Skocz do zawartości
Kobrowisko

Jak przyspieszyć transfer z HDD?????????????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam poważny problem (juz od dłuższego czasu).Próbuje z nim walczyć na rózne sposoby i czasmi sie to udaje ale najczęściej nie :( .

Mianowicie: Posiadam dwa dyski i jeden napęd optyczny.Wszystko byłoby OK gdyby nie fakt że bardzo często chodze z dyskami do kumpli i vice versa.No i tu sie pojawiaja problemy bo ni z ta ni zowąd co jakiś czas po zapodaniu dysku (któregokolwiek) do mojego kompa przy przegrywaniu nagle spadaja transfery do 2.5 MB/sek (zazwyczaj jest 25-30 MB/sek)

Najgorsze w tym wszystkim jest to że tego sie praktycznie nie da racjonalnie wytłumaczyć ani zrozumieć skąd to sie bierze.Powtarz mi sie to od jakichś 2 lat.Nigdy nie moge przewidzieć kiedy to sie stanie.Najgorsze jest to że póżniej prawie niemożliwe jest powrócić do "normalnego stanu" :(.Zauważyłem że pomaga częste resetowanie BIOSU i przekładanie sieciówki do innych PCI.Co to może być??Jak sie pzed tym bronić??Pomóżcie bo już mnie $@##!# trafia.Dyski często sprawdzam programami diagnostycznymi i są wporzo, zresztą u kumpli też działają normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystkie dyski chodzą w DMA.Znaczy chyba nie chodzą mimo że w systemie jest ustawione na DMA.A dokładnie jak powiedział kolega zachowują sie jakby napędy optyczne-chodzą w prędkości PIO.To było pierwsze co sprawdziłem, niestety nie tutaj leży przyczyna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza tym pisałem wcześniej - to sie pojawia nagle.

Bez mojej ingerencji.Dyski pracują normalnie przez jakiś czas aż pewnego dnia(zazwyczaj jak wracam z jednym z nich od kolegi)nagle hamują do 2,5MB/sek(ni mniej ni więcej).Wygląda to tak jakby np. w net limiterze ustawić transfer na 2.5MB/sek mimo przepustowości rzędu 10MB/sek(zakładajac ściąganie i/lub wysyłanie po LANie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz ktoregos wpietego jako slave a cd jako master? z tego co wiem to moze mniej wiecej spowalniac dyski do tej predkosci.W kazdym razie ja tak mialem puki cdromu nie spalilem;]]].pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkiem któregoś dysku w kieszeni albo obu?

Czasem to one właśnie powodują te problemy. Jeśli tak, zmień kieszenie.

Przyczyną może być zła współpraca kontrolera IDE z elektroniką kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem.Sorki że sie wcześniej nie odezwałem ale wyłączyli mi neta na weekend :(.

I nie miałem jak.

Zaraz spróbuje odinstalować kontroler i zobacze czy sie coś zmieni

Dam znać jaki to dało efekt

Mam nadzieje że to to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yeeeeeeeeeeeaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhh :) :) :) :) :)

Dzięki bardzo.

Działa :) :) :) :) :)

Już myślałem że nigdy nie będzie normalnie sie przegrywało

Dzięki jeszcze raz za pomoc. :) :) :)

A swoją drogą to ciekawe czemu sie tak dzieje???

Może ktoś zna przyczyne???

Byłbym wdzięczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co ? bo nie wiem o co ci chodzi

sprawdz jak masz z programem

no z programem juz chyba szybciej nie bedzie :D

masz cos nie tak bo Samsung SP80 i Baracuda 7 maja podobne osiagi ,wiec bez programu powinienes miec taki wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...