Skocz do zawartości
Jose Arkadio Morales

Jakie powiedzonko, zwrot najbardziej Cię zakur....rza?

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest: melanż, ośka (ośki?) oraz ten tajemniczy zakur?

Melanż to palenie dżezu... :lol: Inaczej

Melanż to palenie marichuany.

Oska i zakur nie wiem :?

 

A co do tematu to mnie nic nie wkurza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ostatnio popularne: "Pozdro 600"  8O  - Czy ktoś może mi wytłumaczyc, co to właściwie znaczy??

To jest od tytułu jakiejś piosenki hyp-hobowej :wink: było nawet opisane w Dużym Formacie z Wyborczej (jest tam "kącik" o nowomowie).

 

A "zajawka" to właściwe jest krótka informacja, notatka - więc zależy kto i w jakim znaczeniu uzywa :P .

spoko ziomiuś, ale dlaczego akurat 600? Dlaczego nie 300, albo 500, tylko akurat 600? Wie ktoś? :lol: I co to za idiotyzm w ogóle? :lol:

Pewnie nie bedzie ci sie chcialo sciagnac tego kawalka(merctedes), wiec wytlumacze. Wszystko wzielo sie od tekstu Tedego, w kawalku "Merctedes" na plytce produkcyjnej Volta.

 

>>Pozdro 600<< - skierowane do DJ 600V, pewnie za zaproszenie na plyte produkcyjna =P

 

no i jakos tak sie rozroslo do miary pozdrowienia ogolnego lolx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie wkur.... mój szef. Przykładowa wypowiedź:

 

" Wiesz Krzysztof, weź ten samchód i pojedź po części , na tym, no. Bo to jest, na tym, ważna sprawa i p. Andrzej długo ich trzymać dla nas nie będzie, tam. Weź z kasy zaliczkę, na tym i ten, i załatw to dobrze"

 

No wytrzymać nie można. Aż się ciśnie na usta "na czym kur...?" Cały czas " na tym, na tamtym". Co to ma być. Uszkodzenie mózgu czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo roznych wyrazow mnie wkurza (glownie nowomowa HH) ,ale ze tak powiem (;)) najbardziej gotuje GDY KTOS POTRAFI PISAC TYLKO I WYLACZNIE DUZYMI LITERAMI KONIECZNIE Z DUZA ILOSCIA "!" ORAZ "?" ORAZ CALKOWITYM PRZEMILCZENIEM RESZTY ZNAKOW TYPU "." "," CO TO MA BYC?????!!!!!!????!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak czytam wszystkie posty od poczatku to krew mnie zalewa ;)

Mam dokładnie to samo odczucie. Ubaw, ale miejscami żyłka na czole wychodzi. Od pewnego czasu nachodziła mnie myśl, że jestem chyba z innej epoki (rocznik 78 ) ale widzę, że nie tylko mnie wk ...wia to nachalne luzactwo ziomali i całej reszty kopiującej ten "styl".

Czasm zostawiam na chwile "kanciape" na vivie. Patrze sobie tak przez powiedzmy minute, dwie na Wójka Samo Zło i Człowieka Nowej Ery oraz ich gości i mam huśtawkę nastrojów. Od ubawu po pachy po zgrzytanie zębami i chęć wyłączenia tv z rozbiegu, butem.

 

Do tego tygla dorzuce jeszcze trochę makaronu. Właśnie przeglądałem dodatek "Praca" w Wybiórczej i szarpały mną nerwy. JA PIER....LE, jak czytam te wszyskie oferty dla "temporary secretary", "planing and logistic manager", "steel bars metal buyer", itd, itd to krew mnie zalewa. Czy oni ine mogli tego napisać po Polsku? Czy w dzisiejszych czasach koniecznie trzeba być "TRENDY"?

To samo mam jak czytam podpisy niektórych urzytkowników tego forum: "prodżekt krejzi madafaka blablabla..." "Pałered baj...".

Jak ja nie cierpie makaronizmów... brrrr...

