Skocz do zawartości
scaL

[CDRW] Lite-On vs LG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Chciałem zakupić na użytek domowy jakąś preciętną nagrwarkę. Przeglądając oferty różnych producentów zaciekawiły mnie cztery nagrywarki:

 

1) LG CDRW 52/52/32 OEM

2) LG CDRW 52/52/32 BOX

3) Lite-On CDRW 52/32/52 BOX

4) Lite-On CDRW 52/32/52 OEM

 

No i w tym momencie zwracam się do was :) Jaką najlepiej byłoby kupić. Która, biorąc pod uwagę cenę, parametry, markę, jest poprostu najlepsza.

A może inne propozycje co do nagrywarki ?

 

scaL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm , powiem ci tak nie wiem jak lite-on , ale mam opcje 1 i po zamianie jej z btc , mam mieszane uczucia , po pierwsze jest strasznie glosna ( najczesciej u mnie jest zwolniona do 24 przez program nero )

ale na plus trzeba zaliczyc wydajnosc i jakosc --> gdyby nie ta glosnosc ehh , ale ogolnie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm , powiem ci tak nie wiem jak lite-on , ale mam opcje 1 i po zamianie jej z btc , mam mieszane uczucia , po pierwsze jest strasznie glosna (...) ale ogolnie polecam

Taak, tego się właśnie spodziewałem po LG. Mam cd-rom LG i też zbyt cicho nie chodzi.

Jeden głos na LG

 

mam trzy nagrywarki LG 32, 48 i 52 ... sa ok  

ale teraz jak bym mial kupic to Lite-On'a ze wzgledu na soft

w Lite Onie Nero Burning ROM a w LG tylko Nero :P :P . O to chodzi ? Bo prawdę mowiąc nie orientuje się w tych programach. Dużo lepszy jest ten soft w Liteo - Onie ?

 

ja bym bral ta pierwsza LG  

sam mam LG juz 3 lata i wypalilem na nim okolo 500 plyt bez jakiech kolwiek bledow (czasem tylko takni nosnik zawiodl  czyt. >70gr)  

polecam LG

No ta wypowiedź jest bardzo ważna dla mnie. Jeżeli naprawdę 3 lata...

Chociaż mówi się także że kazdy chwali swoje :wink:

Czyli drugi zdecydowany głos na LG

 

a ja bym na Twoim miejscu kupil Asusa wersje cicha S

Super :) Dzięki za propozycję. W międzyczasie zobacze i tą nagrywareczkę - Oczywiście tym razem w sklepie Tweak, jeśli będzie :D

 

LG wybralbym z tego zestawu

Ehe, ok. - 3 głosy LG

 

Bierz LiteOna boxowego. Napewno bedziesz zadowolony. Mam juz 2 liteony i caly czas mi wiernie sluza  A swoja droga wejdz sobie na www.cdrinfo.pl i poczytaj testy

Twoją opinią również wezme pod uwage. I stronę zaraz odwiedze ;)

Czyli może powiedzieć, że na LiteOna około 1.5 głosa ?

 

Opcja 1

4 głosy LG

I mowisz 3 lata... no dobrze...

 

Liteon BOX

Jeśli się nie pomyliłem to 2.5 głosa na LiteOna właśnie dzięki Tobie :)

No i zaciekawiło mnie stwierdzenie 'względna cisza' ... względna tzn ? Domyślam się, że jest cichsza od LG ?

 

Ja tylko w reklama ;P  

http://sklep.tweak.pl (dzial nagrywarki)  

I zaden inny :P

Oj mi się nawinął ;) Więc w ramach wyjaśnień - jestem nowy hee. Nawet nie wiedziałem, że Tweak ma ma sklep internetowy. Porównam sobie ceny :)

 

Opcja nr. 1

Nie pierwszy raz :). 5 głosów LG

 

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Już się zaczynam ukirunkowywać do jednej z nagrywarek (jak się domyślacie LG) Co oczywiście nie znaczy, że tych polecających LiteOna zlekceważe. Bo jeśli tak ( i tu nie chce nadwyrężać dobroci tego forum ;) ) jeszcze parę osob się wypowie, z czego większość będzie za LiteOnem, zdanie mogę zmienić...

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myśl tylko bierz LiteOn`a. Pali wszystko i nie wywala. Miałem LG 24x10x40 - wywalał co 2 płyte a po 2 latach przestał widzieć płytki wrzucone do napędu (tzn widział je ale po 5 min. kręcenia). LiteOn daje 2 lata gwarancji. Sam mam Combo tej firmy i jestem BARDZO ZADOWOLONY. Chałasuje jak holera ale jest super!!!

Alternatywnie jeśli masz więcej kasy - PLEXTOR - 2 lata i 2000 płyt wypalonych bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zkolei tak powiem: wszystko tylko nie LG. Koledzy powyżej mają chyba szczęście, ale wśród moich znajomych, jak im padły napędy optyczne to 9 na 10 były to LG. :)

Wsrod moich znajomych i osob ktorym sprzedawalem kompy nikomu jeszcze zadna nagrywarka LG nie padla(a bylo tego troche) wiec takie uogolnianie do niczego nie prowadzi... a juz napewno nie jest argumentacja za tym co kupic... psucie sie jest faktem ewidentnie losowym.. a na prace nagrywarki mzoe miec tez wplyw zasilka...

