Skocz do zawartości
scaL

[CDRW] Lite-On vs LG

Rekomendowane odpowiedzi

a jakiego masz Teaca ?

 

bo ja kupilem Teac CD-W552G ATAPI x52/x32/x52 black za 199 zl

i sie zastanawiam czy jest dobry ?

 

czesto widze w necie opisy modelu W552E i strasznie na niego jada ze do bani ;( ( np. na http://sklep.benchmark.pl/pelny_5647.html )

 

moj model to 552G a nie E ale zaczalem miec obawy..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem LG i LiteOn to ta sama półka. Plex rządzi, ale i pieniądze inne  :?

:? :? :? Szkoda slow i tyle :? :? :?

Plex i Teac to czolowka, ale stawianie LiteOn'a na rowni z LG to juz delikatnie mowiac nietakt !!

LiteOn bije na glowe LG, Samsungi i inne szmiry padajace po kilku miechach uzywania (duza ich czesc).

To na pewno nie ta sama polka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snaj*, poczytaj sobie o padających lite-on'ach. O problemach z płytami które nagrywaja sie z błędami itd. Znajdziesz tego znacznie więcej niz LG. Na forum jest tego pełno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teaca ? to ostatnio pucowałem u kumpla po ponad dwóch latach nieprzerwanej pracy i wypaleniu tysięcy płyt sprzęt dobry a co do głownego wątku to chmmmmm nie wiem dokładnie jak jest z nagrywarkami LG posiadam Cd-rom tej firmy x52 i po przeczytaniu tutejszych postów zerkam na niego ze strachem :)) wracającd do tematu posiadam LiteOn już chyba ze dwa lata powiem tak nie wierze w tą rzekomą wysoka awaryjnośc tych wypalarek u mnie Lite On na osiedlu króluje nie słyszałem żeby ktokolwiek z moich znajomych miał z nimi jakiekolwiek problemy, owszem czasem trafi się jakiś bubel, ale nie ma takiej firmy której to się nie zdarza ja w każdym razie nie narzekam na tą wypalare sprawuje się wyśmienicie nie padła mi jeszcze ŻADNA płyta przy nagrywaniu

 

p.s nie rozumie niektórych ludzi którzy danego urządzenia nie mieli w domu a uporczywie wysnuwają jakieś tezy to tak jakbym wypowiadał się o najnowszym Mercu widząc go tylko w necie :)

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EsiuWWW ale Teac tecowi nierowny.

 

Mi chodzi konkretnie o moj model :)

 

co do lite-on to tez slyszalem pochlebne opinie ale LG faktycznie maja wysoka awaryjnosc i to raczej loteryjna firma ze wszystkim.

 

Zreszta nie rozumiem po co kupowac LG jak roznice w cenach sa minimalne a sprzet sie kupuje w sumie na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem rozne produkty LG znajomi tez i z tzw. markowych moim zdaniem jest to najslabsza firma i nie mozna sie kierowac skrajnymi przypadkami typu mojemu kumplowi dziala 2 lata a liteon komus przestal dzialac po miesiacu.Trzeba wziac pod uwage ogolna awaryjnosc produktow LG w tym wypadku nagrywarek.Sam znam conajmniej kilka osob co mialy nagrywarki LG i byly to buble.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem rozne produkty LG znajomi tez i z tzw. markowych moim zdaniem jest to najslabsza firma i nie mozna sie kierowac skrajnymi przypadkami typu mojemu kumplowi dziala 2 lata a liteon komus przestal dzialac po miesiacu.Trzeba wziac pod uwage ogolna awaryjnosc produktow LG w tym wypadku nagrywarek.Sam znam conajmniej kilka osob co mialy nagrywarki LG i byly to buble.

chyba dymali te nagrywarki :lol: ja mam dvd lg zero problemow nagrywarke samsung 0 problemow dysk wd 0 problemow :PPPPPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem rozne produkty LG znajomi tez i z tzw. markowych moim zdaniem jest to najslabsza firma i nie mozna sie kierowac skrajnymi przypadkami typu mojemu kumplowi dziala 2 lata a liteon komus przestal dzialac po miesiacu.Trzeba wziac pod uwage ogolna awaryjnosc produktow LG w tym wypadku nagrywarek.Sam znam conajmniej kilka osob co mialy nagrywarki LG i byly to buble.

a moim zdaniem jestes szurniety , nie mozna brac pod uwage tylko 1 twojego posta ale wszystkie i dlatego tak uwarzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz nie znize sie do twojego poziomu i metody gdzie z braku sily argumentow uzywasz argumentow "sily" ale nie zmienia to faktu ze LG maja kiepska opinie nie tylko wsrod uzytkownikow mi znanych ale takze wsrod serwisantow w sklepach komputerowych.

