Skocz do zawartości
pychu

Mysz A4TECH Navigator Opto 518 (SWOP-80) co o niej sadzice

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram,bardzo fajna myszka :)

Zeby bylo smieszniej, na zywo wyglada 2 razy lepiej niz na zdjeciach (zwykle jest dokladnie odwrotnie). Kupowalem ja bez przekonania bo nigdy nie mialem o A4Techu dobrego zdania,ale swop 80 ni jak sie ma do badziewia na podstawie,ktorego wyrobilem sobie o tej firmie zla opinie. Po prostu dobry zakup. Cos jak liteon w dziedzinie nagrywarek cd. Tani i dobry. A jak ktos chce placic 3-4 razy wiecej to wezmie Plextora/MX-a i tez bedzie zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrobka MX500/510... napewno 10x gorsza optyka...

 

Hahaha dobre sobie to że to jest A4 to nie musi być shit. Ja ją mam już od miesiąca i zero skarg. Nie widze sensu wydawać 200 zł na MX skoto za niecałe 50 jest bardzo dobra mysz

Owszem, jezeli nie grasz w gry FPP to rzeczywiscie nie ma sensu wydawanie 200zl. Ale poczytaj troche o pro-gameingu i wypowiedzi ludzi znajacych sie na rzeczy co daje mysz klasy MX500..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jezeli nie grasz w gry FPP to rzeczywiscie nie ma sensu wydawanie 200zl. Ale poczytaj troche o pro-gameingu i wypowiedzi ludzi znajacych sie na rzeczy co daje mysz klasy MX500..

z twojej wypowiedzi wnioskuje ze przynajmniej z tydzien grales na SWOP-80 i dlatego masz o niej takie zdanie - moze trafiles na walniety egzemplaz :P idz do sklepu to ci wymienia na sprawny :P

 

smiac mi sie chce z takich tekstow - najczesciej dany produkt jada ludzie ktorzy nie mieli z nim do czynienia :P tak jak bylo jeszcze z 1.5 roku temu z dyskami od Samsunga - pamietam jak mowielm ze sa dobre to wiekszosc gadala ze nie - a teraz prosze 1/3 forum leci na Samsungach

 

moj braciak gra w QIII bardzo duzo - moze nie jest juz w takiej formie jak kiedys ale nie narzeka na SWOP-80 a gral do te pory na IE3.0A - o niebo lepszej niz gubiace sygnal Logitechy z niedopracowanymi sterami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baaardzo fajna myszka, szczególnie za tą cenę, wykonanie ok. Gram namiętnie w ET i myszka spisuje się extra nie gubi się nie ma wstecznej akceleracji itd.

 

OT sama myszka nie zrobi z nikogo "Pr0" a już rozwalił mnie text "...poczytaj troche o pro-gameingu..." hehe od czytania skilla napewno nie przybędzie hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol, Benek swoja wypowiedzia i znajomoscia myszek sie pograzyles :mrgreen

 

od kiedy IE3.0 to wynalazek Logitecha? :lol:

 

Nie mialem tej myszki w reku.. ale nie powiesz mi chyba ze 150zl wiecej placi sie za znaczek. Poprostu tej myszki sie nie da zgubic. Watpie zeby ten A4Tech tak samo sie prezentowal.

 

@Lucas:

 

Chodzilo mi zeby poczytal i zobaczyl co ludzie pisza na temat myszek :) I dlaczego jest ona bardzo wazna np przy snajpieniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to nie jest kwestia twierdzenia że swop-80 jest lepszy od, nie wiem, np mx500 , bo chyba nikt tak nie twierdzi, ale fakt, że wbrew swojej marce jest bardzo dobrym produktem z rewelacyjnym współczynnikiem cena/możliwości który naprawde nadaje się do grania w fpp na dobrym poziomie.

Możliwe, że osoby o naprawde wysokim skillu, wyczuciu sprzętu itd dołożą te 150 zeta bo będą czuły taką potrzebą, ale 95% osób snobujących się na "pr0 gamerów" i myślących, że myszka zrobi z nich niewiadomo kogo, róznicy by nie zauważyło.

