Skocz do zawartości
p4

temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

czy płyta abita ic7-g zawyża temperature procka itd. a jeżeli zawyża to dlaczego i o ile?

mam zalmana i tempe w stresie na standardowym P4 2.8 54 stopnie

Abity zawyzaja temp ze wzgledu na inna metodologie pomiaru.

 

Jakiego masz Zalmana - ust. LOW/HIGH :?:

 

Jaki bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swietnie wentylowana bude ( 4 wiatraki ) Zalmana 7000 Cu P4 2.6C kreconego na 3.2Ghz przy napieciu 1.625v i temperatura w stresie dochodzi do 56C. Przed zmiana chlodzenia na boxowym coolerze mialem 67C! w stresie.

Jestem pewien jednak ze Abit zawyza temperatury albo moze jako jedyny pokazuje prawde ( na pewno odczyty ABITA sa najwyzsze z mozliwych) . Wystarczy zapytac sie posiadaczy plyt Asusa o ich temperatury i zawsze uslyszycie ze maja nie wiecej jak 50C. Niekiedy na Asusie dochodzi do paradoksu gdyz podnieceni do granic rozsadku userzy chwala sie ze temperatura w spoczynku to np. 20C kiedy temperatura w pokoju jest wieksza! :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam P4 2,4C i w stresie mam temp. 67 (raz miałem nawet 69) (obroty na LIGHT) (chłodzenie BOXowe). Wydaje mi się żę amm źle założony cooler, ale najpierw muszę kupić dobrą paste.

 

Czy pasta ARCTIC CERAMICUE jest dobra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bez o/c na boxie na poczatku mialem 55*C ostanio po 65*C az zmienilem na Pentagrama 80Cu teraz mam max 52*C (2x PRIME95 + ATI TOOL z 3D DEMO) w grach 46-47, a w idle 36-37 :-) a mobo to Abit IC7 (zmieny radiator chipsetu na Northbrige Freezer Revoltec'a ) i teraz mam takie temp :-)

 

http://www.slynny2.webpark.pl/temp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ares

nie przestraszcie sie napeciami :)

Jestes bardzo odwazny... albo bardzo glupi... zmien zasilacz!!!! :? :? 8O

razczej to 1sze, czekam na nowy zasilacz juz ponad tydzien bo ciagle jestem chory i juz niedlugo / na tygodniu pojade po niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiecie co, te odczyty z programów i biosu nie mają żadnej wartości. Miernik w łape i się dowiesz prawdy. U mnie w speedfanie na railu 12+ pokazuje 11.80V a realne napięcie mierzone miernikiem wynosi 11.98V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABIT zawyza i to o duzo raczej :?

Ja w idle na niekreconym procku z podpisu mam 48-55 (waha sie tak jakos :) ) a w stresie dochodzi nawet do 67 :(

Jednak gdy dotke radiatora jest on letni, czyli na bank tych 67 stopni niema :/

Paste na procku mam tą ktorą dodaje zalman w box'sie (bede musial zmienic za niedlugo)

W płycie uaktualnilem bios co niby mial zmienic cos z temp i lipa :/

W obudowie mam 2 wiatraki (jeden zasysa, drugi wydycha)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...