Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Ten temat powstał po to aby ludzie którzy kupują nową kartę i właśnie słyszeli coś o Radku 9550 mogli dokonać sumiennej oceny i poczytać wypowiedzi innych forumowiczów :lol:

 

Ja zaczne pierwszy 8) a wiec po recenzji jaką zobaczyłem na www.in4.pl moje oczekiwania bardzo mnie zawiodły :cry: Myślałem że Ati jak i Nvida w końcu przestaną rywalizować na nazwy i skończyć z totalnym marketingiem... Wyobraźmy sobie kolesia kupującego karte: wchodzi delikwent do sklepu i mówi że chce kupić nową kartę graficzną aby nie była za droga ale w miarę możliwości wydajna... Wspomina coś że słyszał o nowym produkcie Ati Radeon 9550... Sprzedawca (który jest totalnym imbecylem) poleca mu 9550 gdyż jest to najnowsza karta :roll: Koles uchachany przychodzi do domu z nowym sprzetęm wkłada do komputera odpala UT 2004 i spostrzega że ma mniejszą wydajność niż Geforce 4 Ti i myśli do cholery jasnej wydałem XXX złotych i dalej nie moge pograc w UT 2004 tak jak należy :evil: ... Wraca do sklepu i pyta się sprzedawcy dlaczego tak jest... sprzedawca zmieszany odpowiada: no bo wie pan UT 2004 to baaaaardzo wymagająca gra mogę polecić za 1000 zł XXX karte i powinno być lepiej :wink:... Wkurzony właściciel Radeona wychodzi ze sklepu... :cry:

THE END

 

Jeśli macie jakieś swoje zdanie lub kupiliście taki produkt i chcecie sie podzielic informacjami to bardzo prosze piszcie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błąd.

to będzie wyglądać inaczej: wpada sobie klient do sklepu i mówi że szuka taniej karty, ale z obsługą dx9 bo słyszał że coraz więcej gier tego wymaga, będzie mógł oglądać cudną grafike itd. Sprzedawca naciągacz mówi mu że posiada radka 9550 za cene 400 zł. Klientowi wmawia że jest to karta lepsza od 9500. oczywiście nie wspomina że karta jest 64bit :?

kolejna karta którą połknie mój geforce :roll: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jak najbardziej OK.Jedynym minusem jest ta pobabrana nazwa .Według założeń ta karta ma byc odpowiednikiem FX5200 czyli kartą z DX9.0 na rynek low end.Kródko mówiac będzie to R9600 ze zmniejszonym zegarem GPU z 325 na 250MHz co przy cenie 320zł(60-80$-szyna 128bit) czyni go atrakcyjną kartą.

Update:

Mały teścik:

http://www.tweaktown.com/document.php?dTyp...article&dId=649

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jak najbardziej OK.Jedynym minusem jest ta pobabrana nazwa .Według założeń ta karta ma byc odpowiednikiem FX5200 czyli kartą z DX9.0 na rynek low end.Kródko mówiac będzie to R9600 ze zmniejszonym zegarem GPU z 325 na 250MHz co przy cenie 320zł(60-80$-szyna 128bit) czyni go atrakcyjną kartą.

Update:

Mały teścik:http://www.tweaktown.com/document.php?dType=article&dId=649

sorki , ale gdzie ty widzisz 128bit za 320zł??

128bit jest ale razem z 256ramu i za koło 500 :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale tam jest cena w dularach , a nie w prl'ach.

jedyna "polska" cena to własnie te 5 stów :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynam mysleć poważnie nad tą kartą :)

poczekam aż wejdzie na rynek i polookam jak wypadnie w testach.

albo 4Ti :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo interesuje jak sie będzie kręcić.Myśle że z rdzenia 400MHz ( minimum 325MHz)mozna wycisnąc jako ze to ten sam GPU co w R9600 a w tedy mamy spory skok wydajnosci, nie mówiac o tym ze pamięci tez jeszcze polecą i wtedy dostajemy więcej niz kupujac R9600. 8)

Update

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=209&...ctr_str_numer=8

Rdzeń idzie bardzo ładnie :twisted: , poszedł z 250@430MHz :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na www.in4.pl są testy... no i wypadła średnio

tak , widziałem już te testy, ale czekam na takie bardziej ORBowe 8)

a tak na poważnie to chcę zobaczyć co ludzie będą o niej mówili po kupnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena karty będzie 80$ = 320 zł za wersje z 128bit/128mb to b edzie to w miare dobry zakup... Zawsze lepsza od fx'ów.... Ciekawe co w takim razie zrobi Nvida :wink: pewnie wupuszczą 5200 gts :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena karty będzie 80$ = 320 zł za wersje z 128bit/128mb to b edzie to w miare dobry zakup... Zawsze lepsza od fx'ów.... Ciekawe co w takim razie zrobi Nvida :wink: pewnie wupuszczą 5200 gts :lol:

Jak narazie sporo więcej: http://www.pcprojekt.pl/index.php?c=katalo...ktow&v=d&i=1603

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leborg: wyniki na orbie juz sa, patrzylem przedwczoraj....

z tym orbem to był joke.

wole usłyszeć co nieco od ludzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A juz niebawem wejdzie do sprzedazy Radeon 9550 XT i moze sie okazac naprawde wielkim hitem o ile cena bedzie rozsadna. Taktowania 580/500 MHz. Wiecej jest tu http://www.pclab.pl/art10264.html

Jak dla mnie w tych oznaczeniach po prostu się nieco walnęli i powinno być 290/500 (porównując do 270/400) - po prostu jedne oznaczenia pokazują ddr normalnie a drugie już realne wartości. Nie wierze by karty miały ażtakie WIELKIE rozbierzności taktowań...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tam niewiadomo ile jest bit i pozatym na allegro jest Sapphire a na tej stronce His

Wersja 64Bit nazywa się R9550SE
Zawsze myślałem że są bez SE i tesh są 64bit :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzialem jak dzialal 128 bitowy 64mb radeon 9500 i powiem ze za do 700 zl nie kupicie leprzej karty !!!! radeon 9550 to zwykly 9500 tylko z 256 ramu !!!! i bedzie mozna go kupic juz za 490 zl (wersja 128 bit) radek 9500 robil spokojnie powyzej 12000ptk 2001 i 4000 na 3d mark 2003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...