Skocz do zawartości
steryd123

wspolpraca 2 prockow z roznym MHz na mobo 2 prockowej

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem bo chce dokupic do swojego serwera 2 procek mam jeden xeon 2000mhz z 512 cache i fsb 400 i chce dokupic 2 2400 512 400 ale nie wiem czy bedzie to dzialalo niektorzy mowia ze bedzie a niektorzy mowia ze procki musza byc takie same :( moze ktos kompetentny mi wyjasni w koncu jak bedzie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem bo chce dokupic do swojego serwera 2 procek mam jeden xeon 2000mhz z 512 cache i fsb 400 i chce dokupic 2 2400 512 400 ale nie wiem czy bedzie to dzialalo niektorzy mowia ze bedzie a niektorzy mowia ze procki musza byc takie same :( moze ktos kompetentny mi wyjasni w koncu jak bedzie???

w sumie na pewno nie wiem. ale widzialem w zyciu sporo maszyn dwuprocesorowych i KAZDA miala proce z tym samym taktowaniem. tak na zdrowy rozsadek to tez mi sie wydaje ze te procki powinny byc tak samo taktowane - rozwiazanie dla ciebie - skrec szybszego do poziomu wolniejszego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem bo chce dokupic do swojego serwera 2 procek mam jeden xeon 2000mhz z 512 cache i fsb 400 i chce dokupic 2 2400 512 400 ale nie wiem czy bedzie to dzialalo niektorzy mowia ze bedzie a niektorzy mowia ze procki musza byc takie same :( moze ktos kompetentny mi wyjasni w koncu jak bedzie???

w sumie na pewno nie wiem. ale widzialem w zyciu sporo maszyn dwuprocesorowych i KAZDA miala proce z tym samym taktowaniem. tak na zdrowy rozsadek to tez mi sie wydaje ze te procki powinny byc tak samo taktowane - rozwiazanie dla ciebie - skrec szybszego do poziomu wolniejszego..

hmmm tylko czy ta plyta gigabyte ma takie mozliwosci jak skrecanie nizej (tylko jednego z 2 prockow na tej samej mobo) nie wiem :P bede musial sie przejechac dio serwerowni i sprawdzac:P hmmm... oby ktos kto jest pewien sie odezwal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze moge jednak prosic jakiegos modera o przeniesienie tego topicu spowrotem bo na forum sprzet sieciowy napewno jest wiecej fachowcow ktorzy cos wiedza niz na tym forum, podkrecac umie prawie kazdy ale na sieciach sie znac to juz wyzsza szkola jazdy i uwazam ze tam ludzie sa bardziej wtajemniczeni w serwery i maszyny wieloprocesorowe i tam iweksza pomoc uzyskam niz tu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem bo chce dokupic do swojego serwera 2 procek mam jeden xeon 2000mhz z 512 cache i fsb 400 i chce dokupic 2 2400 512 400 ale nie wiem czy bedzie to dzialalo niektorzy mowia ze bedzie a niektorzy mowia ze procki musza byc takie same :( moze ktos kompetentny mi wyjasni w koncu jak bedzie???

Na płytach pod procki intela, jak do tej pory nie spotkałem możliwości pracy 2 różnie taktowanych procesorów. Po prostu nie działało. Zazwyczaj problemy pojawiały się też jak drugi procek był z innej serii lub na innym stepingu (przypadłość IBM Netfinity czy E-Series).

 

Zapewne nie da ci się "odkręcić" procka, bo xeony mają poblokowane mnożniki, a tylko tak mógłbyś odpalić drugi, szybszy procek.

 

Ale próbuj - może ruszy i podziel się wrażeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem bo chce dokupic do swojego serwera 2 procek mam jeden xeon 2000mhz z 512 cache i fsb 400 i chce dokupic 2 2400 512 400 ale nie wiem czy bedzie to dzialalo niektorzy mowia ze bedzie a niektorzy mowia ze procki musza byc takie same :( moze ktos kompetentny mi wyjasni w koncu jak bedzie???

Na płytach pod procki intela, jak do tej pory nie spotkałem możliwości pracy 2 różnie taktowanych procesorów. Po prostu nie działało. Zazwyczaj problemy pojawiały się też jak drugi procek był z innej serii lub na innym stepingu (przypadłość IBM Netfinity czy E-Series).

 

Zapewne nie da ci się "odkręcić" procka, bo xeony mają poblokowane mnożniki, a tylko tak mógłbyś odpalić drugi, szybszy procek.

 

Ale próbuj - może ruszy i podziel się wrażeniami

wlasnie inna seria inny stepping ehhh to jest bolaczka ale jeszcze zobaczymy co na to marco mam nadzieje ze sie pojawi wiem ze on zna sie na tym (pewnie dobrze):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze można na allegro wygrzebać 2000MHz i pójdzie. lub wymienić słabszy na 2400. albo odpalić a 2thlony zmodowane na MP (jeden mostek połączyć).

kupilem serwer na xeony nie po to by wstawiac tam mobo ma athlony :wink: poza tym chyba nie ma takiego mobo na athlony co by bylo do serwera rackowego na wysokosc 3U do montarzu w szafie teleinformatycznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówili już starożytni:

procesory powinne być identyczne, ten sam stepping.

