Skocz do zawartości
scaL

[CDRW] Lite-On vs LG

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj był u mnie kolega, akurat mial jedną płytkę z filmem. Wkładam do DVD Toshiba, nie czyta, wkładam do CD-RW LG nie czyta. Po czym tekst ze płyta jest pewnie zle nagrana bo ktoś to na Lite-on'ie nagrywał.

Od innego kolegi jak coś chce zeby mi nagrał to zawsze daje mu płyty cd-rw bo większośc zwykłych jest nieczytelnych po nagraniu w jego Lite-on'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skyp: Ależ ja nie uogólniam, mówię tylko że akurat wśród moich znajomych napędy LG padały jak muchy. Może to był przypadek, w każdym razie ja nigdy nie kupię LG, i nikomu nie polecam. Natomiast widzę że sporo osób chwali sprzęt LG. Każdy ma prawo się wypowiedzieć. Co do mnie ja mam nagrywarkę TEAC i jestem z niej bardzo zadowolony. Mam ją chyba już ze 3 lata, wypaliłem na niej tak ze 2000 płyt i chodzi jak burza. Jest cichutka bo to 16x/10x/40x. Gdybym miał komuś coś doradzić to własnie TEAC lub Lite-on (radzą sobie z większością zabezpieczeń - jeśli nie z wszystkimi).

teac -bardzo dobry a co do padania cedeko lg to prawda bo to najwikeszy shit ale nagrywarki lg ! pierwsza klasa zreszt nagrywarki LG to hitaschi( czy jak to sie pisze ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że mi pomożecie  :D  :D  

Teraz już w ogóle nie wiem na co się zdecydować

Chociaż nie jest to jakaś kosmiczna cena i duże ryzyko, to wolałbym być zadowolony z zakupu.. Chyba rozumiecie :D

 

Oczywiście wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi, przemyśle to jeszcze.

A i nie obraże się, jeśli ktoś mi jeszcze podpowie  :D

tylko LG !! i nie patrz na te lolowate testy wyzej bo one wcale ssie nie pokrywaja z rzeczywistoscia jakas lama ropbila te testy albo test sponsorowany, kupilem nie jedna nagrywarke LG i polecam !!! sa zaje...!!! sam mam 48/16/48 od 1,5 roku i jest super !!! zawaliscie cicha !!! pełen komfort pracy !! szuflada chodzi bardzo dobrze !! w przeciwienstwie do szmiry jaka jest liteon ! LG robi kazdy sprzed od lodowek po nagrywarki liteon tosamo !! jednak wiele osob nie zorientowanych w temacie twierdzi ze liteon zajmuje sie tlkyo kompami ! ale jak gadalem ostatnio z wujkiem elektroniekiem -20lat w zawodzie -ma swoj zakald to wysmial liteona i powiedzial ze kazdy sprzet ich robiony jest na odwal sie !! wszystko sei sypie !! a nagrywarki to juz lol mechanika fatalna! optyka toasmo , padaja jak muchy ! duzo osob na tym forum chwali te nagrywaki ale dlatego ze nie mieli lg na sczescie coraz wiecej osob przekonuje sie do wypalarek lg ! cdromy lg to tak naprawde powiem wielki shit ale wypalarki pierwsza klasa ! gorąco polecam!!! ja niemialem problemu z qwyborem nagrywarki po kilku testach praktycznych liteon/lg odrazu powiedizalem lg !!!

 

POLECAM CD-RW LG !!!

LOL roku! :lol: Optyka od Sanyo fatalna?? 8O LG moze o takiej pomazyc tylko :lol: Zanim powiesz takie bzdury zorientuj sie troche w temacie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że mi pomożecie  :D  :D  

Teraz już w ogóle nie wiem na co się zdecydować

Chociaż nie jest to jakaś kosmiczna cena i duże ryzyko, to wolałbym być zadowolony z zakupu.. Chyba rozumiecie :D

 

Oczywiście wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi, przemyśle to jeszcze.

