Skocz do zawartości
marian323

A RC5 nikt się nie zajmuje ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze za czasow Amigi bawilem sie w lamanie RC5. Zabawa polega na lamaniu szyfru (probie zdekodowania zaszyfrowanej wiadomosci).

 

Wtedy to byla wiadomosc zaszyfrowana kluczem 64 bitowym. Kazdy uzytkownik pobiera klucze i po kolei analizuuje je (poprostu sprawdzany jest kazdy klucz, zwykle brute force). Ten ktory trafi na wlasciwy klucz cos tam wygrywa (chyba bylo to 10000$).

 

Wiecej informacji na http://www.distributed.net/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. nie słyszałem o tym. w sumie podoba mi się. widziałem, że jest na stronce projektu source, wiec można się bawić flagami przy kompilacji :D

ale statystyiki tylko raz dziennie uaktualniane. nie ma gdzieś częściej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zembol --> Pewnie ze chodzilem : Amiga User Group Lodz (AUG Lodz) Roxx. Wogole to spotkania sie do dzisiaj odbywaja chyba, tylko po pizzeriach itp. (przynajmniej tak wynikalo z wzmianki Iva na ACP). Ale mnie juz tam dawno nie bylo.

 

Zeberko --> Tez sledzilem wyniki The Amiga RC5 Team Effort (jakos tak), zreszta liczylem na to konto. Mi probki znajomy podrzucal. Do dzisiaj pamietam wyglad Myzara. :twisted:

 

Kurde, ilu tu bylych amigowcow. :D :D

Od razu sie jakos swojsko bardziej zrobilo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w czasach AUG to szczyl jeszcze w sumie bylem. 16-17 lat mialem jak sie odbywaly jakos. Moze pamietasz, praktycznie zawsze we dwoch z bratem przychodzilismy (takich dwoch okraglawych gosci) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja A1200 jeszcze mam (no na razie od 3 miechów przekładam do blachy) z Blizzardem PPC 603/ 200 040/25 i 64MB ram.

Na PCecie bardzo mi brakuje dynamicznego RAM DYSKu no i czasem fajnie było skorzystać z RAD DYSKu który przeżywał reset.

Mam prawie całą literaturę PL co dotyczy c64 i Amigi, no i trochę zachodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SiNuS_: wywal obrazek z podpisu zanim bedzie ban (i przeczytaj regulamin)

Spokojnie, czytałem.

I. Na łamach forum kategorycznie zabrania się:

(...)

5. Umieszczania reklam, z wyjątkiem:

(...)

 d) reklam instytucji non-profit (SETI, United Devices, Mozilla etc.),

...więc myślę, że można mój obrazek podciągnąć pod "etc",

zwlaszcza, że u Ciebie w podpisie widzę w sumie podobny link

i bana nie masz. Dokonam jednak dla pewności kosmetyczną zmianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...więc myślę, że można mój obrazek podciągnąć pod "etc",

zwlaszcza, że u Ciebie w podpisie widzę w sumie podobny link

i bana nie masz. Dokonam jednak dla pewności kosmetyczną zmianę.

uff...ARowi chodzilo raczej o fragment:

PODPIS (sygnatura, sig) - tekst wyświetlany pod każdą wiadomością użytkownika, definiowany w profilu. Może to być krótki opis posiadanego komputera (konfig) lub ważna dla użytkownika maksyma.  

Do podpisu nie wolno wstawiać żadnych obrazków, a jedyne linki, które można w nim umieszczać, to linki do konfigu (strony www z konfigiem) i benchmarków (wyników testów) oraz do topików na forum.purepc.pl (również tych w dziale "Giełda"). Linka do własnej strony www nie umieszcza się w podpisie, ale w innym polu profilu (link dostępny pod ikoną ). W podpisie można umieścić swoje dane kontaktowe (identyfikatory wybranych komunikatorów, jeden adres mailowy).

