Skocz do zawartości
kazik2000

Programy komitetów wyborczych

Rekomendowane odpowiedzi

ludzie, ale pomysł: nie ma na kogo głosować, to nie idę głosować jest śmieszny.

 

Mam mały apel do tych co nie głosują. Jak nie głosujesz, to potem nie narzekaj, że jest źle w kraju, zamknij szanowny niegłosujący swą buziuchnę i milcz. Skoro bałeś się wziąć sprawy w swoje ręce i zagłosować, bo to, bo tamto... to teraz be quiet i tyle.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MeHow - temat walkowany X czasu i X razy ale dobrze ze przypominasz ... i powinno sie to robic wszedzie i o kazdej porze jesli chodzi o tak istotna sprawe jak wybory czy to z tego watku czy do parlamentu ue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MeHow - myśl jak chcesz ale całej ekonomii nie da się zamknąć w jednym zdaniu. Jakby to było takie proste, to nie trzeba by się uczyć tego latami.

Po za tym, wielu z was jest bardzo podatna na sondaże. I gadki typu 'będę głosował na PO bo nie dam Samoobronie wygrać' są po prostu zabawne. Nauczcie się odnosić do tego z dystansem, bo te sondaże są z większości z [gluteus maximus] wysrane (brał ktoś kiedyś z was w czymś takim udział?). Każdy kalkuluje czy na tych czy na tamtych, bo ci mają tyle % a tamci tyle. Ja zagłosuję na UPR i nie patrzę ile mają procent w 'sondażach', szkoda tylko że większość chętnych którzy by na nich głosowali pomyśli 'eee... tak mało mają w sondażach, zagłosuję na kogoś innego bo i tak się nie dostaną do parlamentu UE'

Dla tych, którzy chcą głosować na PO - gratulacje :lol:, już kiedyś o tym pisałem i nie chcę się powtarzać.

Ludzie, myślcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MeHow nie wiem dlaczego tak zaciekle bronisz tego PO. Przypomnij sobie co Ci ludzie zrobili dla kraju. Jak się sprawdzili w polityce. Łatwo być w opozycji pokazując grzechy rządu. Ów panowie chyba zapomnnieli że rozpiep**yli olbrzymią partię prawicową. Teraz to wszystko pięknie brzmi. Pan Rokita - ostatni sprawiedliwy, pan Płażyński - dużo rozpoczyna nic nie kończy (i teraz chce do Parlamentu Europejskigo :lol:). Można by było tak wymieniać i wymieniać (o panu Piskorskim przez grzeczność nie wspominam).

Aż dziw mnie bierze, że dałeś się nabrać na taką demagogię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo kazik2000 ty mi tu z prawica nie wyjezdzaj ;] bo nigdy nie popieralem prawicowcow. PO sa to liberalowie, dlatego bede na nich glosowal. Obstaja za zniesieniem sentau i zmniejszeniem liczby poslow w sejmie. Ponadto tak jak napisalem w wielkim skrocie odnosnie podatku liniowego. Co wiecej, grupie AWSu podziekowano juz dawno, tak samo jak wspoltowarzyszom z UW, ktorzy przylozyli raczki do wszystkich afer. Gdzies na onet forum przeczytalem madre zdanie: "AWS kradl, gospodarka stanela, SLD kradnie, gospodarka ruszyl... wole SLD". Sa to madre slowa. Jednakze uwazam, ze PO jest teraz alternatywa dla oszolomow z PISu, SAMOOBRONY, LPRu. Oczywiscie wypowiadam sie na temat wyborow do parlamentu polskiego, bo do Europy to oczywiscie PO albo UW, bo to sa ludzie, ktorzy jako tako moga nas reprezentowac. Byl swojego czasu link do wypowiedzi Endrju w Parlamencie Europejskim... juz wtedy sobie zrobil wstyd, jak taki ktos ma tam isc?

 

Teraz do Paszczu: Bralem udzial w takiej ankiecie.

