Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

czy na hisa 9550 wejdzie coś takiego : http://allegro.pl/show_item.php?item=30593064 ???

i jesli wgralem biosa do mojej akrty od 9600 to moge teraz wgrac jakies nowsze omegi ?????

 

aha rabit mi pokazuje taką konfiguracje pamięci (taka jak na oryginalnym biosie od hisa)

 

tWL = 1.0

tCL = 3

tCMD = 0 clock

tSTB = equals tWrL + 1/2 clocks

tRcdRD = 5

tRcdWR = 3

tRP = 4

tRAS = 17

tRRD = 2

tR2W = CL + 3

tWR = 3

tW2R = 2

tR2R = 2

MemRR = 30

tRFC = 15

tRBS = CL + 3.5

tERST = CL - 0.5

tQSREQ = CL - 0.5

tDQM = WL - 1

tDQS = WL - 1

tDQM_Adv = As specified

tDQS_Adv = As specified

 

co zmienić w tym żeby uzyskać najwydajniejszą prace ????

i jednoczesnie tak aby przy moich zegarach chodziło stabilnie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZYTAJCIE

 

Dzis wlasnie przed chwila dostalem z powrotem swoja karte graficzna Gecube 9550XT A teraz was zaskocze , bo mi normalnie galy wyszly.

Otwieram pudelko i w srodku karta i wsyzstko jak trzeba, przygladam sie jej i co widze?? Nie ma pamieci Etrontecha !!!. Sa natomiast pamieci HYNIX 2.5ns Szybko lece do kompa przetestowac karte i tu drugi mile zaskoczenie. To niby malo wydajne i glosne jak odkurzacz chlodzenie jest NIESLYSZALNE Dodam tylko ze jest rev 2.0 karty. Sterowniki wykrywaja ja jako Radeona 9600 Series. Rdzen tak jak to bylo wczeniej od Radeona 9600XT. I teraz pierwsze testy. Podkrecam. Karta kreci sie po prostu nieziemsko. Z domyslnych 400/500 na 550/620, do tego zmiana timingow na super ostre i zadnego artefakta !!! Ja sie boje pomyslec co ta karta potrafi jeszcze. Oczywiscie mam ja na spzredaz. Chetnych prosze o oferty na GG: 1630754 lub crusio@wp.pl.

 

Prosze jeszcze screeny z 3DMarka 20011 2

 

EDIT: Dodam jeszcze ze karta jest nowa i na gwarancji pelnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZYTAJCIE

 

Dzis wlasnie przed chwila dostalem z powrotem swoja karte graficzna Gecube 9550XT A teraz was zaskocze , bo mi normalnie galy wyszly.

Otwieram pudelko i w srodku karta i wsyzstko jak trzeba, przygladam sie jej i co widze?? Nie ma pamieci Etrontecha !!!. Sa natomiast pamieci HYNIX 2.5ns Szybko lece do kompa przetestowac karte i tu drugi mile zaskoczenie. To niby malo wydajne i glosne jak odkurzacz chlodzenie jest NIESLYSZALNE Dodam tylko ze jest rev 2.0 karty. Sterowniki wykrywaja ja jako Radeona 9600 Series. Rdzen tak jak to bylo wczeniej od Radeona 9600XT. I teraz pierwsze testy. Podkrecam. Karta kreci sie po prostu nieziemsko. Z domyslnych 400/500 na 550/620, do tego zmiana timingow na super ostre i zadnego artefakta !!! Ja sie boje pomyslec co ta karta potrafi jeszcze. Oczywiscie mam ja na spzredaz. Chetnych prosze o oferty na GG: 1630754 lub crusio@wp.pl. 

 

Prosze jeszcze screeny z 3DMarka 20011 2

 

EDIT: Dodam jeszcze ze karta jest nowa i  na gwarancji pelnej.

8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crusio Ty na prawde jesteś farciarz. Nie dość, że miał GeCuba lepiej kręcącego się od mojego, teraz dorwał jednego z lepiej kręcących się 9600Pro, a teraz dostał GeCuba na Hynixach 2,5ns i jeszcze jest zarobiony na CS-sie :D :lol: . Eeeech no to kręć go ile wlezie. Może pobijesz kolejny rekord w 3dMarku i jeszcze dojdzie do tego, że to Twój 9600Pro będzie na sprzedaż :wink: . Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZeroSuper  >>  zazadali zwrotu counter str ?

i powiedz w koncu w jakich okolicznsociach padla, byla podkrecona na stale ? zmieniales chlodzenie ?

