Skocz do zawartości
k2

[PROJEKT] Projektor za 800zł... [mały update]

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka nowych fotek i pierwszy problem.

Dołączona grafika

 

jak widać na tej fotce cześć kontrolera zasłania matryce LCD

 

Dołączona grafika

 

Po odłaczeniu kontrolera obok zostanie mi niepodłaczony jeden styk [cholernie w nim duzo nóżek]

 

czy to jest jakis uniwersaly kabel, czy da sie zrobic przejsciówke, jak to połaczyć.

prosze o pomoc. Zna sie ktoś na tym??

nikt nie wie :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajowy projekt ale, a ja mam takie pytanko - czy od tej lampy ten lcd sie nie grzeje? i po dluzszym uzytkowaniu nie padnie toto? (nie mam rzutnika takze nie bijcie jesli on nie nagrzewa sie w tamtym miejscu;p)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajowy projekt ale, a ja mam takie pytanko - czy od tej lampy ten lcd sie nie grzeje? i po dluzszym uzytkowaniu nie padnie toto? (nie mam rzutnika takze nie bijcie jesli on nie nagrzewa sie w tamtym miejscu;p)

 

Pozdrawiam

chłodzenie przedewsztykim w komorze z lampa bedze obieg, jeden wentyl nawewa drógi wyciaga powietrze. A LCD znajduje sie jakies 30cm od wiec powinno byc ok. Wszytko zalezy od mocy nawiewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka nowych fotek i pierwszy problem.

http://free.of.pl/p/pioo/7.jpg

 

jak widać na tej fotce cześć kontrolera zasłania matryce LCD

 

http://free.of.pl/p/pioo/6.jpg

 

Po odłaczeniu kontrolera obok zostanie mi niepodłaczony jeden styk [cholernie w nim duzo nóżek]

 

czy to jest jakis uniwersaly kabel, czy da sie zrobic przejsciówke, jak to połaczyć.

prosze o pomoc. Zna sie ktoś na tym??

nikt nie wie :oops:

mhhh

nie masz moze przypadkiem ;) katalogu np Elfy ??

tam jest duzo stykow moze cos dopasujesz

 

http://www.elfa.se/pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie warte uwagi. Koszt ponad 1000zł, dużo zabawy, kontrast tylko 350:1, rozdzielczość tylko 640x480. Ogólnie mówiąc nic ciekawego. Za niecałe 3000zł można kupić prawdziwy projektor SHARP PG-B10S i to całkiem nowy.

Lampa tylko 130W, a nie 400W. Rozdzielczość 800x600, a interpolowana nawet 1024x768. Kontrast 400:1. Większa wygoda użytkowania, bo można podłączyć nie tylko komputer, ale i DVD, albo tuner TV SAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie warte uwagi. Koszt ponad 1000zł, dużo zabawy, kontrast tylko 350:1, rozdzielczość tylko 640x480. Ogólnie mówiąc nic ciekawego. Za niecałe 3000zł można kupić prawdziwy projektor SHARP PG-B10S i to całkiem nowy.  

Lampa tylko 130W, a nie 400W. Rozdzielczość 800x600, a interpolowana nawet 1024x768. Kontrast 400:1. Większa wygoda użytkowania, bo można podłączyć nie tylko komputer, ale i DVD, albo tuner TV SAT.

ja tylko tak podalem ze mozna kupic cos dokladnie tak samo zbudowanego jak ten przedstawiony projekt...

a ze to sporo gorsze to zauwazylem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...za niecałe 3000zł można kupić prawdziwy projektor SHARP PG-B10S i to całkiem nowy.  

Hmmm pokaż mi gdzie, bo przejrzałem kilka sklepów internetowych i koszt waha się w granicach 5000 zł, na allegro jest za 3800 i nadal trwa aukcja.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...za niecałe 3000zł można kupić prawdziwy projektor SHARP PG-B10S i to całkiem nowy.  