Moderatorzy na bank przyczepia sie o obrazek w podpisie jezeli takowy zobacza.

 

 

 

Zeberko --> Ja juz Amigi niestety nie mam. No coz, kupujac grzyba musialem sie jej pozbyc z powodow finansowych. Glupio zrobilem, ze oddalem praktycznie za free kupe literatury amigowej (MA, ACS - praktycznie kilka kompletnych rocznikow). Dzisiaj chetnie bym sobie poczytal. Pewnie sobie jeszcze kiedys kupie Amige (nawet z czystego sentymentu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stefex :) , chyba was koajaze :), ja amisi sie nie pozbylem stoi w chonorowym miejscu :) , co do literatoory mam wszytkie roczniki amigi i praiwe wszytkie amigowca :), polooje teraz na odwieczne moje marzenie A3000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mozna mnie nie zapamietac :D hehe

 

Tez bym chcial miec amige na honorowym miejscu, ale tak wyszlo. Poprostu nie stac mnie bylo na zatrzymanie sobie Amigi.

 

Tak z ciekawosci, dlaczego na 3000, a nie na 4000 polujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A3000 to była naprawdę przemyślana konstrukcja wszystko topowe jak na tamte lata. Zaś po A4000 bosowie strasznie się przejechali wchodząc nie w HiTopTech tylko czysta budżetowa konstrukcja.

- stary dźwięk

- bez FixFlika (nie pamiętam nazwy)

- kontroler HD ATA a nie SCSI

- rzadki flop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie macie ilosci keys na sekunde ?? i jak zapisac sie do RC5 ??

rozumiem, ze piszac 'macie' chodzi Ci o nas wszystkich? ogolne statystyki naszego teamu sa TUTAJ z ktorych wynika ze wczoraj liczylismy z predkoscia 2.087 Blokow/sec. 1block=2^32keys co dalo nam 1 miejsce na swiecie pod wzgledem wczoraj przeliczonych blokow.

Jesli chodzilo Ci o keyrate poszczegolych zawodnikow to jest z nim roznie - zalezy kto na ilu i jakich komputerach liczy.

 

Jak sie zapisac to teamu?

Prosto.

1.sciagasz,instalujesz clienta,w konfiguracji podajesz swojego maila

2.pobierasz pierwsze bloki,liczysz,wysylasz

3.na drugi dzien jestes w statystykach distributed.net

4.odnajdujesz siebie (w wyszukiwarce wpisujesz maila ktorego podales w konfiguracji)

5. na dole wciskasz przycisk "Please email me my password"

6. logujesz sie na stronce (Edit your Information) podajac numer ID (nie email) i haslo ktore dostales

8. teraz wchodzisz na stronke naszego teamu (podalem wyzej) i klikasz "I want to join this team!"

9. koniec

moze za bardzo szegolowo ale na pewno dokladnie krok po kroku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w miare??? powiedzialbym, ze jeden z lepszych ;) ja u siebie na Athlon 2000+ mam w tej chwili 6Mkeys/s w porywach jak nic nie robie to 6,3. swojego czasu liczylem na Cel300A z 500kkeys/s i tez byl ciekawie... naprawde ludzi ktorzy maja keyrate w okolicach Twojego wyniku wcale nie jest duzo - wiekszosc stawia na ilosc i to aby komp. luczyl 24/h/7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keyrate to jest to jak najedziemy na ikonkę w trayu (RC5-72: rate: tutaj liczba keys/sec) :?:

Tak, ale to jest tylko bieżące.

Maksymalne sprawdzisz wywołując klienta na wierzch i wybierając

z menu "Client" opcję "Benchmark", a tam "RC5-72 - selected core",

albo "RC5-72 - all cores" dla wszystkich.

 

Statystyki dla zachęty: 8)

http://picnawode.spymac.net/rc5/show.html

http://picnawode.spymac.net/rc5/show_members.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...