Skocz do zawartości
patryk355

Płyta do Athlona XP 2500+ Barton Mobile

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka płyta była by najlepsza do tego Athlona ?

Jeden wymóg , musi mieć dual channel i najlepiej żeby była niedroga.

Jeszcze prosił bym o wzkazanie odpowiedyniego wentyla , takiego żeby procesor nadawał się do dobrego oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, do tego CPU potrzebujesz najlepszej płyty: ABIT NF7-SL - to jest model NF7-S, tylko nie ma Seriella2 w pudełku.

Co do DUAL`a - to jest tylko marketing (w przypadku AMD), w rzeczywistości daje jakieś 3%, a ogranicza OC szyną FSB.

Co do wentyla - najlepiej Zalman 7000A-Cu, a jeśli jest dla ciebie za drogi, to weź tego nowego Pentagrama w wersji ALCu, żeby ci SocketA nie zerwał. Test tych Pentagramów masz na frazpc.pl , a niedługo będzie na tweaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do DUAL`a - to jest tylko marketing (w przypadku AMD), w rzeczywistości daje jakieś 3%, a ogranicza OC szyną FSB.

moglbys napisac cos wiecej? jak to? mam sobie kupic plytke i po prostu wsadzic 1 kosc ramu?

 

poza tym nie kumam jak ogranicza, tak wiem, lama :) ale jak to dziala? jak szyna jest po o/c 200 to ddr ma 400 czyli chyba cacy nie? jak sie do tego ma dual ddr?

 

sorka, wiem, ze lame, ale wlsnie chce kupic NF7 z tym dual a tu widze ze to nie potrzebne jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź!

Mam w takim razie jeszcze 1 problem.Jakie pamiątki najlepiej dobrać ? 1 kość czy 2 kości(nieznam się zabardzo na tych timingah więc proszę o pomoc) tak do 800zł

Jeżeli chodzi o 1 kość to myślałem o HyperX Kingstona 512MB PC-466 (KHX3700/512) CL3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płytka

-abit NF7/NF7-SL/NF7-S

-DFI LanParty II Ultra B

co do duala to jest z tym tak:

-wzrost wydajności duala w stosunku do singla jest niewielki ok 3% mniej więcej

-maxymalne fsb jakie uzyskasz na singlu będzie trochę większe niż na dualu

Na płytkach z dualem jak choćby np nasz kochany abitek nf7 mozesz sobie:

-włożyć 1 kość ramcu i siłą rzeczy masz single channel

-włożyć dwie kości w odpowiednie gdniazda żeby mieć single

-włożyć dwie kości w odpowiednie gniazda zeby mieć dual

włożyć 3 kości żeby mieć single

-są jeszcze jakieś warianty dla płytek z czterema gniazdami ramcu ale tam ci na 100%nie powiem jak jeest, z tego co pamiętam to jest tak samo że tylko z 2 kościami w odpowiednich gniazdkach masz dual, mozesz mieć również single jak dasz 2 kości w inne gniazda, albo więcej niż 2 kości to też bedzie singiel (nie ma czegoś w stylu podwójnego duala:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do plyty glownej to polecam gigabyte model GA 7N400-L koszt 350zl mam ja dziala super.. nie kupój Epox 8RDA+ bo nie ma wejsc com a moga sie przydac a co do ramu to cl3 ja mam kingstony 2X KVR400X64C3/256 nie kupuj 466mhz bo szkoda kasy a i tak beda chodzily na 333mhz kup lepiej 2x lub 3x256 kingston wyjdzie ci okolo 500zl przy 2x przy 3x to ok 750 i masz 768mb ram :D albo kup 1x 256 i 512( te same ) zeby dual dzialal. daj spokój z abit-em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś ty taki oryginalny kl-damian? :)

Nie ma dyskusji, najlepsze na nf2 są abit seria nf7 i dfi lan party II ultra B i te są najbardziej polecane

nie mówie ze inne są złe, rządziły również solteki, epoxy, ale jak na dziś dzień to tylko te dwie.

a co do ramców to nie cl3! jeśli chodzi o timinigi to wydajność najbardziej zależy właśnie od cl przecie (im niżej tym lepiej) Tak wogule to polecałbym takie rozwiązania, w zależności ile masz$$$:

-jedna kość 512 (aby potem dokupić drugą taką samą)

