Skocz do zawartości
pychu

Mysz A4TECH Navigator Opto 518 (SWOP-80) co o niej sadzice

Rekomendowane odpowiedzi

Hey. Ja tej myszki używam już ok. sześciu miechów i takie są oto moje spostrzeżenia:

In minus

1. Precyzja - Wiele pozostawia do życzenia. Te 800 DPI to raczej są tylko na pudełku. Po modyfikacji usbport.sys znacząca poprawa.

2. Jakość - Faktycznie plastik twardy i trochę nieprzyjemny w dotyku. Rolka - zaczeła się obracać po wałku po 3 miechach, teraz przez nią myszka pojechała do serwisu :mur: zobaczymy co powiedzą :mur:

In plus

1. Działa na wszystkich możliwych podłożach i nie skacze. BTW Nie zauważyłem żeby którykolwiek ślizgasz się odklejał

2. Wszystkie klawicze dają się zbindować, przynajmniej w America's Army.

Generalnie "szczur" na słabszą czwórkę. Teraz czas zapolować na X-718 być może niedługo się u nas pojawi. Tylko jaka będzie jej cena?

 

tak, chodzi o zmianę 125@500Mhz

Edytowane przez Smock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey. Ja tej myszki używam już ok. sześciu miechów i takie są oto moje spostrzeżenia:

In minus

1. Precyzja - Wiele pozostawia do życzenia. Te 800 DPI to raczej są tylko na pudełku. Po modyfikacji usbport.sys znacząca poprawa.

2. Jakość - Faktycznie plastik twardy i trochę nieprzyjemny w dotyku. Rolka - zaczeła się obracać po wałku po 3 miechach, teraz przez nią myszka pojechała do serwisu :mur: zobaczymy co powiedzą :mur:

In plus

1. Działa na wszystkich możliwych podłożach i nie skacze. BTW Nie zauważyłem żeby którykolwiek ślizgasz się odklejał

2. Wszystkie klawicze dają się zbindować, przynajmniej w America's Army.

Generalnie "szczur" na słabszą czwórkę. Teraz czas zapolować na X-718 być może niedługo się u nas pojawi. Tylko jaka będzie jej cena?

Rozumiem ze ta modyfikacja to zmiana ze 125Hz na 500Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem swop80 i bw5. Nie dzialaly na steelpadzie 4S... w ogole, 0 ruchu. Na szmacie to co innego, na wysokim sensie mozna conieco pograc, ale jakosc sensora jest bardzo slaba. Za ta kase jest wiele myszy z podobnymi sensorami i nie wskazywalbym tutaj akurat swopa80 za najlepsza mysz w tym przedziale cenowym, bo sensor jej napewno nie wyroznia.

Negatywne wrazenie sprawia tez obudowa ze slabiutkiego plastiku ktory skrzypi jak sie go mocniej sciska. Ale za ta kase to nic dziwnego.

To moje spostrzezenia tylko wiec spokojnie, bo ten temat to troche jak klub milosnikow swopa, w ktorym niedopuszczalna jest krytyka :wink: Mialem - oceniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie bw5 posiadam...za te pieniądze może być...plastik trochę kiepski, ale ogólnie ok...póki co wystarcza...

ale jak kasę znajdę to się na logitecha przesiadam (a w zasadzie wracam bo wcześniej na bezprzewodowej logitecha jechałem)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta mysz jest beznadziejna. Żałuje każdej złotówki wydanej na nią. Kursor czasem bez powodu ucieka i tak samo jest przy szybszych ruchach myszą. Praktycznie na każdej podkładce działa beznadziejnie, dopiero na kartce papieru chodzi w miare przyzwoicie. Jednym słowem kicha, wolałbym dopłacić te 15 zł i kupić najtańszego Logitecha, nawet z kulkowymi myszkami nie było takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie z tymi myszkami jest jakos dziwnie. Niektorzy kupuja i dzial im jak najbardziej ok - brak akceleracji wstecznej, nie ma jazd z kursorem (nagle uciekanie) itp itd, a w niektorych egzemplarzach wlasnie takie jajca sie dzieja. W temacie o myszach nawet chyba ktos sprawdzal w jakims sklepie dwa rozne egzemplarze tej myszy i dzialaly ok. Ktos tez chyba pisal maila do a4tech opisujac ten problem, ale chyba nie bylo odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta mysz i jak za ta cene to nie byla by zla bo ani sama nie jezdzi a jak juz gdzies jedzie to zawsze tam gdzie chce.

Problem jest innej natury a mianowicie precyzja tej myszy. Inne myszki (i to A4 Techa) czy to optyczne czy to z kulka przy najmniejszym ruchu przeskakuja o 1 piksel jak to byc powinno natomiast ta przeskakuje co 2-3 piksele co uniemozliwia precyzyjne trafienie w okreslony punkt.

