Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

ehh mam pytanko do posiadaczy R9550 :)

mam FX5200 Ultimate i zastanawiam sie nad zmiana na tego 9550 Sapphire 128/128 Samsungi 4ns za doplaty okolo 20-30 zl i pytanko czy oplaca sie ?? czy to bdzie dobra zmiana ?? jak nie Sapphire to moze HIS ??

pytam tu bo na ogolnym dla kart graficznych eho :(

z gory dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam doklanie takiego szafira i chodzi na 450/560 (ale z modyfikacja chlodzenia)

przeczytaj chociaz kilka stron tego tematu i zrozumiesz ze twoje pytanie bylo pochopnie zadane, bo odp na nie tu 100x juz byla :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem duzo lecz nie wszystko i troche sie zmeczylem wiec zadalem pytanie (od tego jest forum) prosciej bylo napisac ze albo na zdrowie wyjdzie albo nie , a nie pisac ze bylo , bylo i bylo :P ale zabieram sie do szukania dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moze mi ktos powiedziec jak mam podkrecic tą karte ??

omegi nie moge nigdzie znalesc , w riva tunerze nie mam opcji oc , po wgraniu windowsa mam tylko 7100 pkt na tej karcie . nerwicy jusz dostaje :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

za 9600PRO musisz zapłacić ponad 500zł a i to nie gwarantuje rdzenia taktowanego 500MHz,VMOD jeśli zrobisz sam - kosztuje grosze,jeśli ktoś ma któregoś z rzędu kompa to radiatory i wentylatory ma w szufladzie,które tu może wykorzystać

Radeon'a 9600pro możesz dostać za 450zł, a ostatnie aukcje na allegro są tego dobrym przykładem, a i wcześniej nie było gorzej wystarczyło dobrze poszukać, kupując R9550 nie masz gwarancji że dojdziesz do 400Mhz dla rdzenia, zresztę nie do tego pijeeee!

Dobrze napisałeś overclocking jest w porządku pod warunkiem, że robimy to tak jak napisałeś, ze starych coolerów, bo mamy je akurat w szafie, wtedy wszystko nabiera innych kolorów, sam tak robiłem, ale dokładanie 50zł do miedzianych radiatorów to już lekka przesada! Wtedy cena takiej zabawki jest porównywalna z kartą o klasę wyższą i nie zapomnij, że mało który R9550 kręci się 500/600MHz, a ten temat aż roi się od przykładów! W wiekszości chodzą po ~400/~500, tylko osoby które już sporo kasy/czasu włożyły w sama kartę GeCube 9550XT (imho bez sensu) albo R9550 Gigabyte (to już mogę zrozumieć) do tego dobre chłodzenie, maja wyniki zbliżone do pro! pozdrawiam

 

Wszystkim nowym czytającym ten temat i liczącym na cuda porponowałbym trochę ochłonąć i nie kupować pod żadnym pozorem 9550XT (przynajmniej w obecnej cenie), bo to podobna historia jak z 9600XT, po prostu zabwka dla "bogatych dzieci"(naiwnych)!

Po przeczytaniu całego tematu dochodzę do takich wnisoków, najlepiej zainwestować w R9550 Gigabyte, albo HiS (w takiej kolejności), jeśli mamy najwyżej 300zł w Sapphire, z tych pierwszych bez zbędnych formlaności wyciągniemy około 450/550Mhz, na Saphhire jak uda nam sie stabilne ~400/500 to będzie szczęście!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 9600PRO musisz zapłacić ponad 500zł a i to nie gwarantuje rdzenia taktowanego 500MHz,VMOD jeśli zrobisz sam - kosztuje grosze,jeśli ktoś ma któregoś z rzędu kompa to radiatory i wentylatory ma w szufladzie,które tu może wykorzystać

Radeon'a 9600pro możesz dostać za 450zł, a ostatnie aukcje na allegro są tego dobrym przykładem, a i wcześniej nie było gorzej wystarczyło dobrze poszukać, kupując R9550 nie masz gwarancji że dojdziesz do 400Mhz dla rdzenia, zresztę nie do tego pijeeee!