Będziesz miał okazje to pobaw się tą myszką może cie miło zaskoczy.

BTW benek nigdzie nie napisał , że ie produkuje logitech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol, Benek swoja wypowiedzia i znajomoscia myszek sie pograzyles :mrgreen

 

od kiedy IE3.0 to wynalazek Logitecha? :lol:

...

... a gral do te pory na IE3.0A - o niebo lepszej niz gubiace sygnal Logitechy z niedopracowanymi sterami :P

i mi tu nie loluj :x teraz rozumiesz czy trzeba instrukcje obslugi do mojej wypowiedzi

 

a z mojej strony sugestia - mniej graj i czytaj wiecej ksiazek - moze wtedy nie bedziesz mial problemow ze zrozumieniem slowa pisanego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol, Benek swoja wypowiedzia i znajomoscia myszek sie pograzyles :mrgreen

 

od kiedy IE3.0 to wynalazek Logitecha? :lol:

 

Nie mialem tej myszki w reku.. ale nie powiesz mi chyba ze 150zl wiecej placi sie za znaczek. Poprostu tej myszki sie nie da zgubic. Watpie zeby ten A4Tech tak samo sie prezentowal.

 

@Lucas:

 

Chodzilo mi zeby poczytal i zobaczyl co ludzie pisza na temat myszek :) I dlaczego jest ona bardzo wazna np przy snajpieniu :)

bosh czlowieku jakie ty smuty prawisz - gdzie on napisal ze IE 3.0 to logitech ?

masz tu test tej myszki (swop-80) :

http://pclab.pl/art11833-1.html

 

myszka nie ma akceleracji wstecznej (co jest najwazniejsze) ,zreszta logitech obnizyl loty w jakosci swoich

myszek , ja bym sie chlastal gdybym wydal 200 zeta za myszke na ktorej zlazi lakier po zaledwie pol roku uzytkowania

 

ps. jak nie miales w rece tej myszki nie zabieraj glosu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to plastik powinien być barwiony na etapie produkcji a nie malowany jakimś syfem na samym końcu wtedy nie byoby problemów :) od myszki za taką kasę jakiej rząda Logitech można by sięspodziewać większej staranności wykonania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh, faktycznie nie doczytalem i nie zrozumialem mysli benka, sorry :)

 

Co do wyrobow A4Techa... czy ja gdziekolwiek napisalem ze jest to badziew? Napisalem tylko ze roznica w cenie musi byc czyms spowodowana ;) Sam swego czasu mialem optyka A4Techa za 30zl (najtanszego) i gralo sie super...

 

Moja reakcja na ta myszke moze dlatego jest jakas negatywna poniewaz nie lubie jak jeden producent zrzyna od drugiego wszystko co sie da. Przeciez ta myszka to prawie idealna kopia... niech inzynierzy z A4Techa troche wyteza swoj umysl ;)

 

@YrC: O ile sie nie myle problem ze schodzeniem farby wystepuje w modelu MX700 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odkopuje stary temat gdyz mam pytanko oczywiscie :)

Chce kupic myszke do 50zl. W Quake3 gralem w czasach procka 350 i Rivy TNT. Troche czasu minelo i teraz to bardziej zajmuje sie pisaniem magisterki :D Jednak w gry czasami jeszcze gram.

Obecnie myszka SWOP-80 jest na allegro w cenie 35zl. Czy w takich cenach mozna kupic cos lepszego a moze nowszego? Znalazlem na stronie A4 myszke BW-5. Jest troche nowsza. Ma ja ktos? Nowsza, z podobnym wygladem wiec i moze lepsza? Nie zalezy mi na Logitech bo za ta cene nie kupie nic wygodnego tylko jakies jajo z rolka i 2 klawiszami.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam te myszke juz z niecaly rok. Do ciedziennej pracy w systemie jest wystarczajaca (przydaja sie dodatkowe klawisze - zwlaszcza boczne przy chodzeniu po stronach). W grach juz jest gorzej. Na samym poczatku mi wystarczala do gry w q3 (najwyzszy sensitivity w sterownikach w q3 ok 4-5) nie zauwazylem akceleracji wstecznej podczas grania. Pozniej zaczelo sie schodzenie z sensami w dol. Aktualnie druga kreska od prawej w sterownikach i w q3 sens od 1.4 do 2.8 w zaleznosci od broni. Przy spokojnej grze, da sie jeszcze pograc, ale przy agresywniejszych/szybszych ruchach juz sie gubi :/

