Skocz do zawartości
Jose Arkadio Morales

Jakie powiedzonko, zwrot najbardziej Cię zakur....rza?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tu czytam i sie ciekawych rzeczy dowiaduje:

ubieram się jak HH, słucham tej muzyki, nie 18L raczej kawałków z dobrymi tekstami np. grammatik, pezet-noon, o.s.t.r. i mnie krew zalewa jak to czytam. Wam coś się chyba pomyliło wszystkim. Codziennie chodzę do szkoły, witam się z kolegami i z nimi rozmawiam i nikt nie używa "elo ziom" i podobnych zwrotów. Są to zwroty, najczęściej używane w niektórych piosenkach. Jest grono ludzi, które rzeczywiście używa tego języka, ale często to są jakieś dzieci, które zobaczyły TEDE w MTV albo VIVA.  

Dlatego denerwuje mnie, że piszecie o HH a nic o tym nie wiecie. Żyjecie w złudzeniu, że każdy pali trawke(a nie każdy, baa nawet większość niewie jaki ma zapach), każdy używa kilku słów(elo, ziom). Tak samo ja moge powiedzieć, że denerwują mnie słuchający metalu za ich ave SATAN, kill em all i uważać, że(wiem że to stereotyp) metale to brudasy. Więc troche uważajcie jak i o czym piszecie.

dokladnie chodzi o to, ze slowek typu "elo ziom" uzywaja panowie ubrani w dresiki albo szalone nastolatki siedzace nieprzerwanie na gg :)

a co do HH to jest tak jak pisze Michalak, ze patrzycie stereotypowo, a nie kazdy utwor hip-hopowy przesycony jest takimi zwrotami

 

P.S. Masz cos do Tedego :twisted: :wink: ??

Tede hmm, najpierw uważałem go za festyniarza, ostatnio posłuchałem S600 i mi się spodobało.

"A cóż to za postać przemyka po ulicach, tu spojrzy tam zajrzy on nie jest z naszej branży..."

 

Pozdro 600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchałem kiedyś hh i mogę z czystym sumieniem stwierdzić że to debilna muzyka[oprócz kalibera i pakty]

Jak sluchales hip hopu to sie nie dziwie.

Ja tam wole RAP.

Po drugie polski RAP jest biedny dosc. Sa wyjatki ale nie poczujesz nigdy prawdziwej muzyki skoro mowisz, ze sluchales. Co znudzilo sie ?

Jak moze sie rodzaj muzyki znudzic ?

Albo sie slucha jednego albo wszystkiego i nie ma wlasnego sprecyzowanego gustu muzycznego.

I to nie muzyka jest debilna tylko conajwyzej muzycy (MC`s).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchałem kiedyś hh i mogę z czystym sumieniem stwierdzić że to debilna muzyka[oprócz kalibera i pakty]

Jak sluchales hip hopu to sie nie dziwie.

Ja tam wole RAP.

Po drugie polski RAP jest biedny dosc. Sa wyjatki ale nie poczujesz nigdy prawdziwej muzyki skoro mowisz, ze sluchales. Co znudzilo sie ?

Jak moze sie rodzaj muzyki znudzic ?

Albo sie slucha jednego albo wszystkiego i nie ma wlasnego sprecyzowanego gustu muzycznego.

I to nie muzyka jest debilna tylko conajwyzej muzycy (MC`s).

znudził mi sie. a co do rapu to słucham do tej pory.

a z hh przeżuciłem sie na metal 8)

poski hh to żenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczyna sie....

 

to ja odrazu nadmienię jakiej muzyki słucham by było wiadomo po której stronie barykady stoję: metal, rock, blues i pokrewne :P

też słucham metalu, rocku(a ostatnio nawet PUNK..>RAMONES RLZ!!)

 

 

P.S ja tam do hip-hopu nic nie mam, ale jak widze kolesia z bluza o 2 rozmiary za duza i spodniami z krokiem w kolanach i z super napisem HIP-HOP z tylu :lol: :lol: buehehe jak oni wygladaja kurde jak wiesniaki z pola rodem..... :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze bylo juz ale: ,,Pozdrawiam Harry :D "

 

EDIT:

,,no wiesz o co chodzi.."

,,ej, no wiesz"

,,Tata, a Marcin powiedzial...." :twisted: :twisted: :twisted: :lol:

 

zaczyna sie....