 

Nic nie jest śmieszne, takie są realia chłopie

Po pierwsze nie chłopie, bo ze szlacheckiej rodziny jestem :lol: :lol: :lol: .... a co do realiów, to tylko człowiek słaby, powie, ze wszystko jest źle, popłacze się, tupnie nóżką i nie pójdzie na wybory w ramach protestu. To jest śmieszne. Zamiast oddać głos na mądrych ludzi... uwierz mi, ciągle tacy są, ty zostaniesz w domu, a potem za X miesięcy będziesz narzekał, jak to źle, jak to kradną. I co? Pomyśl sobie, że ty wtedy nic nie zrobiłeś, żeby to zmienić. Masz ten swój głos, więc go wykorzystaj. Na tym polega demokracja, że sam decydujesz komu zaufasz. Nawet jak głosujesz na UPR (ktory moim zdaniem nie jest zły), to wykazujesz, ze jestes prawdziwym obywatelem, bo wiesz o co w tych "klockach" zwanych demokracja chodzi.

 

Aż dziw mnie bierze, że dałeś się nabrać na taką demagogię.

To nie jest tak... Jest to partia ludzi bogatych, liberałów. Moja rodzina nie jest uboga, więc wolę zagłosować na takich, którzy pomogą rozwijać gospodarkę i usługi tego kraju, przez co wielu tych "zatwardziałych kapitalistów" będzie chciało dać pracę innym. Powtarzam: Nie żyjemy już w czasach, kiedy pracodawca musiał dać pracę, teraz daje ją, bo liczy na zyski, a skoro wysoki podatek (aż wstyd się przyznać, ale nie wiem ile wynosi teraz w najwyższej stawce - 30% , 40% ?) to nie opłaca im się dawać pracy, bo po prostu nie mają na to środków.

 

Szkoda, że nie widzieliście debaty Lepper vs Tusk w Czarny pies, czy biały kot na Polsacie. Lepper się po prostu ośmieszył. Wyciągnął jakąs gazetę i przeczytał zeznanie jakiegoś wójta z Klewek, który potwierdza jakoby tam lądowali talibowie i przeprowadzali eksperymenty na zwierzętach.

 

Szczerze mówiąc, zagłosowałbym na SDPL, ale oni już mieli szansę w ramach SLD i boję się, że niewiele by się zmieniło, skoro przez ostatnie 3 kadencje rządzili: ludowcy i lewicowcy, prawicowcy, lewicowcy, to teraz czas dać szansę liberałom. Sorry, ale ja innego wyjścia nie widzę.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MeHow ja całkowicie się z Tobą zgadzam. Ja wcale nie popieram Leppera (niech Pan mnie ma w swojej opiece ;)) tylko twierdzę że nie ma partii z którą mógłbym się identyfikować.

Niestety nie ma partii centrum która chyba mi najlepiej by odpowiadała. Jeśli już mam wybierać to absolutnie nie PO. Ewentualnie SDPL. Jest tam wielu mądrych ludzi którzy tylko marnowali się pod szyldem SLD (np. Kaczmarek - uważam go za naprawdę faceta stąpającego mocno po ziemi).

Poza tym ciężko jest biednemu uwierzyć w zapewnienia bogatego. I tu jest wielki problem, bo Andrew trafił w niszę i potrafił przemówić do tłumu. Szkoda że cały elektorat Samoobrony tego nie dostrzega...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[.....]  Obstaja za zniesieniem sentau i zmniejszeniem liczby poslow w sejmie. [......]

Skoro jesteś taki propaństwowy, to powinieneś wiedzieć, że Sejm i Senat jako naczelne organy państwa powinno się pisać wiellką literą.

To tak w kwestii formalnej i jako OT, oczywiście. :twisted:

Jeżeli chodzi o meritum topic'a, to zgodzę się z Tobą, że na głosowanie trzeba iść, ale IMO głosowanie na liberałów nie jest zbyt szczęśliwym wyborem.

Nie mam nic przeciwko liberalizmowi jako takiemu, ale uważam, że jest to doktryna dobra w krajach, gdzie system polityczno-gospodarczy jest w miarę ustabilizowany i poukładany. A tego na pewno nie ma w Polsce. Zresztą nie ma prawa być, bo nie miało kiedy powstać. Dwudziestolecie międzywojenne, to był czas scalania w jako taką całość terenów objętych wcześniej zupełnie innymi systemami prawnymi, gospodarczymi i społecznymi. Potem wojna, czyli całkowite zniszczenie kraju przez jednych (Niemców) i drugich (Sowietów). Po wojnie niby odbudowa kraju, ale generalnie w tym czasie nastąpiło zniszczenie społeczeństwa, jego samodzielności, odpowiedzialności, szacunku dla pracy i własności itp.