A i nie obraże się, jeśli ktoś mi jeszcze podpowie  :D

tylko LG !! i nie patrz na te lolowate testy wyzej bo one wcale ssie nie pokrywaja z rzeczywistoscia jakas lama ropbila te testy albo test sponsorowany, kupilem nie jedna nagrywarke LG i polecam !!! sa zaje...!!! sam mam 48/16/48 od 1,5 roku i jest super !!! zawaliscie cicha !!! pełen komfort pracy !! szuflada chodzi bardzo dobrze !! w przeciwienstwie do szmiry jaka jest liteon ! LG robi kazdy sprzed od lodowek po nagrywarki liteon tosamo !! jednak wiele osob nie zorientowanych w temacie twierdzi ze liteon zajmuje sie tlkyo kompami ! ale jak gadalem ostatnio z wujkiem elektroniekiem -20lat w zawodzie -ma swoj zakald to wysmial liteona i powiedzial ze kazdy sprzet ich robiony jest na odwal sie !! wszystko sei sypie !! a nagrywarki to juz lol mechanika fatalna! optyka toasmo , padaja jak muchy ! duzo osob na tym forum chwali te nagrywaki ale dlatego ze nie mieli lg na sczescie coraz wiecej osob przekonuje sie do wypalarek lg ! cdromy lg to tak naprawde powiem wielki shit ale wypalarki pierwsza klasa ! gorąco polecam!!! ja niemialem problemu z qwyborem nagrywarki po kilku testach praktycznych liteon/lg odrazu powiedizalem lg !!!

 

POLECAM CD-RW LG !!!

LOL roku! :lol: Optyka od Sanyo fatalna?? 8O LG moze o takiej pomazyc tylko :lol: Zanim powiesz takie bzdury zorientuj sie troche w temacie :twisted:

idz sie utop !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z nagrywarek miałem stycznośc...

z teac'iem

nec'iem

a teraz lece na lite-on... i jestem baardzo zadowolony, sprzet z dolnej półki można powiedzieć ale niesamowity support na kazdym forum :) masa softu biosów i innych dupereli... gorąco polecam o LG słyszałem różnie raz dobrze raz gorzej... o lite-on tez... zaufałem lite-on'owi i nie żałuje :)

 

PS. Masło maślane wiem... Ogólnie chodzi o to ze bierz lite-on'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że mi pomożecie  :D  :D  

Teraz już w ogóle nie wiem na co się zdecydować

Chociaż nie jest to jakaś kosmiczna cena i duże ryzyko, to wolałbym być zadowolony z zakupu.. Chyba rozumiecie :D

 

Oczywiście wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi, przemyśle to jeszcze.

A i nie obraże się, jeśli ktoś mi jeszcze podpowie  :D

tylko LG !! i nie patrz na te lolowate testy wyzej bo one wcale ssie nie pokrywaja z rzeczywistoscia jakas lama ropbila te testy albo test sponsorowany, kupilem nie jedna nagrywarke LG i polecam !!! sa zaje...!!! sam mam 48/16/48 od 1,5 roku i jest super !!! zawaliscie cicha !!! pełen komfort pracy !! szuflada chodzi bardzo dobrze !! w przeciwienstwie do szmiry jaka jest liteon ! LG robi kazdy sprzed od lodowek po nagrywarki liteon tosamo !! jednak wiele osob nie zorientowanych w temacie twierdzi ze liteon zajmuje sie tlkyo kompami ! ale jak gadalem ostatnio z wujkiem elektroniekiem -20lat w zawodzie -ma swoj zakald to wysmial liteona i powiedzial ze kazdy sprzet ich robiony jest na odwal sie !! wszystko sei sypie !! a nagrywarki to juz lol mechanika fatalna! optyka toasmo , padaja jak muchy ! duzo osob na tym forum chwali te nagrywaki ale dlatego ze nie mieli lg na sczescie coraz wiecej osob przekonuje sie do wypalarek lg ! cdromy lg to tak naprawde powiem wielki shit ale wypalarki pierwsza klasa ! gorąco polecam!!! ja niemialem problemu z qwyborem nagrywarki po kilku testach praktycznych liteon/lg odrazu powiedizalem lg !!!

 

POLECAM CD-RW LG !!!

LOL roku! :lol: Optyka od Sanyo fatalna?? 8O LG moze o takiej pomazyc tylko :lol: Zanim powiesz takie bzdury zorientuj sie troche w temacie :twisted:

idz sie utop !