Ja swojego oddalem 2 tygodnie temu do serwisu jak mi padl (Gecube 9550XT oczywiscie). Jutro mam miec odpowiedz co dalej. W kazdym razie karta poszla juz dawno do dystybutora. Wiec albo wroci mi nowa, albo dostane 490 zl za nia, bo tyle wtedy zaplacilem ;D. A co do CS-a to nie trzeba go oddawac.

ale teoretycznie nie mozesz go juz uzywac bo to jest wersja OEM sprzedawana razem z karta tak jak kiedys dodawali do GF3 Ti gainwarda gre "Chrome"

Cóż, to smutna historia i nie chcę do niej wracać. :P

Wgrałem do Gex`a bios od 9600XT z zmodyfikowanymi timingami i z częstotliwościami 498GPU i 598MEM. Karta chodziła całkiem stabilnie, nie było artów. No i któregoś pięknego dnia po powrocie z roboty, włączam kompa a tu ciemność. I tyle go widzieli, GeX`a oddałem i wziąłem R9600PRO od Sapphire za dopłatą 60pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c
Crusio nie wiem czy to pytanie na miejscu, zwłaszcza że sprzedajesz kartę, ale po ile stoi teraz ten radeon9550xt w sklepie w którym go dostałeś, bo w tym momencie karta zaczyna nabierać rumieńców!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej karty nie masz juz w tym sklepie. Kupilem ja w Geoinfie. Nie wiem czy gdzies jeszcze mozna ja dostac. Ja dostalem prosto od dystrybutora swiezutki egzemplarz. A sprzedam za hmmm 420 zl. Jest ktos chetny?? Bo jak nie to moze na allegro wystawie :D

 

Dodam tylko ze sprzedaje z CS-em, wiec sie spieszcie !!!!!

 

Karta sprzedana za 420 zl... Poszla w przeciagu minuty od zlozenia oferty cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crusio ... jakbys zrobil zdjecie tej karcie ... zapodal wyniki itp .. wystawil na allegro to by sie ludzie zrzucili po 500 zeta. Nie zrobiles dobrego interesu a ten fuks sie juz raczej nikomu nie powtorzy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TeQuila SunRise napisał że można wyłączyć AGP i strata wydajności jest niewielka, jak to można wyłączyć AGP? no fakt jest taka opcja, ale jakoś nie moge sobie tego wyobrazić (prosze sie nie śmiać bo jestem początkujący) :) , ja tez mam problemy z ECSem i co chwila mi sie komp wiesza albo sie VPU recower włącza, to chyba tez powienienem wyłączyć, hmmm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

Crusio ... jakbys zrobil zdjecie tej karcie ... zapodal wyniki itp .. wystawil na allegro to by sie ludzie zrzucili po 500 zeta. Nie zrobiles dobrego interesu a ten fuks sie juz raczej nikomu nie powtorzy :P

Mylisz się, właśnie dlatego zawsze będzie miał fuksa do kart i dobrze że jemu trafiła się tak karta, nie jest pazerny! Swoją drogą mam nadzieję że szczęśliwy kupiec pochwali się wynikami, a nie spróbuje jej sprzedać w sposób zademonstrowany przez Ciebie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta trafi mysle w odpowiednie rece i sam kupiec choc jest od niedawna na forum to na pewno sie pochwali najwyzszymi na swiecie wynikami na Radeon 9550XT :D. Zastapi mnie w tej roli. Zycze powodzenia, a teraz sie zbieram do pracy na nocke :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostałem szczęśliwym kupującym.

(BTW mam na sprzedaż ok. 8 dniowego Sapphira 9550 128MB 128BIT 415/512 z gwarancją w Pronox 24mc, wyniki (jeszcze robione gdy miałem tylko 256MB, pewnie jakieś znaczenie ma) :

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8079932

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3021635 )

 

Karta nie będzie przeznaczona na sprzedaż tylko do oc :D Wyniki na pewno się pojawią + dokładne fotki :))

Mój sprzęt jest średni ale sądze ze wyniki powinny być ładne

(XP2600/768MB/Soltek 75FRN2-L/Barracuda 7.7200 120GB/ SB Live!).