Komuna zutylizowała najwartościowszą część społeczeństwa (inteligencję, przedsiębiorców itp.). Kto mógł wyjechał, kto nie mógł zostawał w kraju i albo został wchłonięty przez system (konformiści), albo trafiał do pierdła lub znikał w niewyjaśnionych (zwykle) okolicznościach (oportuniści). Został homo sovieticus, stanowiący większość naszego społeczeństwa. A niestety piętnaście lat to za mało aby się tego pozbyć. Bardzo mała część ludzi przyjęła światopogląd mniej nastawiony na żądanie, a bardziej na odpowiedzialność, rzetelność i pracowitość.

System prawny jest rozwalony (mieszanka prawa socjalistycznego, próby reform i wciskania na siłę prawa unijnego) i całkowicie niespójny.

Gospodarka niewydolna, przesocjalizowana i jakby oderwana od światowej rzeczywistości i trendów.

Kasta polityków jak jest każdy z nas widzi - czego się nachapię to moje.

Pozostaje też kwestia biedy. Znaczna część Polaków żyje na granicy minimum socjalnego. Nie wymagaj od nich, aby chcieli liberałów.

I dlatego liberalizm nie ma szans funkcjonować prawidłowo w Polsce. Najpierw trzeba nauczyć Polaków samodzielności, odpowiedzialności, radzenia sobie w nowej rzeczywistości i zaradności.

Liberałowie tego nie zrobią, bo oni mają to wszystko w głębokim poważaniu. Istotne dla nich są tylko wskaźniki ekonomiczne i niskie podatki.

IMO, liberalizm w Posce dzisiaj, to jest utopia.

 

BTW, ja będę głosował na UW. Przynajmniej do Parlamentu Europejskiego trafią ludzie potrafiący zobaczyć więcej niż koniec swojego korytka.

Aha, i będą jeszcze rozumieć, co się tam mówi, bo nie uwierzę, że slduszki, lepperki czy inne lprki są w stanie zrozumieć cokolwiek, o zrobieniu czegoś dobrego nie mówiąc.

UPDATE:

Poprawiłem drobne literówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za namowa MeHowa poczytalem ten temat. Z nim juz pogadalem na gg, ale wypowiem sie i tu.

Wcale sie nie dziwie osoba ktore nie ida na wybory.

Partie tworza ludzie ale co to za partie skoro ci wlasnie ludzie ktorzy maja je tworzyc zmieniaja sie jak choragiewki?? Z jednego ugrupowania do drugiego. Niewazne czy lewicowe czy prawicowe. Od lat te same mordy coraz grubsze bo siedza tam gdzie siedza tylko po to aby sie nachapac.

Dobrze Sikor zauwazyles 15 lat to za malo.

Niegdys zawziety komuch teraz walczy z komuna.

Jedyne wyjscie to chyba wszystkich wywalic na zbity pysk i dac szanse nowym. Swierza krew by sie przydala w szeregach tych wszystkich ugrupowan.

Ale to tez nie jest wyjscie. Polak to cham, mysli tylko o sobie, a jak dorwie sie taki do koryta to sami widzicie co sie dzieje. Jak w tym kraju ma byc dobrze?? Dookola samo zlodziejstwo. Czy biedny czy bogaty, kazdy wykorzysta szanse aby chapnac cos dla siebie. Pozniej sie tylko dziwimy jak nas w swiecie widza.

Co do parlamentu europejskiego to dopiero jest akcja. Widzieliscie jakie tam sa place?? kazdy teraz bedzie sie tam pchal.

Uraczac nas beda swoim slodkim pierniczeniem, obietnicami poprawy i godnego zycia.

Caly ten kraj jest chory i puki wszyscy sie za to nie wezma to nic nigdy juz nie osiagniemy. Taka prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly ten kraj jest chory i puki wszyscy sie za to nie wezma to nic nigdy juz nie osiagniemy. Taka prawda

Nie przesadzaj, Chyba, że mam rozumieć Twoją wypowiedź tak, że Ty jesteś też chory :?: 8O

Ja tam nie uważam się za chorego. Uczciwie pracuję, rzekłbym zapier*lam. Płacę podatki, nie kradnę, chodzę na wybory. Nie trzaskam dziobem, że jestem nieszczęśliwy i pokrzywdzony, tylko staram się z sobą coś robić, jakoś radzić sobie. Może od tego należałoby zacząć.

