Skocz do zawartości
Razel

Ati 9700pro czy GF 5900XT ??

Ktora karta jest lepsza Twoim zdaniem ?  

  1. 1. Ktora karta jest lepsza Twoim zdaniem ?

    • Leadtek WinFast A350XT TDH, GeForceFX 5900 XT, 128MB DDR, DVI, TV-out, AGP
      3
    • PowerColor Evil Commando 2, Radeon 9700 Pro, 128MB DDR, DVI, TV-out, AGP
      25


Rekomendowane odpowiedzi

oczywiscie ze radek . (ci ktorzy zaglosuja na fxa pewnie se jaja robia ;]) na przyszlosc szukaj bo takie topici to ........... IMO do zamkniecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

onli radeon 9700 is de bestest ;)

 

A tak powaznie to tylko radek 8x1 robi swoje wymiata i ogolnie robi niezle osiagi w grach wspierajace PS2.0 no i ten piekny obraz 2x RAMDAC RULZ !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie dalem do porownania 9800PRO tylko 9700PRO

To podniesiesz zegarki i bedziesz mial 9800 PRO co za problem ?? R300 i 350 rozni sie wydajnoscia dopiero przy wiekszym FSAA np 4x w wyzszych rozdzialkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kto zaglosowal na NV !

LOOSER !!!

JA

ehehhe 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ATi tak bardzo deklasuje Nvidie (jak to wynika chocby z tej ankiety) to dlaczego karty 5900XT czy tez inne nvidii tak w sumie dobrze sie sprzedaja ? no przeciez jesli ta wyzszosc Ati jest taka oczywista to nikt przy zdrowych zmyslach nie kupilby za taka sama przeciez kase produktow Nvidia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ATi tak bardzo deklasuje Nvidie (jak to wynika chocby z tej ankiety) to dlaczego karty 5900XT czy tez inne nvidii tak w sumie dobrze sie sprzedaja ? no przeciez jesli ta wyzszosc Ati jest taka oczywista to nikt przy zdrowych zmyslach nie kupilby za taka sama przeciez kase produktow Nvidia.

dlatego ze sprzedawcy w sklepach komputerowych nie widza nic innego niz nVidia ! - i pakuja to do zestawów !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e, to troche za slaby argument, sprzedawcy sprzedaja to o co pytaja klienci i nie wierze za da sie wcisnac az tyle slabych kart klienta, zwlaszcza tych drogich bo drogie karty kupuja ludzie ktorzy cos tam juz o sprzecie wiedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e, to troche za slaby argument, sprzedawcy sprzedaja to o co pytaja klienci i nie wierze za da sie wcisnac az tyle slabych kart klienta, zwlaszcza tych drogich bo drogie karty kupuja ludzie ktorzy cos tam juz o sprzecie wiedza.

jezeli klienci wiedza co kupują to biorą radki - a ci co niewiedzą...

... to sam juz sie domyslasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem przekonany, to by byla strategia na krotka mete i juz dawno nvidia przestalaby sie liczyc. A moze to tylko w Polsce ATi jest tak popularna ?? moze to tak jak z AMD ktorego w Polsce wszyscy kochaja i ktory u nas sie rewelacyjnie sprzedaje natomiast na zachodzie to raczej Intel rzadzi. Moze tak tez jest z nvidia ? Popatrzcie tez na te testy w roznych portalach, tam przeciez nie zawsze wygrywa ATi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechce tutaj wywolywac jakiejs wojny ATI vs nVidia, ale jak wszyscy wiemy seria kart 5xxx to totalny niewypał !

ostatnia dobrą kartą wydaną przez nV bylo Ti4200 - i taka jest prawda !

(zeby niebylo - nie biore pod uvage NV40 i R420 - bo walka nadal trwa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

skoro ATi tak bardzo deklasuje Nvidie (jak to wynika chocby z tej ankiety) to dlaczego karty 5900XT czy tez inne nvidii tak w sumie dobrze sie sprzedaja ? no przeciez jesli ta wyzszosc Ati jest taka oczywista to nikt przy zdrowych zmyslach nie kupilby za taka sama przeciez kase produktow Nvidia.

dlatego ze sprzedawcy w sklepach komputerowych nie widza nic innego niz nVidia ! - i pakuja to do zestawów !

najlepiej napisać, że wina sprzedawców 8O

człowieku w sklepie to działa na odwrót, oni chcą ci wcisnąć jak najgorszą kartę za jak najwięcej jak się nie znasz na kompach

 

poza tym miałem przez chwilę RADEONa 9500 i potem wymieniłem go na GF FX 5900XT - na ATI nie mogłem praktycznie w żadne starsze gry pograć - Earth 2140, Final Fantasy 7 i kilka innych tytułów (Dark Earth itp.)

walę wydajność jak na ekranie nie będzie nic pokazywane, bo sterowniki nie obsługują poprawnie danego tytułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Niechce tutaj wywolywac jakiejs wojny ATI vs nVidia, ale jak wszyscy wiemy seria kart 5xxx to totalny niewypał !

ostatnia dobrą kartą wydaną przez nV bylo Ti4200 - i taka jest prawda !

