Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

MarineDelta - "HiS 4ns , podkręca sie o wiele lepiej niz Sapphire" na jakiej podstawie to mowisz? porownujesz wyniki ludzi na codegenach 300W i duronach 1.3 ? moj sapphire lecial BEZ modyfikacji 440/550 i pokaz mi hisa ktory ma taki wynik, a po zmianie chlodzneia 450/560. Mowienie ze roznie kreca sie radki 9550 z pamieciami 4ns (hynix lub samsung) to wrozenie z fusow... jedyna roznica w tych kartach jest taka ze gigabyte ma lepsze timingi i wyciaga na tych samych taktowaniach wiecej pkt. Smiem twierdzic ze krecliwosc hisa, gigabyte'a i sapphira jest podobna (sa sapphiry lepsze niz przecietne podobnie jak hisy). Poczytaj caly topic, podsumuj porownaj zasilacze, proce i wyniki i sie wypowiadaj. Szkoda wprowadzac ludzi w blad. Nie jeden zajrzy tu (nie bedzie mu sie chcialo czytac tematu) i juz sobie zakoduje ze cos jest lepsze na podstawie 1 nieprzemyslanego zdania :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarineDelta:  

ktorego dokaldnie biosa wgrales i jakiej karcie ??

Karta HiS 9550 128mb 128bit 4ns Hynix.

przy wgraniu zmodowanego biosa od R9600XT (400/540 tak mialem nastawione 4ns dalej zostawilem)

pojawialy sie arfreakty nawet zmiejszenie taktowania nic nie pomogło

 

wiec wgrałem bios firmy FiC R9600 non -pro rdzen nastawilem na 440 a pamieci 540 timingi zmienilem z 4ns na 3,6ns ! dziala bez problemu.

 

 

 

http://www.techpowerup.com/bios/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie zastanawiam czy sobie nie zapodac tych: Sapphire 9600 Pro 128 MB 2003-08-20 10:36 2004-03-14 11:51 398 / 297

Samsung 2.8  

 

tylko czy jak zmienic pamieci z 2.8 na 4ns?

programem "Rabit"(edycja biosu który sciągniesz)

 

(4 ns)

wprowadz po kolei :

od góry do dołu takie wartosci :

 

3,5,3,4,17,2,+3,3,2,2,30,15,+3.5,-0.5,-0.5,-1,-1

 

(3.6 ns)

 

4,7,2,7,12,2,+3,3,2,2,20,22,+3.5,-1,-1,-1,-1

 

 

aaa bym zapomnial chyba ty nie chcesz podkręcac pamieci do wartosci 600mhz ?? bo wlasnie takie ma Pro, musiasz zmiejszyc Rabit'em taktowanie bo zrypiesz pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ladnie sie porobilo wpisalem tamte dane dla 4ns i tera jade se na s3 trio:D jak przywrocic biosa innego tamtej grafie:P?

mówilem zebys uzyl wersji 1.3 :/

 

jutro napisze jak to przywrócic

 

 

ps

ale to raczej nie wina timingów a tego ze ten bios R9600 pro nie chce współpracowac z twoim R9550 - czesto tak sie dzieje więc trzeba szukac innych, (producent itp) no i jesli masz pamięci samsung musisz szukac biosu z pamięciami samsung a nie np elixir czy hynix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przeciez wlasnie uzylem wersji 1.3:) i wlasnie sie wszystko wykrzaczylo ... napsiz dzis jak to zrobic:P domyslalm sie ze obie karty musza byc wlozone a w biosie trzeba ustawic aby komp butowal sie z pci ale co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przeciez wlasnie uzylem wersji 1.3:) i wlasnie sie wszystko wykrzaczylo ... napsiz dzis jak to zrobic:P domyslalm sie ze obie karty musza byc wlozone a w biosie trzeba ustawic aby komp butowal sie z pci ale co dalej?

no i wpisujesz tak ja zawsze np a:flashrom.exe -p -f 0 poprzednibios(czyli kopia zapasowa orginalnego biosu)

 

Enter

 

wszystko robisz z PCI (1 ) a masz wsadzona AGP ( 0 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem tak ale zonk ati w agp a s3trio w PCI 1 w biosie zeby odpal z PCI monitor podpiety pod pci ale nic sie nie wlancza dopiero s3trio przepialem do pci2 i poszedl ale teraz biosu podmienic wcale nie moge ... co robic?:|

UPDATE:

juz ati zyje:P sprobowalem raz jeszcze i flashromem zrobilem swoje i jest git wiec pozostane przy tym biosie od 9600 non pro i postaram sie pobawic timingami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no i mam jeszcze jedna zagadke dla was ;) wczoraj jak poraz pierwszy odpalalem mojego nowego kompa na nie podkreconym procku 1.6 ghz i radeonie wykreconym do 400/520 na driverach Omegi wyciagnolem 9024 punkty. To byl jedyny raz kiedy drivery omegi pozwolily mi na podkrecenie karty. Co najlepsze, teraz na podkreconym procku do 1.9ghz nie moge sie nawet zblizyc do granicy 9tys punktow, maksymalnie mialem 8622... na driverach ze strony www.TechPowerUp.com Ktos ma pomysl skad taka marna wydajnosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te radeony nieżle mnie zaskakują :?