Wszyscy się wezmą, to znaczy nikt nic nie zrobi. Chciałbyś, aby za porządki w kraju brał się jakiś dres z baseball'em? Bo ja raczej nie. Wtedy wszystko, co staram się sobą reprezentować poszłoby się je*ć.

I dlatego właśnie są wybory. Dresów będzie zawsze mniej niż w miarę normalnych ludzi. Być może jak wyborcy otrząsną się z populizmu zostaną wybrani wreszcie ludzie, którzy zrobią coś dobrego dla Polski.

Mimo tego wszyskiego co się dzieje dzisiaj, wierzę, że w przyszłości szubrawcy u władzy będą wyjątkami. I bardzo szybko będą znikać z życia publicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sikor widzisz pierw trzeba dopuscic tych nowych do wladzy, a nie od lat te same geby tylko pod innymi sztandarami.

Co do roboty. Ja tez tyram sam oplacam studia. Moi starzy tyraja i co z tego??

Wiekszosci ludzi nie stac nawet na jako takie zycie. Byle od poczatku miesica do konca. To nazywasz zyciem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sikor widzisz pierw trzeba dopuscic tych nowych do wladzy, a nie od lat te same geby tylko pod innymi sztandarami.

Co do roboty. Ja tez tyram sam oplacam studia. Moi starzy tyraja i co z tego??

Wiekszosci ludzi nie stac nawet na jako takie zycie. Byle od poczatku miesica do konca. To nazywasz zyciem??

No to głosuj na tych z ostatnich miejsc na listach. Zwykle są to osoby bardzo świeże w polityce. Start w wyborach traktują jako naukę działania.

Na pewno nie są skażeni tak mocno całym tym syfem.

Może, gdy będzie dużo głosów na takie osoby, ci u koryta zmienią swoje podejście.

Coś trzeba robić. Nie można opuścić rąk.

 

BTW, też nie miałem lekko. Studia skończyłem zaocznie. Starych nie było stać na utrzymanie mnie i mojej siostry na dziennych. Za komuny moi Starzy, to była tzw. inteligencja pracująca, a że byli uczciwi, to się oczywiście kokosów nie dopracowali.

Sam to zaproponowałem, bo jakoś zawsze byłem bardziej zaradny od siostrzyczki, a poza tym nie chciałem, aby Stary (bo już zaczął coś kombinować) całkowicie pozbył się zasad i uwierzył w boga-mamonę.

I teraz nie żałuję, dużo mnie to nauczyło. Siostrze też się udało, widocznie tak trzeba było.

A przecież potencjalnie mógłbym przyjąć postawę roszczeniową i zapytać Rodziców: dlaczego tylko siostra? I zażądać czegoś podobnego. No i oczywiście narzekać, narzekać, narzekać.......

Do tej pory (po trzynastu latach pracy) nie mam samochodu, na porządny komputer oszczędzałem dwa lata, ale nie poddaję się. Robię swoje, jak najlepiej potrafię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. A wiesz ilu musi sie tak starac aby wrzucic cos do gara?? Co ja ci tlumacze. Swoje lata masz :wink:

Tutaj niektorzy maja problem jakiego kompa kupic za 10000. Inni zas maja problem jak za 1000 wyzywic rodzine.

Szara rzeczywistosc. Tez staram sie dojsc sam do czegos.

Partie laduja wielka kase w ulotki, reklamowki, filmiki. Tylko aby przedstawis swoje slodkie sranie. Mozna by bylo te pieniadze inaczej przeznaczyc. Tylko ze powiedza ze to dla dobra kraju. Nikt sie nie przyzna ze to kolejna inwestycja w to aby chapac wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. A wiesz ilu musi sie tak starac aby wrzucic cos do gara?? Co ja ci tlumacze. Swoje lata masz :wink:

Tutaj niektorzy maja problem jakiego kompa kupic za 10000. Inni zas maja problem jak za 1000 wyzywic rodzine.

Szara rzeczywistosc. Tez staram sie dojsc sam do czegos.

Partie laduja wielka kase w ulotki, reklamowki, filmiki. Tylko aby przedstawis swoje slodkie sranie. Mozna by bylo te pieniadze inaczej przeznaczyc. Tylko ze powiedza ze to dla dobra kraju. Nikt sie nie przyzna ze to kolejna inwestycja w to aby chapac wiecej.

jon, znam te problemy, może nie z autopsji, ale są niedaleko ode mnie.

