Skocz do zawartości
m-c

Jak namierzyć oszusta???

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie... Aukcja poza allegro, mam tylko numer konta bankowego (co za tym idzie Bank, oraz oddział). pozostale dane falszywe. Da się jakoś?? Kwota ok. 220pln. Jak sprawe rozpoczynac zważywszy, że 95% danych które posiadam jest fałszywych....

Pozdrawiam

i proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie: z czym isc?? jak sie przygotowac i co jeszcze moge zrobic aby to jakos zalatwic... mam tylko numer konta;(

 

Czy samodzielnie oszusta moge namierzyc? Czy tylko Policja?? i z czym isc? wydrukowane emaile+ potwierdzenie przelewu wystarcza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem, ze to niezupelnie przez allegro. Jednak opisze sytuacje:

(tylko sie nie smiac bo wystrzelam!!!)

 

Bralem udzial w aukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=25312323 .nie wygralem, bylem drogi. kilka dni po koncu otrzymalem maila, takiego jak to zwykle sie przez allegro dostaje, czyli... wiadomosc wyslana.... itp.) tresc: koles napisal, ze zwyciezca aukcji nie ma kasy itp... i ze sprzeda poza allegro... podal dane, ja plyty potrzebowalem, w ciagu 15 min byl przelew.;(

 

czekam, tydzien mina... bralem udzial w licytacji fx5600 (inny sprzedawca), nie wygralem, kilka dni po koncu aukcji (dzis) przychodzi email, podobna tresc... wiec sie kapnalem o co chodzi i kombinuje jak wybrnac;) Sprawdzilem adresata przelewu- nie istnieje.

 

Sprzedawca z allegro na 99% jest OK, ktos sie jednak pod niego podszywa!! i to skutecznie ;( nie bralem tego pod uwage nawet, tez czasami sprzedaje poza allegro, a tu??

 

Jak zalatwic kolesia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zglos to w allegro.

Mimo, ze zawarles umowe poza aukcja moze Ci pomoga.

W koncu na jakis adres wyslali mu list z aktywacja konta.

Już widzę jak allegro pali się do pomocy. Nawet spraw ewidentnych nie chcą załatwić np. TUTAJ :|
to po 1 a po 2 to ja sam zakladalem kumplowi konto na jego prosbe i list aktywacyjny normalnie wyciągnołem mu ze skrzynki pocztowej .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze powiedziec ze bardzo sprytny ten pomysl.

nie masz szans na znalezienie go

e tam... wcale nie taki dobry, chyba ze konto nie nalezy do oszusta (zalozone na falszywy adres i osobe)

musisz zglosic sprawe na policje - wydrukuj wszelka korespondencje z tym facetem (z naglowkami). allegro Ci nie pomoze bo im sie nie bedzie chcialo, dopiero jak wplynie do nich wniosek z policji o udostepnienie informacji to rusza tylek. gdybys mial znajomych w banku w ktorym jest to konto to inaczej moznaby rozwiazac sprawe 8)

podaj jaki to bank to moze da sie cos zrobic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bank to LBSA O. we Wrocławiu. (nie wiem jak rozszyfrowac;)

Jak wczesniej pisalem, prawdziwe dane to tylko numer konta. Nic wiecej. Koles prawdopodobnie albo nie ma konta na allegro, albo zaklada co kilka dni. Calosc odbywa sie na falszowaniu emaila do kupujacego.

 

Pomysl b. sprytny;) wg. mnie....

 

 

Na Policje to zglaszac na ta zwykla?? Czy sa moze jakies oddialy specjalizujace sie w pracy w internecie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale co z tego ze zglosisz sprawe na policje - a niby kogo oni maja szukac skoro masz falszywe dane?

 

jezeli chodzi o bank - to bank ma obowiazek ochrony danych osobowych - niewiem czy tyczy sie to tez policji ktora chyba moze miec wglad do tego czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale co z tego ze zglosisz sprawe na policje - a niby kogo oni maja szukac skoro masz falszywe dane?

