Skocz do zawartości
shirkan

tunel czy 2 wentylatory do budy?

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio spotkałem cos takiego jak tunel do procka wyciągający ciepłe powirtrze od procka

http://www.angela.pl/index.php?action=Szuk...ukanieWynik&IDK ategorii=89

i niewiem czy opłaca się w coś takiego inwestować?

ma ktoś może taki tunel lub podobny jak jest z jego głośnością?

wogóle daje on cos czy tylko to pic na wode ?

czytał na forum że można coś takiego samemu zrobić niewiem kupić czy zrobić?

 

myśle o czymś co schłodzi jeszcze bardziej mojego bartka gdyż lato sie zbliża i trza będzie go odkręcic z +3200 na +2500 z powodu rosnącej temperatury :(

 

jeszcze wpadło mi do głowy

obudowe mam otwartą, ale myślałem też o jej zamknięciu i dołączeniu 2 wentylatorów 80mm ARCTIC FAN PRO TC jeden wciągający drugi wyciągający i zamknięciu budy, co sądzicie to lepsze rozwiązanie od tej tuby? wogóle da to coś

 

obecnie mam wentyl GLACIALTECH SILENTBREZZE 462 II

a i jeszcze jedno zależy mi na ciszy?

co zrobić? :roll: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie zrób eksperyment i zamknij obudowe, przedtem umieszczejąc w niej tylko "wyciągajke" pod zasilaczem. Potem dołóż wentyl zasysający. Zanalizuj sobie wyniki, poczytaj na forum o tych tunelach i będziesz wiedział co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunel przede wszystkim nie wyciąga powietrza, a służy do doprowadzenia chłodnego powiewu z zewnątrz bezpośrednio na procek.

Jeśli otwarcie obudowy niewiele Ci daje to nie sądzę, aby pomógł tunel. Wydaje mi się, że zrobienie przeciągu w onudowie da lepsze resultaty, dodatkowo proponuję ew. przeczyścić radiator kurzu i zastosować dobrą pastę na procka (np. CM PTK).

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jeden wentyl skierowac bezposrenio na procek pchajacy swieze i chłodne powietrze (w obudowie) a drugi pod zasilaczem wyciagajacy

JA mam tak zrobione i przy otwartej obudowie mam o ok -5 stopni wiecej niz przy zamknietej :) polecam taki sposob ogulnie procek ciagle ma zimne powietre nawet jak jest bardzo goraco :)

jesli chcesz miec ciche wentyle to plecam Glaciontechy ok 19db i ok 1800obrotow i dosc dobry przypływ powietrza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc zakupiłem 2 wentylatorki Arctica FAN PRO TC zamontowałem zamknołem bude i temperatura w środku spadła o 5-7 stopni a głosniej tak bardzo nie jest :D YUPI

podsumowująć:

jest chłodniej

procek może być dalej podkręcony barton +2500 @ 2200MHz 11x200

więcej nie moge wycisnąć mnożnik zablokowany seria z 50 tygodnia 03 :(

ale dobrze że chociaż szyną się da :D

YuPI

aż miło że można dalej na nim pracować

 

dzieki za rady :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1: shirkan zmien avatar :!: to bardzo nie ladnie ze kopiujesz czyjs obrazek

 

po 2: taki tunel jaki jest na www.angela mozna sobie zrobic samemu z rury aluminiowej kominkowej 80mm, w wiekszych sklepach z roznymi akcesoriami budowlanymi mozna bodajze metrowy kawalek dostac za jakies ~15zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...