Wyniki powinny być ok. wt o ile dojdzie do wtorku (we wt. mam praktyki do 12 więc będe miał czas) jesli nie dojdzie to ok. pt (czw/śr do 21 mam lekcje :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur C. -> ale za 420 to sie sprzedaje "zwyklego" radka xt. Oczywiscie super okazja dla kupujacego no ale nie najlepszy interes dla sprzedajacego. Widzialem juz nie jedna kosmiczna transakcje na allegro i nie zdziwloby mnie jakby opchnal ja nawet za ponad 500. Wystarczy dobra reklama poparta zdjeciami,orbami, dlugim tekstem. Ustawic bez ceny minimalnej na 7-10 dni i kup teraz za np. 500 pare. Szkoda ze ja nie mialem tych 42"1" zlociszy to bym na 100% kupil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów :), jestem tutaj nowy wiec prosze o odrobinę wyrozumialosci na początek (ale nie za wiele :wink: ).

Mam kilka pytan:

1) Dzisiaj nabylem drogą kupna karte z 9550 i 128MB 128bit. W sklepie byly do wyboru dwa modele: Sapphire z Samsungami 4ns i HiS z Hynixami 5ns. Przy czym roznily sie ceną o ok. 15zl. HiS byl tym drozszym, ale i mial zauwazalnie bogatsze wyposazenie, bo i przejsciowke DVI>D-Sub, kabel do podlączania TV, intrukcje w formie pokaznej broszurki i moze costam jeszcze. Sapphire mial natomiast tylko przejsciowke wyjscia TV oraz intrukcje w formie malej karteczki (reszta w PDFie na CD). Takze mysle, ze nieco ta cena objawia sie w dodatkowym wyposazeniu.

Przyszedlem do tego sklepu (bedąc juz po dosc dobrej lekturze tego topicu) z nastawieniem, ze pamieci 4ns są lepsze od 5ns (ale Samsungowi mogą się rzekomo trafic 4ns podpisane jako 5ns) oraz ze Hynixy są lepsze od Samsungów. I spotkal mnie powyzszy dylemat. Wybralem Sapphire z Samsungami 4ns. Uwazacie, ze byl to dobry wybor :?: Roznica w cenie sprawila, ze starczylo mi rowniez na miedziane radiatorki na pamieci.

2) Byl w tym topicu post, w ktorym ktorys z kolegów zaraz po instalacji swojego Sapphire'a odczul głosną pracę wiatraczków. Ucichly one po instalacji sterowników. Czy wspominane tutaj Omegi 2.5.58 mają rowniez tą funkcję kontroli predkosci wiatraczków :?:

3) Czy wiecie moze, na jakiej zasadzie odbywa sie ta kontrola i regulacja predkosci wiatraczka na karcie :?: Zawsze mi sie zdawalo, ze wymaga to dodatkowego (zazwyczaj zoltego) kabelka łączącego wiatraczaek z zasilaniem. Wiatraczek z karty Sapphire'a nie ma dodatkowego kabelka (tylko czerwony i czarny).

Czy wiec moze uklad reguluje predkosc wiatraczka poprzez regulacje napięcia podawanego na jego (wiatraczka) zasilanie? Jesli tak, to oznaczaloby to, ze moge w miejsce firmowego wiatraczka wstawic wlasny i rowniez bedzie mial kontrolowane obroty po podlączeniu jego zasilania do karty graficznej?

Czy tez moze odbywa sie to inaczej i bez firmowego wiatraczka nie ma kontroli jego predkosci? Jesli tak, to czy probowal ktos kiedys moze przekladac mechanizm tego wiatraczka w miejsce mechanizmu z normalnego plastikowego wiatraczka? Chcialbym w taki sposob uzyskac samodzielny wiatraczek do montazu na osobnym radiatorze (nie jak w rozwiązaniu firmowym, ze wiatraczek jest zintegrowany z namiastką radiatora).

Przepraszam, ze tak duzo tego wyszlo, ale bardzo zalezaloby mi na tych odpowiedziach za ktore rowniez z gory bardzo Dziekuję :).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawel.m

1)Dobry wybór. Pamięci o niższym czasie dostępu powinny być bardziej podatne na podkręcanie.