 

jezeli chodzi o bank - to bank ma obowiazek ochrony danych osobowych - niewiem czy tyczy sie to tez policji ktora chyba moze miec wglad do tego czy nie?

z tego co wiem , a moge sie mylic , moga miec wglad ale tylko na wniosek prokuratury :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m-c - nic mu nie zrobisz a to ze masz numer konta nic nie znaczy, bo rownie dobrze mogles go sobie sam wymyslic. jesli bys chcial zapytac w banku do kogo nalezy konto to i tak ci nie podadza bo te dane sa tajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czym wy wogole wysylacie go na policje????

napewno sie tym nie zajma bo na jakiej podstawie???

na podstawie wydrukowanej kartki i numeru konta i historyjki???

wogole zeby ten walek byl na wieksza kwote (czyli od 250zl) to wtedy moze (daje temu 5%) BY SIE tym zajeli

albo go znajdziesz na wlasna reke(na 99% tego nie zrobisz), albo musisz odzalowac 220zl

 

wg mnie ten oszust byl bardzo sprtny, ja na to chyba nigdy bym nie wpadl

 

wogole to jest to twoja wina ze straciles pieniadze, dales sie nabrac. musze takze powiedziec, ze gdybym bawil sie w allegro to chyba tez bym sie na to nabral, ale nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam numer konta+ potwierdzenie przelewu, wiec numeru sobie nie moglem wymyslic. Wiem, ze to malo.

Pieniadze odzalowalem, 2 dzien chodze wq... na wszystko/wszystkich, ale co zrobic :arrow: zalezalo mi na szybkiej realizacji tranzakcji i zle trafilem;)

Na wlasna reke na 99,99% go nie znajde; i on o tym wie... i pewno oszukuje tylko na niewielkie kwoty.

Nie chce sprawy odpuscic, zakladam tez ze jestem jednym z wielu "zrobionych" w ten sposob... chcialbym, aby koles chociaz telefon z policji w ciagu powiedzmy 2 lat dostal;)

 

Swoja droga, pomysl mial swietny. Ciekawe ile kasy z tego jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam numer konta+ potwierdzenie przelewu, wiec numeru sobie nie moglem wymyslic. Wiem, ze to malo.

Pieniadze odzalowalem, 2 dzien chodze wq... na wszystko/wszystkich, ale co zrobic :arrow: zalezalo mi na szybkiej realizacji tranzakcji i zle trafilem;)

Na wlasna reke na 99,99% go nie znajde; i on o tym wie... i pewno oszukuje tylko na niewielkie kwoty.

Nie chce sprawy odpuscic, zakladam tez ze jestem jednym z wielu "zrobionych" w ten sposob... chcialbym, aby koles chociaz telefon z policji w ciagu powiedzmy 2 lat dostal;)

 

Swoja droga, pomysl mial swietny. Ciekawe ile kasy z tego jest....

i co z tego ze masz potwierdzenie przelweu :D

przeciez jak placisz jakis rachunek itp. to tez masz potwierdzenie przelewu.

dla mnie eot

nici z odzyskania pieniedzy, niestety, mozesz sprobowac isc na policje bo przeciez nic ci sie nie stanie jak sie tam przejdziesz ale nie licz na cudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to ze numer konta to za malo by kogos namierzyc wrecz przeciwnie calkiem wystarczająco. Nic wiecej nie jest wlasnie potrzebne niz numer konta, policja i tak po tym dotrze w 2 minuty do wlasciciela konta. Ingeruja w banku ktory musi podac policji pelne dane osobowe i maja gagatka to wszystko tylko czy za 220 zlotych bedzie im sie chcialo to juz inna sprawa.

 

Jesli na przelewie jest zatytulowane za co jest przelew (np oplata za plyte glowną Soltek SV) to sa szanse ze policja bedzie ingerowac jesli druga strona nie wywiazala sie z umowy np jesli druga strona nie ma potwierdzenia wyslania/dostarczenia paczki z poczty, wowczas jest to dowod na nie wywiązanie sie z umowy innymi slowy kradziez.

 

Ale ogolnie to wszystko teoria za 220 zlotych raczej nie zajmą sie taka sprawa mimo iz to ich obowiązek, sa kradzieze chocby sklepow na 10-30k i nikt sie tym nie zajmuje a co dopiero taka sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zglosil ...

