Skocz do zawartości
fit

jaki HDD aktualnie jest najcichszy?

Rekomendowane odpowiedzi

kiedys nie mialem problemu - BIV była niesłyszalna... wszystkie inne dyski po niej słychać (a mam wyciszanie pianką)

 

czy ktos kto ma cichego kompa (najlepiej z WC) moze mi polecic cichy szybki dysk SATA (80-120)?

 

idealnie gdyby byl kiedys włascicielem BIV - bedzie mial porownanie :D 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe samsungi, hitachi 7k250, barakudy7 (ale tylko ata100, sata są głośne).

 

Mogę polecić hitachiego. Kiedyś miałem barkeIV, ale niestety nie jednocześnie z tym hitachim. Wydaje mi się jednak, że jeśli są jakieś różnice w głosności to minimalne. A hitachego można w firmware dodatkowo wyciszyć (ma taką opcję) i wtedy jest niesłyszalny a nadal szybszy od barkiIV.

 

Tylko taka uwaga - wprawia moją obudowę w wibracje i nie może być do niej przykręcony więc wisi sobie na gumkach. W idle jest niesłuszalny, w nocy jak jest b. cicho delikatnie słychać chrobotanie głowic ( w trybie silent nic nie słychać). Czasami jak nie pracuje cichutko "zamiałczy" - trwa to koło 1 sek - jest to związane z pozycjonowaniem głowic (zdarza się to średnio raz na 1-2godziny), oczywiście też musi być w domu cisza aby to usłyszeć - odgłos telewizora z drugiego pokoju zagłusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Barkę IV w drugim komputerze i powiem szczerze, że drugiego tak cichego(niesłyszalnego!) dysku nie spotkałem. Mój Samsung, którego niedawno kupiłem nie jest tak cichy jak BarkaIV.

 

Jeśli szukasz cichego dysku weź pod uwagę: Barakudę 7200.7 lub IBM/Hitachi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...