Jak jest inaczej, to już własna odpowiedzialność...

 

Tak było, i chyba się nie zmieniło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm raczej bardzo niemozliwe do zrobienia jeszcze nie widzialem zeby ktos odpalił 2 różne procesory na tej samej mobo. Niestety tak sie składa ze musza sie zgadzac sttepingiem i musza byc takie same. Heh byly nawet problemy z procesorami ktore byly takie same tzn. taka sama częstotliwość ale miały inny stepping i serie. Wiec musze cie zmartwic ale sie nie da. To samo bedzie na amd bez znaczenia czy to athlon czy operon. Duzo ludzi miało własnie tak problemy przez to ze procki kupowali w różnym czasie i potem sie cyrk zaczyna. Jednym działało ale niestabilnie bardzo a innym nawet komp nie wstajwał wiec lipa :(

 

Ps. Napisz jakie masz mobo tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjściem jes tzakup 2 procków identyko przeznaczonych do pracy razem i sprzedanie tego co masz.

pewnie bede musial tak zrobic :? szkoda bo myslalem ze w mniejszych kosztach to sie zamknnie a tak jeszcze 3 dyski 70 gb scsi to z 2000-2500 na allegro do tego 2 procki z 2000 i pamieci tez z 2000 ekstra kurcze;/ nbo ale moze uda mi sie na aukcjach troszke taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta ma duzo możliwosci rozbudowy no i ma duzo miejsca na dodatkowe karty rozszezeń. Szkoda ze z tym drugim procesorem sie pospieszyłeś. Na twoim miejscu bym szprzedał te dwa co masz i kupił 2 takie same wtedy nie bedzie problemu. Bo moze tak byc ze kupisz 2400 mhz i ci znowu nie bedzie działac. Po prostu nie uruchomisz 2 procesorow różnych i basta. Troche lipa bo akurat porzebujesz pamięci registred a te sa niestety drogie - hmm tak jak wszystkie ramy teraz. Niestety wyjdzie ci jakies 800-1000 zł za 1 gb. Chyba ze kupisz te ecc-r to tak ponizej 950 zł za gb to chyba nie zejdziesz ( nom i zależy w jakich bankach bo te zestawy po 2x512 sa tansze. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ze sklepu kiedyś robił cos takiego i powiedział, że musiaeli odezłać xeony, które zamówili do serwera, bo były wyprodukowane w innych tygodniach (ten sam stepping i częstotliwość) i nie chciały razem działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jedno rozwiązanie ? dowalićopterony - płyta asrock pod opterowny to 1000zł + 2 procki. wydajność duuuużo wyższa :) i tak sprzedasz tego procka więc jeszcze mobo przy okazji ;)

na allegro identycznego steppingu i tygodnia nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jedno rozwiązanie ? dowalićopterony - płyta asrock pod opterowny to 1000zł + 2 procki. wydajność duuuużo wyższa :) i tak sprzedasz tego procka więc jeszcze mobo przy okazji ;)

na allegro identycznego steppingu i tygodnia nie znajdziesz.

no juz madrzej prawisz :wink: jak masz jakies linki do cen tych optronow i tych plyt to zapodaj i najlepiej ze specyfikacja tych plyt jakie sloty itp:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zobaczyc tego Asrocka na dwa Opterony :lol:

to nie sa leszczowate procki -asrock nie robi takiej plyty

trzeba szukac u Asusa albo Tyana 2xs940 ale 100pln to ona kosztowac nie bedzie -ale kto liczy sie z kosztami przy serwerach :D

w nizszej cenie to tylko dual socket A za 100pln (msi,asus,gigabyte) i dwa Athlony 2400+ (lub 2600+)

plyta 1000pln + procek 2x350pln + cooler 2x45pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh wątpie czy on potrzebuje takiej wydajnosci nom ale sie nie okresił co będzie robil wiec moze to byc zupełna strata kasy. Xeon będzie tanszy. No ale postaram sie cos podpowiedzieć.

 

Mobo pod operona to najlepiej tyan,msi,rioworks,iwill. Ehe z tym assrockiem to zes Amd Rulezz ładnie dowalil boze co za lol daj linka mi gdzie takie mobo widziałes pod operona bo ja nie moge znalesc assrocka,asusa tez nie ma wiec nie piszcie farmazonow, nawet jak by były to i tak sa 100 lat za tyan/iwill.

 

Jak to ma byc serwer to tylko tyan/iwill nic wiecej. Stabilnosc na 1 miejsciu a iwill i tyan to najlepsi producęci płyt serwerowych msi do serwa to bym sobie darował - jak na stacje roboczą to tak ale na serwa to nie.

 

Tu masz linki do płytek. ( z czego w polsce do dostania na szybko sa tylko msi i tyan ).

Rioworks Hdamb

Tyan Thunder K8W

Tyan Tiger K8W

Msi K8T_Master2-Far

Iwill DK8X

Nom jeszcze jest thunder K8s pro.