Wszystko zalezy na jakiego policjanta trafisz jak koles jest w porzadku to mysle ze moze sie zajac sprawa tym bardziej ze wyglada to na wiekszy przekret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi przyszli do włamania to ściągnęli odciski w 4 sekundy i poszli, to było tyle, towar jeszcze nie zdażyłem ubezpieczyć, drzwi wyrwane wraz ze scianą sklepową jakims tirem, straty kilkadziesiat "k" na te drzwi non stop kamera z banku, w banku straznik non stop, nikogo to nie obchodzilo, na przeciwko sklepu komisariat 100 m nikt nic nie slyszal nikt nic nie wie, to byla 3 w nocy a o godzinie 2giej regularnie mnie zatrzymują na kontrole zeby byla paranoja naprzeciwko miejsca zdarzenia i tak stoje/siedze w radiowozie na mrozie godzine pol jak glupi bo moze mam promile a moze zlodziejem jestem a moze zajęciem dla znudzonego kolesia, ale o 3 to juz wlamac sie mozna nawet na komisariat bez problemu, a sklep byl w samym centrum miasta, daruj sobie to jest polskie państwo, państwo złodziei, debili i bezprawia, każdy pojmuje to dopiero wtedy kiedy jest już za późno, w tym kraju mozesz sie jedynie dostosowac - dostosowac do czegos co nikt nie zaakceptuje, masz prawa? nie masz zadnych praw, to tylko gadki. Jestes obywatelem polski, powinienes byc dumny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze moze dodam tyle, dlaczego taki kradnie? Dlatego ze wie ze prawo go chroni i wszyscy mogą mu "skoczyc", wtedy jak cie orąbie to mozesz mu guzik z petelką bo prawo chroni jego a nie ciebie, dlaczego? wlasciwie to go nie chroni tylko po prostu tak dziala nasze "prawo", czy tez moze inaczej ono nie dziala, bo dziala na zasadzie my tylko pilnujemy porzadku i tego jak sie nie narobic tzn pilnujemy ciebie jak za szybko podążasz drogą i sklepu nocnego reszta nas nie obchodzi, jak cie pobiją czy zabiją to modl sie czy cos innego ale na policje to po co pojdziesz? zeby cie wysmiali??? zostawic rysopis znudzonym funkcjonariuszom zmeczonym po kolejnym pol litra absolwenta? ktorzy spojrza na ciebie z pogardą i myslą - glupi ze sie szwendal po nocy co za debil..., ale kiedy jedziesz miastem 61,2 km/h prawo drastycznie przestaje chronic ciebie nagle zlamales przepis bo jechales pieprzone 11,2 km/h za duzo, oszalales kurna czlowieku! wariat jestes, co ty myslisz kim ty jestes???!!! jestes kurna potwornym bandziorem, zbrodniarzem, kanalią, zlodziejem i ewidentnym menelem, zaplac! placisz i placisz i dalej walisz podwoziem po dziurach wiekszych niz po drugiej wojnie swiatowej ledwie szczeka ci nie wypadnie na tych dziurskach wybojach wertepach dup lup dup dup droga?, co troche to 60>50>40> myslisz kiedy bedzie 30? bo jak sa dziury i sie nie da zalatac jest sposob, ogranicza sie predkosc i sprawa zalatwiona niedlugo bedzie 0km/h i to bedzie raj! i zastanawiasz sie ile trzeba $$$ zeby zrobic porządnie jedną pieprzoną dziure, ktorą widzisz w tym samym miejscu juz od kilkunastu lat, powieksza sie co rok zatykana jakimis kamykami jak wrzod na [gluteus maximus], nie wazne ze ktos okradl ciebie, wazne ze ty zlamales prawo, ciebie zlapali na goracym uczynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODPUSCIC NIE ODPUSZCZE!!! DLA ZASADY!!

Pozatym, co do osob robiacych takie przekrety; to napewno jest kilka kategorii np.

1) policjant, pracownik banku, inny specjalista w tej dziedzinie co sie mu nic nie zrobi, traktuje to jako dodatkowe zrodlo dochodow.

