Skocz do zawartości
axl2000

FX 5800 Ultra vs. FX 5900 Ultra (5950 Ultra)

Rekomendowane odpowiedzi

BTW: co z tego czy sterownik ma WHQL? Catalysty mają WHQL? mają, ale co z tego jak WHQL nie daje pełnej kompatybilności z grami

WHQL nie mowi czy sterownik jest kompatybilnyu z grami, bo co MS obchodzi program trzeciej firmy? W tym wypadku sprawdza stopien zgodnosci chocby z DX. Jesli sterownik jest zgodny z DX i spelnia wszystkie wymogi to ma certyfikat. Jesli sterownik spelnia wymogi zgodnosci z normami MS, a okazuje sie ze potem jest problem z gra to wynika to z tego, ze winny jest nie driver jakijs firmy, a programisci tworzacy ta gre, bo okazuje sie, ze ich program nie jest do konca kompatybilny z API MS czyli DirectX.

 

Wybacz ale twoje gadka ze MS nie wyrabia z certyfikcja to cos nie tak. Ze sterami ATI wyrabia a z NV nie....? To znaczy ze maja chlopaki z nimi wiecej roboty ot co.

 

Czy ATI olalo R9100? Zobacz sobie. Nie. Poczytaj sobie CR dolaczane do Catalizatorow-ciagle sa tam zapisy zmian odnosnie R9100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wszystko przez to ze ATI nie ma zbytnio kasy na robienie odrebnych konstrukcji i jedzie na jednej tasmie co widac zreszta wzgledem PCB i wypuszczanych wyjsc na zewnosc GPU tzn mostkow ktore mozna laczyc i rozlaczac ograniczajac potoki. Ati po prostu zmiejszylo sobie znacznie przez to koszty bo przeciez latwiej jest cos zmienic juz na gotowym jadrze niz implementowac zmiany bezposrednio w jego architekture co widac rowniez przy procach AMD. Po prostu dzieki temu AMD I ATI zdobywa zwolennikow :).

A NV robi inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

 

BTW: co z tego czy sterownik ma WHQL? Catalysty mają WHQL? mają, ale co z tego jak WHQL nie daje pełnej kompatybilności z grami

WHQL nie mowi czy sterownik jest kompatybilnyu z grami, bo co MS obchodzi program trzeciej firmy? W tym wypadku sprawdza stopien zgodnosci chocby z DX. Jesli sterownik jest zgodny z DX i spelnia wszystkie wymogi to ma certyfikat. Jesli sterownik spelnia wymogi zgodnosci z normami MS, a okazuje sie ze potem jest problem z gra to wynika to z tego, ze winny jest nie driver jakijs firmy, a programisci tworzacy ta gre, bo okazuje sie, ze ich program nie jest do konca kompatybilny z API MS czyli DirectX.

 

Wybacz ale twoje gadka ze MS nie wyrabia z certyfikcja to cos nie tak. Ze sterami ATI wyrabia a z NV nie....? To znaczy ze maja chlopaki z nimi wiecej roboty ot co.

 

Czy ATI olalo R9100? Zobacz sobie. Nie. Poczytaj sobie CR dolaczane do Catalizatorow-ciagle sa tam zapisy zmian odnosnie R9100.

może i są, ale ciągle te problemy występują, więc nie zostało to naprawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutami walisz na prawo i lewo. Nie chce mi sie juz wysuwac kolejnych argumentow bo kazdy popalnia bledy i NV nie jest taka siweta jak bys chcial. NV30 jest tak swietny ze NV nawet nie przyznaje sie do niego. Koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Smutami walisz na prawo i lewo. Nie chce mi sie juz wysuwac kolejnych argumentow bo kazdy popalnia bledy i NV nie jest taka siweta jak bys chcial. NV30 jest tak swietny ze NV nawet nie przyznaje sie do niego. Koniec.

o R9500 też nie ma mowy na stronach ATI :lol:

więc siedź cicho

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

NV35 ma zwalone PS2.0, ale nie jest tak źle jak to piszecie, lecą bajeczki, że nie będzie więcej niż 10 klatek, bajki lecą...

