Skocz do zawartości
Jose Arkadio Morales

Jakie powiedzonko, zwrot najbardziej Cię zakur....rza?

Rekomendowane odpowiedzi

:arrow: tuturutu

:arrow: doj.ebałeś do pieca

:arrow: nadużywanie słowa "tudzież"

:arrow: slipKnot (jak ktos wymawia to z literą K)

:arrow: masz szluga

:arrow: powiem wszytko twoim rodzicom (wych.)

:arrow: ja cie pierkur.wadole (nie ma takiego słowa)

jak mi sie jeszcze przypomni to napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nauczycielka od angola wymiatała jak potrafiła 50-60 razy na lekcje powiedziec 'and then...'. Mój kumpel jak cos opowiada to potrafi kazde zdanie konczyc na '... , nie?' :) czasami takie <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły sa irytujące :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie po prostu wpienia ..jak ktoś na sile próbuje do jezyka dorzucac jakis naniesiałosci..jak po prostu brzmi sztucznie !!!

 

Ważne jest zeby w sytuacjach kiedy jest to od Ciebie wymagane ( np: dziekanat ,kancelaria premiera , itp) umieć zapomnieć o wszyskich brudach i gadać z klasą -- a nie wyjsc na buraka!!!

 

"Kazdy se gada jak se chce , co nie ?? dokladnie ku..a" hyhy

 

EDIT : mój wykładowca od prawa ( w pon. exam) na wykładzie trwającym 90 minut ok 500 razy uzył zwrotu "prosze Panstwa" <<<<----- BEz KITU :twisted: 8O :lol: :twisted: 8O :lol: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slang hiphopowcow mnie tez wkurza , ale czasami sie przydaje jego znajomość jak chce się zrozumieć tekst jakiejś piosenki czy jakiegokolwiek czlowieka utożsamiajażcego siebie z ta subkulturą .

 

"Wyrwaliliśmy maniure z ziomem , spaliła z nami dwa lolki i było git poźniej sie zajawiła to nam dała wsiąść na dwa baty było zajawkowo "

8O 8O 8O 8O 8O 8O Tekst z kolejki przy kasie na stacji benzynowej :)

 

Naoglądałem sie za dużo filmów Barei i doszedłem do wniosku ,że czesto używam zwrotu "w zasadzie" :)

 

Nietrawie:

 

1. jush, tesh, skont

2. siemano

3. jak leci dżordż ??? 8O 8O 8O (moja kochana dzielnica)

4. maniura , foka ,locha

5. denerwuje mnie bardzo powtarzanie : właśnie , dokładnie , yyyyy , aaaaa, uuuuuuu ( te 3 ostatnie w połączeniu czasami są miłe :twisted: )

 

W gg nienawidze jak ktos ma w opisie jakies sentencje filozoficzne czy OpIs TaKiMi LiTeRkAmI wpisany........... łeeeeeeeeeeeee

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff, widzę, że mam farta, bo do mnie raczej nikt nie mówi tym pseudo-HH slangiem. Pewnie jakby ktoś mówił to bym tylko przytakiwał, bo i tak bym nie rozumiał (nawet nie chciałbym rozumieć :wink: ).

Bawi/irytuje mnie słowo "trendy", które jest ostatnio trendy :D. Najczęściej słyszane z ust płci pięknęj, na szczęście moja sympatia tego nie używa:).

Jednak najbardziej dobitny zwrot, który z pewnością miał negatywny wpływ na mój umysł było "WSTAWAJ JACEK". Matka ma bzika na punkcie punktualności i tak od początku podstawówki do końca LO każdy dzień w którym trzeba było iść do szkoły tak się zaczynał. Od kiedy poszedłem na studia skończyło się to i odrazu jestem szczęśliwszy :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak najbardziej dobitny zwrot, który z pewnością miał negatywny wpływ na mój umysł było "WSTAWAJ JACEK". .

 

U mnie było Krzyyyyyyyyyysiiiiiiiiiieeeeeek wstaaaaaaaaaaaawaj takim głosikiem jakby gwizdek połkneła :) Oszaleć można było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie się dzisiaj obudziłem normalnie zjadłem sobie śniadanie no wiesz tak normalnie no yyyyyyyyyyyyy i normalnie sobie wyszedłem na dwurrr co niee?? a jak już sobie wyszłem tak normalnie poszedłem sobie do sklepu spotakałem sobie normalnie po drodze ziomali co nie, normalnie bylo Luuuuuuuuuuuuuuuuuuzzzzz yyyy no i po tej akcji poszedłem sobie normalnie ziomek do hipera i normalnie sobie zakupiłem spożywo (????????????) potem, normalnie wruciłem do domu, niee, co niee?? kiedy byłem w domu to wiesz nie miałem co robić ale na szczęście zadzwoniła foka i normalnie poszedłem po nią yyyyyyyyyyy ale wkońcu normalnie sie rozsatliśmy bo normalnie ziom miałem tego no wiesz.... ale dzisiaj, niee poszedłem do papy niee niestety zrobiłem obciach niee i było zleeeeeeeee co nie?? ale normalnie było normalnie luzzzzz bo na dyske ide normalnie i mam nadzieje że będzie normalnie super normalnie..................itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mnie denerwuje, dosc powszechnie wystepujaca wsrod wypowiadajacych sie w Internecie, calkowita ignorancja zasad ortografii i interpunkcji. Do moich "ulubionych" zwrotow nalezy natomiast slowo "stary".

