie on na niesamowicie zawalonym systemie Win2k Professional ktory jest bez reinstalki na hdd prawie rok :) Mysle ze nowa instalka dosc istotnie moglaby poprawic wyniki, a dodam ze najwiecej nasmeicily w systemie zmiany mnoswtwa sterownikow do roznych kart itp... wiec naprawde jest tu lekki bajzel. Testy odbyly sie na procu AthlonXP 2600+ (FSB 166 - nie wiecej bo zatarl mi sie wentyl z chipsetu i wole nie ryzykowac) ale nie barton wiec 256kb cashe L2. Plyta epox 8rda3 i 256 ramu oem... Stery Omega Drivers 2.5.58. Buda zamknieta, 0 nawiewu na karte, tylko 1 wentyl wyciagajacy pod PSU. Ogolnie mamy lato co owocuje wzrostem temp w obudowie o kilka ladnych C. Zrobilem wiele testow w celu wyczucia granicy oc karty przy boxowym niewspomaganym chlodzeniu. Wyniki:

 

rdzen / pamieci (default) : 249,75 / 391,5

3dmark2k1 - 7873 (wynik zblizony do niekreconego 9200se 128bit 64ram)

3dmark2k3 - 2130

 

rdzen / pamieci (oc) : 445,50 / 540

3dmark2k1 - 11118 (roznica 3245)

3dmark2k3 - 3300 (roznica 1170)

AquaMark - 26,364

 

Zwiekszenie taktowania rdzenia na 452 powodowalo odpalenie VPU recover'a w 3dmarku2k1 (tylko). Natomiast puszczenie ramu powyzej 270 (540) generowalo artefakty (minimalne ale zawsze to arty). Pamieci byly gorace (ciezko utrzymac palec) ale to pikuś w porownaniu do np hynixow 5ns na radku 9200se ktore na defaultowych taktowaniach (400) byly jeszcze cieplejsze (nie dalo sie utrzymac palca). W wypadku rdzenia trudno zbadac jego temp, bo gorna czesc "blaszki" jest oddzielona zeberkami od dolnej i bardzo slabo sie grzeje (cooler chlodzi glownie te zeberka i nie daje sie nagrzac gorze). A dotkac spodu blaszki niestety sie nie da... Zreszta napewno ja wymienie (halas) a radiatorki (alu z pocietego radiatora 486) na pamiec mam ale czekam na tasme termoprzewodzaca. Mysle ze moga dac mi troche mhz, bo tak jak na diabelnie goracych hynixach radiatorki raczej zwiekszaly stabilnosc (nie bylo artow w cieplejesze dni) niz mozliwosci oc, tak w samsungach (goracych ale nie az tak) powinny dac troche mhz (czytalem kilka opini o samsungach 4ns na gf4ti), chociaz to sie okarze, bo roznie z pamieciami bywa :)

Podsumowujac nie wydaje mi sie aby ktoras z kart (Sapphire HIS Gigabyte) miala zdecydowanie lepsze wyniki na tych samych zegarach. Zobaczymy jak spisze sie na lepszym configu, chlodzeniu i przede wsyztkim czystym systemie. Aha no i karta kosztowala 285zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no, przyznam ze jestem pod wrazeniem, za ta cene to chyba dopiero mozna kupic radka 9200 a co dopiero karte ktora ma takie ladne osiagi, chyba pod wzgledem cena/jakosc przebija wszystkie hisy i gigabajty itp ;) widac jak na dloni ze majac ta grafe to grzech nie podkrecac ;) Moglbys jescze napisac jakim programem podkrecales swoja karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu ;) juz myslalem ze zemdlales jak zobaczyles wyniki i stad brak odzewu ;)

Imho naprawde przyzwoite wyniki w stosunku do Gigabate;a i Hisa, czyli wniosek taki, ze kazdy R9550 (firmowy) spelnia swe zadanie = wydajnosci podobne

roznica tylko w cenie i rodzaju chlodzenia, co dla mnie jednak jest na tyle wazne ze postaram sie dopasc Gigabatea mimo wszystko ;)

Grajac w gry, ogladajac filmy to nie przeszkadza, ale przy dluzszej pracy na kompie kiedy trzeba sie skupic to kazdy swist wiatraczka wku*** nieziemsko

aerial napisz jeszcze czy ten Saph leci na AGPx8 ? moglbys sprawdzic jakos czy pojdzie na AGPx4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki pieklo!!!Ja mam hynixy pamieci ale gdzie to jest o czasie dostepu???czy mam 4???I narazie nie sprawdzalem ile mam 3dmarkow!!!Dzisiaj moze zobacze!!!J czy mozna mojego radka wykrecic na Radeona 9600Pro!!!!!???????On ma taktowania 400/500!!!!wiec chyba pojdzie???thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezła cena :-) I niezłe możliwości.

