Skocz do zawartości
dem

Jaki zestaw do OC dla AMD 64 bit?

Rekomendowane odpowiedzi

Pomaleńku zamierzam przesiąść się na 64 bitowego AMD. W zwiazku z tym pytanie brzmi podobnie jak w temacie.

Jaki bedzie najlepszy zestaw, zeby mozna bylo to wszystko ladnie krecic?

Co myslicie o tym:

 

Abit KV8-MAX3

AMD Athlon 64 3000+ BOX

Prosze o opinie zwlaszcza uzytkownikow 64 bitowych AMD-ków

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kręcic to poszukaj cos na Nforce3 bo K8T800 nie ma zablokowanego PCI/AGP.

ŻADNA płyta pod AMD nie ma zablokowanego PCI, dokształć się :lol: nVidia obiecywałą zablokowane i jako takie wyszło ale okazało się, że blokada nie działa :( podobnie chipset SIS i VIA nie mająblokady ale chociaż nie obiecywali wiedząc, że nie zrobią.

na ECS z sis 755 kileroy zabujał na FSB 225 (normalnie 200) i póki co to najwydajniejszy chipset :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwydajniejszy jest K8T800

Abit KV8-MAX3 -nie wiem jak tam z o/c ,pewnie nie jest zle ,ale napewno plyta wyposazona na MAX

jezeli z tanszych to Epox 8HDA3+ ,albo 8KDA3+ (ale u nas niedostepna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

socket 754 skończy jak slotA - stare antki rozwalały pentiumki 3 ale rozbudowa szybko się kończyła, teraz taki antek 550 z płytą kosztuje poniżej 100zł ale sam procek 800 chodzi ze 150 zeta, 1 GHz ponad 200.

athlon 64 teżrozwala obecne intele ale o nowszych prockach można zapomnieć tym bardziej, że zanim wszedł dobrze na rynek, ma już następcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kręcic to poszukaj cos na Nforce3 bo K8T800 nie ma zablokowanego PCI/AGP.

ŻADNA płyta pod AMD nie ma zablokowanego PCI, dokształć się :lol: nVidia obiecywałą zablokowane i jako takie wyszło ale okazało się, że blokada nie działa :( podobnie chipset SIS i VIA nie mająblokady ale chociaż nie obiecywali wiedząc, że nie zrobią.

na ECS z sis 755 kileroy zabujał na FSB 225 (normalnie 200) i póki co to najwydajniejszy chipset :) .

Sam się dokształć. VIA K8T800Pro ma zablokowane PCI/AGP (np. ABIT KV8Pro). Co do wysokich FSB to nie wiem, bo moja płyta nie ma zablokowanego PCI i dysk nie wytrzymuje powyżej 210. Mnożnik w moim Opteronie też niestety jest zablokowany. Potencjał proc powinien mieć spory, bo temperatura w stresie nie przekracza 43 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj athlonik ktorego posiadam od dwoch dni to 3000+ kupiony za 600 zl

do tego asus k8v niestety z odblokowanymi szynami pci/agp

podkrecony na 2250 bez zmiany napiecia chodzi stabilnie, pci=37mhz / agp=75

 

dla informacji plyty oparte na nforce3 150 maja poblokowane szyny pci/agp ale sa mniej wydajne (w bardzo malym stopniu wiec nie warto nawet na to patrzec ale brac) tak samo jak nforce 3 250gb, co do via k8t800 pro tez posiada juz blokade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj athlonik ktorego posiadam od dwoch dni to 3000+ kupiony za 600 zl

do tego asus k8v niestety z odblokowanymi szynami pci/agp

podkrecony na 2250 bez zmiany napiecia chodzi stabilnie, pci=37mhz / agp=75 

 

dla informacji plyty oparte na nforce3 150 maja poblokowane szyny pci/agp ale sa mniej wydajne (w bardzo malym stopniu wiec nie warto nawet na to patrzec ale brac) tak samo jak nforce 3 250gb, co do via k8t800 pro tez posiada juz blokade

