Skocz do zawartości
m-c

Jak namierzyć oszusta???

Rekomendowane odpowiedzi

@m-c i bardzo dobrze ze sobie nie odpuszczasz bo jakby kazdy tak postepowal to dopiero by sie szambo zrobilo w tym kraju. wtedy trzeba by nosic karabin przy sobie bo byle g**** podlecialoby po kase.

podaj mi na priv numer tego konta, nic nie obiecuje, ale zobaczymy co da sie zrobic... dla samej zasady (nawet glupich 50zl) naleza sie temu gosciowi porzadne kopy.

i nadal obstaje za pojsciem na policje - jesli bylo wiecej zgloszen to nie popuszcza gosciowi na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jednej rzeczy nie rozumie piszesz ze miales juz taka sprawe (podobną) opisujesz jak ją zalatwiles, ze CHCIAL Cie zrobic na 4500zl (rozumiem z tego ze w koncu nie zrobil) i ze komornik przysyla po 150, to z czego ten komornik to przysyla jak w koncu Cie nie oszukal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jednej rzeczy nie rozumie piszesz ze miales juz taka sprawe (podobną) opisujesz jak ją zalatwiles, ze CHCIAL Cie zrobic na 4500zl (rozumiem z tego ze w koncu nie zrobil) i ze komornik przysyla po 150, to z czego ten komornik to przysyla jak w koncu Cie nie oszukal?

widocznie oszust trafil na oszusta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie... mnie kiedys koles zrobil na 150zl, identyczna akcja jak u naszego zalozyciela tematu. Potem nagle okazalo sie, ze zrobil ponad 100 ludzi i teraz w trojke, bo tylu ich bylo pierdza sobie w pasiaki :D :D :D. Dostalem ostatnio list (po 2 latach) dostalem list, ze sprawa sie zakonczyla i debile dostali po roku odsiadki. No i pieknie, to im tam zwieracze przeczyszcza. Ponadto dostane pieniadze spowrotem. Kiedy, zobaczymy... ja juz sie z tymi 150zl pozegnalem, ale przynajmniej sk...wieli dopadli. Dlatego idź na policję, zgłoś i dręcz im zwieracz na policji, muszą coś z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale rok to pewnie w zawiasach dostali  :?:  no chyba ze byli juz karani wczesniej.

a właśnie, że nie :D nie dostali w zawiasach :D :D :D i to jest piękne. Teraz to im odbyty przewentylują. PIĘKNIE :D Na roczek w pasiaczki papapa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie musieli byc juz karani, dla takich wiezienie to powszechnosc, dostaną lekki przydzial, telewizji sobie poogladaja, wideo, pocwicza na silowni i pewnie wyjda za dobre sprawowanie wczesniej a kasy powiedza ze i tak nie maja i oddac nie oddadza i teraz co zarobili liczmy srednio 150 (jak nie 300) x 100 = 15000/30000 niejedni ludzie tyle nie zarobia przez rok uczciwą harówą a oni sie w wiezienku pobyczą, panstwo na nich drugie tyle wylozy ile nakradli i to pieniedzy z naszych podatkow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie musieli byc juz karani, dla takich wiezienie to powszechnosc, dostaną lekki przydzial, telewizji sobie poogladaja, wideo, pocwicza na silowni i pewnie wyjda za dobre sprawowanie wczesniej a kasy powiedza ze i tak nie maja i oddac nie oddadza i teraz co zarobili liczmy srednio 150 (jak nie 300) x 100 = 15000/30000 niejedni ludzie tyle nie zarobia przez rok uczciwą harówą a oni sie w wiezienku pobyczą, panstwo na nich drugie tyle wylozy ile nakradli i to pieniedzy z naszych podatkow  :P

wolalbys byc na ich miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pewnie ze nie wolalbym :P tego tak sie nie da porownac i skalkulowac, chodzi mi o to jak latwe zycie maja i ze za swoje czyny nie ponoszą znaczących konsekwencji, a jesli taki by nie wpadl?

Moze na miejscu takich prezesow jakis zakladow znane rozne sprawy co to powyciagali po pare milionow i uciekli z kraju czy tez przepisali majatek i czekaja na wyjscie a pozniej zycie jak... to moze nawet bym chcial :P ale chodzi o to ze ta ich "kara" jest smieszna (to ich nie odstrasza a wrecz zacheca) zwlaszcza u nas, byl kiedys np reportaz o wieziennictwie chyba w meksyku i chyba w brazylii, tam to jest wiezienie sam widok poraza u nas to jest dom opieki spolecznej bardziej, nie wiem czy dobrze pamietam ale u nas na wieziennictwo ida jedne z najwiekszych pieniedzy w kazdym badz razie wiezienia sa w czolowce a z tym wentylowaniem odbytow to chyba przereklamowana sprawa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem... ponoc oszukali wszystkich ludzi na 10.000zl... i w trojke poszli pierdziec w pasiaki... za ponad 3000zl? Zero dupeczek, zero zycia... a odbyty im i tak przewentyluja. Mysle, ze kara jest wspolmierna do zbrodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zglos to w allegro.