Pewnie jakis Logitech w tej samej cenie (np MBJ58 - 3 przyciski w tym jeden w rolce) bedzie lepiej sie sprawowal w grach.

Edytowane przez Brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam te myszke juz z niecaly rok. Do ciedziennej pracy w systemie jest wystarczajaca (przydaja sie dodatkowe klawisze - zwlaszcza boczne przy chodzeniu po stronach). W grach juz jest gorzej. Na samym poczatku mi wystarczala do gry w q3 (najwyzszy sensitivity w sterownikach w q3 ok 4-5) nie zauwazylem akceleracji wstepnej podczas grania. Pozniej zaczelo sie schodzenie z sensami w dol. Aktualnie druga kreska od prawej w sterownikach i w q3 sens od 1.4 do 2.8 w zaleznosci od broni. Przy spokojnej grze, da sie jeszcze pograc, ale przy agresywniejszych/szybszych ruchach juz sie gubi :/

Pewnie jakis Logitech w tej samej cenie (np MBJ58 - 3 przyciski w tym jeden w rolce) bedzie lepiej sie sprawowal w grach.

Masz problem z czuloscia w modelu SWOP-80 czy BW-5? O obu pisalem a nie okresliles. Co do logitecha to mala skromna myszka ale sadzac po ocenach na komputronik.pl calkie calkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z czuloscia w modelu SWOP-80 czy BW-5? O obu pisalem a nie okresliles. Co do logitecha to mala skromna myszka ale sadzac po ocenach na komputronik.pl calkie calkiem.

esh, zapomnialem napisac :) Oczywiscie chodzilo mi o SWOP80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna używam optycznej A4Tech i działa bardzo dobrze. Obecnie chcę ją zmienić na BW5 lub SWOP80, bo moja ma tylko 3 przyciski. Właśnie zastanawiam się, który model wybrać bo parametry mają takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rok temu nabyłem wymienioną w temacie myszkę. Użytkowałem ją mniej więcej 3 tygodnie,ponieważ musiałem ją zmienić. Grałem jeszcze wtedy nałogowo w CS:S. Mysz jest fatalna. Ale żeby nie być gołosłownym, wymienię minusy: po tygodniu użytkowania odpadł ślizgacz (prawy z przodu),myszka gubiła się przy ostrych ruchach a w windowsie kursor potrafił sam jeździć,do tego jeszcze materiał z jakiego ta mysz jest zrobiona jest fatalny,twardy i nieprzyjemny. Być może trafiłem na felerny egzemplarz i to by tłumaczyło kursor ale wykonanie i materiały są do bani. Jeśli masz kasę kupuj Logitech/Microsoft/Razer,jeśli nie to poczekaj i dozbieraj kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie Was sluchac.. wiec odrazu przejde do konkretow.. kupilem ta myszke za 50 zeta z przesylka rok temu na allegro... myszka jest bardzo fajna... wygodny ksztalt.. wiele osob pisze ze jest wygodniejsza od mx500.. w kilku testach takze pobila mx-a... duzo gram w csa 1.6, nie mam problemu z gubieniem sie tej myszki na szmacianej podklatce.. jak dla mnie rewelacja... a szkoda mi wydawac ponad 200 zl na myszke :] (bo wole wydac te 200 zl na rower :] )

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą mysz w Lipcu, mysz ogólnie sprawuje się dobrze

