Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

hmm znalazlem bardzo ciekawy komentarz Sapphire r9550 na komputroniku :

Cudeńko !! :) Bo tylko tak można ją nazwać . Po wgraniu biosa z Sapphire 9600 XT otrzymałem właśnie takową kartę z 6 potokami renderującymi zamiast 4 , częstotliwości : rdzeń 420 Mhz , pamiątki 500 Mhz oraz zmieniły sie timingi pamiątek z 5ns na 3,5 ns i w 3Dmarku 2003 w teście defaultowym otrzymałem 3500 punkcików a w teście 800x600 zdobyłem 4300 . Cóż Lepszej karty za te pieniądze nie ma :)

;) co o tym myslicie ? z 4 na 6 potokow renderujacych, z 5ns na 3.5ns ? ;)

 

Ps

na komputroniku wreszcie wprowadzili datowanie komentarzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie wierze ze mu sie zrobilo 6 potokow i nagle timingi spadly o 1,5 ns, to musialby byc cuuuuuuuuuuud, chociaz z drugiej strony to chlodzenie na R9550 Sapphire i na 9600XT jest identyczne ale nie zaryzykuje tego biosu, chociaz moj rdzen kreci sie stabilnie prawie najlepiej na tym forum. Co do 3500pkt w 3dmark03 to nie jest wynik dobry jak na niby 9600XT, ja na R9550 450/515 mam 3300 pkt.

 

 

Athlon 2500@3200+ 512/400 R9550 450/515

3dmark01se 11000pkt

3dmark03 3300pkt

doom3 800x600 high details 33 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc tak , wgralem biosa jakiegos tam i jest rzecz taka , karta psozła na 380/520 i ani mhz wiecej bo są arty.....

ale mam mało pkt dalej :/

2003 : 2800

2001 : 8700

czemu tak mało ???

czy moge dac 280 mhz na ram ??? arty są tylko w atitool , w 3dmarku ani w innych nie ma

i czy stale podkręcona karta bardzo traci na żywotnosci ??

hm , chyba qpie procka na 166 fsb to bede miał wtedy lepszy wynik :]

czy sempron 2200 bedzie lepszy od mojego durka ??

i jak one sie kręcą ??

 

pzodro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie wierze ze mu sie zrobilo 6 potokow i nagle timingi spadly o 1,5 ns, to musialby byc cuuuuuuuuuuud, chociaz z drugiej strony to chlodzenie na R9550 Sapphire i na 9600XT jest identyczne ale nie zaryzykuje tego biosu, chociaz moj rdzen kreci sie stabilnie prawie najlepiej na tym forum. Co do 3500pkt w 3dmark03 to nie jest wynik dobry jak na niby 9600XT, ja na R9550  450/515 mam 3300 pkt.  

 

 

Athlon 2500@3200+  512/400  R9550 450/515

3dmark01se 11000pkt

3dmark03     3300pkt

doom3 800x600 high details 33 fps

ja na 445 i 520 mam 3500 w de marku 03 a co do kosi 5ns to ja takie mam ale to sa blednie oznaczone i bog raczy wiedziec jakie one sa ja wiecej niz 540 nie probowale a chodzily w testach bez artow wiec 5ns to to nie sa napewno .. sprawdzil bym ten bios ale go poprostu nie mam i no nie chce sprawdzac bo to jzu 2 9550 , his mi padl cos tz nie chcial sie krecic ;) wiec nie chce psuc tego co jest dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZeroSuper  >>  zazadali zwrotu counter str ?

i powiedz w koncu w jakich okolicznsociach padla, byla podkrecona na stale ? zmieniales chlodzenie ?

Ja swojego oddalem 2 tygodnie temu do serwisu jak mi padl (Gecube 9550XT oczywiscie). Jutro mam miec odpowiedz co dalej. W kazdym razie karta poszla juz dawno do dystybutora. Wiec albo wroci mi nowa, albo dostane 490 zl za nia, bo tyle wtedy zaplacilem ;D. A co do CS-a to nie trzeba go oddawac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZeroSuper  >>  zazadali zwrotu counter str ?

i powiedz w koncu w jakich okolicznsociach padla, byla podkrecona na stale ? zmieniales chlodzenie ?

Ja swojego oddalem 2 tygodnie temu do serwisu jak mi padl (Gecube 9550XT oczywiscie). Jutro mam miec odpowiedz co dalej. W kazdym razie karta poszla juz dawno do dystybutora. Wiec albo wroci mi nowa, albo dostane 490 zl za nia, bo tyle wtedy zaplacilem ;D. A co do CS-a to nie trzeba go oddawac.

ale teoretycznie nie mozesz go juz uzywac bo to jest wersja OEM sprzedawana razem z karta tak jak kiedys dodawali do GF3 Ti gainwarda gre "Chrome"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie trzeba oddawac to biorac pod uwage mozliwosc puszczenia CS na allegro za pewnie okolo 50zl...to imho 399zl w MM jest bardzo dobra oferta..

