Skocz do zawartości
Misyo

Serwer na RACK U1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Moj provider sie przybuntował i kazał mi kupić serwer. Nie byloby problemu gdybym miał duuuzo kaski i chciał kupić coś firmowego.]

Niestety dysponuje kwotą plus minus 5000netto.

Serwer ma być na Racku i to U1 i ma obsługiwać moją strone www i wszystko z tym związane. Ilość odwiedzin obecnie dochodzi do 270tyś/miesięcznie czyli około 900o dziennie ale w przyszłości może (hihi mam nadzieje) się zwiększyć.

 

Wymyśliłem sobie, że kupie obudowe Chieftec UNC-110S-B czyli U1 i sam dokupie płyte, procka i całą reszte.

 

Na razie jeden procesor i jedną kość pamięci. Będzie kaska.... to dokupie.

 

Problem w tym, że jak na zwykłych PCtach daje rade... to o serwerach i o praktycznej stronie nie mam pojęcia.

 

Jak na razie wybrałem na czuja:

- http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11260 - 715PLN

 

I to wszystko co wiem ;-)

 

Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc w doborze częsci?

Jaki procesor, płyta, dyski.. pamięci... chodzi głównie o to by zrobić to z głową... pamietając o możliwości rozbudowy.

 

Z góry dziękuje za pomoc i serdecznie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Osobiscie sądze ze Intel Xeon, albo Operon będzie bardzo dobrym wyborem. Wydajna platforma no i w razie czego zawsze mozna sprzedac jak ci sie znudzi prowadzenie strony.

 

Jednak fajnie jak bys napisał czy planujesz rozbudowe do 2 cpu czy nie bo to dosyc wazne. Bo pod 2 cpu inne mobo,zazwyczaj mocniejsza zasiłka,inna obudowa potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No strona raczej mi sie nie znudzi bo jest to juz za daleko wszystko.

 

Najlepiej by było jakby płyta była dwuprocesorowa ale na razie jeden CPU włożony. Da to szanse rozbudowania systemu a na razie redukcje kosztów.

 

W tym momencie zadaje sobie pytanie jaki sprzęt jest potrzebny do trzymania strony gdzie jest 10tyś odwiedzin dziennie.

 

A i co z AMD? Opterony 200 dałyby chyba rade... ale gdzie dostać do tego płyte dwuprocesorową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przyda się informacja co to za strona i na czym tereaz stoi.. bo jezeli jest to czysty html i czterema obrazkami to nie potrzeba za specjalnej maszynki - a jezeli do wygenerowania strony jest dwa miliony odpytan do roznych miejsc to trochę to inaczej będzie wyglądać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No strona raczej mi sie nie znudzi bo jest to juz za daleko wszystko.

 

Najlepiej by było jakby płyta była dwuprocesorowa ale na razie jeden CPU włożony. Da to szanse rozbudowania systemu a na razie redukcje kosztów.

 

W tym momencie zadaje sobie pytanie jaki sprzęt jest potrzebny do trzymania strony gdzie jest 10tyś odwiedzin dziennie. 

 

A i co z AMD? Opterony 200 dałyby chyba rade... ale gdzie dostać do tego płyte dwuprocesorową?

zalezy jak w porach dziennych sie te odwiedziny rozkladaja ale mi sie wydaje ze nawet jakis 2xp3 800mhz by starczyl chyba ze myslisz przyszlosciowo to bralbym xeony opetronow nie wykorzystasz a poza tym najatek zaplacisz za takie do budy 1U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm pisałes ze amsz 5 k to operon odpada nie ma bata zebys sie zmiesćił w tej kwocie. Mobo do racka jakies 2 - 3 k procki 1600 zł sztuka, pamieci 1 gb ok 1000 zł wiec chyba odpada dolicze jescze odpowiednią obudowe do tych operonow i tak z 2 - 3 k i ci sie odwidzi.

 

Zapytaj sie sowijego prowidera na czym do tej pory to stało wtedy cos mozna powiedziec. Bo tak to mozna podac ze 6 konfiguracji i nic z tego nie bedzie. Bo kupisz cos co ci nie będzie potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i odwidziało. Biore normalną bude. Ale teraz to już nie mam kompletnie pojęcia co kupić. Chciałbym wydać 5tyś ale mieć możliwość rozbudowy 9kolejny dysk, procek, pamiątki)

 

Jutro usiąde nad cennikami,..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh... szlag mnie trafi. Nie moze być zwykły tower. Musi być rack.. ale juz U2 więc chyba łatwiej będzie.

 

Prosiłbym o pomoc. nie wiem jaka płyta, czy dyski ATA czy scsi a jak scsi to co z kontrolerem i wogole. Serwer bedzie na p4 ze względu na koszta.

 

na razie wybrałem tak:

 

Plyta glowna http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11286 - 1214

http://angela.pl/index.php?action=Szukanie...IDKategorii=108 (czarna) - 944

Procesor http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10660 - 899

Pamiec http://sklep.benchmark.pl/pelny_3712.html - 2 x 651

Dysk http://sklep.benchmark.pl/pelny_6569.html - 2 x 575

 

razem 5509PLN.

 

Bedzie to działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz poszukac jakiegos uzywanego ustrojstwa (Intel, IBM). Jak 2U to dobrze by bylo miec dwa zasilacze. Dyski SCSI w kieszeniach hotswap. Jak to ma wejsc do racka, to wez pod uwage, ze plyty do rackow sie nieco roznia od tych pecetowych, chyba ze sa jakies patenty, o ktorych nie wiem. Ogolnie na serwer sie wybiera raczej sprawdzony sprzet, wiec procesor Intel, pamieci np. Kingston ECC, dyski SCSI najlepiej na dedykowanym kontrolerze (w 2U mozesz zrobic RAID 5 na 4 dyskach w przyszlosci). I ogolnie lepiej kupic cala firmowa maszyne (uzywana) niz bawic sie w skladanie klockow kupowanych gdzies tam w sklepach internetowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany odpada. Musze mieć fakturę zresztą już zamówiłem. SCSI niestety przeroło mnie finansowo. Wziąłem to co wyzej tylko pamięci 400MHz ECC -R zamiast 266.

 

W sumie moj serwis stoi dotychczas na jakims nedznym serwie i działa to jakoś. Więc na p4 2.8 z 1MB cache i 1GB RAMu musi biegać. Wziąłem 2 dyski co w rajdzie je odpalić. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Pozdrawiam. Napewno napisze jak wszystko przyjdzie i to ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...