Czy u Was tez tak jest czy tylko u mnie jest cos nie tak z ta mysza. Dzieje sie tak dla ustawienia predkosci ruchu kursora tak koło polowy (na maxa to prawie kazda mysz bedzie przeskakiwala wiecej niz o 1 piksel, na min to chodzi dobrze ale robi sie kilometry po stole wiec odpada) i rozdzielczosciach wiekszych niz 1024/768.

Pytalem sie ludzi w serwisie to powiedzieli ze nie powinna sie tak zachowywac ale oni tego nie widzieli na wlasne oczy wiec wole sie upewnic zanim ja wysle na serwis zeby pozniej nie placic za przsylke jak sie okaze ze tak ma dzialac. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - Używam swopa 80 od ok. 6 miesięcy.

Wady

- po ok 4 miesiącach intensywnego używania zaczyna ślizgac się scroll,

- lekkie zastrzeżenia do precyzji - ale zacząłem je miec dopiero po 6 miesiącach grania w cs:s, wcześniej mi to nie przeszkadzało. Dochodzi się do pewnej wprawy i zaczyna się to czuc. Mimo tego da się przyjemnie pograc ;-)

 

Zalety - cała reszta czyli: wykonanie, ilośc przycisków stosunek ceny do jakości - jak dla mnie rewelacja. Niedługo będę mial w ręku MS IE 1.1A to będę miał porównanie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych!!!!!

 

Niedawno kupiłem tą myszkę o której jest temat:) Kosztowała mnie niewiele bo tylko 35 zł. Wcześniej miałem myszke kulkową ale pomyślałem że czas na jakąś małą zmianę no i mój wybór padła włąśnie na A4TECH Navigator Opto 518 (SWOP-80). Opisze ją w kilku zdaniach. Albo może najpierw napisze co robie na kompie: głownie surfuje po necie, trochę pisze różne rzeczy, trochę obróbki grafiki typu poprawianie zdjęć itp, no i sporo gram głownie w wyścigówki ale czasem też męcze jakąś FPP obecnie XIII:)

 

Przed zakupem trochę czytałem o myszkach i Opto 518 zbierała pochlebe recenzje zarówno od użytkowników jaki i od różnych portali zajmujących się testowaniem sprzętu. Jak jest naprawdę???

 

Wykonanie myszy pozostawia nieco do życzenia... Plastik jest w dotyku "jako taki" nie jest to razer ale do logitecha serii 510 niewiele brakuje. Czarny plastik przy rolce jest źle spasowany i odstaje od bryły myszki. Srebny grzbiet też nie do końca leży tak jak powinien... Ale zauważa się to dopiero po uważniejszym przyjrzeniu się. Trzymając rękę na myszy nie czuję żadnych ostrych krawędzi. Ślizgacze były wszystkie na swoim miejscu... no może jeden wymagał małej poprawki:) Mysz jest dość duża i bardzo dobrze leży w dłoni. Miałem już pod ręką sporo tańszych i droższych myszek i uważam że sposób wyprofilowania myszy jest bardzo dobry. Wadą jest fakt że jest to mysz tylko dla osób praworęcznych... Ilość i umiejscowienie przycisków i rolki jest niemal idealne:) w poprzedniej myszce miałem 2 klawisze teraz mam 8!!! i nalepsze jest to że ze wszystkich korzystam!!! Pod kciukiem wstecz/dalej, przed rolką zależnie co robie głośność+/- lub kopiuj/wklej. Surfowanie jest przyjemniejsze i znacznie szybsze.

 

Czułoś sensora też nie jest idealna. Ba nawet sporo jej brakuje do renomowanych droższych "braci" ale jest wystarczająca do windowsa, internetu, amatorsiej obróbki zdjęć i nieprofesjonalnego grania. Nie zauważyłem efektu akceleracji wstecznej a sprawdzałem to w paint'cie i wszystkie linie wychodziły proste i przede wszystkim ciągłe. Nie mam również efektu wędrówki kursora po ekranie ani uciekania do krawędzi (kumpel tak miał w swojej myszce a4tech opto 13, czy jakoś tak). W trakcie poruszania kursor cały czas jest pod kontrolą, tylko ta precyzja... ale w sumie nie mam na co narzekać jak do tej pory jeszcze mi sie nie zdarzyło żebym nie trafił w jakiś button czy link:) W gry można smiało grać ale tak jak pisałem wcześniej dla przyjemności a nie pro.

