Skocz do zawartości
grocal

Dziwne zachowanie zegara ale tylko pod WinXP

Rekomendowane odpowiedzi

Problem moze nie wielki, ale irytujacy i moze kiedys sie zemscic... Ale po kolei...

 

Kiedy klikne na pasku zadan na zegar po prawej stronie, to wyskakuje mi aplet do ustawiana godziny i dnia. Tam jest tez taki fajny zegarek :) No i patrze na niego a on mi idzie interwalami po trzy - cztery sekundy... Czyli idzie raz, dwa, trzy... stoi chwilke... potem znowu raz, dwa, trzy, cztery... stoi chwilke... i tak dalej. Sekundy tak jakby mijaja szybciej, ale ta przerwa wyrownuje czas. Wczesniej nie spotkalem sie z takim zachowaniem. W biosie wszystko ok - zegar chodzi dokladnie jak trzeba.. Bateria nowa, bo i plyta nowa...

 

Jakies sugestie? Czekam na propozycje... Dzieki z gory!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz przypadkiem , nforca 2 ?? bo ktos pisal o bledzie zegara --> to moze byc to

Ano moj Epoxik jest na nForce2... Tez gdzies mi kiedys mignelo, ze ktos mial problem z zegarem pod tym chipsetem. Wydaje mi sie jednak dziwne, ze w biosie jest ok, a pod winda nie...

 

Problem raczej software'owy, nie? Czyzby durnowate sterowniki (co prawda mam najnowsze, ale nigdy nic nie wiadomo)? A moze jakas usluga (lub jej brak) robi takie manewry?! : :?

 

Pozdrowka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) czyli chyba chodzi o chipset

Chipset jak chipset. Najglupsze, ze w BIOSie jest OK. Patrzylem z minute i ani jednej odchylki. A w WinXP skacze jak zabka! Mysle, ze na 100% problem w sterownikach do plyty glownej... Pytanie, czy to jest problem i czy jest rozwiazywalny?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ze problem pojawia sie rowniez na kt, jak napisal Xavras. Na pewno wiemy, ze spowodowane jest to albo systemem (win2k, winxp), czyli linia NT, albo... rodzajem procesora!

 

Zauwazcie, ze wszyscy mamy Athlony XP a ja osobiscie zauwazylem, ze taktowanie procesora nigdy nie jest stale! Moze tutaj problem lezy?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na twój opis i moj sprzet jest niestety niestabilny na napieciu 1,6V ale w sumie mialem juz 1,625 , 1,675 teraz mam 1,650 i nadal jest problem. W innym poście znalazlem że to wina nforce2 ale ten zegar jest naprawde wkurzajacy juz kilka razy za wczesnie wyjechalem do roboty;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na twój opis i moj sprzet jest niestety niestabilny na napieciu 1,6V ale w sumie mialem juz 1,625 ,  1,675  teraz mam 1,650 i nadal jest problem. W innym poście znalazlem że to wina nforce2 ale ten zegar jest naprawde wkurzajacy juz kilka razy za wczesnie wyjechalem do roboty;(

1209756[/snapback]

sprobuj upgrade'u bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem... Bo owszem sekundnik skacze, ale wyrównuje skoki tymi przerwami i czas cały czas dobrze jest pokazywany...

Mam komputer włączony nieraz przez cały tydzień - zauważyłbym odchył, a jest dobrze. Zatem tylko grafika nawala - czyli błąd softowy... A liczenie czasu i wyświetlanie cyferek się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem... Bo owszem sekundnik skacze, ale wyrównuje skoki tymi przerwami i czas cały czas dobrze jest pokazywany...

Mam komputer włączony nieraz przez cały tydzień - zauważyłbym odchył, a jest dobrze. Zatem tylko grafika nawala - czyli błąd softowy... A liczenie czasu i wyświetlanie cyferek się zgadza.

1209816[/snapback]

czlowieku, skup sie... :wink: my tu teraz rozmawiamy o spieszacym sie zegarze, a nie o problemie przeskakujacej wskazowki... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aczkolwiek u mnie taki proble nie występuje, wtrące swoje trzy grosze:

- to raczej nie wynika z niestabilności zegara procesora, inny rząd wielkości,

- może być wziązane z obsługą przerwań,

- jakiś czas temu sprawdzałem stabilność timerów programowych na różnych konfigach (sprzet raczej starszy, od p1 do p3) i wyszło, że największe błędy powoduje w98, pod xp dokładność jest 1/100 sek,

- słyszałem, że system odczytuje czas z biosu kilkadziesiąt razy na sekundę.

No to tyle, co mi przychodzi do głowy :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez sie wydaje ze to sprzetowa kwestia...

 

pozostaje ci jeszcze grzebanie w biosie, przelaczanie i sprawdzanie czy pomoglo... proponuje zaczac od: "pci latency timer" (32<->64) ew. sprobowac poprzekladac miejscami karty w slotach pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozliwe ze system odczytuje czas z biosu ponieważ czas w biosie chodzi bez zastrzeżeń jak wyłącze kompa to po uruchomieni win zegar jest ok ! , dopiero w win przyspiesza!!!Może mam za szybki sprzęt;)Nie wiem czy grzebanie w biosie coś da w sumie nic nie zmienialem w biosie a zegar przyspieszył!Dodam ,że nie dzialo sie tak na początku ostatnio to zauważylem! Zastanawiam sie tylko co do rzeczy mają karty na pci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie tylko co do rzeczy mają karty na pci?

1210441[/snapback]

hehe, nie wiem... ;) ale nie raz sie przekonywalem ze mialo to wplyw na dzialanie i stabilnosc systemu.

 

a jesli szukasz winnych wsrod programow, to poprostu: format... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj co to, to nie!!!!!Format to bedzie ostatnia rzecz jaką zrobie już wole pokombinowc coś z tymi kartami PCI i Biosem,niż na nowo stawiać system!!A wiem ,że to nie w temacie ale czy nie wiecie czy istnieje możliwość stworzenia płytki instalacyjnej Win ale ze wszystkimi łatami, łacznie z SP2?Czytałem coś o win lite czy cos takiego ale nic tam takiego nie wspominali, moze jakieś inne narzedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj co to, to nie!!!!!Format to bedzie ostatnia rzecz jaką zrobie już wole pokombinowc coś z tymi kartami PCI i Biosem,niż na nowo stawiać system!!A wiem ,że to nie w temacie ale czy nie wiecie czy istnieje możliwość stworzenia płytki  instalacyjnej Win ale ze wszystkimi łatami, łacznie z SP2?Czytałem coś o win lite czy cos takiego ale nic tam takiego nie wspominali, moze jakieś inne narzedzie?

1210665[/snapback]

mozna bez problemu zinterowac sp1 lub 2 z windowsem. przepis i soft jest tu. ale jak zintegrowac go ze wszystkimi poprawkami z windows update, tego nie wiem... (ale chetnie sie dowiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...