Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

marek_0011--> wyczyść driver cleanerem stery i zapodaj jeszcze raz te zomegadrivers.net z sekcji Win9x/Me

 

maxymili--> Jak nie kręcisz, to podobno na najnowszych catalystach lepsza wydajność. a Jak kręcisz to do 400 Mhz core mi poszedł bez chłodzenia dodatkowego (z tym, że na Gigabycie)

 

krzych650--> Jak będę w domu, to sprawdzę te drivery, ale czytałeś o problemach na omegadrivers.net:

 

"UPDATE:

If you downloaded the original release of my drivers and you had problems with ATITool, download the drivers again, I have made a small update just to fix this issue, the original size of the drivers was 17.6MB, the new one is just 16.7MB, so make sure you have the correct file by looking at the size".

 

Może to jest z tym związane? A może po prostu nie złamali dla tej wersji blokady romu (jak DNA dotychczas - najnowsza, a nie pokręcisz...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze pytanko: Ktos tu cos wspominal ze ma takie skroty na plpt z radlinkera ze zmieniaja mu taktowania. Np jak gra zwieksza a do idle zmienia na jakies mniejszy zeby nie katowac za bardzo karty. Ja jakos u mnie nie moge tego znalesc :) jak to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madness -> spróbuję przeczyścić system z driverów

Voltar -> nie pamiętam oryginalnego rozmiaru, bo wypakowałem driwery z archiwum i następnie je sksowałem (dla pewności ściągnę jeszcze raz)

aerial -> PPM na skrót lub exec i "create radlink" (dalej dasz radę :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aerial; to ja pisałem. Dokładnie po to ich używam.

Jak masz Omegi i Radlinkera, to po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na skrót do programu który chcesz dopasować, zraz w drugiej sekcji menu kontekstowego pojawią się dwie ikonki z opisami. Jeden z nich brzmi: Create Radlink

No to siup i create :)

Na pulpicie wyskoczy ikonka taka sama jak zmienianego skrótu, ale może mieć inny podpis bo dotyczy już bezpośrednio procesu.

Na tej ikonce, po kliknięciu prawym, we właściwościach są już zupełnie inne, ciekawsze niż w windzie rzeczy - ptaszkami zaznaczasz co zmienić no i można ustawić: priorytet, OpenGL, DX i ClockRate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem sterowniki jeszcze raz -> To nie to...

Wyczyściłem system driver cleanerem -> Też nie pomogło

Wróciłem do Omeg 2.5.58 -> I te drivery zezwalają na O/C...

Wynikało by z tego, że to właśnie nowe Omegi, a nie jakieś "resztki" nie zezwalają na podkręcanie... :( :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecilem troche swoj super sprzet i wynik dla mnie zadziwjajacy:

 

przed podkreceniem ---> http://service.futuremark.com/compare?2k1=8062336

 

po podkreceniu ---> http://service.futuremark.com/compare?2k1=8068061

 

i moim zdaniem karta moze poszla by jeszcze wyzej, moze pozniej jeszcze troche ja pokrece to zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyczytałem na tym forum:

http://www.driverheaven.net

że jest taki problem i to nie tylko z tymi kartami (również R9700). Ma to być poprawione w kolejnym wydaniu sterowników, a póki co zalecane jest sprawdzenie, czy po odinstalowniu RadLinka (którym próbowałem podkręcać) wszystko będzie ok stosując ATI Tool...

 

Sprawdzę i dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za godzine jade do sklepu po Radeona 9550. Zastanawiam się tylko jeszcze którego dokładnie kupić. Hisa, Sapphire'a czy może Dream'a.

Jest jeszcze opcja za 399zł His 9550 VIVO.

 

Na coś się zdecyduje i jeszcze dzisiaj zrobie testy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!!