Jeśli nie masz nic do powiedzenia, to lepiej nic nie mów, bo nic nowego do tematu nie wnosisz a tylko się ośmieszasz. :lol: Jeśli nie wiesz to poprostu przyjmij do wiadomości pewne rzeczy, ewentualnie sprawdź jeśli nie wierzysz. :twisted: A Twojej odpowiedzi dalej komentował nie będę, bo komentarz jest chyba zbędny. :lol:

 

Co do wypałek LiteOna to faktycznie są nieco głośne, ale tu raczej poziom jest podobny do LG. Ja ze swoimi liteonami nie miałem żadnych problemów i wszyscy moi znajomi też sobie te napędy chwalą. LG nie będę Ci odradzał bo "gadalem ostatnio z wujkiem elektroniekiem -20lat w zawodzie -ma swoj zakald to wysmial ..." :lol: Dużo ludzi sobie również LG-ki chwali. :wink: Testy najnowszych wypałek LG i LiteOna znajdziesz na www.cdrinfo.pl tak jak już wcześniej pisałem.

I jako sprostowanie mojej wcześniejszej wypowiedzi dotyczącej optyki, najnowszy model LiteOn'a LTR-52327S posiada pickup Sony, a nie Sanyo, jak wcześniejsze modele, ale to chyba dużo nie zmienia? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli nie masz nic do powiedzenia, to lepiej nic nie mów, bo nic nowego do tematu nie wnosisz a tylko się ośmieszasz. :lol: Jeśli nie wiesz to poprostu przyjmij do wiadomości pewne rzeczy, ewentualnie sprawdź jeśli nie wierzysz. :twisted: A Twojej odpowiedzi dalej komentował nie będę, bo komentarz jest chyba zbędny. :lol:

 

powiedzialem co mialem powiedziec a to ty sie ze mnie pierwszy nabijasz a rownize nie masz racji do konca

 

Co do wypałek LiteOna to faktycznie są nieco głośne, ale tu raczej poziom jest podobny do LG

 

smieszne jest to co mowisz , nawet na cdrinfo pisali kiedys ze lgiki sa cichsze, na infopc rowniez i innych

 

 

Ja ze swoimi liteonami nie miałem żadnych problemów i wszyscy moi znajomi też sobie te napędy chwalą. LG nie będę Ci odradzał bo "gadalem ostatnio z wujkiem elektroniekiem -20lat w zawodzie -ma swoj zakald to wysmial ..." :lol: Dużo ludzi sobie również LG-ki chwali. :wink: Testy najnowszych wypałek LG i LiteOna znajdziesz na www.cdrinfo.pl tak jak już wcześniej pisałem.

I jako sprostowanie mojej wcześniejszej wypowiedzi dotyczącej optyki, najnowszy model LiteOn'a LTR-52327S posiada pickup Sony, a nie Sanyo, jak wcześniejsze modele, ale to chyba dużo nie zmienia? :wink:

 

i nie smiej sie z wiedzy mojego wujka bo zmiażdzył by cie nią jak karalucha

 

a testy to ja wole robic sobie u siebibe w domu i nie jeden zrobilem , a jesli chodzi o awaryjnosc to liteony sa na 1 miejscu-wg mnie i wg jednego z serwisow komputerowych gdzie kumpel ma dojscia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że mi pomożecie  :D  :D 

Teraz już w ogóle nie wiem na co się zdecydować

Chociaż nie jest to jakaś kosmiczna cena i duże ryzyko, to wolałbym być zadowolony z zakupu.. Chyba rozumiecie :D

 

Oczywiście wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi, przemyśle to jeszcze.