 

Ps

ciekaw jestem jak dlugo beda jeszcze dodawac ta gre do karty

na allegro polowa sprzedawanych jest wlasnie od Gecube 9550XT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze, mam pytanko :wink:

obecnie mam radka 9100 ( 300/600, herucules, 64 mb, 4ns, 128bit ) ale zastanawiam sie nad przesiadka na 9550 ( HIS 128 mb, 4/5ns, 128bit )

jak dobrze pojdzie nie bedzie mnie to kosztowac ani złotówki, czy jest sens zmiany grafy ? czy ktos byl w podobnej sytuacji, czy wzrost wydajnosci jest widoczny ? czy i tak nie uda mi sie pograc w doom3 :P ? bo w starszych gierkach to mysle ze nie bedzie roznicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się, ale tylko jak go podkręcisz, a to raczej wyklucza 5ns.

W porównaniu do 9100 dostajesz nowszy chipset, a to ostatnio zaczyna być modne w grach :wink:

 

Już na 400/500 dema technologiczne z 8500 i 9100 chodzą bez zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na oku Sapphire 9550 128bit 4ns (samsungi)

powiedzcie mi jak optymalnie moge ja podkrecic , do jakich max granic zeby nie zaczelo sie wielkie experymentowanie... :/ nie za bardzo mnie stac na wygode palenia karty :/ a wogole zakladajac ze karta padnie to czy w sklepie odrazu beda mogli obczaic ze to z mojej winy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

afi -> zacznij od 350 rdzen i 220 pamiec i pozniej podkrecaj powolotku (rdzen o 10 pamiec o 5 i testuj) albo przestawiaj tylko rdzen od tych wartosci albo tylko pamiec i testuj - przy pierwszych artefaktach bedziesz znal granice ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze, mam pytanko :wink:  

obecnie mam radka 9100 ( 300/600, herucules, 64 mb, 4ns, 128bit ) ale zastanawiam sie nad przesiadka na 9550 ( HIS 128 mb, 4/5ns, 128bit )  

jak dobrze pojdzie nie bedzie mnie to kosztowac ani złotówki, czy jest sens zmiany grafy ? czy ktos byl w podobnej sytuacji, czy wzrost wydajnosci jest widoczny ? czy i tak nie uda mi sie pograc w doom3  :P ? bo w starszych gierkach to mysle ze nie bedzie roznicy

kupiłem w maju komp z geforce fx5200 128/128 i wydajność w 3dm03 nie podskakiwała powyżej 1178 nawet przy max kręceniu a kręcił się na orginalnych sterach całkiem wysoko. Sprzedałem ze stratą i kupiłem his'a 9550 128/128 no i wyciągnąłem stabilne 2910 3dm03 wczoraj. Widać w bardziej wymagających grach i w testach, ale word chodzi tak samo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm znalazlem bardzo ciekawy komentarz Sapphire r9550 na komputroniku :

Cudeńko !! :) Bo tylko tak można ją nazwać . Po wgraniu biosa z Sapphire 9600 XT otrzymałem właśnie takową kartę z 6 potokami renderującymi zamiast 4 , częstotliwości : rdzeń 420 Mhz , pamiątki 500 Mhz oraz zmieniły sie timingi pamiątek z 5ns na 3,5 ns i w 3Dmarku 2003 w teście defaultowym otrzymałem 3500 punkcików a w teście 800x600 zdobyłem 4300 . Cóż Lepszej karty za te pieniądze nie ma :)

;) co o tym myslicie ? z 4 na 6 potokow renderujacych, z 5ns na 3.5ns ? ;)

 

Ps

na komputroniku wreszcie wprowadzili datowanie komentarzy

 

no to terza czekam az ktos sprunuje i podąże za nim") ale jakos wierzyc mi sie nie chce. a po drugie to jak rdzen chodzi o 70 % wiecej niz defaultowo. ty czyt nap gdy wlączamy kompa czy nie dostaje zbyt mocnego kompa na stracie. martwie sie o zywotnosc. :roll: no ale to przkonamy sie dopiero po paru miesiącach jak komus padnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wszyscy piszecie ale w większosci przypadków tylko dla tych co się znają. A ci co się znają to pewnie nie będą się pytrac ;). Mam kartę Saphire 9550 z 256 MB pamięcie 5 ns czas (to wiem). Procek to Athlon 2000, 512 MB ramu , płyta Gigabyte. I teraz po podłaczeniu karty mam 2225 w 3DMarku 03. I to wydaje się OK. Ale za nic nie moge podkręcić rdzenia. Przeczytałem WSZYSTKIE 68 stron z poradami i nic. Zainstalowałem najnowsze omegi. I teraz Atitool moge sobie poruszać suwaczkami i informacja ustawiono itd. Mam też ten program we właściwościach R coś tam (komp został w domu) i to samo ustawiam sobie suwaczkami zapamiętuje i nic. Każdy test to 2225(było 4 i 6 na końcu). Za każdym razem gdy wejdę w ustawienia to pojawiają się standardowe ustawienie 250 i 200. Dlatego prosze o pomoc jak to ustawić i to dokładną pomoc. Teksty typu było to dziękuję bardzo. Potrzebuję konkretnej pomocy. Jaki program jaka opcja na ile i gdzie coś zmienić.