 

acha i jeszcze "mataczenie"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak slysze zamiast dzieki "dzia" to mnie krew zalewa :) poza tym w przypadku "w każdym bądź razie" ciekawi mnie po co to "bądź" skoro szybciej i poprawniej jest "w kazdym razie"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lubie powiedzenia mojej sasiadki "pierdziele", np. z moim bratem zawsze z niej sobie zartujemy albo jak mama kaze nam poodkurzac to czasem mowimy "pierdziele nie robie" :lol:

nie lubie tez jak moja kolezanka dzien w dzien mowi ze "jazdy były" lub "spoko jazdy byly" lub (ta sama kolezanka) gdy sie wypowiada na lekcji (najczesciej na polskim) to mowi co drugi wyraz "poprostu" <-- ghrrrr :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- dokładnie :lol:

- jazda :lol: (i całe to robactwo HypHopowe)

- joł joł joł ding dong joł :lol:

- supervisor, dirctor of managment itp

- pisanie bez przecinków, mAłYMi i WIelkImi literami, błedy typu "krutki", "przejeczal"=przyjeżdżał(:lol:), itp

- teksty typu: "jush", "boshe", "doopa", "goowno", itp

i wiele innych.

 

Najgorsze jest to, że widząc to dokooła i czytając zaczynam się do tego przyzwyczajać. I podczas pisania sam to wklepuję bezwiednie. Ileż to ja razy popełniłem ortografa albo kasowałem wypowiedź która była totalnym bełkotem :~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- dokładnie :lol:

- jazda :lol: (i całe to robactwo HypHopowe)

- joł joł joł ding dong joł :lol:

- supervisor, dirctor of managment itp

- pisanie bez przecinków, mAłYMi i WIelkImi literami, błedy typu "krutki", "przejeczal"=przyjeżdżał(:lol:), itp

- teksty typu: "jush", "boshe", "doopa", "goowno", itp

i wiele innych.

 

Najgorsze jest to, że widząc to dokooła i czytając zaczynam się do tego przyzwyczajać. I podczas pisania sam to wklepuję bezwiednie. Ileż to ja razy popełniłem ortografa albo kasowałem wypowiedź która była totalnym bełkotem :~

Od sjuperwajzora to ty mi sie odwal bo sam nim jestem :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... mnie wkurzają :

1.mówienie w zdaniu chyba 10x slowa "NIE" - byłem w sklepie, nie, i kolega co ma długie włosy, nie ... <span style="color:red;">[ciach!]</span>* :evil: Mój brat tak ciągle nadaje :evil:

2.czyli

3.może nie, może tak

4.co nie

5.kurcze

6.amen

7.głupiego chichotania jak koleżanka coś opowiada :evil: Wiecej jest śmiechu niż przekazu.

8.kaska = $$$

9.jazda

10.po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha wadać że najbardziej wkórawia..ce słowka pocjodzą z /od / przez/ [pokolei] :

1 .VIVy

2. kul 18L Ziooomali

3. błedy ort. lub iner.

4. shift , tudzież CAPS LOCK

5. [tu wpisz swój typ]

 

aha ostatnio jeszcze dobija .."przed użyciem skontaktuj sie z lekarzem lub farmaceutą".. :? :? :D :lol:

 

BTW supervisior -[rzecz.] kontrola, nadzór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo przypomniało mi się jeszcze coś, troche OT ale... mam sąsiadkę, chyba jest pielęgniarką (nocki w pracy itp). Ma pupilka... OBI sie wabi. Jeśli ma "nockę" to powiedzmy między 1.00 a 5.00 rano wyprowadza pieska, tzn wywala go na podwórko. ZAWSZE kończy się to kilkuminutowym nawolywaniem: OBI..................NO CHODŹ TU.............OOOOOOOBBBBIIII..........OBI!!! (o wlasnie w tej chwili sie wydziera :D ) OOOOOOOOOBBBBBBBBBBBBBBIIIIIIIIIIII - i tak w kółko w środku nocy. Kur...cy mozna dostać bo ta mała kudłata menda ma to w d...ie i biega sobie ochodzo poszczekując...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie wkur.... mój szef. Przykładowa wypowiedź:  

 