A i nie obraże się, jeśli ktoś mi jeszcze podpowie  :D

tylko LG !! i nie patrz na te lolowate testy wyzej bo one wcale ssie nie pokrywaja z rzeczywistoscia jakas lama ropbila te testy albo test sponsorowany, kupilem nie jedna nagrywarke LG i polecam !!! sa zaje...!!! sam mam 48/16/48 od 1,5 roku i jest super !!! zawaliscie cicha !!! pełen komfort pracy !! szuflada chodzi bardzo dobrze !! w przeciwienstwie do szmiry jaka jest liteon ! LG robi kazdy sprzed od lodowek po nagrywarki liteon tosamo !! jednak wiele osob nie zorientowanych w temacie twierdzi ze liteon zajmuje sie tlkyo kompami ! ale jak gadalem ostatnio z wujkiem elektroniekiem -20lat w zawodzie -ma swoj zakald to wysmial liteona i powiedzial ze kazdy sprzet ich robiony jest na odwal sie !! wszystko sei sypie !! a nagrywarki to juz lol mechanika fatalna! optyka toasmo , padaja jak muchy ! duzo osob na tym forum chwali te nagrywaki ale dlatego ze nie mieli lg na sczescie coraz wiecej osob przekonuje sie do wypalarek lg ! cdromy lg to tak naprawde powiem wielki shit ale wypalarki pierwsza klasa ! gorąco polecam!!! ja niemialem problemu z qwyborem nagrywarki po kilku testach praktycznych liteon/lg odrazu powiedizalem lg !!!

 

POLECAM CD-RW LG !!!

LOL roku! :lol: Optyka od Sanyo fatalna?? 8O LG moze o takiej pomazyc tylko :lol: Zanim powiesz takie bzdury zorientuj sie troche w temacie :twisted:

idz sie utop !

Jeśli nie masz nic do powiedzenia, to lepiej nic nie mów, bo nic nowego do tematu nie wnosisz a tylko się ośmieszasz. :lol: Jeśli nie wiesz to poprostu przyjmij do wiadomości pewne rzeczy, ewentualnie sprawdź jeśli nie wierzysz. :twisted: A Twojej odpowiedzi dalej komentował nie będę, bo komentarz jest chyba zbędny. :lol:

powiedzialem co mialem powiedziec a to ty sie ze mnie pierwszy nabijasz a rownize nie masz racji do konca

Nie nabijam się z Ciebie tylko zwracam uwagę na Twoje niedoinformowanie. A utopić to się sam możesz lolku. :lol: Dlatego nie chciałem komentować. :twisted:

 

smieszne jest to co mowisz , nawet na cdrinfo pisali kiedys ze lgiki sa cichsze, na infopc rowniez i innych

Może i kiedyś pisali :lol: Ale kiedyś nie musi oznaczać teraz :lol: W tej kwestii kłócił się nie będę bo nie mam u siebie aktualnie do porównania żadnego nowego LGka :roll:

 

i nie smiej sie z wiedzy mojego wujka bo zmiażdzył by cie nią jak karalucha

Nie śmieję się z wiedzy Twojego wujka tylko z Twojej wiedzy lolku :lol: Ile ty masz lat? 10? 12? :lol:

 

a testy to ja wole robic sobie u siebibe w domu i nie jeden zrobilem

Świetnie! Daj do przeczytania jakieś recki na forum :D Będzie wesoło coś czuję :D

 

a jesli chodzi o awaryjnosc to liteony sa na 1 miejscu-wg mnie i wg jednego z serwisow komputerowych gdzie kumpel ma dojscia

Tak się akurat składa, że raczej dla nikogo na tym forum nie jesteś żadnym autorytetem, i Twoje dziwne przekonania możesz zostawić dla siebie. A Twojego kumpla i wujka lepiej zostaw w spokoju, bo to chyba świadczy jednak o Twoim wieku :lol:

 

A czy tak wogóle to jest tu jakiś moder? :) Taka dyskusja chyba do niczego nie prowadzi? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mojego punktu widzenia to jest tak na tych wszystkich naszych forach komputerowych - wiekszosc włazi w dupe Liteonowi, bo tani i niby rewelacja ;) drugi z trendow to klub "anty LG".

Nie wiem, na ile bierze sie to z wlasnego experience, a na ile na zasadzie ogólnej famy - mozna powiedziec, ze Liteon zyskal status gwiazdy Hollywood na topie, ktora chocby zagrala w filmie o technologii przerobu nawozu konskiego to i tak by byla na 1 miejscu Box Office. Wiem wiem tania i popularna - best choice award ;) best quality to price ratio ;) ble ble

 

LG jak i wiekszosc koreanskich produktow kojarzy sie z tanim koreanskim shitem - zle podejscie.