Do pasji natomiast doprowadza mnie nagminne przenoszenie w wypowiadanych wyrazach akcentowania na sylaby inne niz na przedostatnia (to regula, oczywiscie sa wyjatki). Celuje w tym mlodsze pokolenie osob zwiazanych z telewizja czy radiem (o politykach nie wspominam, poniewaz lamia oni bardzo czesto w sposob razacy reguly poprawnych wypowiedzi i budowania zdan).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczora żech słyszoł, jak na wiosce jeden chopok do drugiego wołoł "dziękówa". Czy jest ktoś, kto wyjaśni mi znaczenie tej obelgi?

Może chodziło o kartę graficzną :?: :wink:

 

Ktoś tu juz wspominał o ziomkach i częstowaniu papierosem. Ale zestawienia

tych wyrażeń nikt nie poruszył.

Wczoraj, jak wracałem z arbeitu do domu, idąc przez park usłyszałem wypowiadane przepięknym schnapsbarytonem słowa:

Ziomek, poczęstuj papierosem!

Powyższe dźwięki wydobywały się z istoty, wydaje się, rodzaju żeńskiego otoczonej wianuszkiem "chłopców". Wszyscy wyglądali, jakby byli na stałe zameldowani na ławce, którą obsiadywali popijając sobie płyny o podejrzanym, zapewne, składzie. Mój typ to nieco spirtu technicznego, trochę sfermentowanego kompotu i odrobiny SO2 dla zwiększenia walorów smakowych :twisted:.

I to byli niby moi ziomale :?: :evil: Ale się zdżaźniłem :baranek: .

BTW, papierosa, oczywiście, nie dostali, wolałbym chyba wyrzucić :twisted: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joł ziomki :)

Takiego tekstu(^) używam tylko jak jestem w towarzystwie które tego wymaga - tak normalnie to wcale...

 

A co do klnięcia to czasami to "urozmaica" cały sens[chociaż ja nie urzywam :P ]. Ale zarazem bywa też tak:

"Ty ch***, przecież jak ci ku*** wypier****/wyje*** to cie k**** starzy nie poznają ty sk********" (czy jakoś podobnie - zdanie na miejscu wymyslone ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3. jak leci dżordż ???    8O  8O  8O (moja kochana dzielnica)

:lol: gdzie tak mówią? na kazimierzu nie słyszałem...

Azory :) Osiedle gdzie 3 dziewczyny z mojej klasy z podstawowki juz maja dzieci , jedna stoi na Pawiej :) a 2 kumpli siedzi już w wiezieniu . :)

Tylko ja sie jakoś uchowałem przed tym całym syfem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie kiedy politycy używają słowa "stricte" często w niewłaściwym znaczeniu. Wogóle zapożyczenia z łac. u posłów-osłów bez szkoły. Wkurza mnie wszechobecne "generalnie" "lub generalnie rzecz biorąc". Nie mogę znieść tekstów na witrynach sklepowych typu "wysprzedaż" i wogle całego tego nowego sztucznego jezyka biznesu, pełnego neologizmów i smiesznych błędów. Powoli przyzwyczajam się do wtrętów angielskich np. Zrebutuj kompa, ustawienia defaultowe Prawie toleruje "zapodaj screena" bo zrzut z ekranu lub "zżót" z ekranu faktycznie brzmi kiepsko. Za to uwielbiam zmienianie nazw procesorów na imiona np. "zakręć tą Celiną", "kręcenie Bartkiem", "lepiej kup Antka" itd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ?  

chbya najbardziej denerwujace slowo - poszedlem do domu, nie ? tam stoi moja mama, nie? to mowie jej czesc nie ? i pozniej podgrzalem sobie zupke nie ?     <= wtf :/  

 

jeszcze denerwuje mnie tekst " NO RACZEJ " idizesz do kina ? NOO RACZEJ, odrobilas prace domowa NOOOO RACZEJ, mozesz tak niemowic NOO RAAAAAACZEJ............

jak bys gadal z moja siostra bys ja zadzgal po kilku sekundach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporo tego jest , calkiem duza czesc ktora byla juz wymieniona typu ta nowomowa hh czy jak to tam nazwali(szczesciem wsrod moich znajomych nie pojawila sie) , skad klikasz i wszystkie tego odmiany , jestem dys czyms tam - jak jestes to sie naucz pisac po polsku (bo jak jestes faktycznie to jakim cudem sie wogule wypowiadasz na forum ?? )

zdarza sie - tego niestety sam naduzywam , no i niedokanczanie zdan zostawnianie czegos niedopowiedzianego (tez sam to stosuje i mnie wkurza czasem ) chodzi o stosowanie wielokropka w mowie potocznej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...