Dobrze napisałeś overclocking jest w porządku pod warunkiem, że robimy to tak jak napisałeś, ze starych coolerów, bo mamy je akurat w szafie, wtedy wszystko nabiera innych kolorów, sam tak robiłem, ale dokładanie 50zł do miedzianych radiatorów to już lekka przesada! Wtedy cena takiej zabawki jest porównywalna z kartą o klasę wyższą i nie zapomnij, że mało który R9550 kręci się 500/600MHz, a ten temat aż roi się od przykładów! W wiekszości chodzą po ~400/~500, tylko osoby które już sporo kasy/czasu włożyły w sama kartę GeCube 9550XT (imho bez sensu) albo R9550 Gigabyte (to już mogę zrozumieć) do tego dobre chłodzenie, maja wyniki zbliżone do pro! pozdrawiam

 

Wszystkim nowym czytającym ten temat i liczącym na cuda porponowałbym trochę ochłonąć i nie kupować pod żadnym pozorem 9550XT (przynajmniej w obecnej cenie), bo to podobna historia jak z 9600XT, po prostu zabwka dla "bogatych dzieci"(naiwnych)!

Po przeczytaniu całego tematu dochodzę do takich wnisoków, najlepiej zainwestować w R9550 Gigabyte, albo HiS (w takiej kolejności), jeśli mamy najwyżej 300zł w Sapphire, z tych pierwszych bez zbędnych formlaności wyciągniemy około 450/550Mhz, na Saphhire jak uda nam sie stabilne ~400/500 to będzie szczęście!

Zgodze się z Tobą. Znajomy przed obnizką cen kupił 9600XT za jakieś ponad 800zł - stary monitor i GF2 MX 400 + 600zł z hakiem. Ja kupiłem swoje 9800 za 960zł - też głupio, bo po dwóch miechach miałem nowe Sapphire 9800 PRO za 875zł w sklepach. Moim zdaniem lepiej poczekać i zainwestowac w dobrą kartę. Wydasz te 350zł + 50zł czyli 400zł i co dalej? Poczekasz miech/dwa pozbierasz truskawki i masz 9800PRO. Następnie kręcisz i Twój wynik z karty podkręconej na maxa za jedyne 50zł sie chowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 9600PRO musisz zapłacić ponad 500zł a i to nie gwarantuje rdzenia taktowanego 500MHz,VMOD jeśli zrobisz sam - kosztuje grosze,jeśli ktoś ma któregoś z rzędu kompa to radiatory i wentylatory ma w szufladzie,które tu może wykorzystać

Radeon'a 9600pro możesz dostać za 450zł, a ostatnie aukcje na allegro są tego dobrym przykładem, a i wcześniej nie było gorzej wystarczyło dobrze poszukać, kupując R9550 nie masz gwarancji że dojdziesz do 400Mhz dla rdzenia, zresztę nie do tego pijeeee!

Dobrze napisałeś overclocking jest w porządku pod warunkiem, że robimy to tak jak napisałeś, ze starych coolerów, bo mamy je akurat w szafie, wtedy wszystko nabiera innych kolorów, sam tak robiłem, ale dokładanie 50zł do miedzianych radiatorów to już lekka przesada! Wtedy cena takiej zabawki jest porównywalna z kartą o klasę wyższą i nie zapomnij, że mało który R9550 kręci się 500/600MHz, a ten temat aż roi się od przykładów! W wiekszości chodzą po ~400/~500, tylko osoby które już sporo kasy/czasu włożyły w sama kartę GeCube 9550XT (imho bez sensu) albo R9550 Gigabyte (to już mogę zrozumieć) do tego dobre chłodzenie, maja wyniki zbliżone do pro! pozdrawiam

 

Wszystkim nowym czytającym ten temat i liczącym na cuda porponowałbym trochę ochłonąć i nie kupować pod żadnym pozorem 9550XT (przynajmniej w obecnej cenie), bo to podobna historia jak z 9600XT, po prostu zabwka dla "bogatych dzieci"(naiwnych)!

Po przeczytaniu całego tematu dochodzę do takich wnisoków, najlepiej zainwestować w R9550 Gigabyte, albo HiS (w takiej kolejności), jeśli mamy najwyżej 300zł w Sapphire, z tych pierwszych bez zbędnych formlaności wyciągniemy około 450/550Mhz, na Saphhire jak uda nam sie stabilne ~400/500 to będzie szczęście!