 

 

Moj poprzedni zakup nagrywary CD-R byl w duzej mierze nakierowany wlasnie przez forum frazpc.pl i tweak.pl - wszyscy bebnili - Liteon to jest to ;)

Pomyslalem sobie - po co qna przeplacac za jakiegos ASUSA ;)

Zwlaszcza, ze moj CD ROM Asusa ledwo zipial i juz prawie nic nie czytal. Zakupilem tego Liteona - szybka jak piorun byla a glowica tak "zygotala" , ze myslalem, ze z sanek wyskoczy ;P

tylko ze ta zaje... sta szybkosc zostala okupiona trwaloscia ;P

 

Sarsze Liteony byly trwalsze, bo moj znajomy ma model 24X12X48 bodajze i chodzi mu OK.

 

Co do LG to opinia moim zdaniem jest mocno tendencyjna - rozbieralem ten naped i ogolnie jakos pick-up na pierwszy rzut oka ttandeta, ale .... naped CD ROM 52 spadl mi centralnie na podloge i chodzi do dzis. Przeczyscilem soczewke, nasmarowalem sanki smarem silikonowym i chula jak nowy. Wbrew pozorom spodziewalem sie, ze nic z niego juz nie bedzie - a jednak mila niespodzianka :)

Ostatnio udalo mi sie wyregulowac tez CD ROM Asusa, nagrywary Liteona nie - ja mysle ze to mowi samo za siebie ;)

Teraz mam nagryware DVD Liteona 812S i tez nic specjalnego - jakosc wykonania taka sobie, ale za to mam nadzieje, ze pochodzi znacznie dluzej, ze wzgledu na mniejsze predkosci - ogolnie cichsza.

A co do testow to mozna sobie je wsadzic gleboko w .... - wszystko co nowe trzyma fason ;P

LG nigdy nie wypada fatalnie,ani Liteon tez - niech potestuja uzywane napedy eksploatowane po przebiegu pol rocznym chociazby - wtedy wyjdzie cala prawda o napedach - w sumie to jak test samochodow - przejezdzaja pol Europy ta sama trasa a pozniej przeglad i patrzymy co siada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz nagrywara nagrywara , kazda moze pasc , natomiast jak chcesz kupic pozadna nagryware to szukaj z optyka na szkle , a nie na plastiku ---> jest duzo drozsza , praxtor takie produkuje , ma to ten plus ze szklo pod wplywmem lasera nie metnieje , jak to ma sie z prastikiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem LG i LiteOn to ta sama półka. Plex rządzi, ale i pieniądze inne  :?

twoim zdanie plex rzadzi :wink: a co do tej dyskusji samsung jest dobra nagrywara wedlug was :?:
Miałem kiedyś i Samsunga sw-206, ale to był oem robiony przez Ricoha. Z wypałki byłem zadowolony, tyle, że jak to Ricoh była bardzo wybredna co do płytek cdr. Ile to ja się z nią nakombinowałem, żeby mi DAO obsługiwała, ale wymiana na firm od Ricoha pomogła, DAO czasem działało :lol: Ja miło ten sprzęt wspominam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz nagrywara nagrywara , kazda moze pasc , natomiast jak chcesz kupic pozadna nagryware to szukaj z optyka na szkle , a nie na plastiku ---> jest duzo drozsza , praxtor takie produkuje , ma to ten plus ze szklo pod wplywmem lasera nie metnieje , jak to ma sie z prastikiem :(

Święta racja, tylko kwestia do czego nagrywarka potrzebna. Cena 1 plexa to 2,3 liteony albo lgki :D No chyba, że cena nie gra roli to tylko Plexa brać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dla was to tak trudno zrozumiec ze cena akurat dla niego jest ważna. Bo niby dlaczego dał 2 nagrywarki tanie a nie np. 6 drogich, i napsał w 1 poscie ze brać pod uwage cene ?

 

I bardzo bym sie zastanawiał nad kupnem nagrywarki w cenie 2,3 sztuk np Lg do zastosowan domowych. Bo osobiście nie widze sensu wydawania tak dużej sumy. No chyba ze sie bardzo dużo nagrywa i muszą byc to nagrania najwyższej jakości. Jednak do domciu to spokojnie możesz kupić cos tańszego.