Pozdrawiam

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przeczytałeś 68 stron i zainstalowałeś najnowsze Omegi to jesteś LOL.

To już było i nic tego nie zmieni :wink: Radeony 9550 należy podkręcać (na dzień dzisiejszy) na sterownikach

 

OMEGA DRIVERS 2.5.58

 

a tutaj: 46 pisałem jak podkręcać Radlinkerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wszyscy piszecie ale w większosci przypadków tylko dla tych co się znają. A ci co się znają to pewnie nie będą się pytrac ;). Mam kartę Saphire 9550 z 256 MB pamięcie 5 ns czas (to wiem). Procek to Athlon 2000, 512 MB ramu , płyta Gigabyte. I teraz po podłaczeniu karty mam 2225 w 3DMarku 03. I to wydaje się OK. Ale za nic nie moge podkręcić rdzenia. Przeczytałem WSZYSTKIE 68 stron z poradami i nic. Zainstalowałem najnowsze omegi. I teraz Atitool moge sobie poruszać suwaczkami i informacja ustawiono itd. Mam też ten program we właściwościach R coś tam (komp został w domu) i to samo ustawiam sobie suwaczkami zapamiętuje i nic. Każdy test to 2225(było 4 i 6 na końcu). Za każdym razem gdy wejdę w ustawienia to pojawiają się standardowe ustawienie 250 i 200. Dlatego prosze o pomoc jak to ustawić i to dokładną pomoc. Teksty typu było to dziękuję bardzo. Potrzebuję konkretnej pomocy. Jaki program jaka opcja na ile i gdzie coś zmienić.  

Pozdrawiam

Robert

 

Klamca!!! przeczytalem :lol: :lol: haha nawet paru stron. na kazdej stronie to pisze jakie omegi trzeba miec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZeroSuper  >>  zazadali zwrotu counter str ?

i powiedz w koncu w jakich okolicznsociach padla, byla podkrecona na stale ? zmieniales chlodzenie ?

Ja swojego oddalem 2 tygodnie temu do serwisu jak mi padl (Gecube 9550XT oczywiscie). Jutro mam miec odpowiedz co dalej. W kazdym razie karta poszla juz dawno do dystybutora. Wiec albo wroci mi nowa, albo dostane 490 zl za nia, bo tyle wtedy zaplacilem ;D. A co do CS-a to nie trzeba go oddawac.

ale teoretycznie nie mozesz go juz uzywac bo to jest wersja OEM sprzedawana razem z karta tak jak kiedys dodawali do GF3 Ti gainwarda gre "Chrome"

Cos chyba zle gadasz :D Dzwonilem wlasnie do sklepu. Okazalo sie ze 2 dni temu wyslali mi juz karte NOWA I KOMPLETNA wraz z CS-em. Wiec czego chcieci wiecej :D

 

orczyk Moze masz zablokowane mozliwosci OC. Sprobuj wgrac jakis inny bios do tej karty i wtedy ja podkrec. Zmien tez stery na 4.9 Beta poniewaz w niektorych przypoadkach 4.8 powoduja masakryczne zmniejszenie mozliwosci OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi wytłumaczy :

Jak ktoś pisze :

Sapphire9550@9600@460/500

1)To chodzi mu o to ze 9550 podkręcił do wydajności 9600 ?

2)460/500 oznacza ze core ma na 460 a memory na 500 ?

 

Ja na sterach 2.5.58 kręce swojego sapphire9550 1228MB 4ns (128bit) core: 417 i memory 271

 

Jak dam core wyżej to ekran mi sie wyłancza i wyskakuje bład krytyczny okienka ATI , jak podwyższe memory to znowu na pulpicie pojawiają sie małe cienkie paseczki.

