Skocz do zawartości
steryd123

serwer rackowy na xeonach(prosba o pomoc)

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie kupilem sobie serwer rackowy z prockiem xeon 2ghz na fsb 400 i mam pytanie gdzie mozna dostac (tanio;)) procki xeon 2.8Ghz(moze byc na aukcjach jakis tylko zeby byly 2 najlepiej na fsb 400 bo w komputroniku widze tylko na fsb 533 :(.aha i pamieci do niego to ddr ecc registered(co to znaczy rewgistered?) i to sa ddr 200 (ponoc wchodza drr 266 nie kumam wogole co to za ddr 200 (byly takie)?niby chodza tez 266...aha i jakie dyski do niego kupic ??? bo nie wiem tzn wiem ze maja byc na scsi 160MB hot swap ale jaka firma najlepiej??bo chcialbym dyski na scsi dobre na konta www i w3cache i jakis ide po to by sluzyl jako dodatkowy do backupu danych mozna tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xeony i tanio sie wykluczaja. Kiedys kalkulowalem przy pewnej instalacji i wyszlo taniej 2 dobre maszyny na PIV. Na dodatek szybciej i bezpieczniej po rozlozeniu uslug. Jedyna wada to max 2 GB RAMu co bywa klopotliwe

2,8 GHz na FSB 400 MHz sa bardzo trudne do dostania. Z tego co wiem teoretycznie w okolicach 1200 PLN netto ale nikt nie widzial ich ;)

 

Dyski SCSI 160 GB? Az zobaczylem z ciekawosci w cennik u mnie ;)

Mamy swietne Seagate Cheetach 147 GB. Cena 2950 PLN netto.

 

Generalnei wtopiles z zakupem ;) Na ile osob ten squid ma byc, ze sie tak zbroisz ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xeony i tanio sie wykluczaja. Kiedys kalkulowalem przy pewnej instalacji i wyszlo taniej 2 dobre maszyny na PIV. Na dodatek szybciej i bezpieczniej po rozlozeniu uslug. Jedyna wada to max 2 GB RAMu co bywa klopotliwe

2,8 GHz na FSB 400 MHz sa bardzo trudne do dostania. Z tego co wiem teoretycznie w okolicach 1200 PLN netto ale nikt nie widzial ich ;)

 

Dyski SCSI 160 GB? Az zobaczylem z ciekawosci w cennik u mnie ;)

Mamy swietne Seagate Cheetach 147 GB. Cena 2950 PLN netto.

 

Generalnei wtopiles z zakupem ;) Na ile osob ten squid ma byc, ze sie tak zbroisz ;) ?

no na siec teraz ok 50 osob a docelowo moze wiecej bo to firma (provider).czemu uwazasz ze wtopilem mi sie wydaje ze drogo nie zaplacilem?chodzilo mi dyski SCSI 160MB(predkosc nie pojemnosc :wink: ) bo pojemnosc to chce kupic 2x1x36GB1x70GB.moze i 2 maszyny na p4 taniej ale... okazyjnie kupilem i wolalem takiego wyszlo mnie nie drozej niz zwykly troche lepszy komp wiec nie uwazam ze drogo i zawsze mam hot swapy i 2procki wstawic mozna i zasilki 2 redundand sa i mozna w szafie go zamontowac bo na tylko 12 cm wysokosci (i mam rackmount kit do niego) poleccie jakie dyski ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> do niego i co to jest to registered??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest to registered??

ECC = Error Checking & Control

Registered - nie wiem dokładnie - ale potwierdzane chyba jest poprawne przesłanie danych .. czy cus takiego...

Ogólnie jest to droższa pamięć niż "zwykła"

 

Edit:

Registered RAM contains a "register" to aid in ensuring the data is being handled correctly, delaying all data from being transferred to the module for one clock cycle. The registers re-drives the signal throughout the memory chips which in turn allows for each module to be built with more memory chips, a plus for systems which require registered memory for sure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]i co to jest to registered??

to pamięć rejestrowa (buforowana) - pomaga utrzymać wysoki poziom sygnałów. nie jestem pewien czy ta pamiec nie ma jeszcze wbudowanej korekcji bledow (nie jestem pewien)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 osob to nic ;) Sprzet 4 klasy gorszy by udzwignal ;)

z tym SCSI - znaczy chodzi Ci o Ultra160 SCSI ;) ? To sorry te MB mnie zmylilo ;)