(zeby niebylo - nie biore pod uvage NV40 i R420 - bo walka nadal trwa)

karty GF FX 5200/5600 są niewypałem, muszę przyznać, ale sytuacja poprawiła się znacząco po wprowadzeniu GF FX 5700/Ultra i serii GF FX 5900 XT/Ultra/non-Ultra/5950 Ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ATi tak bardzo deklasuje Nvidie (jak to wynika chocby z tej ankiety) to dlaczego karty 5900XT czy tez inne nvidii tak w sumie dobrze sie sprzedaja ? no przeciez jesli ta wyzszosc Ati jest taka oczywista to nikt przy zdrowych zmyslach nie kupilby za taka sama przeciez kase produktow Nvidia.

dlatego ze sprzedawcy w sklepach komputerowych nie widza nic innego niz nVidia ! - i pakuja to do zestawów !

najlepiej napisać, że wina sprzedawców 8O

człowieku w sklepie to działa na odwrót, oni chcą ci wcisnąć jak najgorszą kartę za jak najwięcej jak się nie znasz na kompach

 

poza tym miałem przez chwilę RADEONa 9500 i potem wymieniłem go na GF FX 5900XT - na ATI nie mogłem praktycznie w żadne starsze gry pograć - Earth 2140, Final Fantasy 7 i kilka innych tytułów (Dark Earth itp.)

walę wydajność jak na ekranie nie będzie nic pokazywane, bo sterowniki nie obsługują poprawnie danego tytułu

hmmm dziwne ja gralem na moim 9700 w Ertha 2140 bez problemu jakies 2 miesiace temu, no ale wiadomo PClab hihihihihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ATi tak bardzo deklasuje Nvidie (jak to wynika chocby z tej ankiety) to dlaczego karty 5900XT czy tez inne nvidii tak w sumie dobrze sie sprzedaja ? no przeciez jesli ta wyzszosc Ati jest taka oczywista to nikt przy zdrowych zmyslach nie kupilby za taka sama przeciez kase produktow Nvidia.

dlatego ze sprzedawcy w sklepach komputerowych nie widza nic innego niz nVidia ! - i pakuja to do zestawów !

... oni chcą ci wcisnąć jak najgorszą kartę za jak najwięcej jak się nie znasz na kompach ...

powtórzyles mnie !

czyli jak sie nieznasz - i niewiesz ze Radek jest lepszy do dostajesz FX-a !

 

a co do sprzedawców - to wina stoi takze po stronie kupującego ktory sie niezna i wciskają mu shit !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie co mam w podpisie. przez jeden tydzień miałem nieprzyjemność posiadać FX 5900XT winfast:( kosztował mnie prawie 1000 zł. w porównaniu z moim starym 9600XT super grace był słaby. nie chodzi mi o 3dmarki bo w nie nie gram. w coline 4 mial przewage 5- 10 FPS lecz grafika była mydlana, trawa się dziwnie doczytywała. far cry dziwnie się ciął. na 9600XT miałem płynnie.

splinte cell o dziwo miał miej FPS niż słabieńki 9600XT 8O

indiana jones na FX gubił textury.

 

więcej gier nie testowałem i FX podziękowałem. :) opyliłem na allegro. link do aukcji http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=25461621

 

nie wiem co to wogóle za porównanie 9700 do FX5900XT 8O

 

 

z czystym sumieniem odradzam tą karte.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

zobaczcie co mam w podpisie. przez jeden tydzień miałem nieprzyjemność posiadać FX 5900XT winfast:(  kosztował mnie prawie 1000 zł. w porównaniu z moim starym 9600XT super grace był słaby. nie chodzi mi o 3dmarki bo w nie nie gram. w coline 4 mial przewage 5- 10 FPS lecz grafika była mydlana, trawa się dziwnie doczytywała. far cry dziwnie się ciął. na 9600XT miałem płynnie.

splinte cell o dziwo miał miej FPS niż słabieńki 9600XT 8O 

indiana jones na FX gubił textury.