Wielokrotnie slyszalem zdanie "lg nie polecamy"

 

a tak na marginesie wiecej kultury nerwusku :D

 

 

a i w podpisie masz nagrywarke Lg ehehehehhe no to Ci przypadek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Ja od jakiegoś czasu podchodzę do tego inaczej. Miałem kiedyś cdrom LG x40, który był łaskaw paść po 1,5 roku (a wtedy jeszcze nie było dwuletnich gwarancji). Tylko się wkurzyłem i kupiłem LG x52, który chodzi do tej pory - jakieś 3 lata (co prawda rzadko używany, tylko przy przegrywaniu z płyty na płytę). Kupiłem gdzieś 1,5 roku temu nagrywarkę LG x52x24x52. Również ona była łaskawa paść gdzieś po roku. Zawiozłem do serwisu centralnego w wawie i dostałem nową. Nowa była łaskawa paść po tygodniu :lol: (przy czym zdążyłem nagrać całe 2 płyty :D ). Pojechałem jeszcze raz i znowu dostałem nową, tym razem już x52x32x52 :D . Ta chodzi sobie jakieś pół roku bez problemu. Ale do czego dążę: serwis (przynajmniej centralny) LG jest boski! Moja dwuletnia gwarancja leci od początku, odkąd dostałem nową nagrywarkę! Prawda, że super? W związku z tym mam nadzieję, że ta też się zepsuje przed końcem gwarancji i znowu dostanę nową z 2 letnią gwarancją. I tak w nieskończoność. :D Może w końcu przestaną robić CD-RW i dostanę DVD-RW za jakieś parę lat. :D To tak jakby kupić sprzęt z wieczystą gwarancją i na dodatek z upgrade`ami w postaci lepszych parametrów. :D W związku z tym płacąc śmieszne pieniądze za taką nagrywarkę otrzymujemy minimum 2 lata spokojnego snu (ja już 3 lata i zobaczymy, czy nie więcej :D ).

Jeśli chodzi o liteona, to mój kumpel kupił taką i szlag ją trafił po pół roku. Też wymienili mu na nową (o lepszych parametrach), ale nie wiem czy gwarancja leci mu od początku.

Odnoszę wrażenie, że główną przyczyną awaryjności nowych nagrywarek jest prędkość ich pracy. Mam teac`a x4x4x32, który ma już prawie 5 lat i wszystko jest ok (chociaż w końcu to teac). Ale oddałem też kumplowi HP x2x2x6, bodajże 6 lub 7 letnią i używa jej do tej pory bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz nie znize sie do twojego poziomu i metody gdzie z braku sily argumentow uzywasz argumentow "sily" ale nie zmienia to faktu ze LG maja kiepska opinie nie tylko wsrod uzytkownikow mi znanych ale takze wsrod serwisantow w sklepach komputerowych.

Wielokrotnie slyszalem zdanie "lg nie polecamy"

 

a tak na marginesie wiecej kultury nerwusku :D

 

 

a i w podpisie masz nagrywarke Lg ehehehehhe no to Ci przypadek :D

ja slyszalem ze babcia mojego kolegi ma wąsy ale niejest dziadkiem , moje argumenty mozna przecztytac w tym temacie jakbys uwarznie czytal i innych ale po co ?? jak ci sie nieche i myslisz zejestes najmadrzejszy a w serwisie troceh siedzialem i niejest to przypadek ze mam nagrywarke lg bo shitu nie kupuje, po wielu testach liteona i innych cdrw zdecydowalem sie kupic lgka , w przeciwienstwie do ciebie najpierw testuje-sam a pozniej kupuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz - nie obchodzi mnie co tam Ty pisales ja tylko wyrazilem swoja opinie do ktorej mam prawo a owa babcia z wasami to mogla Cie kultury nauczyc.Tak wiec nie bede z Toba dyskutowal bo pyskowek nie lubie.