No tak, bo ma 22fps i to przy gorszej jakosci obrazow... faktycznie bajka :lol:

 

NV40 ma poprawiony procesor werteksów, więc jest on na równi z PS2.0 w R420, NV40 ma dodatkowo PS3.0, a ATI nie mogło sobie poradzić w implementacji PS3.0 do swoich kart - pewnie mi zaraz wylecisz, że przy prezentacji możliwości PS3.0 porównano PS1.1 do PS2.0? tak się składa, że mam znajomego, który pracuje dla NVIDII i pracuje przy projektowaniu sterowników dla nForce/ForceWare oraz testowaniu ich potem i pisze, że to kolejny chwyt ATI, która bezbronnie próbuje się usprawiedliwić brakiem PS3.0 u siebie

A co ma zwalony WS2.0 to PS2.0 8O ??

To moze zapytasz tego kolegi co tak NV z tymi sterami kombinuje i jak to sie ma do slow, ktore wyzej przytoczylem? Bardzo bylbytm ciekaw opinii. A tak swoja droga to ciekawe jak czlowiek ktory zajmuje sie robieniem sterow do chipsetow kart graficznych moze tez programowac chipsety plyt glownych? Wszak to inna dziedzina, inny sterownik i zupelnie inny oddzial NV? 8O

ATI też kombinowało ze sterownikami, nie naciągaj prawdy

 

poza tym ja gram w FC na Very High, a woda jest na Ultra High i wierz mi jakość grafiki jest przepiękna

 

sam sobie zaprzeczasz :) :) :) :) :) :) :)

 

twoj cytat z PCLAB

 

http://www.pclab.pl/thread28877.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

 

NV35 ma zwalone PS2.0, ale nie jest tak źle jak to piszecie, lecą bajeczki, że nie będzie więcej niż 10 klatek, bajki lecą...

No tak, bo ma 22fps i to przy gorszej jakosci obrazow... faktycznie bajka :lol:

 

NV40 ma poprawiony procesor werteksów, więc jest on na równi z PS2.0 w R420, NV40 ma dodatkowo PS3.0, a ATI nie mogło sobie poradzić w implementacji PS3.0 do swoich kart - pewnie mi zaraz wylecisz, że przy prezentacji możliwości PS3.0 porównano PS1.1 do PS2.0? tak się składa, że mam znajomego, który pracuje dla NVIDII i pracuje przy projektowaniu sterowników dla nForce/ForceWare oraz testowaniu ich potem i pisze, że to kolejny chwyt ATI, która bezbronnie próbuje się usprawiedliwić brakiem PS3.0 u siebie

A co ma zwalony WS2.0 to PS2.0 8O ??

To moze zapytasz tego kolegi co tak NV z tymi sterami kombinuje i jak to sie ma do slow, ktore wyzej przytoczylem? Bardzo bylbytm ciekaw opinii. A tak swoja droga to ciekawe jak czlowiek ktory zajmuje sie robieniem sterow do chipsetow kart graficznych moze tez programowac chipsety plyt glownych? Wszak to inna dziedzina, inny sterownik i zupelnie inny oddzial NV? 8O

ATI też kombinowało ze sterownikami, nie naciągaj prawdy

 

poza tym ja gram w FC na Very High, a woda jest na Ultra High i wierz mi jakość grafiki jest przepiękna

nie zaprzeczam, taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce, ale bez patcha 1.1, po instalacji patcha 1.1 wszystko chodzi super, tyle

 

 

sam sobie zaprzeczasz :) :) :) :) :) :) :)

 

twoj cytat z PCLAB

http://www.pclab.pl/thread28877.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winter :arrow: po przeczytaniu Twojego posta napisanego na forum pclab dotyczącego FarCry oraz tego co piszesz w tym temacie powiem tylko jedno;

zamilcz, bo już wystarczająco ciemno na dworze się zrobiło...

jeszcze jeden post nie na temat a zamykam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o R9500 też nie ma mowy na stronach ATI  :lol: 

więc siedź cicho

Roznica jest taka, ze NV nie robi kart, a ATI robi i sprzedaje pod swoim znaczkiem. Chipset R9500 przeznaczono na rynek OEM. ATI nie robilo takich kart, a wlasnie tylko taki spis daja na swojej gloenej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