Mimo, ze zawarles umowe poza aukcja moze Ci pomoga.

W koncu na jakis adres wyslali mu list z aktywacja konta.

No i co z tego? Myślisz, że podadzą mu adres klienta? Nie mają takiego prawa! Adres może udostępnić jedynie prokuraturze. A że do 220zł do nie jest przestępstwo, a wykroczenie, więc pewnie oleją sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 gosci 10000zl i wyrok na rok bez zawiasow? to znaczy ze to debile jakies, musieli nalamac innych przepisow bo to niemozliwe, juz zreszta nie wiem co trzeba robic zeby sie w trojke dac zlapac przy tak malych kwotach ukradniesz auto wartosci 100k i nie dostaniesz tyle, zawiasy 100% i idzie taka trojca i przez rok zyja z naszych pieniedzy, co mi przyjdzie z ich wentylowania odbytow :P gdyby skazywac takich na rok ciezkich robot to byloby lepiej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie poczytaj i porownaj :P

 

http://info.onet.pl/934472,11,1,0,120,686,item.html

 

a sam ogladalem taki reportaz jak gosc w sklepie zatrudnial dziewczyne i ona od lat kradla (to wszystko bylo rejestrowane na kamerze) byly to male kwoty pomagala cala rodzina, przychodzili na zakupy kupowali placili 20 brali towaru za 50, po paru latach nazbieralo sie ponad 50k, sad tak samo sprawe umozyl, z... braku dowodow buehehehe a tu 3 pajacow za 10k siedzi rok, eee musieli cos jeszcze zrobic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historyjki z mojego miasta :D :

1.Paserka - koles sprzedal kradziona 3210 gosciowi , ktory go wsypal na psiarni . Niekarany , dostal 0.5 roku

2.Kradziez - dwa przyglupy ukradly puszke z Wielkiej Orkiesrty Ś.P. , bylo w niej 5$ i 30zl :/ Obaj niekarani dostali po roku , po siedmiu miesiacach wyszli .

 

Wiec Mrtnt jak sam widzisz , calkiem prawdopodobne jest , ze dostali ten rok bez zawiasow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historyjki z mojego miasta :D :

1.Paserka - koles sprzedal kradziona 3210 gosciowi , ktory go wsypal na psiarni . Niekarany , dostal 0.5 roku  

2.Kradziez - dwa przyglupy ukradly puszke z Wielkiej Orkiesrty Ś.P. , bylo w niej 5$ i 30zl :/ Obaj niekarani dostali po roku , po siedmiu miesiacach wyszli .

 

Wiec Mrtnt jak sam widzisz , calkiem prawdopodobne jest , ze dostali ten rok bez zawiasow...

I w oba przypadki nie wierze ani troche bo nie ma takiego prawa w tym kraju ktoreby skazywalo kogos na pol roku za kradziez komorki i jej osprzedaz i to samo z sytuacją drugą, więc albo nie orientujesz się dokladnie w tej opowiesci albo jest zmyslona :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historyjki z mojego miasta :D :

1.Paserka - koles sprzedal kradziona 3210 gosciowi , ktory go wsypal na psiarni . Niekarany , dostal 0.5 roku  

2.Kradziez - dwa przyglupy ukradly puszke z Wielkiej Orkiesrty Ś.P. , bylo w niej 5$ i 30zl :/ Obaj niekarani dostali po roku , po siedmiu miesiacach wyszli .

 

Wiec Mrtnt jak sam widzisz , calkiem prawdopodobne jest , ze dostali ten rok bez zawiasow...

