Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

chris_gd thx!!!!

 

ps:czy ,moge se wgrać biosa od 9600pro na 9550 tyle tylko że ustawienia karty bede inne np.300/500,to nic nie wadzi?:)

pewnie, ze mozesz, ja mam wgrany biosik od 9600 325/400 + timingi z Gigabyte 9550 i oczywiscie ATI Tool ktory przy 3D ustawia 400/500 :D, mialem biosik 400/500 ale nie chce aby karta caly czas smiagala na tyle, po co ma sie meczyc w 2D jak i tak roznic nie czuc (bo sorry divxy czy windows szybciej nie beda chodzi :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drugie głównie do posiadaczy GeCube'a: w który miejscu znajduje się cdkey do counter strike'a?Czy to może ten ciąg numerów na samych płytkach (nad krajem który wyprodukował płytę)?

 

Byla o tym mowa juz wczesniej ale przypomne ze jak odpalisz plyte CD 1 to jest link do rejestracji ktory bedzie probowal otworzyc stronke na necie i potem zgodnie z poleceniami wypelniasz pola i dostajesz numer na maiala i wsio:)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis po raz pierwszy ujrzalem Dooma3 i ?? ... zalamka ;P rozrzut pomiedzy 4 a -50 fps ... popatrze na sciane spoko nie tnie popatrze gdzie indziej i po prostu kaszana... wydawalo mi sie ze spokojnie na 640/480 (low quality) pogram bez wiekszego "zamulania" ale tak sie grac po prostu nie da.A jak u was dziala doom na tej grafie?(oczywiscie nie na defaultowym taktowaniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witchman, tak to jest jak sie kupuje nowa grafe i apetyt rosnie w miare jedzenia, takze zaloze sie ze jest wiecej takich "niepoprawnych optymistow"jak ja ktorzy sadza ze na starych kompach po wymianie jedynie grafy moge pograc w najnowsze gierki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fun gier mialbym mala prosbe jezeli jest mozliwa do spelnienia :)

Czy moglys zapuscic wynik z 3dmarka 2k1 i 2k3 ale na niekreconym procku (1466MHz) ?? :)

Ale karta ofcrose krecona :)

Bylbym wdzieczny.

nio wiec tak na nie kreconym procu i grafie

2001- 8500

2003 - 2995

oc grafy

2001 - nie wiem jeszcze nie testowalem

2003 - 3309 :cry:

oc proca

2001 - 10000

2003 - 3000

oc grafy i proca - ni testowalem.

dodam ze rdzen mi sie nie kreci wiec tylko same pamieci idą. musze sprzedac tą karte :twisted: i wziać inną moze lepiej pojdzie ale pamieci to bajka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam tą karte i myśle ze to wszystkie tak słabo sobie rzdą z podkrecaniem(core) u mnie stabilnie na 420 a 430 juz jest zwiecha. sciagalem radiator , zmienialem paste, i dalej nic. po prostu  te rdzenie hyba takie są a co do pamieci to moje ida calkiem fajnie na 670 i nie są cieple :!:

Ja jeszcze musze potestowac, wlasnie grajac w d3 na rdzeniu @450 wywalilo vpu recovery po 10 minutach (moze to przez pamiec). Atitool widocznie nie do konca wskazuje dokladne mozliwosci oc grafy. Mysle ze cos z chlodzeniem to ma wspolnego, gdyz od razu artow nie ma, dopiero po jakiejs chwili. Zobacze, bedzie chwilka czasu to zmienie chlodzenie. Co do pamieci to hm, palca moge na niej trzymac ale czuc ze dosc cieple sa. Pogram moze dzis jeszcze, marki zapodam i zobacze co i jak.