 

to ja odrazu nadmienię jakiej muzyki słucham by było wiadomo po której stronie barykady stoję: metal, rock, blues i pokrewne :P

widze sluchamy takiego samego typu muzy:PP, ja jeszcze klasyki :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze bylo juz ale: ,,Pozdrawiam Harry :D "

 

EDIT:

,,no wiesz o co chodzi.."

,,ej, no wiesz"

,,Tata, a Marcin powiedzial...." :twisted:  :twisted:  :twisted:  :lol:

 

zaczyna sie....

 

to ja odrazu nadmienię jakiej muzyki słucham by było wiadomo po której stronie barykady stoję: metal, rock, blues i pokrewne :P

widze sluchamy takiego samego typu muzy:PP, ja jeszcze klasyki :twisted:

Oooo tak, 10 pkt dla pana ;]

 

Pozdrawiam Harry wszystko rozwala. Wszystkie ziomsy, elo i floty :>

 

Pozdrawiam Pocahontas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Amerykański" odpowiednik polskiego YYYY- AMMMM.

No i oczywista polski odpowiednik "amerykańskiego" EXACLY- wiadomo o jakie słowo chodzi  :evil: .

No dokladnie! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

PS. sorki ale nie moglem sie powstrzyamc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczyna sie....

 

to ja odrazu nadmienię jakiej muzyki słucham by było wiadomo po której stronie barykady stoję: metal, rock, blues i pokrewne :P

 

Ja rock, metal i generalnie cięższe brzmienia. Ale czasem elektroniczne i jazzowe posłuchać lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro dyskusja zeszła na ten temat, to moze i ja powiem, jakiej muzy słucham:

 

- metal (wszystkie odmiany)

- rock i pokrewne

- amerykański RAP (polski hh jest żałosny, ale wierzę, że kiedyś "dojrzeje")

- klasyczna

- gotycka

- oraz takie spokojne kawałki, których nie potrafie za bardzo sklasyfikować:/

 

Zespoły/wykonawcy których często słucham:

 

SOAD

Arch Enemy

Dimmu Borgir

Children of Bodom

Apocalyptica

KoRn

Marilyn Manson

Metallica

Iron Maiden

Rammstein

Nightwish

Beethoven

Mozart

Chopin

Orff

Guano Apes

Guns 'n' Roses

Klaus Badelt (jego soundtracki wymiataja)

ERA

Eminem

Dr. Dre

 

Zapewne o wielu twórcach zapomniałem, może dopisze poźniej.

 

+ te utwory:

 

Hallelujah (Rufus Wainwright)

Don't Want To Miss A Thing (Aerosmith)

May It Be (Enya)

głowny motyw muzyczny z "Requiem for a dream"

głowny motyw muzyczny z "K-PAX"

 

I jeszcze kilka innych, których w tej chwili nie pamietam:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tym sposobem strona piąta jest zboczona z tematu :P

 

zbaczając dalej: właśnie przegryzam się przez Black Label Society album The Blessed Hellride. Musze powiedzieć, że wywarł na mnie bardzo pozytywne wrazenie (mój pierwszy kontakt z tą kapelą). Taki soczysty kawał ostrego rocka. Zakk Wylde troche nadużywa sztucznych flażoletów ale i tak płyta jest solidna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie szlag trafia, przy wszystkich bledach ortograficznych, a juz nie moge jak ktos napisze mi "elo" - po takiej wstawce nie mam ochoty na dalsza rozmowe... tak samo yyyyy, konczenie zdania na nie ? , reszta slangu typu :

fruzie, flota, gibon, jazda (zwlaszcza tego, jeszcze w polaczeniu z "chore jazdy" :evil: ), ziom i reszta w/w.

I dalej ... wzial i zrobil, np. Wez i zamknij okno.

Nara :evil: podobne skojarzenia jak kolega wczesniej, jak dla mnie znaczy to samo co "spier*alaj".

A przeklenstwa u dziewczyny - 0% kobiecosci ... (meskosci zreszta tez to nie dodaje, ale u nas to brzmi troche inaczej i jezeli nie uzywane nagminnie jest do przyjecia ... )

 

Swoja droga, niezly temat.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakk Wylde troche nadużywa sztucznych flażoletów ale i tak płyta jest solidna.

Fakt, choć nie wyobrażam sobie jak by brzmiał bez tego chociażby "Perry Mason" Ozzy'ego. Poza tym maniera manierą, ale nie powiesz mi, że nie chciałbyś tak pinch'ów wyciskać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniążki to jest to co mnie chyba najbardziej irytuje ...

albo "na dworzu" ... to jest juz na granicy "zalamki" co tez mnie troche doluje sluchajac innych.