 

Ja optuje nad Lg. Mam model 40x12x40 prawie 2 lata bedzie i jestem jak najbardziej zadowlony. Nie zepsuła mi ani jedej płytki ( nom pare padło jak w czasie nagrywania prąd mi wysiadł :( wrrr energetyka ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śmieję się z wiedzy Twojego wujka tylko z Twojej wiedzy lolku  :lol: Ile ty masz lat? 10? 12?  :lol:

ehh znacznie wiecej jesliu cie to az tak interesuje

 

 

Tak się akurat składa, że raczej dla nikogo na tym forum nie jesteś żadnym autorytetem, i Twoje dziwne przekonania możesz zostawić dla siebie. A Twojego kumpla i wujka lepiej zostaw w spokoju, bo to chyba świadczy jednak o Twoim wieku  :lol:

znowu eh wycioles z mojego cytatu : wink : chyba wiesz co to mialo znaczyc a ztym kumplem to mialem na mysli co innego nie tekst typu mój kumpel mowil ze jego znajomy kupil i ze intel albo amd rulezsz tylko to ze znam od kilku lat kumpla aktualtnie pracujacego w serwisie i od czasu do czasu jestem u niego i widze co czesto reklamuja klijenci a w te wakacje jak bede mial czas to pewnie miesiac sobie popracuje w tym serwisie, tylko nie porównywac mnie do radzia serwisanta ;) (jak kto w temacie ;) )

 

a co do testów to napisalem kiedys bo test wypalarek 48x robiony byl kiedys (napewno ponad rok temu a to jest kiedys) bo to juz wsumie technologicznie stary sprzęt tak jak wszystkie cd-rw wiadomo dvd wchodzi i powoli wypiera cd-rw, wiadomo liteon -super korekcja błedów itp ale naprawde awaryjna wypalarka i duzo glosniej pracuje a jak wysuwa sie w liteonie szuflada to az na wymioty mi sie zbiera tak tandetnie chodzi a jje wyglad też raczej jest prymitywny a co do wypalarek lg to jesli jestes w temacie to nie powinines porownywac ich do cdromow lg ktore po 1 sa najgorszym shitem i napedem optycznym jaki widzialem za mojeog zycia ;) a po 2 to to ze nagrywark isa dwu albo 3 krotnie lepiej wykonane od cedekow-optyka midzio zero problemow z odczytem i po nagraniu zero błedów na cd nawe przy nagrywaniu x48 w przeciwienstwei do liteon, i niema problemow z softem (bios) jak czasami w wypalarkach cd-rw liteon i i dvd-r - ktora ostatnio mail w testach pan sgj i niestety same problemy tylko z nia były jakie ?? to jzu bylo pisane jak chcesz to sobie z nim zagadaj,a jescze raz co do problemow z litoenami to wystarcyz poszukac na tym forum 85% to problemy z liteonami, 10% inne wypalarki a 5% to LG juz kiedys wyszperałem wszystkie temay z problemami cd-rw i to udowodniłem,jednak nie spisuje litoenow na straty , jest wiele modeli ktore chodza naprawde wysmienicie

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz -TEN CZŁOWIEK DOBRZE MÓWI!!!!!!SŁUCHAĆ GO DO BEDZIESZ MAŁ LUKSOWĄ NAGRYWARKE A NIE ŁAMACZA PŁYTEK LITEONA!!!!!

 

CinoSSS - nie słyszałeś??TO poszukaj tu na forum to sie naczytasz.Też miałem do wybory jak kupowałem nagrywarke liteona i LG.Poszedłem do kumpla który zajmuje się warezem i ma liteona.Dowiedziałes się od niego ze łamie płyty(czego w LG nie miałem i nikt z moich znajomych niemaiał).Kupiłem LG i każdego namawiam do tego zakupu.Bedzie happy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno stałem przed identycznym wyborem LG kontra LiteOn (52x32x52x).

W skrócie: LG głośny, litek głośniejszy; tacka w litku ledwo się trzyma; LG bardziej restrykcyjnie podchodzi do prędkość zapisu stąd lepiej zapisuje kiepskiej jakości płyty; LiteOn ma lepszą korekcje błędów, lepiej radzi sobie z zabezpieczeniami, ma o jakieś 2-3 cm krótszą obudowę.