 

Let's recap: jak na myszke za 35 zł spusuje się całkiem dobrze i nie żałuję ani złotówki na nią wydanej. Nie mam z nią też najmniejszych problemów a dodaktowe przyciski sprawiają że życie staje się łatwiejsze:) Ogólnie polecam, ale jeśli chcesz gryzonia do giercowania na najwyzszym poziomie to dozbieraj do lepszej mychy.

 

Pozdro!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta przeskakuje co 2-3 piksele co uniemozliwia precyzyjne trafienie w okreslony punkt.

To oznaka za małej rozdzielczości przy wymaganej przez ciebie tzn. możliwe że ona nie ma 800 dpi. opisywałem jak sprawdzić realną rozdzielczość myszy.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysz chodzi rewelacyjnie, ale trzeba zwiekszyc czulosc dla USB jest programik, wystarczy zwiekszyc na 250Hz:

http://www.megaupload.com/?d=EDINREC5

 

 

A teraz moze opisze wrazenia z uzytkowania(pierwsze wrazenia).

Pierwsze podlaczenie i troszke sie zawiodlem wlasnie plynnoscia przesuwania kursora, w starej myszcze Manta na PS2 bylo plynniej...

Rolka jak dla mnie moglaby byc troszke nizej.

Po zaaplikowaniu patcha, mysz chodzi rewelacyjnie duzo lepiej niz stara :)

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam SWOP-80 kolo roku. Nic jak dotad sie nie skopalo, ani rolka, ani przyciski. Nic nie skacze, nie gubi sie. Mam ja bezposrednio na blacie. ZAZNACZAM ze u mnie chodz ona na 1000Hz. Podstawa: w miare matowa powiezchnia o stonowanym kolorze. Chwale sobie tego gryzonia, gdyz jak na moje potrzeby wywalenie 200zl i wiecej tylko po to, zeby miec inny napis ma niej i zeby zdobywac "fragi" nie ma najmniejszego sensu. Jedyne to sliska powierzchnia myszki (bez przesady ale zawsze) przez co dlon sie bardziej poci, ale obecnie wszyscy producenci robia kretynsko "lekierowane" myszki nie wiem po co.

Reasumujac: jesli nie jestes maniakiem nalezacym do jakiegos klanu CS, czy innej serii fps online to ideal dla ciebie (badz obecnie seria X7) i wydawanie kasy na Logitecha nie ma najmniejszego sensu. Mam logitecha w pracy, i przy innym kompie w domu. Wiem co potrafia, ale uwazam ze za ta cene to ZDZIERSTWO. Naprwade MOZNA TANIEJ...

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po miesiacu uzytkowania zauwazylem wady:

1. Rolka juz prawie nie dziala jak chyba w kazdyn A4 Tech, oni nie naucza sie tego zrobic ?? Mam myszke Manta chyba ma z 2 lata, jest nonstop uzywana, rolka caly czas chodzi dobrze...

2.Przy szybszym ruchu kursor sie gubi, mam podkladke jednego koloru, szara, uniemozliwia gre...

 

Mam wrazenie, ze mysz coraz gorzej chodzi z biegiem czasu...

Jak bylem zadowolony tak teraz mam mieszane uczucia, w Windowsach dziala dobrze i wystarcza, ale znowu rolka... :/

 

Ja osobiscie watpie, ze kupie jeszcze kiedys A4 Tech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Rolka juz prawie nie dziala jak chyba w kazdyn A4 Tech

2.Przy szybszym ruchu kursor sie gubi, mam podkladke jednego koloru, szara, uniemozliwia gre...

Mam ja ponad rok. Uzywan codziennie. Mecze rolke dosc mocno. Jak pisalem do teraz nie mam zadnej usterki z niczym.

Wg. mnie to poprostu kwestia wadliwego modelu. Chyba ze to ja trafilem na wersje dla komandosow ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ta mysz od ponad roku, wady: starla sie farba pod palcami, i bez modyfikowania ustawien usb ma akceleracje wsteczna, co dziwniejsze na ps2 nie miala :)

A tak to same plusy - dziala na wszystkim, nigdy nie zdazylo mi sie zeby kursor gdzies uciekal - chyba ze przylozylem do kineskopu podczas ogladania tv ;], rolka dziala super a naprawde duuuuuzo uzywam kompa, podczas grania w q3 nie mialem zadnych problemow a najgorszy to wcale nie jestem ;).

 

 

Moim zdaniem pewnie klepia je w 2 roznych fabrykach i z roznych czesci, stad te tak skrajne opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam tą myszke (OPTO518) już kilka miesięcy i muszę przyznać, że spisuje się rewelacyjnie. Nie skacze, nie skrzypi, nie rozwala się ;)

Nie rozumiem jak można zakatować rolke w myszce ?! Poprzednio miałem też mysz 'kulkową' A4TECH taką z pięcioma przyciskami i dwiema rolkami, używałem jej ponad 3 lata i jedyne co sie w niej zepsuło to kabel - poprostu się urwał.