 

aaaaa i np. na serverach q3 czy wafla ... " STFU F*****G Cheater 'n AIM BOT USER " <-- nie wiem czemu ale ten tekst jest chyba przez wszystkich graczy trzymany w chowku i odpowiednio wklejany tylko ... ehhh -- załamka -- :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tu czytam i sie ciekawych rzeczy dowiaduje:

ubieram się jak HH, słucham tej muzyki, nie 18L raczej kawałków z dobrymi tekstami np. grammatik, pezet-noon, o.s.t.r. i mnie krew zalewa jak to czytam. Wam coś się chyba pomyliło wszystkim. Codziennie chodzę do szkoły, witam się z kolegami i z nimi rozmawiam i nikt nie używa "elo ziom" i podobnych zwrotów. Są to zwroty, najczęściej używane w niektórych piosenkach. Jest grono ludzi, które rzeczywiście używa tego języka, ale często to są jakieś dzieci, które zobaczyły TEDE w MTV albo VIVA.  

Dlatego denerwuje mnie, że piszecie o HH a nic o tym nie wiecie. Żyjecie w złudzeniu, że każdy pali trawke(a nie każdy, baa nawet większość niewie jaki ma zapach), każdy używa kilku słów(elo, ziom). Tak samo ja moge powiedzieć, że denerwują mnie słuchający metalu za ich ave SATAN, kill em all i uważać, że(wiem że to stereotyp) metale to brudasy. Więc troche uważajcie jak i o czym piszecie.

dokladnie chodzi o to, ze slowek typu "elo ziom" uzywaja panowie ubrani w dresiki albo szalone nastolatki siedzace nieprzerwanie na gg :)

a co do HH to jest tak jak pisze Michalak, ze patrzycie stereotypowo, a nie kazdy utwor hip-hopowy przesycony jest takimi zwrotami

 

P.S. Masz cos do Tedego :twisted: :wink: ??

 

Zauważcie ze wiekszosc tu obecnych podkreśla ze wkurzają ich takie luzackie zwroty ala HH i trzeba przyznac ze kojarza sie one z wlasnie z tym srodowiskiem. Ja sam słucham HH i tez preferuje Flexxip, WWO lub chociazby Pezeta od 18L i musze przyznac ze elo, ziom itd uzywa sie głownie w HH srodowisku i jak sie to usłyszy w tekstach to dla mnie OK, ale jak mi tak goscie na ulicy i w TV ciagle tak nawijają to mnie krew zalewa. Niektórzy poprostu próbują byc luzaccy i kozaccy by ich identyfikowano z HH co zakrawa pod typową pozerkę i to mnie tak irytuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tede hmm, najpierw uważałem go za festyniarza, ostatnio posłuchałem S600 i mi się spodobało.

"A cóż to za postać przemyka po ulicach, tu spojrzy tam zajrzy on nie jest z naszej branży..."  

 

Pozdro 600 :)

No Tede jak dla mnie to ostatnio troche dziwnie pogrywa :? "Wielkie Joł" czy jak to szło to dla mnie wielka siara

Za to "drin za drinem", "wyscig szczurów" czy "ona jest szmatą" 8) to byly dobre kawałki :twisted:

 

EDIT: Sorki chłopaki za ten OT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak czytam wszystkie posty od poczatku to krew mnie zalewa ;)

Mam dokładnie to samo odczucie. Ubaw, ale miejscami żyłka na czole wychodzi. Od pewnego czasu nachodziła mnie myśl, że jestem chyba z innej epoki (rocznik 78 ) ale widzę, że nie tylko mnie wk ...wia to nachalne luzactwo ziomali i całej reszty kopiującej ten "styl".

Czasm zostawiam na chwile "kanciape" na vivie. Patrze sobie tak przez powiedzmy minute, dwie na Wójka Samo Zło i Człowieka Nowej Ery oraz ich gości i mam huśtawkę nastrojów. Od ubawu po pachy po zgrzytanie zębami i chęć wyłączenia tv z rozbiegu, butem.

 

Do tego tygla dorzuce jeszcze trochę makaronu. Właśnie przeglądałem dodatek "Praca" w Wybiórczej i szarpały mną nerwy. JA PIER....LE, jak czytam te wszyskie oferty dla "temporary secretary", "planing and logistic manager", "steel bars metal buyer", itd, itd to krew mnie zalewa. Czy oni ine mogli tego napisać po Polsku? Czy w dzisiejszych czasach koniecznie trzeba być "TRENDY"?

To samo mam jak czytam podpisy niektórych urzytkowników tego forum: "prodżekt krejzi madafaka blablabla..." "Pałered baj...".