artur.c <= co do sapphire to sie bardzo mylisz, ma ten sam wentylator co wersja 9600xt, mam ta karte i bez problemu idzie na 450/515 , rdzen maksymalnie mialem na 465 a pamiec na 530 ale byly juz artefakty, przy 475 na rdzeniu mialem zwis kompa ale na tych ustawieniach ktore podalem na poczaku wszysko SUPER!!! oczywiscie bez zmian standardowego chlodzenia, wynik w 3dmark03 3300pkt, a w Doom 3 800x600 high details 33 fps

pozdrawiam

XTN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur.c na jakiej podstawie twierdzisz że Sapphire kęci się gorzej od Hisa i Gigabyte :?: :?: Też przeczytałem forum i jakos nie widze faktów które by swiadczyły o gorszych możliwościach kręcenia Sapphira.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur.c >> ogolnie zgadzam sie, jednak mam kilka uwag

 

...tylko osoby które już sporo kasy/czasu włożyły w sama kartę GeCube 9550XT (imho bez sensu)...

mialbys racje, gdyby nie to ze w pudelku z karta jest gra CS ktora za okolo 50zl ludzie sprzedaja na allegro, w tych okolicznosciach juz nie jest taka "bez sensu" (biorac pod uwage jej wyraznie najlepsze osiagi)

 

...Po przeczytaniu całego tematu dochodzę do takich wnisoków, najlepiej zainwestować w R9550 Gigabyte, albo HiS (w takiej kolejności), jeśli mamy najwyżej 300zł w Sapphire, z tych pierwszych bez zbędnych formlaności wyciągniemy około 450/550Mhz, na Saphhire jak uda nam sie stabilne ~400/500 to będzie szczęście...

tu tez mam watpliwosci, kart Gigabyte'a juz praktycznie nie ma, a jak sa to w cenie okolo 380zl i wyzej, a biorac pod uwage niewiele mniejsza wydajnosc kart His i Saph ale sa za to prawie o 80 zl tansze....to dla mnie kolejnosc jest odwrotna.

Ale tu tez zalezy co kto sobie ceni, czy stosunek ceny do jakosci czy przede wszystkim jakosc...i dlatego tez osoby ktore odwiedzaja ten watek z zamiarem kupna R9550 musza sobie odpowiedziec na pytanie czego tak naprawde szukaja - najwydajniejszej, nowej karty jak na ten przedzial cenowy do 400zl [to trafily idealnie;) choc moim zdaniem karta ma najlepszy stosunek cena/jakosc nawet wsrod kart do 500zl] czy moze karty zblizonej do R9600pro za troche mniejsze pieniadze (wtedy faktycznie wypadaloby sie dobrze zastanowic, czy wlozenie kasy w drozszego R9550 + dobre chlodzenie i zabawa w O/C ma sens...moze lepiej dolozyc juz te kiladziesiat zł i miec odrazu R9600pro ?)

 

Ps a te dane o kreceniu His i Sapphirea to chyba z fusow wyczytales, bo posty ludzi z tego watku swiadcza ze to czesciej HIS ma problemy z wyzszym taktowaniem a nie Sapphire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

artur.c na jakiej podstawie twierdzisz że Sapphire kęci się gorzej od Hisa i Gigabyte :?:  :?: Też przeczytałem forum i jakos nie widze faktów które by swiadczyły o gorszych możliwościach kręcenia Sapphira.

Żeby daleko nie szukać, kilka ostatnich stron; chyba nie trzeba komentować!

 

postal1 -> Sapphire 400/480

Tomwer -> Sapphire 420/520

pawels -> Sapphire 420/512

szpak -> Sapphire 435/540

Noiser -> Sapphire 420/500

hatcher -> Sapphire 400/500

aerial -> Sapphire 450/560 hmmmm

 

witchman -> Gigabyte 450/530

Voltar -> Gigabyte 440/600

krzych650 -> Gigabyte 450/540

Shim -> Gigabyte 440/520

 

sensei -> HiS 440/550

Vienio -> HiS 410/540

mleko -> HiS 400/540

grzesiu -> HiS 450/535-550 (testuje)

MarineDelta -> HiS 500/595 (mody i inne zabawki)

 

rodzynek na czarnym laminacie:

ZeroSuper -> Sapphire 380/620

 

BTW. taka lista wszystkich podkręconych R9550 przydałaby się na początku tematu!

 

TeQuila SunRise -> pierwszy lepszy sklep, a uwierz mi można taniej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dzis his radeon 9550 i na poczatek chcialem go przetaktowac w windzie co okazalo sie niemozliwe ustawienia ciagle sie resetuja .

