Skocz do zawartości
Artur79

Dysk 120GB .... jakiej firmy ??

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie ..... jakiej firmy polecacie ...

 

wymagania:

ATA 100 lub 133 ( niestety plyta nie obsluguje SATA )

7200 obrotow ...

8MB cache ...

 

najbardziej mam zaufanie do IBM obecny Hitachi ale ich nie moge wmiescie Lodiz odstac :(

 

zostaje WD Seagate lub Maxtor .. reszty nie biore pod uwage :) ale opinie jak najbardziej ... moze zmienie zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupiłem Maxtora 160 GB i jak narazie działa dobrze - ogólnie wypas - szybko chodzi, ale jakby nie było trochę głośno :(

 

Ale polecam Maxtor'a - warto w niego zainwestować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpada kupno na allegro lub sklepach internetowych .... chce miec na miejscu gwarancje itp ... pozatym tu sa ceny podobne ... tylko brak Hitachi ....

 

co do matroxa to jakos nie mam zaufania ...choc nigdy nie mialem tego dysku ...

 

ostatni widzialem Caviara 80 z 2MB cache w akcji ... calkiem ladnie chodzil .... no i cichyb byl ..... wiec to jest obecny faworyt ..... choc jeszcze decyzja nie podjeta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem kto jakie mial doswiadczenia z WD, ale sma osobiscie na Caviara 120 GB na SATA 8mb cache i jestem zadowolony - dysk cichutki i bardzo szybki dla przykladu odczyt HdTach'a to 49,6 M - sredni oczywiscie wiec chyba nie jest zle, a porownanie do innych dyskow mam bo juz wiele przeszlo przez moje raczki ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug testow na bencharku .... wypada bardzo dobze jezeli chodzi owydajnosc .... za to zle w glosnosci ....

 

jutro zejde do kumpla ... ma 80 WD i zobacze jak ona glosno racuje :)

 

 

za to seagate wypadl srednio a w niktorych testach ...bardzo zle :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze zeby sie nie sugerowac zbytnio tymi wynikami bo wedlug niego moj dysk wypada duzo gorzej co nie jest prawdz bo wypada zdecydowanie lepiej - duzo zalezy od kontrolera, sterownikow, ustawien - zasada jest jedna bierz dysk znanego producenta, chociaz i to do konca jest nie pewne - mialem IBM 40 i 60 GB odpowiednio Ericsoon i Voncouver i oba mialy Bad Sector a ostatnio padl mi caly dusk Samsunga 7200 80GB - wszystkie dane poszly :evil: - duzo zalezy jak trafisz - ostatnio to jest masówa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur79@ ... te dyski maj metaliczny swist talarzy - halas jednego jest nieznosny nie mowiac juz o takich 6 sztukach :x

idac do kumpla nic nie stwierdzisz glosny/cichy ... najlepiej glosnosc ocenia sie w nocy i z dyskami kilku firm - podlaczonych alone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie narzekam nie jest morze bezszelestny ale wydajny i bezawaryjny!!

dzial juz prawie 9 miechow 8)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

caviar bezawaryjny, "aż" 9 miesięcy przy szczęśliwym egzemplarzu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie narzekam nie jest morze bezszelestny ale wydajny i bezawaryjny!!

dzial juz prawie 9 miechow 8)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

caviar bezawaryjny, "aż" 9 miesięcy przy szczęśliwym egzemplarzu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

czy ja cos zlego powiedizlaem nie rozumiem z czego tu sie smiac :?: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys bym sie zaklinał, ale teraz polecam SAMSUNG. Naprawde sie poprawili. Ciche chlodne SZYBKIE. 120 SATA najoplacalniejszy zakup w swojej klasie. 36 miesiecy gwarancji.

Do niedawna bylem otoczony tylko Seagatem, ale teraz przerzucilem sie na Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate 120gb baracuda VII 7.200rpm 8mb cache....cisza + dobra wydajnosc!

ja mam podobnego , tylko ze z 2 mb cache , jest cichy i dlatego go polecam, latwiej takiego pozniej jeszcze wyciszyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przejzeniu testow na sieci i waszych opini podjolem decyzje ....

i zakupilem ....

 

WD Caviar 160GB 8MB Cache 7200RPM ....

 

roznica cenowa pomiedzy 120 a 160 byla bardzo mala .....

 

zraz biore sie za podlaczanie i testy ....

dam znac jakie wrazenia z przesiadki z IBM 45GB 2MB Cache 7200RPM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przejzeniu testow na sieci i waszych opini podjolem decyzje ....

i zakupilem ....

 

WD Caviar 160GB 8MB Cache 7200RPM ....

 

roznica cenowa pomiedzy 120 a 160 byla bardzo mala .....

 

zraz biore sie za podlaczanie i testy ....

dam znac jakie wrazenia z przesiadki z IBM 45GB 2MB Cache 7200RPM :)

Jak dla mnie to dokonałeś dobrego wyboru, sam mam caviarka i jedyną jego wadą jest troszke zagłośna praca. Odczyt max. mam 60,4 mb/s w HdTach 2.70, co jest wynikiem b.dobrym. Polecam te dyski innym.

 

Do AleX(a)69

 

Niedługo założe topic zbiorczy o dyskach, mam już formułke, programy do testowania, ale jakoś brak czasu ( te za<span style="color:red;">[ciach!]</span>ne zaliczenia ). Wtedy okaże się czy opinie innych ludzi pokrywają się z twoją, oczywiście nie mam na myśli nic złego - no offence :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...