 

 

Zloty ja wlasnie mam teaca wiec mnie pocieszyles :D

 

a co do Lg potwierdza sie moja teoria ze sa one loteryjne bardziej niz tych "lepszych" firm

 

a ja przy zakupach za wieksze pieniadze nie lubie ryzyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec nie bede z Toba dyskutowal bo pyskowek nie lubie.

a ja nie lubie jak ktos bredzi

Widze że znów prowadzisz spory heh masz trudny charakter a wracając do tematu to nie uważam że lepszy jest LG czy Lite On to jest ta sama klasa nagrywarki pozatym na każda jest gwarancja przez ok 2 lata tak więc jezeli nie będziesz próbował nią nagrywać płyt winylowych to nie powinna się zepsuć, ja osobiście posiadam Lite On-a i nie narzekam według mnie jest to dobra firma (LG również) ja w sumie wyszczegałbym się jedynie nagrywarek Samsunga bez urazy dla ich posiadaczy ale miałem już takie przeprawy z urządzeniami tej firmy (nie tylko komputerowymi) że po prostu nie wierze w zapewnienia że akurat nagrywarki mają dobre a co do LG nie miałem ma CD x52 fakt że do mojego starego Hitachi (sory za błedy w nazwie :) ) nie dorównuje ale nie jest to znów taki dziad

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem rozne produkty LG znajomi tez i z tzw. markowych moim zdaniem jest to najslabsza firma i nie mozna sie kierowac skrajnymi przypadkami typu mojemu kumplowi dziala 2 lata a liteon komus przestal dzialac po miesiacu.Trzeba wziac pod uwage ogolna awaryjnosc produktow LG w tym wypadku nagrywarek.Sam znam conajmniej kilka osob co mialy nagrywarki LG i byly to buble.

chyba dymali te nagrywarki :lol: ja mam dvd lg zero problemow nagrywarke samsung 0 problemow dysk wd 0 problemow :PPPPPP

A ja mam telewizor LG głebia kolorów zajebista do tego 5 płyt cd 2 kasety wierze i wszystko mi chodzi zaje zero problemów jeszcze nic mi się przy nagrywaniu nie zdu... :)

 

p.s sory że post pod postem ale tego nie dało się ując w powyższym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma CD x52 fakt że do mojego starego Hitachi (sory za błedy w nazwie :) ) nie dorównuje ale nie jest to znów taki dziad  

pozdrowienia

wiesz czemu uwarzam ze nagrywarki LG sa zawaliste ?? a w szczegolnosci najnowsze modele, od 32x w góre ??

 

1.Mam i nie narzekam , raczej zachwalam

2.Dlatego iż sa to właśnie nagrywarki ze stajni Hitachi !!! (Hitachi-LG)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem LG 32x10x40 @ 40x12x40....miałem okazje sie wymienic za liteon 52x32x52 z 1,5 roku gwarancji. Wymieniłem sie bo szybciej wypala cd-rw, no i jak padnie to mam gwarancje a na lg juz nie mialem...:)

 

powiem ze LG dla mnie był wypasiony,zadnej plytki nie zepsuł, cicho chodził...lite-on wyje, tacka chodzi jakby konstruował ją na<span style="color:red;">[ciach!]</span>y rusek ale ogolnie jest ok..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już to Lite-On CDRW 52/32/52 BOX kumpel ma taką już około roku i używa jej jako czytnik i palnik działa bez żadnego problemu

 

LG nie polecam w zaprzyjaźnionym sklepie komputerowym

szef mówi że LG sprowadzają tylko na zamówienie i odrazu ostrzegają

klienta co to zamawia ponieważ dużo egzemplaży wróciło na gwarancję

 

jeżeli byś gdzieś znalazł Samsunga SW-240B to kupuj odrazu

mam taką i jest full wypas 40x ale 8MB buforu 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już to Lite-On CDRW 52/32/52 BOX  kumpel ma taką już około roku i używa jej jako czytnik i palnik działa bez żadnego problemu  

 

LG nie polecam w zaprzyjaźnionym sklepie komputerowym  

szef mówi że LG sprowadzają tylko na zamówienie i odrazu ostrzegają  

klienta co to zamawia ponieważ dużo egzemplaży wróciło na gwarancję

 

jeżeli byś gdzieś znalazł Samsunga SW-240B to kupuj odrazu  

mam taką i jest full wypas 40x ale 8MB buforu  8)

kazdy box samsunga ma 8mb buforu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...