EDIT: Na doomie vpurecover wyskakiwal przez pamieci - stabilnie dziala na 670.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

sory ze zejde z tematu i sory za to ze tu pisze bo mam chlachy problem

jak chce przegladac ten watek to nie widze nigdzie takiego kwadracika gdzie mozna bylo wybrac strone i trzeba np do str 50 jeschac pokoleji

wydaje mi sie ze problem pojawil sie po zalogowaniu ale gdy sie wyloguje jest nadal to samo

prosze pomuzcie

Z górey dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da się tak łatwo przeskoczyć do którejś ze środkowych stron...

ale zawsze można wyedytować adres w przeglądarce :D

 

np:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=751...asc&&start=2970

 

zmieniasz końcówkę i masz np:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=751...asc&&start=1480

 

co prowadzi cię bezpośrednio do strony nr 50 :D

 

sorki za kontynuację oftopica... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da się tak łatwo przeskoczyć do którejś ze środkowych stron...

ale zawsze można wyedytować adres w przeglądarce :D

Jak sie nie da jak sie da

Jeszcze z 2 dni temu bylo wsio ok moglem skakac sobie po stronach gdzie mialem kwadracik i tam wybieralem strone

jak juz napisalem podejzewam ze po zalogowaniu owy kwadrat znikl :lol:

chyba ze zemna jest cos nie tak

da sie to przywrócic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Jak to jest? Gdzieś przeczytałem, że R9550 jest w 3dmarku 2001 wolniejszy od R9100..... Czy to prawda? Bo jeśli tak to chyba nie warto mi go kupować. A tak poza tym to co sądzicie o tym?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31746608

---------------

Prawda.... bynajmniej u mnie tak było, ale bardzo niewiele.

Za to w 3DMarku2003.... oj tu sytuacja się zminiła na....:

9100 - 1180 pkt

9550 - 2100 pkt obie karty nie kręcone (po podkręceniu wczoraj - 2900 pkt - 400/500 Mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i zwracam sie z prośba o pomoc!

Od przedwczoraj jestem zadowolonym posiadaczem GeCube. Za dużo jednak tego szczęścia nie było bo wczoraj chciałem sprawdzić jak sprawuje się sławny TV out od ati.I co? Nic bo obrazu nie widać.Wszystko jest skonfigurowane ok pod względem softu tzn. w sterownikach.Ekran ciemny. Używałem kabelka dołączonego do karty.Czy ktoś używał tego wejścia na dołączonym kabelku (z jednej strony 7 pinowa końcówka - rząd 4,3 i ten podłużny po drugiej stronie standardowe s-video 4 pinowe i chinch).7 pinowe idealnie pasuje do karty więc tam go podłaczam chinch pakuje do tv wejścia video i zero reakcji. Używałem też kabelka który służył mi wcześniej do fx 5200.Tam wejście do karty standardowe 4 pinowe a wyjście na chinch.Na tym kablu obraz jest beznadziejny - brak odpowiednich kolorów, zniekształcenia i cały czas skacze.

Może ktoś poratuje jakimś pomysłem?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo HIS 9550 5ns to ktos tu wspomnial ze na tej karcie osiagnal cos 450/540~ (nie pamietam kto i ille dokladnie) COs mi sie nie chcce wierzyc bo mi na hynixach 4ns nie idzie rdzen 400 (raz na jakis czas fuksem 3dmarka przejdzie ale to tyle) rowniez pamiec przy tym czasie dostepu jest dla mnie za duza. Moglbys podac jakies screeny lub orby i chyba nie testujesz tej karty zwyczajnie w ati toolu ale w grach i 3dmarkach w ciagu conajmniej 1-2h.

Niedługo zapodam screeny i orby. Karte HIS 9550 5ns testuje we wszystkim co sie da i jak narazie ustawienia 460/560 są stabilne. I jeszcze jedno wydaje mi się że rodzaj pamięci nie wpływa znacząco na możliwości O/C GPU, no ale może sie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gecube 9550XT

Narazie podam wyniki bez OC

3dmark2001: 9100

3mark2003: 2950

Rdzen szedl na 454, pamieci maksymalnie nie testowalem, jak narazie caly czas chodza sobie 303Mhz. W ogole to nie bede mogl za bardzo podkrecic tej karty, bo mam zwykly tani zasilacz 300W :/ moze w przyszlym miesiacu bedzie juz jakis lepszy :D