Siostra mojej żony jest nauczycielką, pracującą na niepełnym etacie. Na rękę zarabia jakieś całe mnóstwo :evil: 750 PLN. Jest samotna.

I szlag mnie trafia, jak na Nią patrzę. Uczy niemieckiego i teoretycznie nie miałaby problemu z dorobieniem do pensji (chociażby korepetycje). Nie szuka również pracy w innych szkołach, bo trzeba napisać podanie i je zawieźć tu i tam. Tyle zachodu. Po co :?: Skoro można poczekać na księcia z bajki, a w międzyczasie ponarzekać. To mnie najbardziej wkurza.

Taka postawa.

Jakim cudem ktoś o takim nastawieniu może cokolwiek osiągnąć :?: :evil:

BTW, siostra mojej żony programowo nie uczęszcza na wybory. Przypadek :?:

I dlatego uważam, że nie można odpuścić sobie wyborów. W końcu zostanie wybrany ktoś, kto takie postawy będzie przynajmniej próbował zmienić. Może właśnie przez jakąś kampanię uświadamiającą, czy uchwalenie jakichś praw motywujących do zabrania się za siebie.

Jak się będzie tylko twierdzić, że się nic nie da zrobić, to na pewno nic nie zostanie zrobione.

Daj Boże, aby homo sovieticus zniknął jak najszybciej.

Piszesz, o pieniądzach na kampanię wyborczą. W skali potrzeb te kwoty są śmieszne. Co można za nie zrobić :?: Podnieść zasiłek o złotówkę :?:

A to nie chodzi, o to żeby dać rybę, tylko żeby dać wędkę i zmusić do złowienia ryby.

Jeżeli zaś chodzi o tych od 10000 PLN na komputer, to się całkowicie z Tobą zgodzę, IMO są to dzieciaki z tzw. dobrych domów, które na te 10000 nie zapracowały, tylko je dostały. Na forum jestem od ponad roku i czytam je dosyć intensywnie. Prawidłowość jest taka (nie dotyczy wszystkich, oczywiście): im więcej $ w podpisie, tym bardziej szczeniackie wypowiedzi.

 

BTW, mój komputer kosztował znacznie mniej niż 10000 PLN. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko liberalizmowi jako takiemu, ale uważam, że jest to doktryna dobra w krajach, gdzie system polityczno-gospodarczy jest w miarę ustabilizowany i poukładany. A tego na pewno nie ma w Polsce

Ja właśnie liczę na to, że w ten sposób jakaś kultura dotrze do Sejmu ;). Z resztą w pełni popieram to zdanie.

 

Bardzo mała część ludzi przyjęła światopogląd mniej nastawiony na żądanie, a bardziej na odpowiedzialność, rzetelność i pracowitość. 

Ja właśnie jestem taką osobą, która stawia na odpowiedzialność, rzetelność i pracowitość. Dlatego cieszyłbym się, gdyby wprowadzono podatek liniowy, który już tak nie "tłamsi" niewielkiej przedsiębiorczości, a tym mniej zaradnym, biedniejszym daje możliwość pracy w firmach tych bogatszych.

 

I dlatego liberalizm nie ma szans funkcjonować prawidłowo w Polsce. Najpierw trzeba nauczyć Polaków samodzielności, odpowiedzialności, radzenia sobie w nowej rzeczywistości i zaradności. 

Liberałowie tego nie zrobią, bo oni mają to wszystko w głębokim poważaniu. Istotne dla nich są tylko wskaźniki ekonomiczne i niskie podatki.

Z calym szacunkiem, ale nie zgodze sie z toba. Lewica, niby powinna sie opiekowac spoleczenstwem, ale tez niczego ich w ten sposob nie nauczy, o prawicy juz nie wspomne, bo ich nienawidze (skrajnej w wykonaniu Buzka i Krzaklewskiego). Ponadto uwazam, ze tylko twarde stapanie po ziemi i patrzenie sie na wskazniki gospodarcze moze nauczyc ludzi samodzielnosci. Juz tlumacze. Jesli zauwaza, ze przyszly czasy nizszych podatkow, moze sami zaczna dzialac, rozpoczynac swoj niewielki biznes. To jest jedyna droga. Trzeba sie liczyc z tym, ze minely czasy, kiedy pracowalo sie w hutach. Teraz trzeba myslec o wlasnych firmach itd. itp. Np. wielu gornikow, ktorzy zostali zwolnieni zalozylo swoje jakies drobne przedsiebiorstwa i jako tako prosperuja. Niestety inni, Ci (nie boje sie uzyc tego slowa) glupsi, pieniadze z odpraw, rozpieprzyli na samochod i zabawe. Tak, tak... widac jakie jest spoleczenstwo. Jesli ktos ma leb na karku, to podola w kazdych warunkow. Niestety nie domagajmy sie od rzadu, zeby uczyl ludzi madrosci gospodarczej i przedsiebiorczosci, bo czasami do niektorych to po prostu nie trafia.

