Skocz do zawartości
Immothep

Czyżby ten Huntkey już odchodził na emeryture??

Rekomendowane odpowiedzi

Hey

Kupiłem dzisiaj 2x256 Kingstona 400 CL3 ale nie o tym chce pisać

Wiec po za kupie odrazu przeszedłem do testowania, na 166 spoko chodzi 2-2-2-6, wiec z zabrałem się za O/C :twisted:

 

Na fsb200 oczywiście kapa, bez znaczenia czy vcore jest 1,7 czy 1,8, w prime po jakimś czasie wyskakuje bład, memtest zawiesza sie na 12-17% natomiast na FSB195 przechodzi cały test.

 

Timmingi ustawiałem różne 3-3-3-8, 3-3-3-9, 3-4-4-11 i zawsze są byki. do monitorowania temp uzywam cpucool i max na fsb200 mialem 52-53C (wiec nie jest źle) ale zauwazyłem (w cpucool) napięcia są jakieś nie teges

 

 

(podczas torture test)

3,3 - 2,66V

5 - V 4,87V

12 - 12,25V

Jaki program mierzy napiecia i jest naprawde wiarygodny? bo nie jestem pewnien co do tego cpucool

 

Czy to zasilacz nie wyrabia? czy może jest inny powód, bo nie wiem w co mam teraz inwestować :/

 

Dodam tylko ze na NB mam standardowy radiator (plus pasta srebrna), na SB jakiś radiator ze starego mobo (takie zielone, plaskie coś), na mosfetach i na regulatorze napięcia nic. o ile radiatorki na mostkach są gorące (jeszcze nie parzą, ale juz prawie) to mosfety są tylko sporo ciepławe. Chłodzeniem zajmie sie w ciągju 2-3 najbliższych dni (zelman na NB a na SB radiator standardowy z epoxa, na mosfety pociety stary radiator z innego mobo)

 

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

 

 

PS. komp jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raport z pola boju:

Vcore 1.825

timmingi 2,5-2-3-8

temp max 54C

 

Zapuściłem prime 30min spoko, z ciekawości dotykam mosfetów i... ajć, oparzyłem sie :| dlatego odrazu wyłączyłem i zrobiłem defaultowe ustawienia, póki nie zrobie chłodzenia na mosfetu nie bawie sie w O/C bo mi jeszcze odpadną :/

 

THX za pomoc :) jak by co to jeszcze klikne ;)

Jakieś rady jeszcze?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym temp mierz miernikiem a nie softem, gwarantuje Ci, ze sie bardzo zdzwisz wynikami pomiarow. poza tym 300W moze byc juz za slabe do mocnego oc takiego configa. moj fortron sie konczyl przy sprzecie z podpisu ustawionym na 12,5*180@1.8V a Ty dajesz jeszcze wiecej V. poza tym jezeli jest to rev 1.1 to mozesz miec to samo co ja czyli memorki nei chodza na fsb 200 z innymi timingami niz default, wyjatkiem byly ocz pc2700, ktore poszly na 215 cl2-2-2-6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym jezeli jest to rev 1.1 to mozesz miec to samo co ja czyli memorki nei chodza na fsb 200 z innymi timingami niz default

 

No to jest rev1.1, jak dam CL2 to komp wogóle nie wstaje, tylko reset BIOS'u pozostaje, przy CL2,3 jak dam 2,5-2-2-6 (czy 7) to też padaka - tylko reset biosu

 

THX za pomoc, własnie tne stary radiator od AMD, bedzie na mosfety i SB, na NB może dzisiaj jeszcze kupie zelmana (niebieskiego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...