Hmmm pokaż mi gdzie, bo przejrzałem kilka sklepów internetowych i koszt waha się w granicach 5000 zł, na allegro jest za 3800 i nadal trwa aukcja.

 

Pozdrawiam

gdyby projektory o takich samych paramertach jakie ja osicagne [daj boże] w moim projektorze, to bym go nie budowal.

Znajdz mi projektor o:

-jasność 1600 lumenów

-rozdzielczosci 1024x768

-kontrast 350:1

za 900zł [bo tyle mne ta całą zabawa kosztowała, łacznie z elektornikiem który mi lutwoał jeden pieprzon_y kalenel i wzial za to 150zł]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zapodaz foto jak to sie teraz prezentuje?

na razie sie nie prezentuje bo matryca poszla do elektornika,

ponieważ nie jestem w stanie tego złutować [micro-lutwnica coś ok 1700zł]

Dołączona grafika

 

Niestey dowiedzałęm sie równiez od tego elektornika [na całe szczescie] za matryce LCD również trzeba chłodzic bo sie nagrzewa poprzez promieniowane podczerwone z lampy. Gośc mi to prosto zobrazowal. W panelu lcd mamy podświetleni o mocy 2watt, a teraz matryca dostaje po dupi_e światłęm o mocy 400watt. No i niestety beda kolejne koszty na dodatkowe wentyle 40x40mm. Znak ktoś może jakieś tanie [bo potzebuje minimum cztery]

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26627766

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...za niecałe 3000zł można kupić prawdziwy projektor SHARP PG-B10S i to całkiem nowy. 

Hmmm pokaż mi gdzie, bo przejrzałem kilka sklepów internetowych i koszt waha się w granicach 5000 zł, na allegro jest za 3800 i nadal trwa aukcja.

 

Pozdrawiam

Może dać jeszcze instrukcję obsługi wyszukiwarki? Nie wiem skąd mają te projektory, ale ważne jest to, że ich cena oscyluje w granicach 2900-3300zł

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26680017

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26851584

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26524925

 

Parę tygodni temu było ich zatrzęsienie, a teraz jest mniej więc jak widać dobrze schodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby projektory o takich samych paramertach jakie ja osicagne [daj boże] w moim projektorze, to bym go nie budowal.

Znajdz mi projektor o:

-jasność 1600 lumenów

-rozdzielczosci 1024x768

-kontrast 350:1

za 900zł [bo tyle mne ta całą zabawa kosztowała, łacznie z elektornikiem który mi lutwoał jeden pieprzon_y kalenel i wzial za to 150zł]

To są parametry monitora, a nie całego projektora. Te mogą być zupełnie inne. Poza tym żadnej wygody, bo raz, że wygląda to tak jak wygląda, czyli nie najlepiej, to dwa, że musisz to podłączać przez komputer. Nie podłączysz więc konsoli, czy DVD, nie zabierzesz tego do kumpla, by pooglądać film na dobrym sprzęcie audio, itp. Ja osobiście wolałbym zapłacić więcej i mieć projektor z prawdziwego zdarzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste,ze mniejsze gabaryty,profesionalizm jest lepszym rozwiazaniem,ale tez o wiele drozszym.

To,co tutaj zostalo stworzone ma byc tania alternatywa,przy nienajgorszych wlasciwosciach.

I szczerze powiem-wole miec sklecony przez siebie rzutnik ktory zajmuje troche miejsca w cenie dobrego monitora,niz wydac za trosze bardziej profesiolnany rzutnik 3 razy wiecej.To jest moje zdanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

gdyby projektory o takich samych paramertach jakie ja osicagne [daj boże] w moim projektorze, to bym go nie budowal.