VERSION:: DNA-drivers 2.8.4.8a

*** The OC-Protection for 9000/9200/9550/9600 isn't removed ***

*** No one took the time to finish it intime, the OC-protection ***

*** will only be unlocked when using the softMOD install ***

 

Jak widać, DNA też nic nie zrobiła w tym kierunku - tak było również ze sterami 2.8.4.8 - czyli zostaje tylko czekanie... :evil:

 

Krzychu, sprawdzisz tego ATIToola?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne z tymi sterami. Zainstalowałem nowe omegi 2.5.67 i normalnie kręcę grafę jak na poprzednich. Po pierwszym restarcie wróciły mi ustawienia na default. Przestawiłem ponownie i po restarcie już sztywno trzyma to co mu zadałem. Od tego momentu zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, sprawdzisz tego ATIToola?

Sprawdziłem... :( trzeba czekać na kolejny "relase" Omegi

 

Cytat z forum - autor driverów (w odpowiedzi na pyt dlaczego R9600SE nie chce się kręcić):

 

"Sorry for that, I couldn't unlock all cards in the past 2 driver sets and forgot to mention it in the readme. I hope to fix this for next set."

 

"I don't specifically know which cards since the tweak is for all cards, and the tweak didn't worked this time."

 

"Also, it could be a bug in RadLinker" <- akurat nie jest :(

 

Czyli narazie trzeba używać Omeg 2.5.58 i czekać na kolejne -> odblokowane

 

edit:

to że moja karta nie chce się O/C na tych sterach, to nie znaczy, że np HIS, czy Sapphire też nie będzie chciał (choć jest to wysoce prawdopodobne...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie na których sterownikach jest najwyższa wydajność. Nie ważne czy mają możliwość OC, bo karte kręce Rabittem.

Teoretycznie najnowsze Omegi (2.5.67), ale mimo iż kręcisz innym programem niż Radlinker czy ATI Tool, to może się okazać, że nie da się podkręcić twojej karty... - wtedy użyj Omeg 2.5.58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche było z tym problemu. Co do mich problemów nie pisłaem wcześniej bo gosci z serwisu czesto odwiadza to forum. Za pierwszym razło troche problemów. Pierwszy dzień. godzina 12.00. Najpierw podkręcałem radlinker + Catalyst 4.5. Na pamięciach pocięte radiatorki Spire za 10 zł od starej karty więc klej troche zużyty. Na rdzeniu standardowe chłodzenie. Na kartę dmuchają dwa wentyle 80x80 jeden z bocznej ścianki , a drugi zamontowany od dołu. Na tym udało mi się wycisnaś ztabilne 430-6/540 bez artefakótw w grach (sprawdzone 3dmark2001, colin4, farcry) testowane kilka godzin. Niby duża ale mam chopla co do podkręcania więc było mi mało . I tu był muj bład. Zachciało mi się podności napięcie na AGP. Na początku dałem 1.7v . Po tym udało mi sie wycisnaś 445 na rdzeniu. Ciągle mało ;) . Podniosłem napięcie do 1.9v. Udało mi się wycisnąś 456-60 na rdzeniu. Z początku było wszystko wporządku. Zainstalowałem ati tray tools. Zaczołem sie bawć z taimingami. Zauwałyłem że przy tym programie nie udaje się wycisnąć z rdzenia tyl co przy radlinker. ustabilizowało się na 445 przy AGP na 1.8v. Zabawa z taimingami trawała jakieś 4 godziny zanim udało mi się znaleść optymalne ustawienia. Po zabawie z taiminagami wynik wzrósł o 400 pkt w 3dmark2001se. Jak wcześniej pisłaem miałem problemy w 3dmark2003 - zawiechy przy 3dmar2003.

