Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Tak zgadza sie Radek 9600 pro bedzie lepszy ale gdzies o 10 % nie wiecej. Ogolnie oszczedzasz 100 zl bo koszt tego Gecuba 9550Xt to 488 zl :D Jak dla mnie sie oplaca. Ale wiecej powiem jak juz dostane karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600pro nie koniecznie musi być szybszy (bez podkręcania). Rdzeń 9550XT sie sporo podkręca, a pamięci nawet jak nie pójdą na 600 to i tak koło 570-580 więc będzie podobnie.

Crusio - masz linki do orbów swoich???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600pro nie koniecznie musi być szybszy (bez podkręcania). Rdzeń 9550XT sie sporo podkręca, a pamięci nawet jak nie pójdą na 600 to i tak koło 570-580 więc będzie podobnie.

Crusio - masz linki do orbów swoich???

Do 2001 tak a do 2003 mam screena tylko bo orba nie chcial mi zapisac - cd-key :P

 

TU masz wszystko opisane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego pamieci idą tak słabo? 3,3ns powinny iść bez problemu na 600 a tu 570-580. To chyb abios ustawia takie timingi że to max.

pamięci są takie same, jak kiedyś montowano w R 8500. Też sie kręciły tak sobie, ale nie ma czego narzekać. Za taką cenę karta jest wypas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 8500 były tsopy to po pierwsze a po drógie 3,5 ns jeżeli chodzi o eltrontech (w power color przynajmniej)

 

rozważa ktoś możliwość przesiadki z gf4ti ??

czy karta radzi sobie jako tako z far cry ??

zróbcie testy w gierkach jak możecie... bo 3dmark... eeehh

jaka jest najtańsza możliwość cieszenia sie efektami DX9 ??

 

cieszenie sie -> no slow motion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz uwaga big lol, czyli co na temat naszej karty napisał benchmark.pl

Do kupna tej karty graficznej skusiły mnie dwie rzeczy. Po pierwsze niska cena. Po drugie pełna zgodność z Direct 9.0. Karta ma zamontowane 128MB pamięci RAM, 128-bitową szynę przesyłania danych oraz 4 potoki renderujące. Wydajność karty w grach nie jest imponująca, lecz w nowsze tytuły da się pograć w rozdzielczościach do 1024x768 i niskich detalach. 

Ta wydajność była dla mnie zbyt mała. Zaopatrzyłem się w program Power Strip i rozpocząłem podkręcanie. Częstotliwość procesora graficznego udało mi się zwiększyć z 250Mhz do 295. Natomiast pamięci o czasie dostępu 4.0 ns podkręciłem z 400 do 510Mhz. To były całkowicie stabilne ustawienia. Ale na tym nie poprzestałem. 

 

Na procesorze graficznym zamontowałem radiator Zalman ZM - 50 HP. Oczywiście wcześniej posmarowałem GPU pastą termoprzewodzącą Arctic Silver 5. Na pamięci przykleiłem miedziane radiatorki firmy Cooler Master. Moim szczytowym osiągnięciem była częstotliwość 350/550Mhz. Dzięki temu mój Radeon 9550 prześcignął w wydajności Radeona 9600 oraz znacząco zbliżył się do Radeona 9600 pro. 

 

Teraz wydajność w grach znacząco wzrosła. Far Cry działa bez problemu w rozdzielczości 1024x768 i na średnich detalach. Na wysokich gra czasem zwalnia. W benchmarkach syntetycznych czyli w 3D markach 2001 i 2003, uzyskałem na moim Athlonie XP 3200+ oraz z 256MB ramu odpowiednio 11000 i 3000 punktów. Jakość obrazu generowanego przez kartę jest znakomita. Nawet bez Antyaliasingu widać zaokrąglone krawędzie. 

