Skocz do zawartości
fireblade3

Zapis do pliku tylko jednej lini i php

Rekomendowane odpowiedzi

jak zapisac w php do pliku tylko jedna linie?? (jest ich 5 a ja chce zmienic tylko ktorastam powiedzmy)

Mam formulaz ktory wyswietla mi to tak ze moge edytowac to co chce i pozniej podaje mi to w taki sposob do pliku php

$dane - jest to zawartosc przeedytowana linii

$liczba - numer lini

 

i teraz jak to zapisac - domyslilem sie ze nie ma prostej metody dlatego mecze trudne metody ale cos nie chce pojsc - probuje na petli fot i wile ale nie chce mi pojsc - pomozcie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz stringa "w kilku liniach" tzn ze masz w tym stringu znak nastepnej linii (czyli rn a czasami tylko n - w zaleznosci od systemu serwera). usun to ze stringa, wtedy jak zechcesz go zapisac, to zapisze sie w jednej linii (fwritem na przyklad)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toszcze: tu jest pytanie o pliki a nie o baze danych :P

 

fireblade3: nie bawie sie plikami, ale z tego co wiem, to musisz w petli przejechac przez kazda linie pliku i po prostu ta ktora Cie interesuje edytowac/usunac. nie pytaj jak :P ja wole sql :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a teraz jeszcze jeden problem - mam formularz ktory wysyla sobie informacje pomiedzy plikiem php a plikiem php z formularzem wykonawczym

I wyglada to mniej wiecej tak

<table>

<form action="zmiana.php" method="post">

<input type="text" name="zmienna1" size="45" value="<? echo $linia[0]; ?>"<br>

<input type="text" name="zmienna2" size="45" value="<? echo $linia[1]; ?>"<br>

<input type="text" name="zmienna3" size="45" value="<? echo $linia[2]; ?>"<br>

<input type="text" name="zmienna4" size="0" value="<? echo $i; ?>"<br>

<input type="submit" value="Zapisz">

</form></table>

 

UPDATE

To okazalo sie banalne - trzeba bylo input type na hiden :)

 

Teraz zmagam sie z innym problemm - jak jednoczesnie uploadowac obrazek i pomniejszyc go do okreslonej wysokosci (szerokosc proporcjonalnie)

 

Ale narazie sprobuj soebie dac rade sam :)

 

I teraz chcialbym aby ostatnia zmienna nie byla edytowana ani nie wyswietlala sie tylko zostala przeslana dalej.

 

Ma ktos jakis pomysl - tylko ma dzialac tym samym guzikiem co wszystkie pozostale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...