Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

heeh wiesz powiem ze wiem jak odczytac czas dostepu do pamieci i to sa na bank 5ns .. jakbym mial cyfraka bym ci udowodnil .. sam jestem sszokowany tymi samsungami ale sa one 5ns !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpak - mam pytanie - ten twój Sapphire z pamieciami 5 ns jest z samym radiatorem czy z wentylatorem ?? Bo u mnie w jednym sklepie jest sapphir 9550 tylko z radiatorem z pamieciami 5 ns i sprzedawca twierdzi ze 128 bit !! I czy ogólnie jestes zadowolony bo mam do wyboru albo tego sapphira za 295 zł albo HIS za 319 zł ??

nie kupuj karty z pamieciami 5ns, lepiej dolozyc te 20zł wiecej i kupic karte z pamieciami 4ns - 128bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heeh wiesz powiem ze wiem jak odczytac czas dostepu do pamieci i to sa na bank 5ns .. jakbym mial cyfraka bym ci udowodnil .. sam jestem sszokowany tymi samsungami ale sa one 5ns !!

cos mi sie wydaje ze to samsungi 4ns - pamiętam ze kiedys był news w którym chodziło o kosci samsunga, ze samsung zle oznaczał kosci pamieci np 5ns bylo napisane ale tak naprawde byly to 4ns :lol:

i podobno samsung nic z tym nie zrobi do dzis.

kiedys mialem GF4 440MX z pamięciami samsung (podobno 5ns) tez kerecily sie w granicach 540-560mhz - gdy sprzedawalem ja okazało sie ze to byly wlasnie szajsungi 4ns mimo oznaczen 5ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szpak => przeciez jest to niemozliwe ze pamieci 5ns podkręcasz do 540mhz, takie pamięci ida max na 440mhz, najwyrzej musisz miec pamieci 4ns tylko ze ty chyba nie wiesz jak je odczytac  :lol:  

5ns i 540 jest to fizycznie i teoretycznie niemozliwe

specjalnie odkrecilem karte i zdjolem radiatorek i sprawdzielm raz jeszcze

 

SAMSUNG 413

K4D261628E - TC50 <------- wiec jakby nie bylo jak byk jest ze 5ns czyba ze sie pomylili z nadrukiem w co szczeze watpie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam  

jestem szczęśliwym(?) posiadaczem 9550 od spphire`a z pamięciami 4ns samsunga - na takim zestawie jak w podpisie cosik mi sie nie podobają wyniki w 3d markach

 

nie kręcona karta

2001se - 5588pkt

2003    - 1902pkt

 

karta kręcona na 400rdzen i 486 pamiątki

2001se - 6789pkt

2003    - 2568pkt

 

czy to aby nie za mało ?? co do 2003 to się zgodze ale w 2001se to jakos mi sie mało wydaje... na starym athlonie 1.4ghz i radeonie 9100 (rdzeń 250 pamięci 500) miałem ok 8500pkt... w 2003 co prawda raptem 1111pkt ;) ale jednak niedosyt jest... czy to wina procka że nie kręcony (planuje przeróbke na XP) czy może takie wyniki w 2001se to wina karty ??  

ps. stery to 2.5.5.8 omegi - karta kręcona radlinker`em

pozdro

No fakycznie cosik mało :?

Ja na tym co w podpisie mam:

2001se - 10141pkt

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8082875

 

2003 - 3264pkt

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3028953

 

Takie wyniki mam po zmianie timingów na takie jakie ma R9550 Gigabyte.

Na zwykłych miałem wyniki o około 300pkt niższe.

 

Postaraj się wykręcić procka, wtedy napewno wzrośnie Ci wynik w 3d marku 2k1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z tym ze albo to moja plyta jest trachnięta albo coś bo procek nie ma nawet najmniejszych chęci wstać na 166 !! :evil: na 150fsb juz sie cuda dzieją...

a co sterów - może to ich wina ?? tomwer jakich używasz ?

edit - debil ze mnie, już widze ze 2.5.5.8

w takim razie to nie stery tylko cos innego...

moze jakas ukryta opcja w biosie albo cos... poradzcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipa straszna - chlodzenie na procku to jakis noname - wentyl 60 puszczony na 7V trzyma mi w stresie tak do 48 stopni... ale proc nie rusza na 166 - jakie dac max napiecie zeby sie nie zjarał ??

a co do karty to dodam jeszcze że w ustawieniach karty mam opengl i direct3d ustawione na max wydajność O_o i takie osiągi... nie wiem czy to karta, czy płyta...

tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewidujesz ze po podbiciu procka na 166 będę mieć twoje wyniki ? bo ktos wczesniej podal swoje wyniki i mial prawie jak moje na duronie 1,4 czy cos... to raczej nie proc... moim zdaniem na standardzie powienienem miec w 2001se w okolicach 8500... moze sie myle.. moze to jakies ustawienia w biosie... moze cos innego - system świeży po formacie więc odpada problem śmieci po starych sterach NV....

ktoś ma pomysł ??

moze uderzać z kartą na gwarancje ?

tylko jak zareklamowac ??

cholera :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zwiększeniu magistrali do 166 twój wynik w 3dmarku 2k1 zmieni się i to diametralnie :!: Natomiast w marku 2k3 zbyt wiele się nie zmieni bo tutaj już niemal wszystko zależy od samej karty graficznej.