 

Za 35zł to bardzo dobra myszka! Dużo przycisków znacznie ułatwia przeglądanie stron/prace/itd.!

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj Hunter166, wystawiasz opinie na podstawie subiektywnej opinii na temat jednego egzemplaza i odrazu mowisz zeby tego ludzie nie kupowali. Jak juz to zauwazylem (nietylko ja) jesli masz takie wielkie wymagania to kup Razera albo Logitecha a nie mysz za 35zl ;]

a poza tym inni musza chyba naprawde miec wersje dla komandosow skoro jednym dzialaja te myszy bez niczego po 3 lata a innym sie kopie rolka, sciera farba (czego osobiscie nie uznaje za uszkodzenie - farba do dzialania konieczna nie jest:)) a zonk z kursorem to wg mnie opinia ludzi ktorzy widzac obudowe jak w Logitechu mysleli, ze wydajnosc jest ta sama i teraz placza. (trzeba bylo kupic Logitecha).

To jest zwykly tani gryzon a nie mysz dla ekstra graczy. I jako "zwykly tani gryzon" spisuje sie wysmienicie (moim zdaniem).

 

Zaznaczam tylko, ze nie patrzylem czy na mojej byl napis "comandos edition" bo oczywiscie z reszta napisow bocznych juz dawno by sie starl ;]

 

EDIT: @Hunter166, wlasnie zobaczylem w twoim opisie A4Tech Opto-Radio 518... LOL, czlowieku zadna mysz radiowa nie nadaje sie do gier a ty marudzisz... a ja sie tu rozpisuje ;]

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ta mysz od ponad roku, wady: starla sie farba pod palcami, i bez modyfikowania ustawien usb ma akceleracje wsteczna, co dziwniejsze na ps2 nie miala :)

A tak to same plusy - dziala na wszystkim, nigdy nie zdazylo mi sie zeby kursor gdzies uciekal - chyba ze przylozylem do kineskopu podczas ogladania tv ;], rolka dziala super a naprawde duuuuuzo uzywam kompa, podczas grania w q3 nie mialem zadnych problemow a najgorszy to wcale nie jestem ;).

Moim zdaniem pewnie klepia je w 2 roznych fabrykach i z roznych czesci, stad te tak skrajne opinie.

Rozumiem że farba była srebrna? ... jaki jest teraz kolor plastyku ( tego z pod farby )??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez modyfikowania ustawien usb ma akceleracje wsteczna

@IGI we wszelkich testach tej myszy czytam ze jedna z najwiekszych jej zalet przy tej cenie jest BRAK efektu akceleracji wstecznej i zeczywiscie ja go nie odczuwam. btw. Moglbys napisac jak to stwierdziles, na jakiej podstawie, bo wbrew pozorom nie da sie tego tak latwo sprawdzic.

 

No i o jakie modyfikowanie ustawien USB tobie chodzi bo tu to juz zie gubie ;] Jedyne co ja zrobilem to dalem ja na 1000Hz, ale to ma sie nijak do akceleracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szawel masz racje e rzadna mysz bezprzewodowa sie nie nadaje do grania:( Ale ta mysz jest do [gluteus maximus] mam ja troche i wiem co mowie.Laser mam zwalony nie moge sie obrocic w et w lewa strone i zrobic 360 stopni.Wiec nie polecam ogolnie tej myszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, polecam to ja teraz X-750F. Gryzon masakra, znajomy go nabyl wlasnie na ebayu czy gdzies i musze powiedziec ze za rownowartosc 120zl jakie za nia dal, to myszunia zamiata. ;]

 

A co do swop-80 to ja mysle, ze trafil ci sie trefny model ;/ sporo moich znajomych ja ma (ale na kablu) i nikomu sie nic nie kopie. Jedyne co, to nie nalezy od niej oczekiwac zbyt wiele poprostu, bo to nie to co MX. Ale jesli ja bede ja wymienial to pewnie nie Razer ani Logi, tylko wlasnie A4 X-750F. Zawsze jakos wybieralem to co jest w opozycji do "sprawdzonych" firm ;] Tak juz mam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlasnie przyszla do mnie mycha BW-5. Model bardzo podobny do SWOP-80. Mam problem ze sterownikami. Czy jest mozliwe skonfigurowanie przyciskow 6 i 7 wg wlasnego wyboru czy tylko w sposob z gory narzucony przez producenta? Czy sa jakies alternatywne sterowniki? Przykladowo pod 6-tka mam Worda a pod 7-ka mam Excela. Czy mozna Excela zamienic na FireFoxa?:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...