Znajdz mi projektor o:

-jasność 1600 lumenów

-rozdzielczosci 1024x768

-kontrast 350:1

za 900zł [bo tyle mne ta całą zabawa kosztowała, łacznie z elektornikiem który mi lutwoał jeden pieprzon_y kalenel i wzial za to 150zł]

To są parametry monitora, a nie całego projektora. Te mogą być zupełnie inne. Poza tym żadnej wygody, bo raz, że wygląda to tak jak wygląda, czyli nie najlepiej, to dwa, że musisz to podłączać przez komputer. Nie podłączysz więc konsoli, czy DVD, nie zabierzesz tego do kumpla, by pooglądać film na dobrym sprzęcie audio, itp. Ja osobiście wolałbym zapłacić więcej i mieć projektor z prawdziwego zdarzenia.

ustosunkowuje sie do twojego pogładu jak skoncze budować, co do gabarytów to jeżeli masz autko [jakiekolwike to problem z przewiezieniem tego znika]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie moze lekko OT-czy napewno nie da sie zrobic przejsciowki z monitra(D-SUB to sie zwie czy jak) na cinch?

Wg mnie cos takiego jest do zrobienia/kupienia i duzo nie kosztuje.Chociazby z tego wzgledu, ze mozna podlaczyc TV do karty graf,wiec w druga strone(mam nadzieje) implikacja zachodzi rowniez.

Wtedy argument podlaczenia tylko przez komputer odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste,ze mniejsze gabaryty,profesionalizm jest lepszym rozwiazaniem,ale tez o wiele drozszym.

To,co tutaj zostalo stworzone ma byc tania alternatywa,przy nienajgorszych wlasciwosciach.

I szczerze powiem-wole miec sklecony przez siebie rzutnik ktory zajmuje troche miejsca w cenie dobrego monitora,niz wydac za trosze bardziej profesiolnany rzutnik 3 razy wiecej.To jest moje zdanie ;)

 

Fakt, że droższym, ale na szczęście powszechność takich rozwiązań powoduje spadek ceny. Nie tak dawno projektory kosztowały powyżej 10tys zł, a teraz można kupić już za 3tys. Każdy ma swoje potrzeby i jeśli komuś wystarcza takie rozwiązanie to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...za niecałe 3000zł można kupić prawdziwy projektor SHARP PG-B10S i to całkiem nowy.  

Hmmm pokaż mi gdzie, bo przejrzałem kilka sklepów internetowych i koszt waha się w granicach 5000 zł, na allegro jest za 3800 i nadal trwa aukcja.

 

Pozdrawiam

Może dać jeszcze instrukcję obsługi wyszukiwarki? Nie wiem skąd mają te projektory, ale ważne jest to, że ich cena oscyluje w granicach 2900-3300zł

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26680017

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26851584

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26524925

 

Parę tygodni temu było ich zatrzęsienie, a teraz jest mniej więc jak widać dobrze schodzą.

Za instrukcję dziękuję dam sobie radę.

 

Co do projektora to jest on sprowadzany z Niemiec i pewnie dlatego taka cena. Co do jego możliwości to 4000 godzin ma, ale w trybie econo w którym raczej oglądać filmów bym nie polecał. Normalnie ma 2000. Lampa do tego modelu kosztuje 2500 zł dla porównania lampa do Epsona EMP-S1 kosztuje 1500 zł a parametry i cena (sklepowa oczywiście) są praktycznie te same.

 

 

Takie pytanie moze lekko OT-czy napewno nie da sie zrobic przejsciowki z monitra(D-SUB to sie zwie czy jak) na cinch?

Wg mnie cos takiego jest do zrobienia/kupienia i duzo nie kosztuje.Chociazby z tego wzgledu, ze mozna podlaczyc TV do karty graf,wiec w druga strone(mam nadzieje) implikacja zachodzi rowniez.

Wtedy argument podlaczenia tylko przez komputer odpada.

Po wielu trudach (i za pomocą wyszukiwarki :P) znalazłem takowe urządzenie, ale jego koszt jest absurdalny 370 zł. Wydaje mi się jednak, że sygnał z d-sub to RGB więc średnio zdolny elektronik powinien umieć zrobić takową przejściówkę, choć mogę się mylić moja wiedza w tym temacie jest równa prawie 0 :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...