Coś w twoim konfigu niedomaga, niestety nie mam koncepcji na to co to może być :(

 

Postaraj się załatwić jakąś inna grafike i zobacz czy też będziesz miał mniejsze wyniki niż inni użytkownicy na podobnym konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ktos wczesniej podal swoje wyniki i mial prawie jak moje na duronie 1,4 czy cos... to raczej nie proc...

to pewnie o mnie mowa. Jak widac na Duronie 1400 mam lepsze wyniki. Zobacz czy masz wlaczone AGP we wlaciwosciach ekranu>zawansowane>SMARTGART zobacz jak masz tam ustawione AGP. Jesli to nie to to spruboj wyczyscic pozostalosci po wszystkich sterach od grafiki(jak miales Nvidie)od Ati tez i zainstaluj jeszcze raz Omegii. Moze aktualizacja biosu plyty glownej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy komus chcialoby sie sie machnac dwa testy na Hisie w 3dmarku2k1 dla timingow Gigabyte`a dla:

 

I:

core:230 mem:248

 

II:

core:max(240+) mem: max(265+)

 

chcialbym sie przekonac czy warto przejsc na Hisa, bo na Sapphire tylko przypadek pierwszy nie genereuje artefaktow w ATI Tool, oczywiscie chodzi mi o wzgledna roznice (wiadomo ze rozna konfig)

 

hmm Ati Tray Tool nie widzi artefaktow hmmm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim HIS'em, karta potrafi totalnie losowo mrugnąć na czarno lub wyłączyć się i monitor wypisuje out sync...Ma ktoś pomysł czy to karta jest walnięta czy wina windowsa. Proszę o szybką pomoc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed wyjsciem z domu procek wstal na 166fsb na 1.7V - ale tylko wstal bo nawet do biosu nie chcial wbic... podbije mu jeszcze troche i zobacze jak bedzie z temperaturami - jak utrzymam stabilne 2250Mhz to wtedy puszcze 3dmarki i zobacze jak bedzie - wciaz uwazam ze cos tu nie tak :/

 

vienio sprawdze ten smartgart - a jakby co to jaka powinna byc prawidłowa wartość ? taka jaką mam na płycie ? X4 ??

a co do biosu mobo to chaintech leje równo na swoich kientów mam najnowszy bios - sprzed roku :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko, tylko prosze nie mówcie przeczytaj ostatnie strony itp, bo ja czytałem ale chce się upewnić.

1. Czym zgrać mój bios ? jakim programem i versją ?

2. Czym edytować ? jaka versja ?

 

Prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawels - ale ktorego biosa sciagles tego zmodowanego czy normal? (bo sa dwa do wyboru: ) ) ja se sciaglem zmodowanego wlazlem do bios edita zmienilem tam tylko taktowania zapisalem zmiany walzlem do flashroma i przy probie wgrania biosu za pomoca komendy "flashrom -p 0 ....." wywalil mi ze bios nie pasuje i ze musz uzyc innej komendy "flashrom -f 0 ...." i kupa nic sie nie dzieje .... mozesz opiac jak Ty to dokladnie robiles?  

ZeroSuper - mozesz dokaldnie opisac jak to wszystko robiles?:) ale tak krok po kroku:) (ja moge max na swoim radeonie ustawic 450 GPU i 238 ram (ty to wyciagles wszystko na r9550? jakim cudem udalo ci sie uzyskac tak wysokie taktowanie pamieci chyba ze masz jakies inne:)

GeCube Extreme na Etrontehach 3,3ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko, tylko prosze nie mówcie przeczytaj ostatnie strony itp, bo ja czytałem ale chce się upewnić.

1. Czym zgrać mój bios ? jakim programem i versją ?

2. Czym edytować ? jaka versja ?

 

Prosze o odpowiedz

Przydatne i potrzebne progsy:

1. flashrom

2. Ati Tools

3. Rabbit

4.Atitool

 

Ad.1

zgrywanie biosu:

 

a:flashrom -s 0 oldbios.bin (oczywiście wszystko pod dosem)

 

wgrywanie nowego biosu

 

a:flashrom -p -f 0 newbios.bin

 

Ad2.

Ati Tools pozwala na zmianę timingów w locie z poziomu windows. Możemy się pobawić timingami na karcie i znaleźć optymalne, jak coś idzie nie tak - twardy reset i wracamy do sandartowych.

 

Ad4. Atitoolem znajdujemy maksymalne taktowania GPU i MEM.

 

Ad3. Rabbitem edytujemy wyssany bios ustawiamy sprawdzone timingi i optymalne taktowania i wrzucamy bios do karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orzi leniu Google ci pomoże :wink:

 

Mortinus - oczywiście w ekstremalnej sytuacji karta może nie wstać. Wtedy pomocna jest karta na PCI lub pisanie komend na ślepo albo co prostsze przygotowanie odpowiedno spreparowanej dyskietki startowej cofającej wszelkie zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed wyjsciem z domu procek wstal na 166fsb na 1.7V - ale tylko wstal bo nawet do biosu nie chcial wbic... podbije mu jeszcze troche i zobacze jak bedzie z temperaturami - jak utrzymam stabilne 2250Mhz to wtedy puszcze 3dmarki i zobacze jak bedzie - wciaz uwazam ze cos tu nie tak :/

Ja przy magistrali 166 musze dawać conajmniej 1.85V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie zmienilem bios w szafirze na gigabyte. Potrzebny byl bios z 9600 non pro. Dalem tam domyslnie 400 / 500 (wieksze krecenie robie z poziomu win skrotami w zal od potrzeby). Operacja przeszla bezproblemowo. Najpeirw ustawilem timingi w ATI try tools zeby wiedziec jaki jest skrot ich nazwy (tam sei wyswietla) potem umiescilem to w rabbicie. Trzeba jeszcze bylo pozmieniac pewne rzeczy w 1szej zakladce na takie nazwy jak w oryginalnym biosie wyciagnietym z karty i dalo sie zflashowac. Okolo 300pkt wiecej, ale wyniku z max oc nie dam bo na zasilaczu Megabajt oc znaczeni spada... zasilka nie wyrabia i sa zwisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...