 

o R9500 też nie ma mowy na stronach ATI  :lol: 

więc siedź cicho

Roznica jest taka, ze NV nie robi kart, a ATI robi i sprzedaje pod swoim znaczkiem. Chipset R9500 przeznaczono na rynek OEM. ATI nie robilo takich kart, a wlasnie tylko taki spis daja na swojej gloenej stronie.

wiem o tym, ale mogliby napisać, że wyprodukowali R9500, a tam tylko o R9500Pro jest mowa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Winter  :arrow:  po przeczytaniu Twojego posta napisanego na forum pclab dotyczącego FarCry oraz tego co piszesz w tym temacie powiem tylko jedno;

zamilcz, bo już wystarczająco ciemno na dworze się zrobiło...

jeszcze jeden post nie na temat a zamykam

a kilka postów potem napisałem, że sytuacja się poprawiła po instalacji patcha 1.1 do FC, zamilcz kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quote]wiem o tym, ale mogliby napisać, że 

wyprodukowali R9500, a tam tylko o R9500Pro jest mowa  :lol:

He, kolejny raz sie popisales-jakos nie zauwazyles, ze na glownej stronie ATI jest spis KART tore produkowali, a nie CHIPSETow ktore produkowali. Ot taka drobna roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

NV35 ma zwalone PS2.0, ale nie jest tak źle jak to piszecie, lecą bajeczki, że nie będzie więcej niż 10 klatek, bajki lecą...

No tak, bo ma 22fps i to przy gorszej jakosci obrazow... faktycznie bajka :lol:

ATI też kombinowało ze sterownikami, nie naciągaj prawdy

 

poza tym ja gram w FC na Very High, a woda jest na Ultra High i wierz mi jakość grafiki jest przepiękna

Winter. Czy Ty czasem nie miales chwili zwątpienia w swoją ukochaną nVidie jak chciałeś pograć w FarCry? Czy nie chciałeś sprzedać swojego 5900XT i kupić ATI? Dopiero koledzy polecili Ci patcha 1.1 i jakieś magiczne stery dopiero mogłeś zagrać??? :D :D :D Pamiętasz to? Pozatym FarCry działa u Ciebie w 12bitowej precyzji co nie raz wiele serwisów udowodniło!

 

Powiedz mi jeszcze jakto jest, że Microsoft co miesiąc ma czas dać certyfikat ATi a dla nVidii nigdy nie ma czasu??? Coś tu jest nie tak. :wink:

 

Nawiązując do pana Peta i jego wypowiedzi to wygląda to na prawdę. Gdyby gry idealnie działały na kartach nVidii to nie byłoby w co drugiej grze ich loga: the meant cośtam cośtam. Jeśli gry mają problemy to nVidia pomaga programistom poprawnie je napisać. Ale gdzieś wkradnie się błąd i na innych kartach już jest problem. Napewno nVidia dla sportu tego nie robi ponieważ to pochłania kasę. A znów olać klienta nie mogą bo to oznaczałoby dla nich bankructwo. Jeszcze marketingowcy zrobią resztę i wychodzi na to, że nVidia dba o ukochanych klientów i każdy się z tego cieszy! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

 

NV35 ma zwalone PS2.0, ale nie jest tak źle jak to piszecie, lecą bajeczki, że nie będzie więcej niż 10 klatek, bajki lecą...

No tak, bo ma 22fps i to przy gorszej jakosci obrazow... faktycznie bajka :lol:

ATI też kombinowało ze sterownikami, nie naciągaj prawdy

 

poza tym ja gram w FC na Very High, a woda jest na Ultra High i wierz mi jakość grafiki jest przepiękna

Winter. Czy Ty czasem nie miales chwili zwątpienia w swoją ukochaną nVidie jak chciałeś pograć w FarCry? Czy nie chciałeś sprzedać swojego 5900XT i kupić ATI? Dopiero koledzy polecili Ci patcha 1.1 i jakieś magiczne stery dopiero mogłeś zagrać??? :D :D :D Pamiętasz to? Pozatym FarCry działa u Ciebie w 12bitowej precyzji co nie raz wiele serwisów udowodniło!