2)Pokaż mi ten post bo nie wierzę że jest możliwość zmiany prędkości wiatraczka na karcie graficznej w żaden softwareowy sposób, a tym bardziej nie za pomocą sterowników.

3)Do kontroli obrotów służy właśnie trzeci kabelek (najczęściej żółty). Jeżeli karta go nie ma to nie ma też możliwości odczytu prędkości obrotowej. Nie służy on do regulacji obrotami wiatraczka. Prędkość wiatraczka możesz zmienić, zmieniając tylko jego napięcie zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2)Pokaż mi ten post bo nie wierzę że jest możliwość zmiany prędkości wiatraczka na karcie graficznej w żaden softwareowy sposób, a tym bardziej nie za pomocą sterowników.

OK, teraz przyznam, ze mam duze problemy ze znalezieniem tego postu :? . Jestem niemal pewien, ze cos takiego bylo tu opisane, chyba ze tylko tak mi sie wydawalo :roll: .

3)Do kontroli obrotów służy właśnie trzeci kabelek (najczęściej żółty). Jeżeli karta go nie ma to nie ma też możliwości odczytu prędkości obrotowej. Nie służy on do regulacji obrotami wiatraczka. Prędkość wiatraczka możesz zmienić, zmieniając tylko jego napięcie zasilania.

Bo ja mniej wiecej widzialem to w taki uproszczony sposob: karta zaklada, ze wiatraczek kręci sie z predkoscią odpowiednią dla napiecia jakie dostaje. Ponadto uklad mierzylby sam swoją temperaturę (cos na kształt diody termicznej w AMD) i w ten sposob ustalalby, czy trzeba podniec napiecie wiatraczkowi (oczywiscie do pewnych granic) czy tez mozna je obnizyc. Oczywiscie to wszystko opieraloby sie na teoretycznym zalozeniu, ze wiatraczek pracuje w pelni sprawnie i poprawnie z prędkoscią odpowiadającą napięciu.

Ale pewnia ta teoria jest błędna, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumię, że chodzi Ci o regulację prędkością wiatraczka w zależności od temperatury. Nie słyszałem nigdy o karcie graficznej która byłaby wyposażona w taki układ. Takie rozwiązania stosuje się o ile mi wiadomo tylko w zasialczach (z reguły tych lepszych). Kończę ze swojej strony bo schodzimy z tematu i koledzy mogą mieć nam za złe. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumię, że chodzi Ci o regulację prędkością wiatraczka w zależności od temperatury. Nie słyszałem nigdy o karcie graficznej która byłaby wyposażona w taki układ. Takie rozwiązania stosuje się o ile mi wiadomo tylko w zasialczach (z reguły tych lepszych). Kończę ze swojej strony bo schodzimy z tematu i koledzy mogą mieć nam za złe. Pozdrawiam.

Nie wiem jak dokładnie to jest realizowane, ale jest...

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9462

Dodatkowe funkcje: T.O.P. Tech II, to kontrola pracy wentylatora znajdującego się na karcie. System sam rozpozna w jakim stopniu jest wykorzystywana moc karty (czyli wygenerowana temperatura) i dostosuje do niej odpowiednią prędkość wentylatora. Do dyspozycji są cztery poziomy prędkości pracy wentylatora, w zależności od uruchomionych aplikacji: 

dla zaawansowanej grafiki 3D; liczba obrotów - 6500 RPM; generowany hałas - 26.5 db; 

dla grafiki 3D; liczba obrotów - 5000 RPM; generowany hałas - 18.6 db; 

dla zaawansowanej grafiki 2D; liczba obrotów - 4200 RPM; generowany hałas - 15.2 db; 

dla zwykłego trybu 2D; liczba obrotów - 3000 RPM; generowany hałas - 8 db;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radka 9550 his i mam problem z podkreceniem go powyzej wartosci 259330 ,takie wartosci ustawilem w power stripie bo wiekszych sie tam juz nie da ,a jak ustawiam w red linkerze wiecej to w 3dmarku mam zawias ,czy ddobrym rozwiazaniem bedzie zmiana biosu ??jesli tak to na jaki bo nie mam pojecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...