Jak ja nie cierpie makaronizmów... brrrr...

 

acha i jeszcze "mataczenie"....

Bardzo dobrze powiedziane!

 

Ponad to "kocham" polityków różnej maści i ich "na dzień dzisiejszy" "środki pomocowe" i wszelkie "konsensusy"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakk Wylde troche nadużywa sztucznych flażoletów ale i tak płyta jest solidna.

Fakt, choć nie wyobrażam sobie jak by brzmiał bez tego chociażby "Perry Mason" Ozzy'ego. Poza tym maniera manierą, ale nie powiesz mi, że nie chciałbyś tak pinch'ów wyciskać :)

Oj nie zamierzam :D Nawet jeśli często ich używa to robi to w genialny sposób, w połączeniu z tym monstrualnym wibratem brzmi to bosko. Potrafi tym też doskonale uśpić czujność. Niby sobie grzecznie grzmi tymi riffami, a tu nagle wyskakuje z taką solówką, że włosy stają na głowie. :D

Nidgy nie słuchałem Ozziego, więc nie znam dobrze stylu Zakka, kilka lat temu wyrył mi się w pamięci jakimś genialnym kawałkiem. Zpamiętałem między innymi jego Les Paula Bulls eye.

 

Zeby nie wyszło, że całkiem oftopikuje: rzeczywiście "niom" jest jak płachta na byka :D "oki" sam używam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchałem kiedyś hh i mogę z czystym sumieniem stwierdzić że to debilna muzyka[oprócz kalibera i pakty]

To masz ogromne pojecie jesli sluchales tylko kalibra i paktofoniki.Pozazdroscic...

Hiphop nie konczy sie na vivie i polskim GÓ*($#(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchałem kiedyś hh i mogę z czystym sumieniem stwierdzić że to debilna muzyka[oprócz kalibera i pakty]

To masz ogromne pojecie jesli sluchales tylko kalibra i paktofoniki.Pozazdroscic...

Hiphop nie konczy sie na vivie i polskim GÓ*($#(

Jeżeli już mowa o HH to Kaliber 44 był chyba pierwszym polskim zespołem HH, który zrobił kariere, "Plus I Minus" to już klasyka.

A teraz moge polecić: OSTR Jazz W Wolnych Chwilach , Pezet_Noon Muzyka Klasyczna. Dwa świetne albumy. A poza tym słucham troche reggae(ale mało) troche czasem posłucham starych kawałków roxtette(mój ulubiony 1 zespół) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchałem kiedyś hh i mogę z czystym sumieniem stwierdzić że to debilna muzyka[oprócz kalibera i pakty]

To masz ogromne pojecie jesli sluchales tylko kalibra i paktofoniki.Pozazdroscic...

Hiphop nie konczy sie na vivie i polskim GÓ*($#(

Czytanie ze zrozumieniem. Z jego wypowiedzi jasno wynika że słuchał większej liczby zespołów i uważa że grają debilną muzykę a podobały mu się jedynie Kaliber i Paktofonika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie denerwuje jak ktoś pisze 'oo' zamiast 'u' albo 'q' zamiast 'ku'.

np. doopa, qfa

teksty typu: lans, flota, foki, ziom, "ej, sory chłopcy macie jakieś drobne, na nalewke zbieramy", "montuj flote na melanżyk na chawirce, wpadną maniury z ośki" (to serio słyszałem i myślałem, że wyśmieje kolesia. A koleś to typowy "ziom" - łysa morda, gacie na kolanach, bluza po tacie... :)

ostatnio z kolegą nabijamy sie z tego, chodzimy sobie po szkole i mówimy np. joł ziomx, kąsaj stąd, bo ci kufa konstruktora zamontuje albo slajduj fifola czy coś takiego ... :)

do jakiej ty szkoly chodzisz ?, jakbys w moje bylej szkole tak powiedzial odrazu bys zeby z podlogi zbieral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchałem kiedyś hh i mogę z czystym sumieniem stwierdzić że to debilna muzyka[oprócz kalibera i pakty]

To masz ogromne pojecie jesli sluchales tylko kalibra i paktofoniki.Pozazdroscic...

Hiphop nie konczy sie na vivie i polskim GÓ*($#(

Czytanie ze zrozumieniem. Z jego wypowiedzi jasno wynika że słuchał większej liczby zespołów i uważa że grają debilną muzykę a podobały mu się jedynie Kaliber i Paktofonika.

dziękuje Ci za wybronienie mnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...