Skocz do zawartości
case

9800pro na pcb od xt i r360 oplaca sie ?

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie tez sie zastanwiam zcy jak dostane karte to czy od razu flashowac czy poczekac az dorobie sie lepszego chlodzenia?? - o ile to bedzie r360 :-/ i o ile kiedys ta karta do mnie dojdzie :( mam nadzieje ze jutro sie dogadam ze sprzdawca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 3DMarku 2003 dość cienko ,przy włączonym na sztywno Ansio x4 5980 VPU 390MHz Mem 680 MHz

 

Nie po to kupiłem grafęza prawie tausena żeby ja katować

10x dziennie 3DMarkiem ;) jak zakupie sensowne chłodzenie

a to koszt około 100zeta to wymagam od niej stabilnego

VPU 420MHz i Mem 740MHz a czy będę wtedy miał

6400 czy 6750 pkt w 3DMarku03 to już mniej ważne

 

b.t.w

jeśli ktoś z was ma siły jeszcze pisać to zapodajcie sensowne chłodzenie Cooler+Radiatorki w cenie do 100-110zeta

sam sie zastanawiam żeby na VPU zabudować jakiegoś byczka

z pod Athlona ,mam kilka na półce ,nawet takie z miedzią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylu juz 1000 :D razy. Silencera na rdzen i radiatorki miedziane revolteca na pamieci. Ale trzeba dwa przypilowac o 3 mm bo sie nie miesza pod silencera :).

 

ClareS: wiem ze moja grafa bedize :P ale chodzi mi o to czy faktyzcnie moze jej to zagrozic - przerobka na XT ale bez OC - samo przeflashowanie biosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktoś z was posiada jakiegos linka to opisu jak tego

Coolera VGA Silencer rev. 2 zamontować ,bo to co widziałem z screenów to siedzi on dość wysoko ponad rdzeniem VPU

no i może jakieś porównanie osiągów karty z standardowym

chłodzeniem

 

## Update

Już znalazłem opis tyle że wersji REV 3

http://www.ocfaq.com/reviews/ArcticCooling...ASilencer_Rev3/

ciekawe w jakiej cenie będzie ta nowa wersja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem opis  tyle że wersji  REV 3

http://www.ocfaq.com/reviews/ArcticCooling...ASilencer_Rev3/

  ciekawe w jakiej cenie będzie ta nowa wersja  ;)

REV 3 juz od dawna jest w Polsce......kosztuje tyle ile zwykly silencer od 59zł do 79zł w zaleznosci od sklepu

dla przykladu....tutaj

http://www.csklep.pl/product_info.php?prod...089e233ca4442d8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio nabylem Radeona 9800 Pro firmy Sapphire. Dzieki przegladniu tego forum okazalo sie, ze zupelnie przypadkowo trafilem na egzemplarz z R360 i PCB od XT. Jednak ja nie o tym chcialem... mam pewien problem z montazem VGA Silencer. Chlodzenie to kupilem w lutym tego roku i swietnie, a przede wszystkim cicho dzialala na ŚP Radonie 9500. Nie weim ktory mam "REV", ale w sklad zestawu chlodzacego wchodzi miedzy innymi blaszka z 3 otworami na gniazda (DVI, D-Sub i TV-out) wygieta pod katem 90 stopni na ktora zakladany jest podwojny "sledz". Niestety ta blaszka nie pasuje do mojej nowej karty. Czy jest ona niezbedna?

 

Ponadto wtyczka zasilania oryginalnego chlodzenenia ma 3 kable - czarny, czerwony i bialy - moj Silancer wyposazony jest w dwa bez bialego. Takie podlaczenie nie zakloci dzialania urzadzenia?

 

I ostatnia sprawa:) Czy dioda termiczna uruchamia sie dopiero po wgraniu biosa od wersji XT? Za cholere nie moge oczytac temeratury za pomoca Riva Tunera:(

 

Pozdrawiam

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nie jestem tego pewien:( Po powrocie do domu sprawdzilem w instrukcji w ktorej napisali, ze tajemnicza blaszka spelnia zadanie uziemienia radiatora.