 

BTW, ja będę głosował na UW. Przynajmniej do Parlamentu Europejskiego trafią ludzie potrafiący zobaczyć więcej niż koniec swojego korytka. 

Słuszny wybór. Ja mówię o wyborach do naszego parlamentu. Wtedy na pewno będę głosował na PO, no chyba, że coś do tego czasu mnie przekona. W wyborach do Parlamentu Europejskiego głosować nie mogę z przyczyn technicznych ;].

 

nie uwierzę, że slduszki, lepperki czy inne lprki są w stanie zrozumieć cokolwiek,

Nie lubię tych dwóch ostatnich partii, ale uwierz mi... ludzie z SLD, to nie są takie głąby jak Ci się wydaje... może brali dla siebie, ale też dzięki nim (trzeba to przyznać) ruszyła nasza gospodarka.

 

Ja tam nie uważam się za chorego. Uczciwie pracuję, rzekłbym zapier*lam. Płacę podatki, nie kradnę, chodzę na wybory. Nie trzaskam dziobem, że jestem nieszczęśliwy i pokrzywdzony, tylko staram się z sobą coś robić, jakoś radzić sobie. Może od tego należałoby zacząć. 

AMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[....]Dlatego cieszyłbym się, gdyby wprowadzono podatek liniowy, który już tak nie "tłamsi" niewielkiej przedsiębiorczości, a tym mniej zaradnym, biedniejszym daje możliwość pracy w firmach tych bogatszych.

Tylko jest mały problem. Tym biedniejszym, nieuświadomionym (a tych, jak na razie jest większość), żaden liberał nie wytłumaczy, że zmniejszając podatki bogatym polepszy jego los. Liberałowie używają zbyt technicznego języka.

[.....], o prawicy juz nie wspomne, bo ich nienawidze (skrajnej w wykonaniu Buzka i Krzaklewskiego). [.....]

Mylisz pojęcia. AWS prawicowa była tylko w sferze ideowej. Notomiast poglądy gospodarcze miała jak najbardziej socjalistyczne i dlatego w żadnym wypadku nie uznaję ich za prawicę.

IMO, w Polsce nie ma prawdziwej partii prawicowej.

Nie lubię tych dwóch ostatnich partii, ale uwierz mi... ludzie z SLD, to nie są takie głąby jak Ci się wydaje [......]

Nie chodziło mi o wykształcenie, a o nastawienie do rzeczywistości. Pod Samoobronę też się podczepiają jacyś profesorkowie, na pierwszych miejscach w zasadzie startują ludzie z wyższym wykształceniem.

Ale to nic nie zmienia.

[......]ale też dzięki nim (trzeba to przyznać) ruszyła nasza gospodarka.

No jasne, naszej gospodarce znakomicie pomogła likwidacja ulg, zwiększona akcyza na paliwo, opłata drogowa, podatek od zysków z oszczędności, rozwałka służby zdrowia itp. Same liberalne działania :evil:

Mam wymieniać dalej :?:

Bleeeh, że tak powiem. :evil: Kpisz, czy o drogę pytasz :?:

Radosna twórczość slduszków da efekty za jakiś czas, jak się już ewakuują z posadek. I ktoś będzie musiał po nich posprzątać.

 

I taka prośba na przyszłość. Przy cytowaniu moich wypowiedzi używaj prawidłowego nick'a. Jestem na to uczulony. Powinno być Sikor, a nie sikor. No offence :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia. AWS prawicowa była tylko w sferze ideowej. Notomiast poglądy gospodarcze miała jak najbardziej socjalistyczne i dlatego w żadnym wypadku nie uznaję ich za prawicę. 