Wczoraj męczyłem się z pamięciami bo już przy 480 sypały artefaktami i mogłem sobie tylko pomarzyć o 500mhz. Dzisiaj tak z nudów ustawiłem je na 500 i załaczyłem 3dmarka i tu zdziwienie bo nie miałem żadnych artefaktów :) Niewiem czy tak sie karcie poprawiło czy też może przy tych 480mhz takie dziwne rzeczy się dzieją, w każdym bądz razie teraz jest wpełni stabilnie.

Może już wkotce dobije do 10000 w marku 2k1 :)

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8081746 9872

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gezzzz a ja nie wiem co sie u mnie dzieje, wyglada to tak jak by sie karta wogole nie podkrecala a dodatkowe punkty w 3dmarku zalezaly by tylko od tego jak podkrece procka.... teraz na 1.6ghz i radku @ 400/530 wynik byl TYLKO 7415 !!! PLEASE HELP !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gezzzz a ja nie wiem co sie u mnie dzieje, wyglada to tak jak by sie karta wogole nie podkrecala a dodatkowe punkty w 3dmarku zalezaly by tylko od tego jak podkrece procka.... teraz na 1.6ghz i radku @ 400/530 wynik byl TYLKO 7415 !!! PLEASE HELP !

Jeśli już tak Cie to smoli to przeinstaluj winde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh ... a ja miałem sprzedać mojego R280 Gigabyte 128Mb 128bit i sobie 9550 sprawić ale widze ze gorsza jest od mojej bo w 2k1 na ustawieniach 300/420 mam 10007ptk :) Nie ma co kombinować z tym szajsem lepiej nowego GeForce 4 Titanium 128Mb kupić i mieć ponad 11000ptk bez OC a z OC kto to wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

Dwa słowa do panów prowadzących!? W temacie jest burdel na kółkach, przeszlo 50 postów, w tym 3/4 lanie wody, nikomu niepotrzebny bełkot, licza sie fakty, niech ktoś je skasuje bo bałagan i źle się czyta!! Na początku strony ktoś mogłby zrobić małe podsumowanie, linki do testów, wyników itd.

 

Poza tym: według mnie konkretnie Gecube 9550Xt to nieopłacalny wydatek! Za około 470zł (jak się dobrze trafi chocby na allegro) można mieć 9600 Pro Gigabyte 128MB, która na dzień dobry ma 400/600, jak się uda można zrobić vmem i vcore moda, a i bez tego jak widzę na innych forach wyciągnie nawet 500/700Mhz.

Co innego gdy ktoś nie ma tych 470-500zł, wtedy najlepszym wyborem jest sapphire 9550 128MB, znajdziemy go za 280-300zł wystarczy poszukać, wykreci sie podobnie jak gigabyte 9550 który kosztuje 360 i więcej, a pozostałą kasę można przeznaczyć na lepszy RAM, czy procesor lub na bilet do kina!

 

Nie jesteście obiektywni, mydlicie ludzią oczy pisząc, że R9550 to taki 9600 pro/xt - totalna bzdura, to jest słabsza karta, koniec kropka!

Wykreconego 9550 przyrównałbym wydajnościowo do wykręconego R9600 i wtedy rzeczywiście stosunek cena/wydajność wypada na korzyść tego pierwszego, nic poza tym!

 

P.S. Dla przypomnienia, najlepszym zakupem w tej chwili jest wspomniany gigabyte R9600pro, nie warto inwestowac w R9600XT, a dla (co tu dużo pisać biedniejszych) dobrze wykręcony sapphire R9550 jest ideałem!

Na koniec pozwolę sobie zacytować wypowiedź odnośnie gigabyte R9600pro z innego tematu:

...spokojnie poszla mi na 525/700  i to na standardowym chlodzeniu ...fajny wiatraczek z ledami....

...w Box daja Rainbow Six 3, Tomba i cos tam jeszcze (willrock) do tego PowerDVD i jakis sofcik...