I w oba przypadki nie wierze ani troche bo nie ma takiego prawa w tym kraju ktoreby skazywalo kogos na pol roku za kradziez komorki i jej osprzedaz i to samo z sytuacją drugą, więc albo nie orientujesz się dokladnie w tej opowiesci albo jest zmyslona :wink:

Po pierwsze koles nie siedzial za kradziez tylko za paserstwo i owszem w jego przypadku sie pomylilem bo dokladnie to bylo 5 miesiecy sankcji natomiast drugi przypadek wygladal dokladnie tak jak pisalem . I prosze Cie nie podwazaj mojego autorytetu i nie uwazaj mnie za jakiegos bachora , ktory wypisuje bajeczki... ok ? no offence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podwazam Twojego autorytetu, poprostu zaden sad nie wydalby takiego wyroku za takie sprawy, malo tego watpie czy jakikolwiek sad wzialby sie za taka sprawe z prostego powodu w sadzie nie pracuje sie za darmo. W takich przypadkach daje sie kare itd no gdzie tu zamykac dwoch ludzi za kradziez ~150 zlotych to jest mala szkodliwosc spoleczna jak byk i jeszcze utrzymywac ich przez siedem miesiecy za 5000 zlotych z podatkow podatnikow + koszta rozprawy, widzisz tu jakąś logike bo ja nie. Jeszcze dwoch ludzi w zyciu nie karanych sadzac do paki, poprostu wybacz ale w to nie uwierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mówicie jak byście wierzyli w niezawisłość sądów...

 

Pamiętacie sławetnego syna Pana prezydenta W. (chyba każdy wie o kogo chodzi)? Pierwszy raz - jazda po pijaku i wypadek efekt zawiasy - to jeszcze rozumiem. Drugi raz jazda po pijaku i to jak już dobrze pamiętam bez prawka, staranował swym kaszlakiem inne autko tak że zakleszczyło go i nie mógł wyjść (wina oczywista bo był sam w aucie). Efekt - znów zawiasy... A wszystko wyjaśnia jedno zdanie: półmroczność jasna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mówicie jak byście wierzyli w niezawisłość sądów...

 

Pamiętacie sławetnego syna Pana prezydenta W. (chyba każdy wie o kogo chodzi)? Pierwszy raz - jazda po pijaku i wypadek efekt zawiasy - to jeszcze rozumiem. Drugi raz jazda po pijaku i to jak już dobrze pamiętam bez prawka, staranował swym kaszlakiem inne autko tak że zakleszczyło go i nie mógł wyjść (wina oczywista bo był sam w aucie). Efekt - znów zawiasy... A wszystko wyjaśnia jedno zdanie: półmroczność jasna  :P

Pomroczność jasna :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę - ale takie właśnie były wyjaśnienia w sądzie - i ów delikwent nie poszedł siedzieć :cry:

 

A podobno żyjemy w państwie prawa :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę - ale takie właśnie były wyjaśnienia w sądzie - i ów delikwent nie poszedł siedzieć   :cry:  

 

A podobno żyjemy w państwie prawa  :x

Zdaję sobie sprawę. 8)

Nie chodziło o "półmroczność jasną" ale o pomroczność jasną. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienes sprawę zgłosić na policje. Ten gościu na to liczy, że dasz sobie spokój i zapomnisz o sprawie.

Wyślij mu 1 grosza na konto a w opisie napisz mu, że zgłosiłeś sparwę na policje, może ruszy coś tego s<span style="color:red;">[ciach!]</span>ysyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś to Policje oni powinni się tym zająć! Poza tym to chyba podlega pod oszustwo a nie pod kradzież i w takim wypadku to już jest inny paragraf gdzie nie liczy się kwota ani niska szkodliwość czynu chyba :D kiedys cos tam sprawdzałem i tak mi wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wrucilem ;)

do mrtnt , odnosnie postu 09 Cze, 2004 19:17. Koles mnie faktycznie zrobil, tzn kase mu dalem do lapy za wykonanie czegos (zaliczka), swojemu pracownikowi jednak sie pochwalil ze mnie zrobil na duza kase w h*, a pracownik do mnie, ja do kolegow z Policji (tej zwyklej) i do kolesia. W koncu napisal oswiadczenie ze jest mi winny, sprawa do sadu, po 6mies. wygrana i komornik mi kase przysyla.

 

numer konta to:

32 1940 1076 5083 5939 2000 0001

 

o tym IP wiem od dawna ;(

 

do MeHow:

z czym na Policje szedles? tzn. pisales jakies oswiadczenie, czy na miejscu cos bylo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m-c. Sprawa jest o tyle smieszna, ze ja zgłosiłem to na allegro, a policja sama do mnie uderzyła. TZN. do brata, gdyż to z jego konta wysyłałem pieniądze. Tak więc, przez brata, policja trafiła do mnie i okazało się, że ci kolesie naprawdę nacieli ludzi na wielkie pieniądze. W orzeczeniu sadu byly wypisane ich wszystkie grzeszki... starczylo na pare stron A4 :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...