 

Co do kolegi kupujacego... bierz CICHSZY naped i tyle... co do cichosci Liteona... watpie aby byl zalwazalnie cichszy do LG... za duzo naczytalem sie o tym ze to sa glosne nagrywaki na roznych forach(glownie skargi innych)... ale w lapkach nie mialem wiec nie stawiam kropki nad i...

Kup tego Asuska.. jesli jest faktycznie cichy i nie wyjdzie cie az tyle drozej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że mi pomożecie :D :D

Teraz już w ogóle nie wiem na co się zdecydować

Chociaż nie jest to jakaś kosmiczna cena i duże ryzyko, to wolałbym być zadowolony z zakupu.. Chyba rozumiecie :D

 

Oczywiście wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi, przemyśle to jeszcze.

A i nie obraże się, jeśli ktoś mi jeszcze podpowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że mi pomożecie  :D  :D  

Teraz już w ogóle nie wiem na co się zdecydować

Chociaż nie jest to jakaś kosmiczna cena i duże ryzyko, to wolałbym być zadowolony z zakupu.. Chyba rozumiecie :D

 

Oczywiście wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi, przemyśle to jeszcze.

A i nie obraże się, jeśli ktoś mi jeszcze podpowie  :D

tylko LG !! i nie patrz na te lolowate testy wyzej bo one wcale ssie nie pokrywaja z rzeczywistoscia jakas lama ropbila te testy albo test sponsorowany, kupilem nie jedna nagrywarke LG i polecam !!! sa zaje...!!! sam mam 48/16/48 od 1,5 roku i jest super !!! zawaliscie cicha !!! pełen komfort pracy !! szuflada chodzi bardzo dobrze !! w przeciwienstwie do szmiry jaka jest liteon ! LG robi kazdy sprzed od lodowek po nagrywarki liteon tosamo !! jednak wiele osob nie zorientowanych w temacie twierdzi ze liteon zajmuje sie tlkyo kompami ! ale jak gadalem ostatnio z wujkiem elektroniekiem -20lat w zawodzie -ma swoj zakald to wysmial liteona i powiedzial ze kazdy sprzet ich robiony jest na odwal sie !! wszystko sei sypie !! a nagrywarki to juz lol mechanika fatalna! optyka toasmo , padaja jak muchy ! duzo osob na tym forum chwali te nagrywaki ale dlatego ze nie mieli lg na sczescie coraz wiecej osob przekonuje sie do wypalarek lg ! cdromy lg to tak naprawde powiem wielki shit ale wypalarki pierwsza klasa ! gorąco polecam!!! ja niemialem problemu z qwyborem nagrywarki po kilku testach praktycznych liteon/lg odrazu powiedizalem lg !!!

 

POLECAM CD-RW LG !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

predkosc predkoscia a wytrzymalos wytrzymaloscia, a raczej nikt nie daje psu plyt do gryzienia :]

niewiem o co ci chodzi ale nic ! :]

 

co do predkosci LG to jest super płytke 700MB wypalam 2:30s do max 3min ale to zalezy juz od nosnika, po nagraniu plytki predkosci 48x na cd niema zadnych błedow nawet po 1,5oku od nagrania !! w przeciwienstwie do liteonow gdzie po nagraniu plytki na cd sa błedy i płytka jest czytelna (dobrze) w napedzie liteon a na innych napedach juz gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja tez jestem za LG co z tego ze LiteOn zapieprza jak glupi :P zatnie sie i zwali 8)  

a zolw pokona zajaca :P

ale nagrywarki LG sa naprawde bardzo szybkie , jak pisalem plytke 700MB pale 2min 30s ,chyba ze jakis gorszy nosnik to max ok 2:50s do góra 3min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel miał podkreślam miał bo już zdech i miał jeszcze wujek ale ten to już wogóle chory przypadek.....

Natomiast jeszcze niesłyszałem żeby ktoś się skarżył na liteon czy TEAC`a. Kumpel ma LG z DVD no jest nawet spoko ale też z nim są problemy szczegulnie ze starszymi wesjami nero.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skyp: Ależ ja nie uogólniam, mówię tylko że akurat wśród moich znajomych napędy LG padały jak muchy. Może to był przypadek, w każdym razie ja nigdy nie kupię LG, i nikomu nie polecam. Natomiast widzę że sporo osób chwali sprzęt LG. Każdy ma prawo się wypowiedzieć. Co do mnie ja mam nagrywarkę TEAC i jestem z niej bardzo zadowolony. Mam ją chyba już ze 3 lata, wypaliłem na niej tak ze 2000 płyt i chodzi jak burza. Jest cichutka bo to 16x/10x/40x. Gdybym miał komuś coś doradzić to własnie TEAC lub Lite-on (radzą sobie z większością zabezpieczeń - jeśli nie z wszystkimi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...