Nie pomoge ci bo mi wszystko pasi :) Najlepiej jak bys się z kims dogadał i wymienił swojego Silencera na rev.3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZFlashowałem mojego Radka 9800pro biosem XT :)

ale żeby sie zabezpieczyć obniżyłem w programie RadEdit.exe

taktowanie do tego Defaultowego z wersji PRO ,cała ta operacja dała mi mozliwość pomaru temperatury tyle że ów pomiar to istna lipa , radiator parzy a RivaTuner pokazuje że mam temperature 45'c na VPU i 40'c otoczenia ,

tak na oko to VPU ma spoko ponad 70'c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon Nowak, Katowice (Zalman CNPS5100-Cu ufundowany przez Pc-Cooler) ale lol!! :)

 

wygralem zalmana :P hehehe. No to jutro jeszcze mam nadzieje kurier dostarzcy mi nowego radeonika i bedzie szczyt marzen :P. A w piatek egzamin na studia...spoko... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario2

 

O ile wiem to to temp kolo 50 st sa odczuwane jako parzące dla ludzi(tym bardziej ze przeciez białko sie scina mniej więcej od takiej temperatury). Ilu ludzi przezywa gorączkę 45 stopni???

Więc jeśli czujesz że parzy radiator to on może miec od kolo 50 stopni w gorę :)

Tak więc RivaTuner może pokazywac dokładne odczyty

U mnie na chłodzeniu wodnym (firmy cpc :oops: ,ale zmodyfikowanym) pokazuje 33-34 idle do 38 przy full loadzie, czyli po 3 testach 3 dmarka, lub po godzinie farcry, przy takcie 445/720.

Oczywiście zawsze należy wziąc poprawke 5 stopni +/-, z tendencją na plus. Nic nie jest idealne, a zwłaszcza czujniki temperatury czy soft zczytujący z nich dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregu

 

Tak sie składa że mam w domu 2 kompy obydwa posiadają monitoring temperatury , w obydwu CPU nagrzewa się

do max 52-54'c ,dotykając radiatory obydwu procków

trochę im brakuje do tej temperaturki którą mam na radiatorze

VPU mojego Radeona ,pewniakiem jest na nim ponad 60'c

zobacz sobie info na tej stronie :

http://www.arctic-cooling.com/en/products/...s/vga_silencer/

podają że VPU radka na standardowym chłodzeniu może

się rozgrzać do prawie 80'c

 

być może mam pecha i trafiłem na jakiś wyjątkowo grzejacy się

egzemplaż Sapphira ,cóż trza szybko kupić VGA Silencera

 

Dodam jeszcze na koniec ,że na nowym biosie XT

przy tych samych taktowaniach VPU/Mem nie uzyskałem żadnego

przyrostu punktów w 3DMark2003 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche to dziwne

 

U mnie 3dM 2k3 poszedł 445/760 na biosie pro(znaczy mogło byc wiecej, ale po co) i mialem wtedy 6100-6250 max.

Po zmianie biosa na xt(od saphire, na kosciach hynix) te same taktowanie (prawie), czyli 445/730 i było 6480 za pierwszym podejsciem. Teraz wyniki zalezy jak mocno proca kręce i rdzeń oscylują w granicach 6500-6700. Płytam gł mnie ogranicza :(

 

Bez chlodzenia ramów karty testy, ale to już naprawiłem :D

 

Moze masz nie ten bios co trzeba...moj nie jest szczegolny jakis, pokazuje ze mam standardową ati xt, 412/364,5 Mhz

 

Przy testach prędkość CPU miałem zawsze w granicach 2Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

""hello Im new here,but are about 2-3 days im flashing my 9800with few different bios

Ok I testesd the

--Gigacube BIOS

----Geil BIOS

-------XT BIOS

all of them edited to 425-350 just becouse I dont want to force the rams too much, when I dont have any sink or cooling for it.