 

Aby uruchomic Tyan thunder potrzeba 4 kosci pam bo kazdy procesor ma swoja pamiec. Do tego zasilacz w specyfikacji EPS12V. Ceny Msi jakies 1200 zł Tyan Tiger 1300 zł Tyan Thunder cos kolo 2600 zł o ile dobrze pamiętam. Operon wymaga pamieci ecc-registred.

 

AMD Opteron 240 BOX 1200,- ( 1.4 ghz )

AMD Opteron 242 BOX 1900,- ( 1.6 ghz )

AMD Opteron 244 BOX 2600,- ( 1.8 ghz )

AMD Opteron 246 BOX 4000,- ( 2.0 ghz )

Ceny z vatem.

 

Sam sobie odpowiedz czy cie stac i czy tego potrzebujesz.

Tyan Thunder K8s pro - recka

www.2cpu.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zobaczyc tego Asrocka na dwa Opterony :lol: 

to nie sa leszczowate procki -asrock nie robi takiej plyty

trzeba szukac u Asusa albo Tyana 2xs940 ale 100pln to ona kosztowac nie bedzie -ale kto liczy sie z kosztami przy serwerach :D 

w nizszej cenie to tylko dual socket A za 100pln (msi,asus,gigabyte) i dwa Athlony 2400+ (lub 2600+)

plyta 1000pln + procek 2x350pln + cooler 2x45pln

nie 100zł a 100zł napisałem, kumpel miał kupować na serwer, tzn miał się dołożyć do serwera i komp stałby u niego ale jak pogadaliśmy o poborze prądu to zmienił zdanie :lol:

czasami kumpel siedzi na tym serwerku, płyta asrock za ok 100z0ł i 2 opterony na tym, całego kosztu nie podam bo nie znam.

 

co do tanich płyt to popatrz sobie :

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Products/Prod...px?DetailID=452

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Products/Prod...px?DetailID=420

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Products/Prod...px?DetailID=377

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Products/Prod...px?DetailID=449

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Products/Prod...px?DetailID=455

http://www.asrock.com/product/product_k8s8x.htm

 

ten ECS na SIS 755 w wersji A2 jest bardzo przyzwoity, FSB 225 spokojnie osiąga, killeroy ma taki wynalazek :)

 

>> ECS Power <<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie 100zł a 100zł napisałem, kumpel miał kupować na serwer, tzn miał się dołożyć do serwera i komp stałby u niego ale jak pogadaliśmy o poborze prądu to zmienił zdanie :lol:

czasami kumpel siedzi na tym serwerku, płyta asrock za ok 1000 zł i 2 opterony na tym, całego kosztu nie podam bo nie znam

Amd rulezz to zes :? nie napisze co Bo bedzie [ciach]. Ludzie trzymejta mnie bo mi rence z palcyma odpadaja. Piszesz o płycie ecs czy tam asrock + 2 procki a ja jakos nie widze takiej mobo w ich ofercie to fakt asrock ma ale pod 1xa64 pod socket 754, a operon jest na socket 940. Człowieku pokaż mi tego asrocka na 2xoperon bo normalnie sam producent nie wie ze ma to w ofercie. Maja K8 combo ale ta ma w rózne sockety zeby ułatwic upgrade procka jak juz amd 64 nie bedzie produkowany na s754.

 

Więc błagam cie nie wypowiadaj sie w temacie bo nawet nie masz podstawowej wiedzy na ten temat. Chcesz cos napisac i widze ze masz troche ograniczoną wiedzę odnosnie dual cpu i sie z deka osmieszasz wiec daj se siana.

 

A nawet jesli by istniało to kto przy zdrowych zmysłach by do serwera dał Asrock albo ecs ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zobaczyc tego Asrocka na dwa Opterony :lol:  

to nie sa leszczowate procki -asrock nie robi takiej plyty

trzeba szukac u Asusa albo Tyana 2xs940 ale 100pln to ona kosztowac nie bedzie -ale kto liczy sie z kosztami przy serwerach :D  

w nizszej cenie to tylko dual socket A za 100pln (msi,asus,gigabyte) i dwa Athlony 2400+ (lub 2600+)

plyta 1000pln + procek 2x350pln + cooler 2x45pln

nie 100zł a 100zł napisałem, kumpel miał kupować na serwer, tzn miał się dołożyć do serwera i komp stałby u niego ale jak pogadaliśmy o poborze prądu to zmienił zdanie :lol:

czasami kumpel siedzi na tym serwerku, płyta asrock za ok 100z0ł i 2 opterony na tym, całego kosztu nie podam bo nie znam.

 

co do tanich płyt to popatrz sobie :

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Products/Prod...px?DetailID=452

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Products/Prod...px?DetailID=420

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Products/Prod...px?DetailID=377

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Products/Prod...px?DetailID=449

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Products/Prod...px?DetailID=455

http://www.asrock.com/product/product_k8s8x.htm

 

ten ECS na SIS 755 w wersji A2 jest bardzo przyzwoity, FSB 225 spokojnie osiąga, killeroy ma taki wynalazek :)

 

>> ECS Power <<

zadna plyta z tych tanich niema scsi ;( a ja chce dyski scsi wstawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...