A ja wczoraj opyliłem syfa 9600SE za 270 pln 8)

 

Spoko Rozpruwacz, pójdzie; wszystkim idzie.

Czas dostępu pamięci (o tym też już było) określa ostatnia cyfra na kostce (zazwyczaj po kresce),

np

-4

-5

 

Zajrzałem trochę na forum o mojej płycie głównej i rozwiązałem problem z RAIDEM; a teraz tnę 2 radiatory z pentium na kostki pamięci, dzięki za patent (ale zarąbista robota :lol:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AERIAL

 

 

mam jedną prośbe aboś powiedzial jaki jest rozstaw dziurek na których zamontowany jest radiator i z coolerem w tym szafirku. bo chce tam wsadzic cos innego a karty jeszcze nie mam ale radiator juz tne a tu cos wymysle. z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kur...cze.Mam HYNIXY-4!!!!! na tym moim XPowerku.Uruchamiam ATITool a tu...patrze mam ustawienia Core 249.75 Mem 195.75!!!Czy to jest wporzo??Bo z tego co wiem to taktowanie ma byc 250/400!!!!Hmmm moze specjalnie tak puscili ot tak....Ale nic bedzie chłodzenie i nowy zasilacz to bede mial radka 9600Pro(mam nadzieje)Proca tez musze zakrecic.A tak z innej beczki patrzyłem na forum o grach.Niektórzy maja sprzety o niebo lepsze od mojego i w splintera 2 nie graja na full a ja gram i chodzi jak ta lala.THX Voltar!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sie okazalo, nie ma gigabaytow 9550 w Apollo !! ale sie wkurzylem, nie znacie moze jakichs tanich sklepow w malopolsce gdzie moge nabyc tego gigabayta? Nie wiem wogole co sie stalo ze juz nie zamawiaja ich :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAAAAAA!!!!czyli Core i Mem mnoze razy 2???!!!i to jest wynik???Czyli tak....nie zastanawiajac sie dlugo na moim Xpowerku z tych taktowan ktore podalem dalem na CORE 276.75 MEM 206.30!!!Czyli kazda z tych liczb mnozy sie przez 2 i to jest to??!!!Tylko sie troche boje bo mam za chłodzenie tylko radiator i to do tego Aluminium......To jest bezpieczne?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo będę miał Gigabyte'a z Komputronika to się pochwalę. Do tego dokupuję wiatrak na śledziu pod kartę, wiatraczek 4x4 na radiator i radiatorki na pamięci oczywiście CU :D Zobaczymy co z tego wyjdzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STÓJ!:evil:

To nie tak; pamięci to DDR, zmieniają stan na wstępującym i zstępującym zboczu napięcia DLATEGO EFEKTYWNE TAKTOWANIE PODAJE SIĘ JAKO

2 X WIĘKSZE. To co masz na suwakach, bez radiatorów, radze podkręcać najwyżej do 225 (efektywnie 450) i sprawdzaj czy są artefakty. Core nie mnoży się przez 2 tylko można pociągnąć bez chłodzenia do OK 400 MHz 8)

BEZ DODATKOWEGO CHŁODZENIA - przeczytaj test Aeriela na Hisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to dobrze ze ATI dala wersje radeona 9600 z mniejsza czestotliwoscia.Z karty za 330-350 zł mozna zrobic taka za 550zł....wiec naprawde chwała im za to....jak dla mnie...a tak patrzac na poczatek wypowiedzi o radeonie 9550 to czemu ktos mowi o Unrealu 2k4???Przeciez on ma male wymogi.U mojego kumpla ktory ma kompa 3 letniego chodzi na full.Ciekawe jak far cry bedzie sie sprawowalo???Mam za malo ramu...To zdecydowanie.A moze ktos ma podobny sprzet i moze sie wypowiedziec?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...