Radeon 9550 jest wydajną kartą. Jeśli go podkręcimy, za 400 złotych otrzymamy naprawde bardzo szybką kartę, która wydajnością jest zbliżona do Radeona 9500. To się opłaca. Gorąco polecam tę kartę.

zwróćcie uwage na koniec tekstu. mamy prawie radka 9500 :lol: :lol:

a teraz jeszcze to

Dołączona grafika[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie cały benchmark.pl powoli zaczyna rozwalać 8)

w poniedziałek ide nabyć droga kupna radka 9550 który jest najgorszym badziewiem i lepiej kupić radka 9600se :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozważa ktoś możliwość przesiadki z gf4ti ?? 

czy karta radzi sobie jako tako z far cry ??

na 9550XT bym zmieniał zawsze to dx9 i radeon... A w FarCry bez problemu powinno chodzić na high a moze nawet na very high :wink:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta powoli robi furorke

moje pytanie co myslicie o zmianie GF4 ti4200@4400 (Aopen) na 9550?

imho chyba warto nawet jesli ciut strace na wydajnosci to pewnie ogolnie jakosc obrazu bedzie lepsza, bo i to jest ATI i moj GF4 nie jest wybitnie firmowy

ps. no i TV-out w ATI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja teraz szukam po necie testów porównawczych tych kart.

a w poniedziałek ide kupić saphirowego radka 9550.

 

 

nie pisać mi tu o XT bo tyle kasy nie będę miał :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umisz czytać zioooom??

u mnie w mieście nie ma XT

starszy chce kupić w sklepie zwykłym

nie ma 50zł więcej

fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta powoli robi furorke

moje pytanie co myslicie o zmianie GF4 ti4200@4400 (Aopen) na 9550?

imho chyba warto nawet jesli ciut strace na wydajnosci to pewnie ogolnie jakosc obrazu bedzie lepsza, bo i to jest ATI i moj GF4 nie jest wybitnie firmowy

ps. no i TV-out w ATI :D

Ja bym zmienił ale na tego R9550XT od GexCube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta powoli robi furorke

moje pytanie co myslicie o zmianie GF4 ti4200@4400 (Aopen) na 9550?

imho chyba warto nawet jesli ciut strace na wydajnosci to pewnie ogolnie jakosc obrazu bedzie lepsza, bo i to jest ATI i moj GF4 nie jest wybitnie firmowy

ps. no i TV-out w ATI :D

Ja bym zmieniał napewno tak jak jush pisałem wcześniej

1. Dx9

2. Jeśli to ma być 9550XT to super chłodzonko :twisted:

3. Ati

4. Gf4 jest dobry na 3d marka 01' ale na 03' kiepsko

5. Niedużo wiecej będziesz musiał dopłacić

A wiec same + ja bym brał sie nie zastanawiał... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie chcemy??

 

mój tatuś chce iść ze mną do sklepu gdzie osobiście kupimy tego radka.

sklep netowy odpada i już

a co mam do wyboru to 3TI 4 TI i 9550 , z tym że 3 TI odpadła :lol:

 

tzn mam jeszcze do wyboru super fx5200 i 5500 :lol: :lol:

i radki 9200 :lol: :lol:

i 9600SE :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez mysle, ze warto bo i DX9 :D i lepszy TV-out i co najwazniejsze doplata mala, bo GF4 jeszcze troche warty jest wiec moja kieszen to wytrzyma

teraz pytanie gdzie ja kupie tego GexCube? moze byc sklep on-line, macie jakies namiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pkt 3 to joke, right ??

przecież to ti4 4200 to najlepsza karta jaką wypuściła nvidia... nie ma nic wspólnego z FX'ami takze proponował bym nie przywalać takimi tekstami miałem 8500 teraz mam ti4 4200 i naprawde ATI vs Nvidia prawie zadnej zauważalenej różnicy w jakości obrazu no a jak z wydajnością to wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chris_gd - przeczytaj ten topic to znajdziesz na miary. Już linki 5 razy sie pojawiały bo co chwile sie ktoś pyta gdzie kupić, jakie pamięci itd, i sie wszystko 10 razy powtarza. Czytać!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanie gdzie ja kupie tego GexCube? moze byc sklep on-line, macie jakies namiary?

http://geoinf.pl/catalog/product_info.php/...bfd71f5aa2dcb09 oto link do strony sklepu z 9550XT za 488zł, wcześniej był jush podany :wink: Ale czemu w nazwie nie ma XT tylko na pudełku :roll: Najlepiej zadzwoń tam i się upewnij...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...