Skocz do zawartości
Lukasss

Refleksje o podkrecaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chcialbym sie z wami podzielic moimi refleksjami na temat podkrecania.Wiec na poczatku mialem wentyla boxowego do A 2600+ i temp. w idle 55C a w stresie 63C -troche to bylo za duzo jak dla mnei wiec postanowilem zmienic chlodzenie.Najpierw zakupilem nowy cooler i paste-Thermaltake SilentBoost i Arctic Ceramique i temp. spadla do okolo 45 C w idle i 52 w stresie jednak to bylo nadal za duzo na podkrecanie! Wiec poczytalem troche na temat chlodzenia i modyfikacjach i postanowilem dokupic jeszcze wentyla na tyl obudowy.Po kilku dniach zamowilem Thermaltake Blue-eye LED Case Fan i wczoraj go zalozylem na wyniki nie trzeba bylo dlugo czekac temp proca spadla do okolo 36C!!!Aha dodam ze taką temp. mam na podkreconym A2600+ na 180x11.5=2.08Ghz czyli jakies A2800+ .Narazie nie zapuszczalem na wiekszej magistrali lecz niedlugo poprubuje bo wczesniej jak dalm na 180mhz to pamieci nie wytrzymaly i musialem dac takie timingi:11-3-3-2.5 Ps. dodam ze mam taki sprzet jak w opisie. A co do tej temp. to chyba mi sie spierniczyly czujniki bo temp bardzo mala mi sie wydaje....Aha i chlodze dodatkowo proca tym programem S2kCtl-super progs..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chesz zwiekszyc temp nie ruszajac wiatraków to zmien bios . Odczyty temp z płyt abita sa tak rózne ze jak łapa niedotkniesz to nie wiesz ile masz c

jak jeszdziesz na oryginalnym abitowskim biose to go zmien na jakiś modowany.... a tak w ogóle to poczytaj wiecej

ciekawe tematy dla ciebie to:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=54262&start=870

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=30376&start=4470

 

poczytaj tam na pewno zjadziesz duzo ciekawych informacji jak dalej i lepiej krecic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok no dobra sam nie wiem bo jak uruchomie kompa poraz 1 na dzien to mam taka niska temp 28C na procu w idlu ale teraz uruchomilem poraz 2 i mam 36C w idlu ale uwazam ze to i tak niezla temperaturka na podkreconym A2600+ prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja też dzięki oc doprowadziłem kompa do stanu używalności. Zainteresowałem się takimi gupotami jak temperatura i wentylacja, wyczyściłem kompa od środka i ze zdziwieniem odkryłem że moje atlonisko ostygło w stresie o dobre 7* bez zmieniania czegokolwiek :D

No dobra, wywaliłem w diabły bok biurka, często proste rozwiązania są najskuteczniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie wlasnie zastanawialem czy nie dac czasem jeszcze na bok jednego wentyla na wysokosci procesora wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>acego powietrze z zewnatrz ale pewnie duzo by mi juz to nie dalo moze z jakies 3C gora 4C,Wiec po co sie meczyc skoro potem jeszcze bede mial problemy ze sprzedaniem takiej modowanej obudowy....chyba ze bym juz zostal przy tej az do smierci hehe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary 3/4 stopnie to jest w moim mniemaniu b.duzo :D

Wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>acego raczej nie bo mogly by się obroty koligowac cooler'a na cpu i tamtego wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>acego(chociaz nie ejstem pewien),lepiej wysysacza zrob.Ja proponuje (to taki standart) przod obudowy wsysajacy powietrze>topik obudowy wysysajacy>bok wysysajacy>tył wysysajacy,mogłem cos pokrecic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie 3-4C to dosyc sporo dla overclockera no nie... Ale skoro ja nie moge zainstalowac na przodzie wiatraka(nie mam miejsca z przodu obudowy)to musialbym tak zrobic zeby z tylu obudowy byl wyciagajacy(no i tak mam)I z boku dac wciagajacy zeby byl dobry obieg powietrza......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...