POstanowilem go przetaktowac w biosie mam juz rom boisu i program atiflash oraz dyskietke startowa jaka mam wpisac komende zeby ja przetaktowac wpisywalem atiflash bios2.rom i nie dalo to zadnych rezultatow wyskakiwaj jakis help i masa komend

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

Kupilem dzis his radeon 9550 i na poczatek chcialem go przetaktowac w windzie co okazalo sie niemozliwe ustawienia ciagle sie resetuja

tak samo ja prosze o pomoc , czemu nie mam mozliwosci podkrecenia riva tunerem

62, 47, 61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon'a 9600pro możesz dostać za 450zł, a ostatnie aukcje na allegro są tego dobrym przykładem, a i wcześniej nie było gorzej wystarczyło dobrze poszukać, kupując R9550 nie masz gwarancji że dojdziesz do 400Mhz dla rdzenia[ciach]

[ciach] najlepiej zainwestować w R9550 Gigabyte, albo HiS (w takiej kolejności), jeśli mamy najwyżej 300zł w Sapphire, z tych pierwszych bez zbędnych formlaności wyciągniemy około 450/550Mhz, na Saphhire jak uda nam sie stabilne ~400/500 to będzie szczęście!

 

z sapphire-m muszę potwierdzić - mój w sumie po zmianie timingów działa poprawnie max na 410/500, innych nie miałem więc się nie wypowiadam. Co do 400MHz na rdzeniu - teoretycznie powinno być bez łaski - identyczny jest w 9600pro i chodzi na 400 - inna sprawa,że przy innym napięciu. Co do pamięci - 500MHz też powinno być bez łaski - 4ns to dokładnie DDR500. (1/(4ns*10^-9) = 250MHz ->500DDR prawda ? ;)

nie wiem czym się różni RV360 od RV360 - mój chip ma identyfikator 0x4152 - wygooglałem że to R9600XT ALE znalazłem też coś takiego jak 9600XT secondary z całkiem innym identyfikatorem. RV360 podobno ma diodę do pomiaru temperatury ale czy każdy ani jak z niej skorzystać - niestety nie wiem. Pozdrawiam i nie kłóćcie się - to psuje całą przyjemność z czytania tego wątku ;) a każdy ma choć trochę racji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dziś kartę brat oddał na gwarancje....i tak od początku był to jakiś lipny egzeplarz bo mrugał monitorem a czasem wywalał out of sync...a wczoraj, po zainstalowaniu windowsa od nowa w 3d marku 03 sieczka z artów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur.c na jakiej podstawie twierdzisz że Sapphire kęci się gorzej od Hisa i Gigabyte :?:  :?: Też przeczytałem forum i jakos nie widze faktów które by swiadczyły o gorszych możliwościach kręcenia Sapphira.

Żeby daleko nie szukać, kilka ostatnich stron; chyba nie trzeba komentować!

 

szpak -> Sapphire 425/500

 

 

zeby nie bylo moj sapphire chodzi jakos 435/540

 

wczesniej mialem Hisa i z sapphire jestem bardziej zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:?: mam dziwny efekt :?:

podkręciłem pamięci i gpu i działało jak należy, dodałem wiatrak i temperatura spadła na płycie i procku i... teraz wyłącza mi uruchomione procesy :?: Co jest 8O czy to może być słaby zasilacz :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odlacz cos .. nie wiem nie masz co z podpisu wnioskuje ale zawsze mozesz odkrecic proca na prube ..albo wylacz ten wiatrak ..

 

a napiecia moazesz monitorowac i bedziesz wtedy wiedzial speedfana polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jak sprawdzić temperaturke rdzenia w r9550, mam hisa 128 5ns, potrzebny jest do tego jakis program?, wyczytalem ze sie da? pomóżcie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie tego zrobic w normany sposob tzn. za pomoca programu poniewaz ta karta nie ma czujnika temperatury. Gigabyte 9600 PRO np. ma. Mozesz sobie sprawdzic to termometrem laserowym czy cos takiego.... albo recznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postal1 -> Sapphire 400/480 

Tomwer -> Sapphire 420/520 

pawels -> Sapphire 420/512 

szpak -> Sapphire 425/500 

Noiser -> Sapphire 420/500 

hatcher -> Sapphire 400/500 

aerial -> Sapphire 450/560 

 

sensei -> HiS 440/550 

Vienio -> HiS 410/540 

mleko -> HiS 400/540 

grzesiu -> HiS 450/535-550 (testuje)