Może i faktycznie ma nieco gorszą optyke i nie aż tak dokładna ale to co poniektórzy tu wypisali to istnie herezje, w życiu nie przeskoczył mi kursor w winie, mysz nie ma żadnych defektów i wszystko trzyma się kupy, co do wykoanani to sory ale zanim kupiłem to przymierzałem się do MX 510 jakośc materiałów ta sama, z tym wyjątkiem iż na Logitechu szybciej schodzi lakier :lol:

Za te tą cene moim zdaniem opłaca się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ShKieLet

ja mam swopa 80 juz drugi rok.Gram juz kilka lat w UT i zdarłem juz kilka myszek.Prawda jest taka ze od pierwowzoru logitecha rozni sie bardzo niewiele.Za to cena juz zupełnie przemawia za ta myszką.Gram zawodowo od 5 lat w UT i jak ktos w to grał i widział to wie jak szybka to jest gra.Myszka nie przeskoczyla mi nigdy i nie zawiodła.Podsumowanie : Mysz a4tech swop80 nie jest mysza doskonałą,jedna jesli chodzi o pewność działania i wygode to juz niewiele wiecej da sie zrobic w temacie myszek.Jedyne co mozna zrobic to wyprodukować podobną myszkę i sprzedawac 5 razy drozej :)) ...ejmen

 

 

P.S swoją droga jak bym miał myszke za 200zł to tez bym zachwałał na siłę..w końcu głupio sie przyznać ze sie przepłaciło :))

Edytowane przez ShKieLet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gryzonia RFSOP-48 firmy A4TECH od paru lat i jest genialny.

Dołączona grafika

Precyzyjny, bez akceleracji wstecznej, świetnie leży w łapie, ma bardzo wygodną rolkę, ciągle wygląda jak nowy itp.itd. Gram sobie w klanówach Q3, w cs:s całkiem nieźle mi szło (od dawna nie grałem), pewnie trochę pomaga mi w tym ta świetna mysz, ale liczę że główną rolę gra tu mój skill ;)

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buahaha dawno się tak nie uśmiałem xD ten post wyżej to opinia kogoś kto nigdy nie miał dobrej myszki w ręku, nigdy nie widziałem myszki z większą akceleracją ;] precyzyjny to on nigdy nie był, dodam że miałem dwa egzemplarze, obytwa tak samo czlonkowe... no i jak dla mnie jest o wiele za ciężka a jej dopasowanie do ręki było robione chyba po pijaku ;]

Podsumowując - odradzam!!!

Edytowane przez PgX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buahaha dawno się tak nie uśmiałem xD ten post wyżej to opinia kogoś kto nigdy nie miał dobrej myszki w ręku, nigdy nie widziałem myszki z większą akceleracją ;] precyzyjny to on nigdy nie był, dodam że miałem dwa egzemplarze, obytwa tak samo czlonkowe... no i jak dla mnie jest o wiele za ciężka a jej dopasowanie do ręki było robione chyba po pijaku ;]

Podsumowując - odradzam!!!

buhaha dawno się tak nie uśmiałem xD ten post wyżej to opinia kolejnego sfrustrowanego użytkownika myszy za ćwierć patola, który się dał wydymać. Wiesz ty chociaż co to jest zjawisko akceleracji wstecznej? kolega miał logiego to mi pokazywał :P Mysz waży tyle co podobne produkty konkurencji, w końcu dwa akumulatory AA trochę ważą, ale za to trzymają dwa-trzy tygodnie. Co do dopasowania do łapy to fakt 12-latek może mieć problemy, będzie trochę duża :P

 