Athlon 64 3000+ za 600zł? 8O Gdzie Ty go kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się dokształć. VIA K8T800Pro ma zablokowane PCI/AGP (np. ABIT KV8Pro). Co do wysokich FSB to nie wiem, bo moja płyta nie ma zablokowanego PCI i dysk nie wytrzymuje powyżej 210. Mnożnik w moim Opteronie też niestety jest zablokowany. Potencjał proc powinien mieć spory, bo temperatura w stresie nie przekracza 43 stopni.

moj athlonik ktorego posiadam od dwoch dni to 3000+ kupiony za 600 zl

do tego asus k8v niestety z odblokowanymi szynami pci/agp

podkrecony na 2250 bez zmiany napiecia chodzi stabilnie, pci=37mhz / agp=75 

 

dla informacji plyty oparte na nforce3 150 maja poblokowane szyny pci/agp ale sa mniej wydajne (w bardzo malym stopniu wiec nie warto nawet na to patrzec ale brac) tak samo jak nforce 3 250gb, co do via k8t800 pro tez posiada juz blokade

zablokowane pci to ma chip VIA z ósemką w nazie ale dla procków 32 bitowych, dla 64 bitówek KAŻDU jeden chipset nie ma blokady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zablokowane pci to ma chip VIA z ósemką w nazie ale dla procków 32 bitowych, dla 64 bitówek KAŻDU jeden chipset nie ma blokady.

No nie zdzierżę, jak palcem nie pokażesz, to nie uwierzy:

http://techreport.com/reviews/2004q2/via-k...ro/index.x?pg=1

Cytat: "VIA has made the AGP and PCI clocks on the K8T800 Pro run independently of the clock for the HyperTransport link" - koniec cytatu. Jeśli to nie jest blokada PCI to CO???

Drugi link: http://www.anandtech.com/chipsets/showdoc.html?i=2046 - polecam drugi akapit. I płyty na chipsetach z blokadą PCI/AGP (K8T800 Pro, NForce 3 250) już są dostępne na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj athlonik ktorego posiadam od dwoch dni to 3000+ kupiony za 600 zl

do tego asus k8v niestety z odblokowanymi szynami pci/agp

podkrecony na 2250 bez zmiany napiecia chodzi stabilnie, pci=37mhz / agp=75 

 

dla informacji plyty oparte na nforce3 150 maja poblokowane szyny pci/agp ale sa mniej wydajne (w bardzo malym stopniu wiec nie warto nawet na to patrzec ale brac) tak samo jak nforce 3 250gb, co do via k8t800 pro tez posiada juz blokade

i jakie osiągi ??

Podaj Super PI 1M i 2M ... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Rulezz doksztalc sie!

Wprowadzasz ludzi w blad swoimi wypowiedziami.

K8T800Pro ma mozliwosc zablokowania czestotliwosci AGP/PCI - zapewniam Cie ze nie bralem narkotykow kiedy sie bawilem abitem KV8Pro, kiedy w uGuru widzialem opcje: FSB/PCI ratio: 6:1, 7:1, 8:1, fixed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

AMD Rulez - K8T800 Pro oraz nForce3 250 (150 nie) mają możliwość zablokowanie AGP/PCI, reszta zależy od płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Socket 939 Athlon 64 3500+, 2.2 GHz, 512KB L2 Cache 64-bit Processor

+

GIGABYTE "GA-K8NSNXP-939" nForce3 Ultra Chipset Motherboard for AMD Socket 939 CPU

 

Najlepsze rozwiązanie, czytałem obszerne testy/porównania wszystkich płyt głównych pod nową podstawkę i ta płyta główna jest liderem wśród wydajności, jak i o/c :)

 

Pewnej redakcji udało się zapuścić procka (stable) ok.2600 :wink:

 

