Skocz do zawartości
aerial

Jak "wygasić" MX510 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nastepujece pytanie dotyczace myszy mx510. ten problem tyczy sie w sumie wsyztkich myszy przewodowych na USB, ktore sa pozbawione opcji wchodzenia w stan czuwania (co czesto posiadaja bezprzewodowe, ze wzgledu na potrzebe oszczedzania energii). W pelni rozumiem konstruktorow (w moim przypadku mx510), ktorzy pozbawili utrapienia wielu graczy, narzekajacych na np uśpienie myszy po 5s bezruchu... sam wiem jak to potrafi irytowac bo mailem Wireless Intelii Mouse Explorer (bezprzewodowa). Teraz porownujac ja do "niewygaszajacej" sie myszy widze zalety takiego rozwiazania. Jenak ma ono tez wade z ktora chcialbym sie uporac. Wejsc w stan czuwania po 5s, 10s, albo nawet minucie czy 10 minutach (gdy czytamy cos dluzszego) potrafi dac sie we znaki, ale gdyby wygaszenie nastepowalo po zcasie dluzszym (30min?), a najlepiej gdyby mozna ten czas ustawic... Dlaczego sie tym martwie? Wielu ludzi posiada kompy dzialajace 24h/7dni, a sam czesto slucham muzyki i mysz pozostaje w bezruchu na kilka dlugich godzin. Co wiecej dioda w mx510 jest bardzo silna i sprawia ze podkladka w miejscu swiecenia jest wyraznie ciepla (nie zebym bal sie o zapruszenie ognia :P). Ogolnie pracuje kilka elementow: dioda i czujnik sledzacy ruch. Czy ktos zna sposob aby wprowadzac mysz mx 510 w stan czuwania? I nie piszcie ze mam wyjac kabel... albo ze diody sa bardzo zywotne i moga poalic sie wiele lat :) Ja chce osiagnac cel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeeli dobrze zrozumialem to ten MX pali sie caly czas tak jak pod czas pracy???

Przeciez to glupota! Ja mam BJ-69 Logitech i po ok. 2s dioda przygasa tak ze prawie jej nie widac. Jak sie ja tylko ruszy to znowu zapala sie normalnie i nie zauwazylem zadnych niepokojacych objawow takiego dzialania.

 

Sprobuj poszukac gdzies w opcjach sterownikow czy niema jakiejs opcji po jakim czasie ma sie ona wylaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie jest glupota, ze nie przygasa. Mysz jest skierowana glownie do graczy, a takie przygasanie potrafi byc denerwujace. Na niektorych powieszchniach (zwlaszcza na lepsiejszych podkladkach) mysz po przygasnieciu nie zalapuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz osiągnąć "cel" to przykryj ją gazetą i nie będziesz widział tego czerwonego światła. Poza tym faktycznie powinna przygasać po chwili, może zmień podkładkę...

to raczej nic nie da, poniewaz swiatlo nie wydostaje sie z pod myszy;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem z moim mx310 żeby nie świecił i nic z tego...

Co prawda niemam problemu wyczerpujących się baterii, ale na icemacie jest to jeszcze bardziej irytujące bo cały świeci na czerwono i w nocy zaczynam widzieć na czerwono...

Niema rzeczy idealnych!! powrót do kulki powinien załątwić ten problem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno proste panaceum na wasze problemy: przycisk "POWER" w zasilaczu. Jak nie będzie prądu to mysz nie będzie świeciła ;) No chyba że zostawiacie kompa na noc, to wtedy to nie działa :) A myszy bezprzewodowe - wyciągnąć baterię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie jest glupota, ze nie przygasa. Mysz jest skierowana glownie do graczy, a takie przygasanie potrafi byc denerwujace. Na niektorych powieszchniach (zwlaszcza na lepsiejszych podkladkach) mysz po przygasnieciu nie zalapuje.

Czy na lepszej podkladce nie powinno byc czegos takiego ze odrazu zaskoczy???

Przeciez powinna wszystko "czytac" i nawet najdrobniejszy ruch wylapywac.

Ja mam z przygasaniem i w FPP wogole nie przygasa a nawet jak przygasnie to niewidze kiedy sie wlancza. Wystarczy ja lekko nawet udezyc od gory a juz sie zapala z powrotem i niech mi ktos nie mowi ze to "przeszkadza". Jezeli tak jest to niech zmieni myszke albo podkladke bo okazuje sie ze jest to bubel. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zarzucisz Ferrari, ze ma maly bagaznik i dlatego to gowniane auto? Na Steelpadzie wyraznie jest napisane - Logitech tylko z serii MX. Zadaniem podkladki jest to, by sie po niej lekko i precyzyjnie mysz przesuwalo. I Steelpad to zadanie spelnia (tak jak wiele innych podobnych podkladek). A ze dana mysz nie chce z nia wspolpracowac? No coz, w takim razie trzeba kupic cos lepszego niz mysz z hipermarketu za 9.99 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak Ci się światło spod gryzonia nie wydostaje to ja wogóle nie rozumiem w czym problem. Wcześniej zajedziesz przyciski niż ci się czujnik spieprzy. Po prostu kombinujesz jak sobie życie na siłę utrudnić i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszysto zalezy jak na to spojrzymy... moze gdzies sa pasjonaci, ktorzy wypusicili np zmodyfikowany MouseWare do mxow albo mozna cos wskorac w opcjach windows zwiazanych z USB.. myslalem ze ktos sie juz z tym spotkal.

 

>Po prostu kombinujesz jak sobie życie na siłę utrudnić i tyle.

:) to dobra sentencja do wiekszosci pytan na tym forum zadawanych :D

 

a jesli chodzi o to wyciaganie z USB, to moznaby (dla kompletnych desperatow) zainstalowac sobie jakis wylacznik tego portu, albo wylacznik perfidnie na kablu do myszy :) jak sie ma kompa gleboko pod stolem to niewygodnie sie wyciaga usb...

Ogolnie moje obway zaczely sie po wyczuciu wysokiej temp podkladki pod dioda... naprawde ta dioda jest silna i caly mechanizm specjalnie nastawiony jest na czulosc, wiec mam obawy czy jest on tez przystosowany do nieprzerwanej i ciaglej pracy... jesli tak to nie ma problemu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie raczej tym nie przejmował. Dali gware 3 lata czy tam ile to chyba wiedza co mowia. Hmm dodam ze u mnie ( mam mx310 ) to mysza jak sie kompa wyłączy to swieci tylko na ps/2 na usb jak kompa zgasze to sie nie swieci. Hmm moja tez sie ciepła robi ale tylko mysz, jednak nie szukał bym jakis problemow w tym ze sie podkładka grzeje czy cus. To nie jest duza temp.

 

Pozatym jest to mysz do grania wiec troche lipa by była zeby jakies tam wygaszania dawali bo to przy graniu troche wkur....

 

Napisałes ze chcesz osiągnąć cel to zrób sobie kabalek usb a na nim wyłącznik proste i skuteczne. Skoro cie to tak denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...