 

Powiedz mi jeszcze jakto jest, że Microsoft co miesiąc ma czas dać certyfikat ATi a dla nVidii nigdy nie ma czasu??? Coś tu jest nie tak. :wink:

 

Nawiązując do pana Peta i jego wypowiedzi to wygląda to na prawdę. Gdyby gry idealnie działały na kartach nVidii to nie byłoby w co drugiej grze ich loga: the meant cośtam cośtam. Jeśli gry mają problemy to nVidia pomaga programistom poprawnie je napisać. Ale gdzieś wkradnie się błąd i na innych kartach już jest problem. Napewno nVidia dla sportu tego nie robi ponieważ to pochłania kasę. A znów olać klienta nie mogą bo to oznaczałoby dla nich bankructwo. Jeszcze marketingowcy zrobią resztę i wychodzi na to, że nVidia dba o ukochanych klientów i każdy się z tego cieszy! :wink:

ano patch 1.1 zmienił dużo, zobacz w opisie zmian, poprawili obsługę shader'ów w grze i gra chodzi super

 

co z tego, że miałem ochotę zmienić? ja nie mam nic do R9800Pro, ale do tego, że tak bardzo się go wychwala

 

to forum składa się tylko z posiadaczy ATI, gdzie jakiś wątek o NVIDII to albo oszustwo albo zła karta, no no... jakie to ATI świetne :lol:

 

jesteście śmieszni, a przede wszystkim Lancer z TwojePC.pl, that's all :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zby wszystko podsycić jak juz sie chlopcy tak dobrze bawicie to powiem ze ja ATI nie kupie bo jest czerwone !! ma czerwone znaczki i wiecej czerwonych PCB a czerwonego nie znosze o :P

 

LUDZIE WYDAJNOSC JEST POROWNYWALNA A TO ZE JEDNA JEST CIUT SZYBSZA CZY WOLNIEJSZA NIE WYPROWADZA NA TRON KRÓLA !! :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winter.

Fakt, że patch poprawia shadery ale na ATI nie było potrzeby. Zrobili to dla FXów. Niestety albo tego nie wiesz albo nie chcesz wiedzieć ale grasz w obniżonej precyzji. Nie raz było o tym mówione i podane były konkretne przykłady.

 

Co do tego, że to forum zdominowane jest przez ATI to coś złego??? Na tym forum są ludzie, którzy mają jakieś pojęcie w świecie PC. A kto nie wie to pyta i dostaje zaraz odpowiedź! :P Nieważne na jaki temat! Ważne, że doradzają i robią to dobrze i z czystym sumieniem! :wink: A efekty widać! :D

 

I ostatnia sprawa. W SP2 dostępny jest DX9c. Mam go już zainstalowanego. Ściągnałem zripowanego. I teraz pytanie do posiadaczy FXów. Czy macie te obiecane przez nVidie 60% przyspieszenia w DX9??? Chciałbym to zobaczyć! :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na NVIDII tak czy inaczej pograsz w ta gre i inne , a sporoboj na 9100 , no przeciez gdybym kupil taka karte , a potem zadna gra by mi normalnie nie chodzila to bym ja chyba za okno <span style="color:red;">[ciach!]</span>l - tak wlasnie ATI dba o swoich klientow , tutaj ludzie na forum i majacy staly net to pewnie gora 5% uzytkownikow tej karty ,. a co ma reszta robic , ktorzy ja nabyli? co z tego ze ma duzo markow jak nic nie chodzi ? to juz wola kupic teki 5200ultimate i miec spokoj , a nie codziennie zagladac na strone ich ukochanej firmy ati i szukac czy juz sa stery poprawiajace bledy w grach . tak samo jak NVIDIA ma wpadki tak samo ATI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ostatnia sprawa. W SP2 dostępny jest DX9c. Mam go już zainstalowanego. Ściągnałem zripowanego. I teraz pytanie do posiadaczy FXów. Czy macie te obiecane przez nVidie 60% przyspieszenia w DX9??? Chciałbym to zobaczyć!  :lol:  :lol:

 

Tu moze chodzic o sens zrozumienia dzialania PS3.0. Nie wnosi ono nowych funkcji, ale daje zysk wydajnosci. Scena generowana przy uzyciu PS3.0 moze byc o 60% szybciej renderowany na DX9.0c niz na DX9.0b mimo iz wyglada tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o FX a nie o GF6800. To FXy miały dostać takiego kopa. Czyżby kolejne obietnice? Nie ma idealnych kart tak jak i ludzi więc nie wiem czy jest sens dalej się kłucić! Nic to nie da. Fakty są faktami. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh. Skoro nie znasz obietnic nVidii to czemu tak mówisz? Oficjalnie DX9.0c jest dedykowany serii NV40 ale i te 60% miał zyskać PS2.0 w FX. Poszukaj. Kiedyś pisaliśmy już o tym. To chyba było w temacie R420 vs nv40. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Faktycznie, nic tylko sie posmiac z ciebie i twojej argumentacji ROTFL. Cos ci sie nie podoba??

ano tak, ty mi się nie podobasz i ta twoja pierońska zażyłość do ATI, wiem, że macie podnietę z koloru czerwonego, ale bez przesady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Ehh. Skoro nie znasz obietnic nVidii to czemu tak mówisz? Oficjalnie DX9.0c jest dedykowany serii NV40 ale i te 60% miał zyskać PS2.0 w FX. Poszukaj. Kiedyś pisaliśmy już o tym. To chyba było w temacie R420 vs nv40.  :wink:

pamiętam, NVIDIA obiecywała znaczny wzrost wydajności w DX9c, nie wiem jak jest, bo DX9c nie jest jeszcze ukończony w SP2, to dopiero beta, ale raczej nie ma się co spodziewać i w wersji finałowej

 

a może sobie przypomnisz jak to ATI obiecywało rewolucyjne zmiany w wydajności w Catalystach 3.8? i wyszło na to, że o wyniki były nawet niższe o kilkadziesiąt pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

No a ja wlasnie slyszalem ze nowy DX jest dedykowany wlasnie GF 6800 a nie FX'om...

wiadomo, bo wprowadza obsługę PS3.0, a NV40 ją właśnie jako jedyny procesor graficzny posiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wszystko przez to ze ATI nie ma zbytnio kasy na robienie odrebnych konstrukcji i jedzie na jednej tasmie co widac zreszta wzgledem PCB i wypuszczanych wyjsc na zewnosc GPU tzn mostkow ktore mozna laczyc i rozlaczac ograniczajac potoki. Ati po prostu zmiejszylo sobie znacznie przez to koszty bo przeciez latwiej jest cos zmienic juz na gotowym jadrze niz implementowac zmiany bezposrednio w jego architekture co widac rowniez przy procach AMD. Po prostu dzieki temu AMD I ATI zdobywa zwolennikow :).

A NV robi inaczej?

A widziales gdzies mostki na czipie NV dzieki ktorym mozna odblokowac dodatkwoe 4 potoki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano tak, ty mi się nie podobasz i ta twoja pierońska zażyłość do ATI, wiem, że macie podnietę z koloru czerwonego, ale bez przesady

O! Pan obiektywny sie odezwal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

 

ano tak, ty mi się nie podobasz i ta twoja pierońska zażyłość do ATI, wiem, że macie podnietę z koloru czerwonego, ale bez przesady

O! Pan obiektywny sie odezwal.

upierdliwy facet z ciebie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może sobie przypomnisz jak to ATI obiecywało rewolucyjne zmiany w wydajności w Catalystach 3.8? i wyszło na to, że o wyniki były nawet niższe o kilkadziesiąt pkt.

Nie pitol bo to samotyczy sie drugiej strony. Ma byc miliony klatek wiecej, a jest 0 albo jeszcze mniej. Gosciu moze ustosunkujesz sie do innych swych madrych pomyslow, a nie co krok cos nowego wymyslasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...