Jak narazie najlepszy wybór - za zestaw (w USA) nalezy zapłacić - ok. 650 $ w Polsce sam procek kosztuje 2700 zł :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za odgrzewanie topicu: mam pytanie: jakie pamieci potrzebuja plyty na socket 939 :?: bez ECC :?: Patzrylem na komputroniku na jakas plyte asusa i pisze ze wspolpracuje z DDR PC-266, 333 i 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ze swojej sttrony na teraz poradził bym płytke http://www.abit-poland.com/prod_mb_show.php?id=109

A jak sie nie śpieszy to czekac na s939

święta racja, chyba najlepszy wybór w tej chwili.

tylko gdzie to mobo kupić? (bo poluję na to cuś w oczekiwaniu na semprona socket754). u oficjalnych dystrybutorów na nasz kraj jest bieda - tylko KV8-MAX3 na starym chipsecie.... u angoli ten nowy abit stoi za 75funciaków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyszłościowa to może i faktycznie jest... ale ja potrzebuję czegoś przejściowego (na jakiś roczek z hakiem przynajmniej - teraz jadę na mobo z Via KT133 + athlon 12x100@13x103 = tragedia)... jeżeli semprony na socket 754 będą się bujać nie gorzej od bartłomieji na socket A, to zapodaję s754, bo za jakiś czas od biedy włożę sobię jakiegoś pełnego A64 z rynku wtórnego... na jakieś półtora roku powinno styknąć (bez wodotrysków, ale będzie działać). co do s939, to będę chciał jeszcze poczekać na jakieć mobo z pci-expresem, a poza tym amd jeszcze chyba samo nie wie czy późniejsze athlony będą łazić na DDR2, czy nie (raz zapowiadają tak, a raz inaczej) - więc na ten socket siądę trochę później, jak już się dobrze rynek przetrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyszłościowa to może i faktycznie jest... ale ja potrzebuję czegoś przejściowego (na jakiś roczek z hakiem przynajmniej - teraz jadę na mobo z Via KT133 + athlon 12x100@13x103 = tragedia)... jeżeli semprony na socket 754 będą się bujać nie gorzej od bartłomieji na socket A, to zapodaję s754, bo za jakiś czas od biedy włożę sobię jakiegoś pełnego A64 z rynku wtórnego... na jakieś półtora roku powinno styknąć (bez wodotrysków, ale będzie działać). co do s939, to będę chciał  jeszcze poczekać na jakieć mobo z pci-expresem, a poza tym amd jeszcze chyba samo nie wie czy późniejsze athlony będą łazić na DDR2, czy nie (raz zapowiadają tak, a raz inaczej) - więc na ten socket siądę trochę później, jak już się dobrze rynek przetrze.

Dokładnie. W tej chwili na pewno socket 754 jest bardziej przyszłościowy niż socket A. Socket 939 też nie będzie trwał wiecznie, chodzą pogłoski że Athlon z kontrolerem DDR2 będzie na socket900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tomshardware.pl/motherboard/200...0602/index.html

 

po przeczytaniu tego atrykułu zastanawiam się nad sensownością umieszczenia kontrololera pamięci w procesorze... tylko same kłopoty z tego, bo jest cholernie wybredny jeżeli chodzi o pamięci... pytałem się lancera o abita kv8pro - też sraka (pisze, że się sypie). z tego co pobuszowałem w necie, to pod s754 od biedy dałoby się wykorzystać (2 opcje):

 

a.) Soltek SL-K8AN2-GR/SL-K8AN2E-GR (zalety: 3-fazowe zasilanie - przynajmniej wygląda solidnie, ale nigdzie nie udało mi się znaleźć recenzji; wada: wg instrukcji jaką sobie ściągnąłem max napięcie dla cpu to 1,55V, a te 1,65V by stykło)

b.) MSI K8N NEO (zasilanie wygląda bardziej ubogo niż w solteku, ale recenzje są pozytywne i jest mało wybredny, jeżeli chodzi o pamięci, tylko nie wiem, jak z max vcore - i mobo jest u nas dostępna).

 

jakby ktoś widział link do testów tego solteka, byłbym wdzięczny za podesłanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...