To juz koniec podkręcania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikan, dobrze kumasz (1) :D ewentualnie takie oznaczenie może świadczyć o tym, że wgrał biosa z 9600 i teraz tak karta przedstwia się w systemie, reszta wnioskowania (2) bez zarzutu

 

Co do kręcenia, spróbuj najpierw odłączyć jakis sprzęcik (cd, tv w kompie, jak masz), bo może zasilacz nie wyrabiać, ale na pewno zajmij się chłodzeniem - nawet wentyl wiejący z boku może tu wiele zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crusio >>> Looool chlopie to w takim razie, w prosty sposob mozna sobie splacic karte ;)

1. kupujesz gecuba

2. sprzedajesz CSa za 50zl

3. wylaczasz wiatrak i przegrzewasz rdzen

4. oddajesz na gwarancje dostajesz nowa znow z CSem

i cykl sie powtarza 1 , 2 , 3 , 4 , 1 , 2 .... ;)))

po 3 wymianach karty musza ci oddac kaske, wiec zmieniasz sklep i kupujesz ja gdzies indziej i 1, 2 , 3....;)

 

mikan82 >>> no to piknie ci sie karta kreci

Musowo musisz zmienic timingi na Gigabytea (czytaj moj 2gi post tutaj) zwiekszysz osiagi i prawdopodobnie bedziesz mogl jeszcze dodac troche Mhz na pamieci

Ps

testowales karte na jakichs grach, 3dmarkach itp ? bo samo to ze z takimi ustawieniami pulpit sie nie wywala nic nie znaczy, dopiero po obciazeniu karty jak zacznie sie grzac moga byc artefakty itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza to chyba nie :| To co napisałem ze kręce 9550 417/271 to robiłem na niepodkręconym 1.8+ Gdy podkręciłem procka do 190x11( tak lajtowo) to dalej mogłem podkręcać karte do tego samego poziomu 417/271. Wiec mysle ze mój Chiefec 360 chyba dobrze sie trzymie :)

 

Właczyłem DEMO Rome Total War pograłem 10 min i nagle ekran zaczoł sie sypać - wyłaczyłem kompa.

1) czy ogladając przez dłuższy czas artefakty moge spalić karte ?

2) zmieniacie wentylatory do 9550 ?

 

TeQuila SunRise-mam nadzieje ze sie ze mnie nie nabijasz ze mi sie piknie kręci :wink:

Testowałem - na niekręconym 1.8+ i kreconym 9550 417/271 poszły 3Demarki:

2001 -9576

2003 -2945

na podkreconym 1.8+@11x190 nie testowałem narazie 3Dmarków ale w Demo RTW tak jak pisałem gra sie wywaliła po 10 min

 

ps. Dzieki za artykuł ide czytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszukalem jeszcze takie cos Asus Radeon 9550 128MB- cena brutto: 309 zł nie wiem czy to 64/128 ale czy wogole ktos mial do czynienia z asusami? moze ktos ma mozliwosc zrobienia jakis testow O/C ?

Jeżeli w ESC to 64 bit, dzwoniłem do nich :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzal moze ktos tennowy panel kontrolny ? co ma dzialac ze sterami 4.8 ? wiem ze sie na nich nie da krecic ale ciekaw jestem a sam nie instaluje bo tylko na tych omegach udalo mi sie ustawic monitor ze bez powerstripa mam prawidlowe odswierzanie ... na kartach nvidni nie mam tego problemu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crusio  >>>  Looool chlopie to w takim razie, w prosty sposob mozna sobie splacic karte ;) 

1. kupujesz gecuba

2. sprzedajesz CSa za 50zl

3. wylaczasz wiatrak i przegrzewasz rdzen

4. oddajesz na gwarancje dostajesz nowa znow z CSem

i cykl sie powtarza 1 , 2 , 3 , 4 , 1 , 2 .... ;))) 

po 3 wymianach karty musza ci oddac kaske, wiec zmieniasz sklep i kupujesz ja gdzies indziej i 1, 2 , 3....;)

 

mikan82  >>>  no to piknie ci sie karta kreci

Musowo musisz zmienic timingi na Gigabytea (czytaj moj 2gi post tutaj) zwiekszysz osiagi i prawdopodobnie bedziesz mogl jeszcze dodac troche Mhz na pamieci

Ps

testowales karte na jakichs grach, 3dmarkach itp ? bo samo to ze z takimi ustawieniami pulpit sie nie wywala nic nie znaczy, dopiero po obciazeniu karty jak zacznie sie grzac moga byc artefakty itp

Bardzo dobry sposob. Ale trzeba bedzie troskze poczekac pomiedzy poszczegolnymi zwrotami karty ok. 2 tygodni. Ale pomysl jest dobry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecaj powolotku (rdzen o 10 pamiec o 5 i testuj) albo przestawiaj tylko rdzen od tych wartosci albo tylko pamiec i testuj - przy pierwszych artefaktach bedziesz znal granice ;)

rozumiem że to ma wyglądać tak: 1)kręce rdzeń => test

2)kręce pamięci =>test

i znów 1 i 2 i tak w kółko do oporu ? :)

a gdy mówicie o testowaniu to macie na myśli odpalenie jakiejś gierki czy może coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...