...a tak na poważnie to ta mysz, jak wszystko na tym świecie ma parę wad, jest bardzo wybredna wobec podkładek, przez ciańki lekki plastik lekko prześwieca dioda, "sprężynka" podtrzymująca baterie potrafi wyleźć z gniazda podczas zmiany akumulatorków, no i najważniejsze NIE RUSZAĆ DOŁĄCZANYCH STEROWNIKÓW NAWET KIJEM. Jednak jak na 90PLN, które za nią dawno temu dałem to te wady można wybaczyć, zresztą nikt tu nie mówi o pr0gamingu bo jak wiadomo radiówki się do niego nie nadają.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mam zrobić fotki tej myszki bo pol rocznym użytkowaniu? jpegi z painta z akceleracją? herezje piszesz, za 90 zł można mieć duuuuużo lepszą myszkę a reprezentujesz sobą typowego polaczka który chwali co kupił chociaż to shit kupiłeś, i ja też dałem się na to nabrać ale więcej żaden a4tech na moim biurku nie zagości ;] i nie wmawiaj mi że standardowe akumulatorki trzymają 3 tygodnie ;] tydzień to dla nich max jak używasz po 30min dziennie [; a myszka nie pracuje tak jak to opisałeś na żadnej podkładce

 

BTW wydymać nikomu się nie dałem ale jak wiadomo głodnemu chleb na myśli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mam zrobić fotki tej myszki bo pol rocznym użytkowaniu? jpegi z painta z akceleracją? herezje piszesz, za 90 zł można mieć duuuuużo lepszą myszkę

 

BTW wydymać nikomu się nie dałem ale jak wiadomo głodnemu chleb na myśli ;)

masz tu fotę po dwu letnim użytkowaniu

Dołączona grafika

 

.jpg z painta nie dam bo i tak nie uwieżysz :P

 

Co do dymania to przykro mi, nic z tego nie wyjdzie, wolę dziewczyny ;)

 

A teraz jak jesteś taki mądry dawaj przykład przyzwoitej myszy za 90PLN, tyle że ma być "gruba", radiowa i z ładowarką.

 

Jest też całkiem możliwe że pierwsze serie miały lepszą optykę, po czym księgowi wdrożyli plan oszczędności :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mam zrobić fotki tej myszki bo pol rocznym użytkowaniu? jpegi z painta z akceleracją? herezje piszesz, za 90 zł można mieć duuuuużo lepszą myszkę a reprezentujesz sobą typowego polaczka który chwali co kupił chociaż to shit kupiłeś, i ja też dałem się na to nabrać ale więcej żaden a4tech na moim biurku nie zagości ;] i nie wmawiaj mi że standardowe akumulatorki trzymają 3 tygodnie ;] tydzień to dla nich max jak używasz po 30min dziennie [; a myszka nie pracuje tak jak to opisałeś na żadnej podkładce

 

BTW wydymać nikomu się nie dałem ale jak wiadomo głodnemu chleb na myśli ;)

 

Chmmmmmmm typowe

On wie że wszystki A4tecy to shity, tylko z tego co widziałem to lakier najbardziej schodzi z logów :mur:

Aha uwaga to jest pro zresztą jak większośc użytkowników na tym forum :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra skonczcie te debilne porownania myszki za A4tech z przeszlo 5krotnie drozszym MX500. Te dwie myszki mimo podobienstwa nie reprezentuja tego samego segmentu cenowego.

 

Od niedawna posiadam A4tech'a i nie mam do niego zadnych zastrzezen(no moze tyko to ze gorny czarny plastik nie przystaje idealnie do reszty obodowy) ale w myszce za 32zl nie nalezy oczekiwac cudow. Zeby nie bylo posadzen o stronniczosc(swoj swojego lubi etc) napisze moje doswiadczenia dosc krotkie co prawda z Mx500, ktorego szczesliwym posaidaczem jest moj znajomy. Pierwsze wrazenie jakie sie nasowa w zetknieciu z Mx jest takie "zajeb... mysz" przedewszystkim lepiej sie "slizga", fajniej wyglada(sibiektywna opinia), lepsza jakoswykonania. Ale na dobra sprawe to wszystko. A ze nie gram w zadne FPP zaraz odezwie sie jakis "progamer" i powie "qr.. co tym mozesz wiedziec o myszkach i o akceleracji wstecznej " :D

 

Ale gdybym mial do wydania na mysz 120zl to ponownie bym wybral A4tech, roznic jest ale nie az tak powalajaca na korzysc Mx jakby wskazywala na to roznica w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...