Chciałem znależć tego problem no i znalazłem ;) . Podniosłem napięcia na AGP 1.9v. Przeszło raz. Zadowolony z siebie ;) chciałem zapodać koncowe testy - testowałem już 10 godzine. No i zaczeły się problemy. Preszedł test fracry i 3dmark2001se. Puściłem 3dmark2003 i zawiecha przy nature. Myśle coś nie tak. Zmniejszyłem takowanie na rdzeniu na 436. Pusciłem 3dmar2001 znowu zawiecha. Zmniejszyłem na 420,401,400 i znou to samo. Pomyślameł że to ati tray tools - kilka razy wcześniej mi go wywaloało i muśałem instalować od nowa. odinsatowałem i zainstalowałem radlinker. Ustawiłem na 420 i i przeszło , 430 przesło, 440 przeszło. Więc puściłem 3dmar2003 pierwszy test i monitor zgasł. Restart , karta się nie podniosła. 2.30 w nocy . Myśle problem. Jestem po 4 kawie i 20 papierosie. Rece się tzręsą ;) . Latarka w rękę (światła nie zapale bo moja śpi , jak by się kapneła do której siędzę to by mi jaja urwała :) ) Wyciagłem karte i wkładam z powrotem. Znowu nic komp nie wstaje . Patrzę na d-barket - pokazuje błąd instalacji czipsetu. POmyślałem albo płyta, albo karta. Wyczyściłem ustawienia biosu. Znowu nic. Wyciągłem karte i włożyłem s3trio. Komp wstał. No więc karta :( . Na drugi dzień do sklepu po udawać głupa. . Poczekałem 2 tygodnie z moim s3trio i mam nówkę.

 

Wnioski , nie podnoście napięcia na AGP. NIby kazdy wie, ja zaryzykowałem i się przekonałem.

Poza tym karta lux.

Co do wyzszości Gigabyta i jego taimingów, to nie widze problemu. Jesli nie macie do niego dostepu to weźcie HIS-a + Rabit1.3 troche zabawy i jest ten zam efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sawa--> Czy Rabit edytuje bios on-line? Jak zgrałem (z Gigabyte 9550) do pliku, to wszystkim moge zmieniać,ale nic mi nie pozwala wgrać go do romu karty Pytałem na tym forum juz ze 3 razy czym wgrać bios na kartę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm :) dużo żre prądu ten radek?? bo nie chciałbym zasiłki zmieniac bo $$ nie ma...

 

myśle ze za mojego gieńka bym dostał z 250zł dołozyłbym troszke i qpiłbym radka 9550 sapphire/his...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos zapodac wyniki z Dooma3?? i czy jest sens zmieniac Gf3Ti200 gainwarda na Sapphire r9550 128bit????

podawalem kilka stron wczesniej.

800x600 medium : 38fps

karta podkrecona do 430/540

 

Powinien CI wystarczyc ten zasilacz :)

 

moj modecom 350 musi dzwigac P4 3.3ghz które ciagnie ponad 100Wat i radka 9800 460/800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pęklem ;) zamowilem wlasnie z netu Sapphira za 289zl + paczka...jutro/pojutrze bedzie

W Lodzi nigdzie nie ma albo cena od 340zl...nie wiem jaka marże oni sobie licza

ja tez pekłem i dzis zamówiłem , bo u mnie na wiosce tez nigdzie nie ma a jak juz jest to cena... :roll: ale ja zamawialem w esc za 285 + 10 przesyłka.

 

 

 

aha jeszcze jedno pytanko. czy mozna np wgrac bios z r9600/pro??? przeciez to ta sama plytka? bawił sie juz ktos tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jakie jest standardowe napiecie na AGP ? 1.5 czy 1.6 ? bo sie pogubilem w biose mial ustawione 1.5 wiece dalem mimo ostrzezen na 1.6 i karte moglem jzu podkrecic do 385 stable aqamark 3 = 7135 i mark 03 2915 (385/490) potem dalem na 400 na rdzeniu i znowu zwiecha ale na cpu tescie czemu tak ? a aquamark przeszdel 7320 dziwne .. pocuduje cos jeszcze ale nie z napieciem na AGP jutro bede mial nowego radka wiec szkoda bylo by zepsuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sawa, ->wiem co to znaczy siedziec do np.3 i nie moc zapalic swiatla by starszych nie zbudzic bo jazda bylaby na cale osiedle ;). Apropo grafy ...

Nie wiem czemu np. wlaczam 3dmarka03 i sa momenty ze przy tych samych ustawieniach 400/500 czasami odnotowywuje zwis, a jak juz gram w colina (chwilke moze 3-4 minuty, bo to demko) to zawsze albo artefakt albo zwis ... Jade oczywiscie na boxowych ustawieniach. Wyglada na to ze na colina nie ma rady a 3dmark ma humory ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...