Napisalem ze rdzen spokojnie chodzil na 454, ale zainstalowalem sobie najnowsze Omegi i mialem kilka restartow kompa, nawet w windowsie. Nie wiedzialem dlaczego, teraz gdy zszedlem na rdzeniu do 425 jest juz ok.. Czy tak sie dzieje przez te nowe sterowniki?? Na starych omegach (2.5.58 ) komp dzialal mi ostatnio caly dzien i noc (rdzen 454).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b00st3r--> Mam to samo na 2.5.76 i nawet się zastanawiam, czy przez te drivery karta nie ciągnie więcej prądu - musiałem zmienić OC na CPU kompa. Poprzednio przechodziłem testy 3dMark03 na GPU 440 i memory 299, teraz zeszedłem do 435 i przy 275 mam ARTY, a wyniki dużo słabsze, chociaż na 3dMark01 wzrost o 129 pkt

Chyba jednak wróce do 2.5.58 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila znowu mialem restart i to podczas zwyklego przegladania stron! Wlasnie zmienilem omegi na 2.5.58 i mam nadzieje ze bedzie juz ok, wtedy zrobie wiecej testow :)

 

Mam jeszcze pytanie dotyczace predkosci AGP bo wypisuje mi AGP Off, i nie da sie tego zmienic.. czy to w ogole ma jakies znaczenie? No i jak to zmienic? W biosie pokazuje mi wszystko pieknie, ze karta dziala pod AGP8x. Czytalem caly ten temat i wiem ze ktos juz mial taki problem, ale teraz nie moge tego znalezc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i zwracam sie z prośba o pomoc!

Od przedwczoraj jestem zadowolonym posiadaczem GeCube. Za dużo jednak tego szczęścia nie było bo wczoraj chciałem sprawdzić jak sprawuje się sławny TV out od ati.I co? Nic bo obrazu nie widać.Wszystko jest skonfigurowane ok pod względem softu tzn. w sterownikach.Ekran ciemny. Używałem kabelka dołączonego do karty.Czy ktoś używał tego wejścia na dołączonym kabelku (z jednej strony 7 pinowa końcówka - rząd 4,3 i ten podłużny po drugiej stronie standardowe s-video 4 pinowe i chinch).7 pinowe idealnie pasuje do karty więc tam go podłaczam chinch pakuje do tv wejścia video i zero reakcji. Używałem też kabelka który służył mi wcześniej do fx 5200.Tam wejście do karty standardowe 4 pinowe a wyjście na chinch.Na tym kablu obraz jest beznadziejny - brak odpowiednich kolorów, zniekształcenia i cały czas skacze.

Może ktoś poratuje jakimś pomysłem?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc

Kuba

ja w sowojej mam tylko przelotke na chincha ale dziala bez zarzutu.

wczoraj podlaczalem TV-out pierwszy raz i nie mialem zadnych problemow .czarny ekran zawsze na poczatu wyskakuje.wejdz we wlasciwosci ekranu w zakladke utawienia .kliknij drugi monitor i zanacz opcje "powieksz pulpit systemu windows do rozmiarow teog monitora" jak klikniesz zastosuj to pulpit bedziesz mial rozciagniety na dwa ekrany(monitor+TV) .

jak zaznaczysz jeszcze opcje "uzyj tego monitora jako uzadzenia glownego" to programy beda ci sie odpalaly i maxymalizowaly w TV .

zeby wylaczyc monitor poprostu po ustawieniu TV jako glownego odznaczasz monitorowi(musisz kliknac na monitor nr. 1) opcje "powieksz pulpit systemu windows do rozmiarow tego monitora"

 

zauwazylem ciekawa rzecz jak odrazu zanaczy sie dwie opcje i kliknie zastosuj raz to ikony przenosza sie na TV a jak po kazdym zaznaczeniu opcji klikamy zastosuj (w sumie 2 razy) to ekranem glownym jest TV ale ikonki pozostaja na monitorze .

 

jesli chodzi o doom3 to chodzi bez zarzutu na normal 800/600 w zaawansowanych wszystko na yes, AA -off.

na ultra tez mozna pograc ale pod warunkiem ze nie spotkam kilku potworow .