-dwie kości 512 od razu do duala

co do konkretnych modeli, serii itd odsyłam do działu pamięci.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem lepiej kupic cl3 bo cl2.5 jest o ok 200zl drozsze a chyba lepiej kupic cl3 a za te 200zl dokupic 256mb ram a abit nf7 ma obsluge procka do 333mhz hyba ze np abit nf7-sl ale on jest drozszy a za np 470zl ma gigabyte GA-7N400V Pro z dual raid i serial ata :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś sie uwziął tak na tego gigabyte, pierwsze słysze żeby sie ktoś tak tą płytą zachwycał i ją polecał

poza tym nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo:

abit nf7, nf7-sl, i nf7-s wszystkie mają obsługę fsb 400, 333, 266

poza tym wersje s i sl mają zarówno serial ata jaki i raid

no i jeszcze to ze wersja sl kosztuje np w siriusie obecnie 418zł

link do siriusa:http://sirius.pl/product.php?action=info&id=6671&sid=1

link do opisu płytki na pol ww abita http://www.abit-poland.com/prod_mb_show.php?id=100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze myslalem nad kupnem plyty asusa

np tego typu

 

Asus A7N8X-E Deluxe DualDDR,sATA,Raid,Lan1000

ATX, Socket A, FSB 400, nForce2 Ultra 400,

DDR 400, Dual Channel, AGP 8x, 2x SerialATA,

Lan 10/100/1000, USB2.0, FireWire, karta dźwiękowa

 

ona kosztuje 465 zl ale widze ze wedlug was to sie chyba nie oplaca ich kupowac chociaz dla mnie wydaje sie dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boshe kl-damian od dzisiaj jestes moim kandydatem number one do LOL of the month ! Jak mozna komus polecac gigabyte do Mobilnego bartka :/ Tak owszem gigabyte ma solidne plyty ale one nie nadaja sie do O/C . Przestan czytac Chipa bo ta gazeta tylko oglupia... jak mozna sie sugerowac zdaniem gazety , ktora na pierwszym miejscu WC stawia CPC ? :/

 

Do tego procka to tylko abit albo DFI .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz zawsze decyzja należy do ciebie, chcesz pokombinować, spróbować to śmiało bierz

nie każemy każdemu brać tej samej płyty, przecież oprócz abita i dfi są jeszcze solteki, epoxy, msi, również asusy, i takie wypasy jak choćby chaintech czy dziwolągi jak leadtek

ale zarówno abit jak i to dfi mają wszystko co trzeba: super wydajnośc, dźwięk, sata, raidy, i inne takie <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły jak sieciówki, firewire, inne akcesoria, dziury wokół soceta, no i to co dla wielu jest cechą priorytetową - czyli są najlepsze do podkręcania, stabilne i bezproblemowe (cza sie z nimi oswoić)

więc w zależności czego potrzebujesz możesz sobie nawet kupić ecs'a, ale jak chcesz porządną płytę której nic nie brakuje to nf7/sl/s, dfi lan party II ultra B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płytka

-abit NF7/NF7-SL/NF7-S

włożyć 3 kości żeby mieć single

-są jeszcze jakieś warianty dla płytek z czterema gniazdami ramcu ale

o ile pamietam to na 3 hynixach mialem dual ddr enabled - i tak shit max fsb 230 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boshe kl-damian od dzisiaj jestes moim kandydatem number one do LOL of the month ! Jak mozna komus polecac gigabyte do Mobilnego bartka :/ Tak owszem gigabyte ma solidne plyty ale one nie nadaja sie do O/C . Przestan czytac Chipa bo ta gazeta tylko oglupia... jak mozna sie sugerowac zdaniem gazety , ktora na pierwszym miejscu WC stawia CPC ? :/ 

 

Do tego procka to tylko abit albo DFI .

faktycznie sory zle przeczytalem post :roll: bo to chodzi o mobilnego a co do chip-a to go mialem pod reka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kl-damian

a jezu a do zwykłego bartona to już super płyta moze? lol

 

@fit

jak wsadzisz 3 kostki to pisze ze niby jest dual, ale to niestety nie jest dual hehe

a tak btw to 230 to nie jest wcale źle hehe zależy ile kto chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby tak by wynikało ale są z tym jakieś kombinacje i podobno nie ma duala przy 3 kościach, kurde próbuje znaleść bo czytałem naprawde jasne uzasadnienie dlaczego tak jest ale nie moge znaleść (to było troche dawno) chyba ze wciskam kity wtedy niech jakiś power user mnie poprawi...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...