Skocz do zawartości
txc

Najwydajniejsze wentylatory 80/92mm

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje wydajnego, a przy tym mozliwie cichy wentylator 80 mm, 92 mm.

 

Wiadomo, że DELTA jest bardzo wydajny, ale jest dosc glosny, podobnie jak wentylator od volcano 12.

 

chce go zalozyc na moj radiator ALPHA S-PAL8055F. obecnie mam sunona 80mm, obr ok 4000. Jest cichy, ale troche za malo wydajny. Ma strasznie male lopatki.

 

co polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś takiego: DELTA AFB1212VHE 120mm x 120mm x 38 mm

Wentylator zasilany 12V, kreci sie 3700 obr/m i pompuje 130 CFM.

Niestety wydziela az 48 dBa :/

 

Moze znajdzie sie ktos, kto posiadal ten wentylator i wie, czy jak sie go pusci na 7V bedzie znośny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem z zaleznosci wprost proporcjonalnych jak by zwiekszac ilosc obrotow PAPST'a 80x80mm to byl by najwydajniejszy, ale oprocz tego mysle ze ten wentylator http://www.thermaltake.com/coolers/comboCo.../SilentCat9.htm tez jest wydajny i cichy (jednak nie tak wydajny jak papst po zwiekszeniu ilosci obrotow, a przeciez ma 9cm, PAPST RZADZI, wie moze ktos jak bezpiecznie ziwekszac ilosc obrotow wentyla?) jednak nie wiem gdzie mozna go dostac w poslce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papst po zwiększeniu prędkości obrotowej bedzie niewiele (albo wcale) cichszy od niektórych tańszych wentyli, z drugiej strony jakby inne wentyle zwolnić do obrotów papsta to były by równie ciche jak on, więc nie ma się czym tak zachwycać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a W ogole co myslicie o nałozeniu papsta 80x80 na SP-97  ..+ BArtion 2500 bez zadnego podrecania  bedzie chodził stabilnie ?? i jak zwikeszyc te oborty na tym papstcie ??

zwiekszyc nie zwiekszysz no chyba, ze dasz napiecie >12V. ja mialem bartka mobile @ 2500mhz @ 1.7V i na sp97 byl wentyl 92mm @ 7V i temp w sterss byla na poziomie 40st przy temp w pokoju 24-26st. wiec na 2500+ nie kreconym starczy az z nawiazka. IMO nie oplaca sie kupowac papsta tylko cos tanszego i dac to na 5 lub 7V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok a jak podlaczyc go pod 12 V ?? mam EPOXA 8rda+ ..i jeszcze banalne pytanie jak dla was..jak zakladam tego papsta to o ma nawiewiac na radiator czy wyssyac powitrze??.... (ma byc naklejka do mnie ?:) :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok a jak podlaczyc go pod 12 V ?? mam EPOXA 8rda+ ..i jeszcze banalne pytanie jak dla was..jak zakladam tego papsta to o ma nawiewiac na radiator czy wyssyac powitrze??.... (ma byc naklejka do mnie ?:) :D:D

podłączasz bezposrednio do plyty albo do molexa ( zolty i czarny - 12V ) ma wiac na radiator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny moj faworyt to: Vantec "Tornado" Double Ball Bearing Cooling Fan.

Dostac go mozna tu http://www.newegg.com/app/viewProductDesc....tion=11-999-613 .

Z relacji uzytkownikow wynika ze nie jest tak glosny jak jest napisane w opisie ( :lol: ), ale najwazniejsze ze jest porzadna wydajnosc (zawsze mozna uzyc jakiegos regulatora obrotow)

Jak bede kupowal nowego kompa, i cooler Thermaltake PIPE101 3 in 1( http://www.newegg.com/app/viewProductDesc....tion=35-106-045 ) to napewno go wezme i jakis dobry kontroler obrotow.

Moze mi ktos wytlumaczyc czy jak pisze ze ten cooler "Support 80mm & 90mm fans" to czy ten vantec bo on jest 92x92mm bedzie pasowal, to jest blad to 90mm czy o cos innego chodzi :?: :? bo chyba nie ma wentyli 90mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie pasowal, bo thermaltake opisuje wentyle 92mm jako 90. mam delte 120mm o podopnym poziomie halasu i na 5V dalej ja slychac wiec nie wierze w opowiastke o cichymtornado zwlaszcza, ze ma on dwa lozyska kulkowe i one beda halasowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...