Z pamieciami:

Generalnie mamy pamieci:

- niebuforowane czyli takie zwykle ordynarne DDRy

- buforowane vel registred

Buforowane maja dodatkowy modul PLL (na dole ponizej wlasciwych modulow pamieci). Ten dings odnawia sygnal pomiedzy pamieciami a chipsetem (tak w uproszczeniu) przez co pamieci takie sa wprawdzie wolniejsze, ale jest stabilniejsze polaczenie na linii pamiec-chipset/procesor (Opteron/Athlon64). Ogolnie jesli w domowych komputerach z =<512 MB RAMu to zwisa i powiewa to w przypadku wiekszej ilosci pamieci i mission critical zwieksza to stabilnosc podsystemu pamieci

Jako, ze pewnie masz tam plyte serwerowa intela to pamieci sa kluczowa sprawa. Warto patrzec na certyfikat Intela dla danych kosci - pare razy sie nacielem i system byl niestabilny. Niestety za jakosc sie tutaj placi strasznie, a zdobycie od reki wiekszych modulow registred ecc graniczy z cudem

 

jeszcze maly update apropos ECC

Generalnie chodzi o to ze takie pamieci przesylaja 9 bitow w ramach bajta z czego jeden jest nadmiarowym bitem parzystosci pozwalajacym sprawdzic poprawnosc transmisji. Znowu w przypadku mission critical systemu jest to calkiem przydatna rzecz - kiedys pare dni szukalem przyczyny walenie sie systemu az wpadlem na to ze byla to kosc pamieci (niestety wlasnie nie ECC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 osob to nic ;) Sprzet 4 klasy gorszy by udzwignal ;)

z tym SCSI - znaczy chodzi Ci o Ultra160 SCSI ;) ? To sorry te MB mnie zmylilo ;)

Z pamieciami:

Generalnie mamy pamieci:

- niebuforowane czyli takie zwykle ordynarne DDRy

- buforowane vel registred

Buforowane maja dodatkowy modul PLL (na dole ponizej wlasciwych modulow pamieci). Ten dings odnawia sygnal pomiedzy pamieciami a chipsetem (tak w uproszczeniu) przez co pamieci takie sa wprawdzie wolniejsze, ale jest stabilniejsze polaczenie na linii pamiec-chipset/procesor (Opteron/Athlon64). Ogolnie jesli w domowych komputerach z =<512 MB RAMu to zwisa i powiewa to w przypadku wiekszej ilosci pamieci i mission critical zwieksza to stabilnosc podsystemu pamieci

Jako, ze pewnie masz tam plyte serwerowa intela to pamieci sa kluczowa sprawa. Warto patrzec na certyfikat Intela dla danych kosci - pare razy sie nacielem i system byl niestabilny. Niestety za jakosc sie tutaj placi strasznie, a zdobycie od reki wiekszych modulow registred ecc graniczy z cudem

 

jeszcze maly update apropos ECC

Generalnie chodzi o to ze takie pamieci przesylaja 9 bitow w ramach bajta z czego jeden jest nadmiarowym bitem parzystosci pozwalajacym sprawdzic poprawnosc transmisji. Znowu w przypadku mission critical systemu jest to calkiem przydatna rzecz - kiedys pare dni szukalem przyczyny walenie sie systemu az wpadlem na to ze byla to kosc pamieci (niestety wlasnie nie ECC)

dokladnie chodzilo mi o Ultra160 SCSI (to jakie dyski polecasz)??dzieki za info o tym certyfikacie intela teraz bede widzial czego szukac a chce kupic 2x1gb (albo jak za duzo kasy to bedzie kosztowac to chociaz 1x1gb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dyskow - polecam taki na ktory jest dluzsza gwarancja. Serio. Roznice w wydajnosci w przypadku highendowych porownywalnych modeli SCSI sa niewielkie. Chociaz w sumie w Polsce masz wybor miedzy Seagate a IBM/Hitachi a oba maja 60 miesiecy ;) Warto sie wypytac dystrybutora jak wyglada gwarancja czy wymienia Ci od reki - to dosyc wazne. Drugim kryterium jest cena, ale znowu podejrzewam, ze beda to groszowe roznice - 750 czy 800 zlotych za 36 GB to zadna roznica. Osobiscie mam Seagate Cheetah ale wynika to tylko z tego faktu ze akurat taki byl na magazynie ;)