Ogolnie bardzo fajna i solidna karta, narazie na nia nie narzekam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh ... a ja miałem sprzedać mojego R280 Gigabyte 128Mb 128bit i sobie 9550 sprawić ale widze ze gorsza jest od mojej bo w 2k1 na ustawieniach 300/420 mam 10007ptk :) Nie ma co kombinować z tym szajsem lepiej nowego GeForce 4 Titanium 128Mb kupić i mieć ponad 11000ptk bez OC a z OC kto to wie :)

taaa

duzo grywasz z 3dmarka bo jesli kilka godzin dziennie to faktycznie lepiej nie zmieniaj

ps. boshe skad sie tacy ludzie biora, ja rozumiem walke o 3dsmarki ale, zeby karty nie zmieniac bo ma gorszy wynik w 2k1

ps2. wlacz 3dmark 2k3 albo Far Cry to zobaczysz ile tracisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medivh ---> kupujac nowa karte nie bazuj na wynikach w 3dMarku01, on pokazuje ile masz punktow w starszyvh grach np: Quake3. Co z tego ze bedziesz mnial 11k na GeForcie4Ti. Zapuscisz test w 3dMarku03 ktory testy robi juz pod nowe gry np: Doom3 czy FarCry i juz nie bedzie tak wydajny. Jesli kupywac nowa grafike to chociaz z obluga Dirext 9. Nie polecam ci moze tego Radeona 9550, ktory dla mnie jest SUPER karta, ale i odradzam kupowania z mysla o przyszlosc GeForca 4Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak nie idzie sprawdzic timingow jak idzie!!

Mozna sprawdzic programem "ATI Tray Tools v1.01.358" a oficjalna strona programu to www.radeon2.ru i timingi sa w tej opcji gdzie zmienia sie taktowanie, tam sa takie dwie zakladki :)

 

Chyba ze sie myle, ale ja je widze . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sew_server

(no dobra znow zyje i oddycham:P) co do tych timingow to pisalem o tym programie ale nam caly czas chodzi (przynajmniej mnie) aby podpatrzec timingi inncyh biosow a konkretnie tego od gigabyte bo ja mam szafirka:P i chcialem mu zapodac timingi z gigabyte a najlepiej jakbybyl ktos tak dobry p[osiadajacy tego gigabyte i przepisal mi te timingi (ale niech powie tez jakie ma ramy bo to wazne) co do samej podkrecalnosci r9550 sie walsnie wczoraj przekonalem ze klejejenie radiatorow na samsungi 4ns nie ma sensu nawet 1mhz wiecej mi to nie dalo a przykleilem je arctic alumina na gpu narazie mam standardowy wiatraczek i idzie mi juz gpu na 450mhz (zobacze co bedzie jak w koncu zaloze na niego bloczek wodny moze podlece do 500:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak nie idzie sprawdzic timingow jak idzie!!

Mozna sprawdzic programem "ATI Tray Tools v1.01.358" a  oficjalna strona programu to www.radeon2.ru i timingi sa w tej opcji gdzie zmienia sie taktowanie, tam sa takie dwie zakladki :)

 

Chyba ze sie myle, ale ja je widze . . .

OK, w ATI Tray Tools można sprawdzić (ale w ATI Tools - nie...)

 

Timingi dla R9550 Gigabyte 128MB/128bit:

 

Timings 1: (po kolei od góry)

1,0 | 3 | 0 | WR latency+1/2clock

 

Timings 2:

4 | 2 | 4 | 8 | 3 | CL+3 | 3 | 2 | 3 | 2

 

edit:

RAM na karcie to Hynix 4ns - wystarczy?, czy potrzebujesz cały ciąg znaków z kostek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,w temacie zmiany timingów - z podanego wcześniej linka pobrałem bios od szafirowego 9600 na sajsungach 3.6ns - poustawiałem takie same u siebie i nic - ani szybciej ani wolniej ani większej możliwości overclockingu.Pozdro.

 

 

_____________

NF7S+1700XP@2124MHz+9550@9600@420/512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie troche z innej beczki.

Mam zamiar zmieniać radiator na radku, no i jakiej pasty użyć? czy może to być zwykły titan czy lepiej wydać te 20 - 30 zł i kupić jakąś porządniejszą?

Duża jest różnica? Ale skoro zmeiniam chłodzenie to zależy mi na tym aby coś to dało więc chyba lepiej wydać te pare zł?

dodam jeszcze że mam dość ograniczony budżet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem chlodzenie i rzeczywiscie, to orginalne bylo beznadziejne, zalozylem jakis stary radiator z bodajze gf2mx a na sledziu dalem jakas 80-tke - teraz przechodzi 3dmarka03 bez problemu

zaraz bede sie bawil timingami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...