NFSU chodzi plynnie na max. ustawieniach 1280/1024

 

mam pytanie od pewnego dnia nie moge odpalic ISS3 ani WE7 nawet po ponownym zainstalowaniu .gra sie uruchamia ale tylko do momentu kiedy ma sie pokazwac intro wtedy wyskakuje mi czarny ekran ale komp sie nie zwiesza .ustawienia zgonosci nic nie daja ,wydaje mi sie zo problem moze tkwic w sterach(2.5.58) ale wczesniej gra nia nich chodzila dobrze .

 

u mnie w miescie radki 9550 sa ogolnie dostepne i przedawca sie dizwila jak mu powiedizalem ze sa problemy z ich kupnem ..

jak ktos jest zainteresowany to www.ol-mar.pl tylko nie wiem czy prowadza sprzedaz wysylkowa .[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem właśnie tak jak Ty.Wiem że ekran jest zawsze czarny na początku dopóki się nie skonfiguruje wyjścia tv.Także albo kabel albo wyjście na karcie - cos jest padnięte.

U mnie wychodzi na chinch i s-video 4 pinowe.JuRi_ Ty też masz 7 pinową końcówkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jak mi underground dosc slabo chodzi na 1024/768 full details to nie dziwie sie ze mnie taka przykrosc spotkala w doomie :P

 

TIGER XP- ten twoj zasilacz modecoma ma 450 W ?? czy tylko taka nazwa ?? Wiem ze dobry zasilacz = lepsze O/C ale nie wiedzialem ze az w takim stopniu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w grafice mam okragle wyjscie w ktorym jest 9 dziurek w 3 rzedach po 3-4-2 patrzac od dolu (nie wiem jak to sie poprawnie nazywa )

ale w przelotce(oryginalej) zamiast 4 bolcow mam tylko 3 (3-3-2) .

moze to wina tego jednego bolca ? zobacz czy tez masz jeden wylamany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie jest jeszcze inaczej.Patrząc od góry: 3-4 i na dole taki podłużny (tez nie mam pojęcia jak nazywać takie rzeczy).Tak samo w karcie i na kabelku. Co ciekawe obraz pojawiał się po podłączeniu standardowego s-video tzn. 2-2-podłużny ale skakał i miał odwrócone kolory np.czarny-biały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem na opakowaniu ja mam Wy s-video .

ta przelotke o ktorej Ty mowisz mialem w GF4 ale nie pamietam jak sie nazywa to wjescie .

skoro masz inne wjscie to nie powinien byc problem wtyczek .zobacz czy kabel nie przerywa (podlacz pod niego glosnik)

mozliwe ze masz stary Tv i musisz przestawic zworke PAL-NTSC na grafice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Gigabyte'a Radeona 9550 128 MB 128 bit. Podkrecilem go do 400/500 MHZ i po sprawdzeniu okazalo sie ze wszystko jest ok praktycznie w kazdej grze (nawet UT 2004), dopoki nie odpalilem Dooma 3. Tam pokazuja sie artefakty (kilkanascie czarnych kropek). Dodam ze zastosowalem maly wiatrak na wentylator, sterowniki to Omega 2.5.58.

Pamieci nie sa jakies specjalnie gorace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przeszuakałem forum ale nie udało mi się znależź niczego konkretnego n temat podkręcania r9550 gigabyte.W mojej karcie zdaje się ze jest blokada podkręcania,może ktoś zna jakiś sensowny sposób na jej zdjęcie lub tez ominięcie.Moja karta to radeon 9550 na kościach hynixa 4.0 ns.pomóżcie.mój adres e-mail :piranha12@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz cos wiecej na ten temat .ile MB/bit ?

czym probowales podkrecac ?

jaka miales wczesniej karte ?

jak wyczysciles system ze starch driverow ?

 

aha i nie zdziw sie jak Cie zmieszaja z blotem :wink:

 

Dziobak ja za tyle samo kasy wymienilem swojego gf4mx440 64/128bit wiec bym sie zastanowil .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piranha1981 ty chyba zartujesz ze nic nie znalazles ?? przecierz ten topic glownie o podkrecaniu jest :lol: jak nie to udaj sie do opracowania napisanego przez Yeti i poczytaj troche , moze sie dowiesz czegos wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...