 

więcej gier nie testowałem i FX podziękowałem. :)  opyliłem na allegro. link do aukcji http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=25461621

 

nie wiem co to wogóle za porównanie 9700 do FX5900XT 8O 

 

z czystym sumieniem odradzam tą karte.......

ciekawe, bo ja mam max detale z fsaa i anizo w colinie i chodzi płynniutko

 

pisząc, że R9600XT jest szybszy od GF FX 5900XT zbłaźniłeś się, jest różnica, widać ATI maniacy są nietolerancyjni na inne karty

 

P.S@Jordi23: masz jakiś problem z tym uprzedzeniem do PCLab?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WINTER NAPISAŁ:"ciekawe, bo ja mam max detale z fsaa i anizo w colinie i chodzi płynniutko

 

pisząc, że R9600XT jest szybszy od GF FX 5900XT zbłaźniłeś się, jest różnica, widać ATI maniacy są nietolerancyjni na inne karty

 

P.S@Jordi23: masz jakiś problem z tym uprzedzeniem do PCLab?"

 

 

czy aj napisałem że na FX colin mi chodził nieplynnie?

poprostu mialem porównanie co do jakości grafiki na 9600 byla o niebo lepsza. nie jestem za żadną z firm, wali mnie to czy mam ati czy intela itd. myślisz że po co mial bym, sprzedawać karte i tracić kupe kasy?

 

zawsze mialem GF i wole nvidie ( chyba tak z przyzwyczajenia)

 

jednak po zabawie z FX podziękowalem tej firmie na jakiś czas.

 

czym się zbłaźniłem? tym że na mojej konfiguracji w grach lepiej chodzi RADEK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

WINTER NAPISAŁ:"ciekawe, bo ja mam max detale z fsaa i anizo w colinie i chodzi płynniutko 

 

pisząc, że R9600XT jest szybszy od GF FX 5900XT zbłaźniłeś się, jest różnica, widać ATI maniacy są nietolerancyjni na inne karty 

 

P.S@Jordi23: masz jakiś problem z tym uprzedzeniem do PCLab?"

 

 

czy aj napisałem że na FX colin mi chodził nieplynnie?

poprostu mialem porównanie co do jakości grafiki na 9600 byla o niebo lepsza. nie jestem za żadną z firm, wali mnie to czy mam ati czy intela itd. myślisz że po co mial bym, sprzedawać karte i tracić kupe kasy? 

 

zawsze mialem GF i wole nvidie ( chyba tak z przyzwyczajenia)

 

jednak po zabawie z FX podziękowalem tej firmie na jakiś czas. 

 

czym się zbłaźniłem? tym że na mojej konfiguracji w grach lepiej chodzi RADEK ?

a jak ja napiszę, że różnicy w jakości wyświetlanego obrazu nie ma to co wtedy? będę oczywiście potępiony przez wszystkich ATI maniaksów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na 9700pro ale z pewnymi obawami, ta firma - Powercolor jakoś nie jest moim faworytem :?

Geforce na pewno jest nieco wydajniejszy lecz do Nvidii zdążyłem się już dawno zrazić, PS 2.0 do bani, architektura 4/2 zamiast 8/1, do której nie chcieli się przyznać i te nieudane serie 5600 i 5800...

 

Widzę, że zastanawiacie się jakim cudem Nvidia ma sprzedaż na takim poziomie - dobry marketing to jest odpowiedź. Po pierwsze renoma - GF 2, GF 3 czy GF 4 Ti wyrobiły w graczach znakomitą opinię na temat produktów tej firmy. ATI wykazało się dopiero kartą 9500pro (choć już na Radka 7500 zwróciłbym uwagę).

Do tego Nvidia chwali się optymalizacją gier dla jej kart - słynne "it's meant to be played" podczas startu gry. I tak wada stała się zaletą - wada, bo bez optymalizacji wydajność jak na SIS'ie ...LOL...

A klient jeśli "się nie zna" kupuje kota w worku i potem się dziwi - SAM JEST JEDNAK SOBIE WINNY !

 

Co do starszych gier, to rzeczywiście z ATI jest problem, zupełnie nie dawno musiałem się długo naszukać patcha aby odpalić starego NFS'a na 9600pro... Na Voodoo3 nie było problemu :D :P

 

EDIT: Nie chcę być posądzany o zbytnią stronniczość na korzyść ATI - i tak jako posiadacz Radeona stwierdzam, że jakość obrazu na WSZYSTKICH nowych kartach markowych producentów jest równie dobra, wyjątek mogą stanowić karty profesjonalne, gdzie jest lepsza...

Inna sprawa to wyjście TV, porównywałem 5700 i 9600 (obie nie mają oddzielnego układu, za obraz na tv odpowiada GPU) i w mojej subiektywnej ocenie Radeon wypada ładniej :)

Nvidia zbłaźniła się dopiero Geforcem 6800 - udawany PS 3.0 i niedorobione wygładzanie krawędzi - brak AA do tryby x4 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...