 

Co do pamieci - jesli przez 2x1gb masz na mysli 2 moduly po 1 GB to odrazu mowie ze zapomnij. Moduly 1 GB to cos a la Yeti - ktos gdzies kiedys podobno widzial cos takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dyskow - polecam taki na ktory jest dluzsza gwarancja. Serio. Roznice w wydajnosci w przypadku highendowych porownywalnych modeli SCSI sa niewielkie. Chociaz w sumie w Polsce masz wybor miedzy Seagate a IBM/Hitachi a oba maja 60 miesiecy ;) Warto sie wypytac dystrybutora jak wyglada gwarancja czy wymienia Ci od reki - to dosyc wazne. Drugim kryterium jest cena, ale znowu podejrzewam, ze beda to groszowe roznice - 750 czy 800 zlotych za 36 GB to zadna roznica. Osobiscie mam Seagate Cheetah ale wynika to tylko z tego faktu ze akurat taki byl na magazynie ;)

 

Co do pamieci - jesli przez 2x1gb masz na mysli 2 moduly po 1 GB to odrazu mowie ze zapomnij. Moduly 1 GB to cos a la Yeti - ktos gdzies kiedys podobno widzial cos takiego

czyli ciezko dostac kosci po 1gb :roll: a co do dyskow masz racje nie bede sie klocil o 50 pln chodzi w koncu o stabilnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ze ciezko dostac kosci 1 GB. Ich poprostu sie dostac w Polsce nie da. Na dodatek przynajmniej pol roku temu jak patrzylem tylko JEDNA kosc DDR2100 1 GB miala certyfikat Intela. Wtedy probowalismy do serwera tweak'a nowego cos takiego sciagnac zeby moc jak by co rozbudowac do 4GB ale poszukiwania spelzly na niczym (tj nawet Wilk nie byl wstanie stwierdzic kiedy by mogli cos takiego sciagnac)

Az sie rozejrzalem za wielka woda i niby daje sie ustrzelic Kingstony w sklepach w okolicach 350 dolcow (DDR2100) ale wszedzie czas oczekiwania jest duuzy. Czyli u nas tak lekko liczac pewnie bedzie blizej 2K PLNow za jeden modul Tak swoja droga jak bys mogl to powiedz prosze jaka plyte pod Xeony masz, na jakim chipsecie i czy ma 4 czy wiecej slotow pod pamiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwer bedzie stal albo w wdc w wawie lacze 100mbps w serwerwoni(2 niezlaeznych operatorow) albo w szczecinie tez w serwerowni na laczu 300mbps jak ktos zainteresowany wspolpraca bedzie to prosze dac znac:)

serwerowni te maja wlasne generatory pradu ,zabezpiecznia przeciw pozarowe itp, gwarantowany cZas usuniecia usterki max 4h. i obsluga techniczna i nadzor 24/7 oraz monitoring

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli te serwerownie sa powazne i na owaznych warunkach biara te maszyne to zapewniaja rowniez backup, wiec osobny dysk zupelnie niepotrzebny. Mozna sie zastanawiac nad RAID5 na 4 dyskach, jesli jest stosowny kontroler i dyski (chyba ze juz jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem otoz kupilem do niego 1gb ram ecc reg transcend ddr 266 i wykryl ja zainstalowal system ale przy wchodzeniu do windy lub [brzydkie określenie na linuksa]a albo blad krytyczny wywala albo ciemny ekran co to moze byc moze dlatego ze dyski mam jeszcze stare narazie z koncowka wc a do niego potrzebne niby sa z lc ale przeciez widzi i instaluje wszystko co to moze byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze potrzebujesz pamiątek do serwera to mam w ofercie pamięci 512MB ECC i 2GB ECC Samsunga oraz 1GB ECC Hynixa. Wszystko po śmeisznych kosztach.

Specyfikacja: DDR PC2100 266Mhz CL2,5 ECC

 

Wystawione na Allegro. Nick: underek

jakby co to PM

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...