2) ktos kto liczy na to ze sprawe sie nie zglosi na policje, ew. sprawa sie bedzie ciagnela latami, ew. potrzebuje szybkiej gotowki

3) dosc inteligentny nastolatek zbierajacy na wakacje nad morzem;)

 

Przelew byl dobrze opisany, tzn nazwa i symbol plyty byl. Od administratora serwera przez ktory byl emali wyslany dostalem IP 80.55.66.74, co wg. gg odpowiada ro74.internetdsl.tpnet.pl (najprawdopodobniej Bydgoszcz..) pozostale emaile niedlugo sprawdza...

Czy sam moge jakos namierzyc wlasciciela IP??

 

Ma ktos moze doswiadczenie w pisaniu takich notek do policji?? bo nie wiem jak zaczac, a na necie wzory sa do allegro glownie (ty bylo poza)...

I jak to nazwac?? Oszustwo?? odstepstwo od umowy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrnt czekam kiedy wyjedziesz do wuja sama i przestaniesz odwiedzac to forum bo sie poczujesz prawdziwym AMERYKANINEM bo juz nie moge patrzec na te twoje narzekania w co 2 poscie jak to w Polsce zle ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrnt czekam kiedy wyjedziesz do wuja sama i przestaniesz odwiedzac to forum bo sie poczujesz prawdziwym AMERYKANINEM bo juz nie moge patrzec na te twoje narzekania w co 2 poscie jak to w Polsce zle ...

ale bzdure przysadziles synu, zycie to jest zycie a nie bajka jak ci rąbna 50k to moze sobie zrobisz dobrze ale nie ja a jak dostaniesz od zycia solidnego kopa w dupsko to dopiero to zrozumiesz a wczesniej to mnie nie prowokuj

 

Update: a jak nie mozesz patrzec to nie patrz i sie nie wypowiadaj jakimis bredniami i prowokacjami, wkurzasz mnie tu niby piszesz ze patrzec nie mozesz ale glos to zabrac musisz, smieszne i zalosne. W co drugim poscie myslalby kto ze ty czytasz wszystkie moje posty, ja nie bede czytal ani jednego twoje zbyt pusto, zreszta malo mnie to interesuje co ty czytasz i malo mnie obchodzi czy cos z tego rozumiesz tego to jestem szczerze pewien. Zycie jest zyciem a nie pesymistycznym czy optymistycznym punktem widzenia czy sposobem postrzegania i tak jak je opisujesz takie poprostu je masz, moze tobie sie wiedzie czy komus co rabnal kogos na 220 i go nie przyskrzynili i robi dalej caly szczesliwy pelen optymizmu, ciesz sie ze zyjemy w takim kraju, ciesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODPUSCIC NIE ODPUSZCZE!!!  DLA ZASADY!!

Ja tez tak myslalem juz kilka razy i zawsze na mysleniu sie konczylo :roll: , w takich sytuacjach stajesz sie jedynie klebkiem nerwow i bardzo bezsilnym czlowiekiem, podaruj sobie to nie dla zasad, honor jest wazny, ale odloz to w tym przypadku, zrob to dla samego siebie, suma sumarum zaszkodzisz sobie bardziej niz jemu chocby samymi nerwami, tym ze bedziesz tym wciaz zyl zamiast o tym zapomniec, potraktuj to jak nauczke, wyciagnij wnioski i miej satysfakcje, kazdego dnia, ze jestes uczciwym czlowiekiem a po drugiej stronie optymistyczny przegrany śmieć - śmieć ktory juz zawsze bedzie śmieciem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uwazam tego z drugiej strony za smiecia;) wykorzystal sytuacje i jest troche kaski do przodu....

Bylbym klebkiem nerwow gdybym wlasnie probowal o tym zapomniec. Za kazdym razem jak bym zobaczyl plyte glowna, ew. stronke allegro, bym myslal ze moglbym miec 200pln wiecej w portwelu gdybym zareagowal.

Dodam, ze na wakacjach jeden koles chcial mnie "zrobic" na 4500pln. Policja bardzo pomogla, ale chyba dlatego ze flaszke stawialem za ta pomoc.... i mi od lutego komornik przysyla po 150pln miesiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...