Poza tym do LiteOna jest więcej softu i ma dużo większe grono użytkowników.

 

W sumie są to bardzo podobne nagrywarki, LG jest chyba odrobinę przyjaźniejsza dla początkującego użytkownika - nie pozwoli nagrać z za duża prędkością płyty.

Wybrałem LiteOna ale z nastawieniem, że nie będę nagrywał płyt z większą prędkością niż 32x.

A i tak żałuję, że musiałem rozstać się z moim LG 12x8x32 - to była maszyna... .

 

A co do łamania płyt - komuś faktycznie się płyta połamała czy tylko ktoś, gdzieś mówił / kumpel mówił / itp. Wiecie, mnie kiedyś płyta strzeliła w cdromie lg 24x, z mojej starej cdrw (12x8x32x) kiedyś wyciągnąłem pekniętą do połowy cdr. Od tamtej pory zanim włożę płytke do nagrania sprawdzam czy cała. Już wywaliłem ze 4 pęknięte !!! nowe !!! cdr-ki (wszystkie były noname).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie sorki, bo już mi się nie chce cytować :x

lukasrz- Skoro Litki są tak strasznie awaryjne, to znaczy,że ja jestem wyjątkowym szczęściarzem, bo jak pisałem posiadam 2 wypały tej firmy i po przepaleniu naprawdę dużych ilości cd nie popsuły się jakoś. A swoją drogą zastanawiające jest to, że najwięcej na temat Liteonów ogólnie i ich awaryjności wiedzą użytkownicy LG :lol: A co do wysuwania się szuflady i wyglądu, to ja jednak mam inne kryteria oceniania nagrywarek, ale to już tylko taka mała dygresja z mojej strony :D Następna sprawa,że nie porównuję nagywarek LG do cdromów robionych przez tą firmę (pomijając jakość, 52x i pio4 :lol: ), wiem, że to inna bajka. Nie mówię,co podkreślam po raz chyba drugi,że LG robi złe nagrywarki :evil: Co do jakości wypalania przez litki, to chyba też tu się odbija moje szczęscie, bo chyba jeszcze nie udało mi się wypalić źle płytki :lol: . Fakt jednak, że smartburn w Litkach jest dość mało restrykcyjny jeśli chodzi o ustawianie dopuszczalnej prędkości dla nośnika, ale tak szczerze mówiąc to większość sprzedawanych nośników ma indeks prędkości 48x-52x. A jeśli nagrywasz na tandetnych nośnikach to Ci nawet Plextor nie pomoże. Co do dvd-r Liteona również słyszałem rózne opinie, ale nie mówimy tu o dvd-r tylko o cd-rw, a te napędy są konstrukcjami udanymi.

Edit: A na czym polega problem z biosami do Liteonów? Jako paroletni użytkownik nagrywarek tej firmy nie znam takiego. Chodzi o trudną dostępność czy jak? Zawsze myślałem, że jeśli chodzi o support, to jest OK. 8O

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pękających płyt to i tak rekordzistą był chyba niesławny cdrom LG 52x. Kumplowi w cdromie Liteona rozsadziło moją płytkę- badziewne cdr MediaStore, a mi w DVD LG 48x rozsadziło równie świetny nośnik- Datex :lol: Prawda jest chyba taka, że to raczej nie zależy od napędu, tylko od nośnika. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Liteonowym dupowłazom i piewcom mówię glosno i wyraznie NIE !!! :)

Nawet jesli sam posiadam obecnie Liteona 812S i nie mowcie mi, ze nagrywarki DVD a CD-RW to dwa rozne swiaty, bo idea ta sama.

Liteon support ma OK to mi sie podoba w tej firmie - mozliwosc upgrejdu sprzetu do wyzszego modelu tez godna pochwaly, ale z jakoscia to im daleko jeszcze.

 

Wysuwanie szuflady moze i drobnostka, ale dla mnie to juz pierwsza oznaka jakosci wykonania danego modelu i dbalosci producenta o detale. To samo jesli chodzi o halas.