So conclusion,I did a shot just to the 3Mark 2003 same spec with the same Clock"425/350:

GigaCube BIOS ---score 6250 :( :( :(

Geil BIOS ----score 6253 :( :( :(

XT BIOS ----score 6523 :!: :!: :!:

So the XT bios is even optimizzed ""

 

juz kiedys bylo o tym ze bios od XT w porownaniu z biosem od PRO....na tych samych zegarach daje wynik wyzszy o 300 a nawet 400 punktów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ,panowie z tymi biosami to różnie bywa , po zmianie biosa

i restartcie kompa system rozpoznał mi od nowa grafe ,załadował sobie od nowa stery i po kolejnym restarcie nie działała mi kompresja textur :) Jaja istne ,odinstalowałem stery DriverCleanerem ,zainstalowałem ponownie i wynik spadł o kolejne

200pkt ma mdosć tej głupiej zabawy ,przywróciłem mojego XPeka z kopi (wcześniej przywróciłem orginalnego biosa )

i teraz na nominalnym taktowaniu grafy mam średnio 5950pkt w 3DMarku03 DOŚĆ Zabawy do czasu założenia VGA Silincera i miedzianych radiatorów na kostki BGA.

 

Proszę podajcie gdzie można w necie tanio kupić

Coolera VGA Silencer rev2-3

w www.4max.pl niestety nie mają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZYMON

 

Jesteś z Katowic albo okolicy ,dziwne że zamówiłeś tego radka

w jakimś sklepie internetowym..? :) przecież masz w katowicach

w budynku Dworca Kolejowego giełdę komputerową ,

na której możesz tego Radka kupić,zamówić nawet taniej niż

w większości sklepów internetowych ,wiem jak to jest bo sam zaczołem szukać owej karty w necie ,a okazało sie że można ją

kupić na miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm bo to bylo tak.

 

gumis podal ten sklep. Pogadalem ze sprzedawca wszystko bylo ok i to byl wtorek. Wiec wedle teorii karte powinienm dostac w srode maks czwartek - co byloby przed gielda (oprocz tego zawsze wychodze z zalozenia ze na gieldzie i tak nic nie ma a jak jest to drogo :) ). No ale ...dni mijaly a karty nie ma. Uczciwy sprzedawca sklepu zaoferowal ze w poniedzialek -wczoraj- wysle nastepna karte ale juz kurierem. No i dzisiaj caly dzien usilowalem sie dowiedziec jaki jest numer przesylki tej mojej karty zeby sprawdzic ewnetualnie gdzie sie znajduje...niestety wszyscy byli atk zajeci ze nikt nie udzielil mi odpowiedzi. No a kurier oczywiscie nie dotarl -z kolei sklep wysyla paczki po 17. A po 17 firma kurierska nie gwarantuje ze paczka dojdzie na drugi dzien.....i tym sposobem jestem w [gluteus maximus] bo ani nie moge zamowic karty w innym sklepi, co byloby nie fair, ani z kolei nie wiem gdie zznajduje sie obecnie moja. Mam nadzieje ze jutro dostane rano ten zasrany numer przesylki,nie mowiac juz o tym ze kurier powinien byc na bank. Jutro zdecyduje co dalej , bo przeciez nie bede czekac w nieskonczonosc :P....tak czy inaczej jest zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tyle...musze z przykroscia przyznac ze nie byl to moj sklep marzen :P. Co prawda jestem upierdliwym klientem czego nie kryje :P, zawsze zadaje kupe pytan i lubie wszystko dokladnie wiedizec, ale sadze ze mam do tego prawo majac zamiar wydac 1000 zł...moze sie myle. Tak czy inaczej szukam radeona gzdies indziej...paczki z computer.istore.pl poznikaly...chociaz moze jeszcze dzisiaj dojdzie :lol: kto wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...