Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

cze all mam pytanko: jakie rozszerzenia ma bios gigabyte ?

f1 czy f2 ?

To chyba nie jest rozszerzenie, tylko wersja biosu..., która w Gigabytach R9550 jest F1.

 

Co się zaś tyczy rozszerzenia pliku z BIOSem, to *.rom, *.bin (te spotkałem w R9550), ale to chyba jest bez znaczenia...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

O jak dawno mnie nie było.

 

Widzicie, GeCube coś sie nie popisuje z tymi kartami. Na mojej mx460 Samsungi 3,6ns chodzą obecnie na 680. Więcej póki co jeszcze nie testowałem bo dopiero dziś zmieniłem chłodzenie.

Sam 3DMark nie daje mi obrazu podkręcania, bo jak bez chłodzenia kręciłem to przy 650 po długim graniu w gta3 nagle karta sie cała wykrzaczała a 3dmark nie.

Teraz póki co jest ok. Ale dobra, nie bede robił OT. Poczytam kilkadziesiąt nowych stron w tym topicu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zrobilem test nowych omeg wiece tak karta nie krecone

 

stery :

 

DNA - 3dmark03 - 2150

Omegi - 3dmark03 - 2250

 

jak widac 100 p do przodu ;]

 

na kreconej karcie nie robilem wynikow bo nie pamietam jakie byly ustwienia i na jakich sterach ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy r9550 ;). Na standardzie 3dmark 2001 ok 7800 , 2003 - ok 2100. Po kręceniu 405/270 2001 ok 10400-10500 w zależności od sterów, 2003 3200-3300. Jak na moim sprzęcie(podpis) nie tak źle.Sys bez reinstalki, Firma Gigabyte hynix 4ns. Martwi mnie tylko mało@ na rdzeniu liczyłem na coś ok 450. Czy zmiana pasty na gpu coś da więcej to nie wiem bo na radiator załozyłem wiatraka i jest on dosyć chłodny.Jak coś to mogę kartę jutro zwrócić. Karta za 313zł.

 

Jakie są przeciętne ( i wybitne) @ dla rdzenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male pytanko dotyczace Radka 9550 i Far Cry'a.

 

Wiec tak , sprzet jak w opisie sterowniki to Omegi 2.5.58

 

Wiadomo ze po podkreceniu karty w stosunku do taktowan standardowych karta dostaje dosyc sporego kopa. Tak tez jest i u mnie zarowno w 3DMarku01 , 03 , Aquamarku , Doom 3 , Colin McRae 4 i w innych. Roznice widac zarowno golym okiem jak i w benchmarkach.

 

Natomiast jezeli odpalam benchmarka Far Cry'a to czy karta jest podkrecona czy tez nie roznicy w wydajnosci nie ma zadnej. Na high czy na low , rozne rozdzielczosci... Co moze byc przyczyna ?

Podkrecalem RedLinkerem , AtiToolem i Ati Try Toolem. Za kazdym razem to samo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może ktoś z nabywców gecube 9550XT z pamiątkami 2,8 ns się pochwali jak ta wersja się kręci???

 

Kuchar podobno ma taka jak się nie mylę....Witam

 

Może ktoś z nabywców gecube 9550XT z pamiątkami 2,8 ns się pochwali jak ta wersja się kręci???

 

Kuchar podobno ma taka jak się nie mylę....Witam

 

Może ktoś z nabywców gecube 9550XT z pamiątkami 2,8 ns się pochwali jak ta wersja się kręci???

 

Kuchar podobno ma taka jak się nie mylę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie musze pochwalic:) własnie dzis kupilem 9550 xt z gecube z grą. ale pamieci juz mam 2,8 ns heh myslalem ze takich nie ma. na laminacie tez pisze rev.2.0 a nad tym powinno cos pisac ale nie wiodze bo juz tam mam przyklejona naklejke ze tor955cos ta cos tam. hehe. w windzie wykrywa go jak 9600xt. pamieci z 500 poszly na 690 ale podczas grania komp mi siadl. dalem na 670 i gral;em godzine i nic niepokojacego nie zauwazylem. kiedys ktos pisal ze ten rdaiator co jest na core to idzie tez na pamieci ale sie z nimi nie styka. u mnie sie styka bo pomiedzy pamieciami a radiatorem są dane jeszcze jakies podkladki metalowe. wiec cale 4 kosci sie dobrze chlodza. trohe gorzej z druga stroną. nie krecilem jeszcze core ale jestem dobrej mysli. pozdro 4 all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzych czy zmiana biosu, tzn wykrywania karty jako 9600 dala jakies wymierne korzysci ? tzn wzrosly wyniki w 3dmarku etc  czy to tylko kosmetyczna zmiana + unlock ?

tylko kosmetyczna zmiana + unlock

zgadnijcie ile u mnie core poszedl? z 400 na..............................................................................