IMO, w Polsce nie ma prawdziwej partii prawicowej. 

Np?

No jasne, naszej gospodarce znakomicie pomogła likwidacja ulg, zwiększona akcyza na paliwo, opłata drogowa, podatek od zysków z oszczędności, rozwałka służby zdrowia itp. Same liberalne działania 

Mam wymieniać dalej 

Bleeeh, że tak powiem.  Kpisz, czy o drogę pytasz 

Radosna twórczość slduszków da efekty za jakiś czas, jak się już ewakuują z posadek. I ktoś będzie musiał po nich posprzątać. 

No baaaa... ;] ich radosna tworczosc juz daje efekty - rozpedza sie gospodarka. Za czasow poprzedniego AWS-UW, na ktore chcesz glosowac, szybko doszlo do zatrzymania gospodarki. A poprawiac to nie bylo w ogole nic do poprawiania, prawda? Ty tam jestes gdzies ze wschodu, chyba wiesz jak dzialala sluzba zdrowia? A fakt, ze NFZ to najwieksze gumno pod sloncem, jest prawda. Uwierz mi, ze wiem o tym z "pierwszej reki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, naszej gospodarce znakomicie pomogła likwidacja ulg, zwiększona akcyza na paliwo, opłata drogowa, podatek od zysków z oszczędności, rozwałka służby zdrowia itp. Same liberalne działania 

Mam wymieniać dalej 

Bleeeh, że tak powiem.  Kpisz, czy o drogę pytasz 

Zaraz, zaraz. Troszkę się zapędziłeś. Przed AWS rządziło SLD (czas prosperity na rynku). To co zrobiło z gospodarką AWS_UW przez lata swojego rządzenia to istna katastrofa. U progu przejęcia władzy SLD-UP miało katastrofalną sytuację na talerzu. Gdyby nie likwidacja prawie wszystkich ulg mielibyśmy drugą Argentynę!!! Bez urazy, klne na SLD, za podcinanie skrzydeł biedniejszym, studentom, emerytom, rencistom i Bóg wie komu jeszcze. Ale póki co zastopowali powiększającą się dziurę budżetową. Gdyby doszło do tragedii (nie wprowadzenie tego nieszczęsnego planu Hausnera) to wszyscy by równo dostali po du.pie!!!! I to ostro.

 

A teraz wszystkie obietnice to o kant roztłuc. Trzeba zacisnąć pasa i jak najszybciej wyjść na prostą. W przeciwnym wypadku państwo zbankrutuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sikor no to powiedz mi, czemu takim dziwnym trafem akurat jak odchodzilo poprzednim razem SLD, to wzrost PKB byla jako taki, przyszlo AWS-UW - wzrost PKB z roku na rok spadal, by na koniec ich kadencji przybrac smiesznie mala liczbe. Przyszlo znowu SLD - wzrost PKB znowu powrocil na dosc wysoki poziom. Zbieg okolicznosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko powiedz narodowi że ma jeszcze zacisnąć pasa :twisted: o tak ile lat już tak mówią 15 ?? no to może zadusić społeczeństwo.a co do złodziejsta i łapkuwek to kogoś zdziwie ale to nie wymysł KOMUNY ANI SOVIETÓW jak ktoś pisze ..... sowieci=inaczej rada po rosyjsku ....... złodziejstwo i przekręty są wszędzie zaraz mi ktoś powie jedź do kuby lub korei tam jest komunizm.stop.a chiny że tak spytam (a pozatym nie pochawlam komunizmu nie brać awatara na poważnie !!! ) ??? ich gospodarka jest .... nie chce dalej pisać.polityków mamy strasznych.mówicie zagłosujcie na tych na dole a zaraz zaraz jaką mam pewność że oni też nie kłamią ?? przecież mówią tak jak inni wybierz mnie a będzie lepiej ?? no nie jak ja nie wezmę życia w swoje łapy że tak powiem to napewno nie bedzie mi lepiej to przecież pewne. tak więc tylko żeby samoobrona sie do władzy nie dostała zagłosuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boze... jaki poziom wypowiedzi. Niestety ja doszedlem do takiego wniosku,ze nie mozna pozwolic wygrac samoobronie... dlatego bede glosowal na PO. Po pierwsze ich program jest moim zdaniem normalny. Podatek liniowy, to w koncu zaoferowanie bogatym dobrych warunkow do rozwijania biznesu. Co z tego, ze teraz biedni maja nizsze podatki, a bogaci wyzsze. Niby ok, ale biedni nie maja pracy dlatego, ze Ci bogaci nie chca tworzyc miejsc pracy, poniewaz jest za drogo. Pomyslcie w koncu, ze nie jest tak, ze pracodawca musi dac prace. On chce ja dac, bo kieruje sie mozliwym zyskiem, ktory osiagnie dzieki waszej pracy. Proste?

tylko wiekszosc tych bogatych napewno nie beidze preznaczac kasy ze swoich dochodow na nowe miejsca pracy.