No i nadal nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz ze His to bez problemu 450/550 a Sapphire ledwo co 400/500. BTW. czemu nie wspomninasz o HISie Arossa ktory wyciaga max 390/500, albo Sew_serwer'a ktory szedl jeszce mniej (bodajze 340! gpu) to troche zaniza srednia...Moim zdaniem to i tak jest ruletka, obie karty sa porownywalne, w HISie ida moze wiecej pamieci ale za to rdzen z regoly mozna wiecej podniesc w Sapphire

Ps

cena gigabyte'a ze sklepu net to + przesylka, pozatym to ze jest na obrazku jeszcze nic nei znaczy, najczesciej maja je "do sprowadzenia" a potem sie okazuje ze wcale juz ich nie ma albo po wyzszej cenie. Sam tak walczylem w Lodzi, niby byl na stronie i w cenniku ale okazywalo sie ze jednak byl nie do kupienia, a przynajmniej nie za cene cennikowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Aross to jest laik jesli chodzi o podkrecanie ;) Moze nie max 390/500 bo pamieci pojda wiecej i spokojnie na 520, sprawdzalem na 540 i poszlo ale nie robilem dluzszych testow wiec nie mam pewnosci czy pamiec jest stabilna. Wedlug mnie His i Saphire sa sobie rowne, podobna cena, coolerek i osiagi. Gigabyte z tych wszytkich testow najlepiej wypada no ale jego cena pozostawia wiele do zyczenia zwlaszcza jesli ktos ma tylko ok. 300 zl na grafe i potrzebuja kupic jak najszybciej (bardzo mala ilosc gigabytow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój szafirek kreci sie tak jak w podpsisie(stabilnie) na timingach od gigabyte. i jestem z tego zadowolony. a np ten caly HIS widac od razy jaka fuszerka gdzie radiator nie dolega dokladnie do rdzenia. hmmm moze sie myle 8O nie wiem :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może należałoby zrobić ankiete który Radek9550 jest najlepszy :lol:

A tak poważnie to wyaje mi się ze faktycznie tak jak to wspomniał TeQuila SunRise pamięci troche lepiej idą w Hisach a rdzen w Sapphirach ale i tak nie można tego stwierdzić na 100%. Na 100% natomiast mozna stwierdzić że moj zakup Sapphira za 285zł był opłacalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze roznice w oc sa spowodowane rodzajem posiadanych zasilaczy. Na Fortronie 300-60 GTP (ten najlepszy) osiagnalem z chlodzeniem jakiego foty tu zamieszczalem 450/560. Fortron poszedl z domowego kompa do innego, ale mojego szafira sobie jeszcze zostawilem i na Megabajcie 350W ciezko przekroczyc wynik 400/500..., ten zasilacz jest do [gluteus maximus], ma niestabilne napiecia i to jest efekt. Dobry zasilacz to podstawa dobrego oc karty graficznej. Jesli robicie takie zestawienie dopiszcei na jakich zasilaczach, bo inaczej to wcale nie musi bcy wina karty. Patrzac analogicznie ktos kto kupuje najtanszego sapphire'a moze rowniez zalowac kasy na zasilacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie te karty mają podobne właściwości, różnić się mogą jedynie sortem gpu i pamięciami. Jeżeli saphire i his stosują samsungi 4ns, to jaka może być różnica?? Ja mam owszem problem z podkręcaniem hisa, ale to chyba zasilacz nie wyrabia, mam troche sprzętu, nagrywarka i dvd dużo ciągną... poza tym da się HISa puścić na 540 - 550 ale traci stabilność więc wybieram 500, bezpiecznie i po co mi więcej? A jeżeli firmy stosują gorsze procki do tych kart to wszystkie, bo wykożystanie odpadów z produkcji 9600 jest sensem istnienia 9550 :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka ze tak wcinam sie w tym temacie z radkiem 9600 non pro,ale nie ma wyodrebnionego a nie chce zakladac nowego - mam radeona his 9600 non pro na kosciach hynix 4ns i idzie mi max 450/500 ,pamieci troche słabo, mam na nich radiatorki miedziane firmy thermaltake ,powyzej 500mhz arty

jest jaks rada na to zeby puscic pamieci powyzej 500mhz nie wiem czy to jest wynikiem nie dowoltowania pamieci te artefakty powyzej 500mhz???

bo przy 500mhz radiatorki na pamieciach sa cieple jedynie

mozna cos z tym zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...