.........................................420

:roll: :twisted: :x :P :oops: :cry: to hyba jakies nieporozumienie

moze radiator zle dolega. dam na 430 i pelno w ati toolu takich zółtych kropek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzych czy zmiana biosu, tzn wykrywania karty jako 9600 dala jakies wymierne korzysci ? tzn wzrosly wyniki w 3dmarku etc  czy to tylko kosmetyczna zmiana + unlock ?

tylko kosmetyczna zmiana + unlock

Potwierdzam. Jak by nie patrzeć, to karta pracuje nadal na oryginalnym BIOSie, tyle że wykrywana jest inaczej w systemie i jest unlocknięta (dzięki zmianie tych "identyfikatorów" w BIOSie)

 

No i rdzeń zmienił się z RV350 na RV360 :lol: 8) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!!!!!! MAM pytanie!!!

MA GeCube 9550 2,5ns i sciagnolem DNA najnowsze i jak sie instalowaly to wyskoczylo okienko ze te sterowniki nie odpowidaja karcie ktora jest w kompie i instalacja zostala zakonaczona!!!!!! co wy na to ??? mial ktos podobny przypadek z tymi DNA?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!!!!!! MAM pytanie!!!

MA GeCube 9550 2,5ns i sciagnolem DNA najnowsze i jak sie instalowaly to wyskoczylo okienko ze te sterowniki nie odpowidaja karcie ktora jest w kompie i instalacja zostala zakonaczona!!!!!! co wy na to ??? mial ktos podobny przypadek z tymi DNA?????

Miałem dokładnie to samo.... ale dałem sobie spokój z DNA i wgrałem OMEGI :)

 

 

bosh czlowieku... to jest normalne ;) klikasz "mimo to kontynuuj" i wszystko dziala :>

Tu nie chodzi o komunikat, ze sterowniki nie mają podpisu cyfrowego... WHQL boshe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!!!!!! MAM pytanie!!!

MA GeCube 9550 2,5ns i sciagnolem DNA najnowsze i jak sie instalowaly to wyskoczylo okienko ze te sterowniki nie odpowidaja karcie ktora jest w kompie i instalacja zostala zakonaczona!!!!!! co wy na to ??? mial ktos podobny przypadek z tymi DNA?????

Ja tez próbowałem, ale nie bedzie działało bo to są sterowniki do 9550 a gecube 9550XT od 9600 i sterowniki tego biosu nie obsługują.

Wszyscy tak maja więc wszytsko oki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie musze pochwalic:) własnie dzis kupilem 9550 xt z gecube z grą. ale pamieci juz mam 2,8 ns heh myslalem ze takich nie ma.  CUT

Moglbys napisac cos wiecej o tych pamieciach (firma, symbol) i ile mozna wyciagnac z rdzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remo` Zobacz ile masz ramu :/// to SDRAMy jeszcze??? :)

 

No nie wiem czy wina lezy po stronie ramu... Doom 3 rowniez potrzebuje spora ilosc szybkiego ramu jednak po podkreceniu karty roznice w wydajnosci widac... a w Far Cry'u nawet na ustawieniach 800x600 i przy minimalnych detalach roznicy zadnej w tescie a to raczej az tak duzej ilosci ramu nie wymaga bo czym mialby go zapchac. I na podkreconej karcie jak i bez podkrecania pokazuje ta sama ilosc klatek w benchamrku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

mam taki problem , 1) czy jak przykleje radiator na naklejke co jest na jednej z kosci to moze tak byc?? bedzie tak samo odprowadzal cieplo? Przy ewentualnej potrzebie zdjecia na potrzeby gwarancji powinien zostac slad? sprawdzal ktos? czy mam moze zdrapac nakleje przed instalowaniem radiatora??

i pytanie 2)

Dołączona grafika

na kawalek drugiej kosci zachodza mi uchwyty od pamieci z mego ECSA KT600 (jakies 2mm) czy jak na cala szerokosc nie bedzie przeklejony radiator bedzie problem ?? czy sa jakies radiatory co maja mniej niz 8mm wysokosci?? ja znalazlem takie: CoolerMaster Copper RAM Chip Cooler CRC-U01 , ale nie mam ich wymiarow. tnx za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie dotarł do mnie mój radek... i odrazu mam pytanko... czy u was też podczas instalacji Omega drivers 2.5.58 winda instaluje wam jakieś Radeon 9550 Secondary ???!!! bo oto nagle mam jakby 2 radeony w systemie i gryzą się :/ musiałem wyłączyć ten secondary i niby działa ok, ale mnie intryguje dlaczego te drivery instalują się jakby 2x ???

 

a druga sprawa to podkręciłem rad linkerem pamiątki na 243mhz i dalej już się robi w grach kaszana.... :/ kurcze a tyle mówienia , że szafirek chodzi na 500mhz no problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...