Zeby byla praca to powinny byc nizsze podatki ale te co placa tylko firmy: zusy, city itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radomek: a niby czemu nie ? Co niby beda sobie kupowali wille, jaguary i na wakacje jezdzili ? wiekszosc normalnych biznesmenow, majac wieksze dochody, przeznaczy je na inwestycje (zeby dochody byly jeszcze wieksze), a wiec powstana rowniez nowe miejsca pracy. Dla mnie takie pitolenie, ze bogaci swoja kase tylko marnotrawia na uzywki jest idiotyczne i uzyje tu wspanialego neologizmu: lepperowskie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymoon, ja sie w pelni z toba zgadzam. Dodam tyle, ze nawet jak juz "marnotrawia" te swoje pieniadze, to daja zarobic mniejszemu biznesowi i kolo sie zamyka. Mniejsze podatki rozkrecaja gospodarke. Zagraniczny kapital widzac, ze mozna inwestowac od razu wchodzi na rynek, a nie takie bajery jak teraz :/ kilkudziesieco procentowy podatek.Szymoon, ja sie w pelni z toba zgadzam. Dodam tyle, ze nawet jak juz "marnotrawia" te swoje pieniadze, to daja zarobic mniejszemu biznesowi i kolo sie zamyka. Mniejsze podatki rozkrecaja gospodarke. Zagraniczny kapital widzac, ze mozna inwestowac od razu wchodzi na rynek, a nie takie bajery jak teraz :/ kilkudziesieco procentowy podatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radomek: a niby czemu nie ? Co niby beda sobie kupowali wille, jaguary i na wakacje jezdzili ? wiekszosc normalnych biznesmenow, majac wieksze dochody, przeznaczy je na inwestycje (zeby dochody byly jeszcze wieksze), a wiec powstana rowniez nowe miejsca pracy. Dla mnie takie pitolenie, ze bogaci swoja kase tylko marnotrawia na uzywki jest idiotyczne i uzyje tu wspanialego neologizmu: lepperowskie !

Temu nie da się zaprzeczyć. Coraz to większe inwestycje uciekają nam sprzed nosa. Jednakże w tak dramatycznym stanie finansów publicznych rzucanie tekstów o zmniejszeniu wpływu stałej kasy do budżetu (podatek liniowy) jest delikatnie mówiąc, stąpaniem po cienkim lodzie. To wszystko nie jest takie proste. Czym pokryjemy brak tej kasy? I jeszcze musi starczyć na służbę zdrowia i zabezpieczenia socjalne!

Sam pomysł jest dobry, ale w tym momencie nie możliwy do zrealizowania. Stan polskich finansów jest zbyt chwiejny. Wystarczy przytoczyć nieodpowiedzialne i ostentacyjne NIE Platformy dla planu Hausnera i kurs złotówki oszalał. Euro podkoczyło jak głupie. Więc powierzenie interesów państwa krzykaczom pokroju pana Rokity? Kategoryczne NIE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazik, to Ci sie tylko tak wydaje, ze finanse padna. Podniesione zostana podatki np. na zywnosc, ceny pojda do gory, ale z drugiej strony spadna podatki, suma sumarow powinno byc lepiej. Niestety nie jestem ekonomista, dlatego nie wytlumacze Ci tego tak dobrze, warto by bylo przeczytac dokladnie program PO, bo wydaje mi sie, ze jest to jedyna partia, ktora moze cos zrobic na "dzien dzisiejszy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MeHow ale musisz obiektywnie przyznać że momentami zachowują się jak dzieci. Gadają o pomocy, ale wesprzeć planu nie chcieli i narobili bigosu z kursem złotego. Takie są fakty.

 

Atomic stawiam banana na to że poprostu przywłaszczyli sobie tą animację! Dobry link!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...