" Wiesz Krzysztof, weź ten samchód i pojedź po części , na tym, no. Bo to jest, na tym, ważna sprawa i p. Andrzej długo ich trzymać dla nas nie będzie, tam. Weź z kasy zaliczkę, na tym i ten, i załatw to dobrze"

 

No wytrzymać nie można. Aż się ciśnie na usta "na czym kur...?" Cały czas " na tym, na tamtym". Co to ma być. Uszkodzenie mózgu czy co?

strasznie mnie to rozbawilo :D

oczywiscie nie smieje sie z cudzego nieszczescia ;)

ale temu szefowi to pewnie nie raz chciales dac w morde :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie wkurza coś takiego:

-<span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>

-wziełem, kopnełem, walnełem itp.

-używanie zaimka mi zamiast mnie(np.Mi się to podoba)

-gdy ktoś używa słów których znaczenia nie zna

-te zamiast to (np. te biurko)

-no nie?

-słownictwo HH

-słówko kur**

-używanie słówka dywagować zamiast rozmyślać (maja polonistka bardzo często używa tego słówka, chyba chce sprawiać wrażenie inteligentniej :D)

-no raczej

-błędy ortograficzne w szczególności buraki typu z kąt klikasz

-przenosowienie

-bełkot

I jeszcze mnóstwo rzeczy których sobie teraz nie przypomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tu czytam i sie ciekawych rzeczy dowiaduje:

ubieram się jak HH, słucham tej muzyki, nie 18L raczej kawałków z dobrymi tekstami np. grammatik, pezet-noon, o.s.t.r. i mnie krew zalewa jak to czytam. Wam coś się chyba pomyliło wszystkim. Codziennie chodzę do szkoły, witam się z kolegami i z nimi rozmawiam i nikt nie używa "elo ziom" i podobnych zwrotów. Są to zwroty, najczęściej używane w niektórych piosenkach. Jest grono ludzi, które rzeczywiście używa tego języka, ale często to są jakieś dzieci, które zobaczyły TEDE w MTV albo VIVA.

Dlatego denerwuje mnie, że piszecie o HH a nic o tym nie wiecie. Żyjecie w złudzeniu, że każdy pali trawke(a nie każdy, baa nawet większość niewie jaki ma zapach), każdy używa kilku słów(elo, ziom). Tak samo ja moge powiedzieć, że denerwują mnie słuchający metalu za ich ave SATAN, kill em all i uważać, że(wiem że to stereotyp) metale to brudasy. Więc troche uważajcie jak i o czym piszecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tu czytam i sie ciekawych rzeczy dowiaduje:

ubieram się jak HH, słucham tej muzyki, nie 18L raczej kawałków z dobrymi tekstami np. grammatik, pezet-noon, o.s.t.r. i mnie krew zalewa jak to czytam. Wam coś się chyba pomyliło wszystkim. Codziennie chodzę do szkoły, witam się z kolegami i z nimi rozmawiam i nikt nie używa "elo ziom" i podobnych zwrotów. Są to zwroty, najczęściej używane w niektórych piosenkach. Jest grono ludzi, które rzeczywiście używa tego języka, ale często to są jakieś dzieci, które zobaczyły TEDE w MTV albo VIVA.  

Dlatego denerwuje mnie, że piszecie o HH a nic o tym nie wiecie. Żyjecie w złudzeniu, że każdy pali trawke(a nie każdy, baa nawet większość niewie jaki ma zapach), każdy używa kilku słów(elo, ziom). Tak samo ja moge powiedzieć, że denerwują mnie słuchający metalu za ich ave SATAN, kill em all i uważać, że(wiem że to stereotyp) metale to brudasy. Więc troche uważajcie jak i o czym piszecie.

dokladnie chodzi o to, ze slowek typu "elo ziom" uzywaja panowie ubrani w dresiki albo szalone nastolatki siedzace nieprzerwanie na gg :)

a co do HH to jest tak jak pisze Michalak, ze patrzycie stereotypowo, a nie kazdy utwor hip-hopowy przesycony jest takimi zwrotami

 

P.S. Masz cos do Tedego :twisted: :wink: ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...