Firma Liteon nawet smaru nie stosuje w mechanizmie zebatym wysuwania tacki ! Przesadna oszczednosc. A jak sie posmaruje to pracuje calkiem inaczej.

 

Takze moj drogi kolego kupujacy nagryware - rozpetala sie niezla burza z Twojego zapytania :] (jak to zwykle).

 

Ale moja szczera rada doloz lepiej do tej Lajt eonowej ceny i kup np to:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10994

 

Poczytaj tez komentarze :]

 

 

Niestety Plextor drogi - za drogi :)

 

 

A tu masz Liteona szybkiego i zwinnego jak wiater spo samiuskich Tater ;):

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7816

 

i tez poczytaj komentarze - napewno nie wypada idealnie a momentami fatalnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez sensu ta kłutnia, wystarczy wpisać tu na forum w wyszukiwarke o liteonie i lg.Sami zobaczycie które są bardziej awaryjne i bedzie po problemie

Z forum cdrinfo.pl, wyszukiwarka, "liteon problem" 799 wyników, "lg problem" 1399 wyników, o to chodzi? :lol:

To mój ostatni post w tym temacie, bo ta dyskusja naprawdę do niczego nie prowadzi. :evil:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym co tu czytam dochodze do wniosku ze nagrywarkami lite-on'a i lg to jest lotek :) Jak ma sie fuksa to ma sie dobra nagryware, a jak nie to mamy shit. Mi padly 2 nagrywary LG. Od ponad pol roku mam nagryware Lite-on'a 52/32/52 i jest dosc glosna, ale nagrywa bardzo dobrze. 4 moich kumpli tez ma takie same nagrywarki jak ja, i kupowali je wczesniej odemnie i im wszystkim chodza naprawde bardzo dobrze. Jeszcze zadnemu z nich plytka nie padla podczas wypalania :) Pare plytek jednego z nich mialy problemy z odczytem, ale to byly jakies no-name'y z indeksem predkosci 48x nagrywane predkoscia 52 :D Ja od siebie polecam nagrywarki Lite-on'a. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez sensu ta kłutnia, wystarczy wpisać tu na forum w wyszukiwarke o liteonie i lg.Sami zobaczycie które są bardziej awaryjne i bedzie po problemie

Z forum cdrinfo.pl, wyszukiwarka, "liteon problem" 799 wyników, "lg problem" 1399 wyników, o to chodzi? :lol:

To mój ostatni post w tym temacie, bo ta dyskusja naprawdę do niczego nie prowadzi. :evil:

Pozdrawiam

bo upierasz sie przy swoim a jestes w błedzie zreszta jak wiele osób ale mi to zwisa bo jestem niesłychanie zadowolony z lgika -jak ja kupowalem nie sadzilem ze bedzie tak dorba a płytki jkabys chcial wiedziec wypalam na najtanszych za 80gr nosnikach i po 1,5roku nie ma z nimi zadnych problemow i nigdy niebylo na nich bledow , nawet kumpel majacy juz 2 wypalarki Liteon i 2 mu padly po ok 1roku kazda oddawal mi kiedys takie plytki tzn kipl chyab ze100 sztuk płytek za jakas tam kwote i odsprzedal mi jes za połowe ceny bo u niegy duzo padała a ja knagral to chodizly fatalnie -mnustwo błedów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez sensu ta kłutnia, wystarczy wpisać tu na forum w wyszukiwarke o liteonie i lg.Sami zobaczycie które są bardziej awaryjne i bedzie po problemie

Z forum cdrinfo.pl, wyszukiwarka, "liteon problem" 799 wyników, "lg problem" 1399 wyników, o to chodzi? :lol:

To mój ostatni post w tym temacie, bo ta dyskusja naprawdę do niczego nie prowadzi. :evil:

Pozdrawiam

Ze swojej storny dorzuce.. ze pomimo malej warto merytorycznej toczacej sie dyskusji.. warto merytoryczna tego "testu" jest jeszcze jakies 3 dlugosci za ta dyskusja... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Khym... wybrałem LG Myślę, że się na nim nie zawiode.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, napewno, pomimo tej gorącej dyskusji, w jakimś stopniu mi pomogliście.

Pozdrawiam wszystkich tweakowiczów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...