Skocz do zawartości
enigma_pl

ślizgacze, mouse skatez -> z czego to??

Rekomendowane odpowiedzi

wszyscy zachwalaja ślizgacze [mouse skatez, jak zwal tak zwal].

moje pytanie:

 

czy wie ktos z czego to jest zrobione?? i gdzie to kupic??

 

chodzi mi o to ze w wawie napewno bym znalazl taki "material" taniej i wiecej...

te z allegro szybko sie zuzywaja [dlatego chcialbym wiecej]:

http://allegro.pl/search.php?string=skatez

 

a na te z hardware for gamers raczej mnie nie stac [az tak mi nie zalezy na tym]:

http://h4g.pl/default.php/cPath/29?osCsid=...b1fb15adee401e5

 

ps. na boardzie cs znalazlem info ze to moze byc taśma techniczna teflonowa. czy to aby na pewno o to chodzi?

 

ps2. narazie moje slizgacze to tasma klejaca Scotch...

z mx700 nawet niezle wspolpracuje ale nie wiem po jakim czasie sie zuzyje :? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary nie kupuj takich skatezów z allegro ! Gosciu zalewa pisząc że są dobre do każdej myszki i podkładki! To gów.no prawda - dlaczego profesionalne sklepy mają skatezy oddzielne do icemata/steelpada i innych ? Bo podkładka podkładce i myszka myszce nierówna.

Do każdej podkładki kupuje się specjalne i przystosowane do niej skatezy. Pozatym kumpel kupił zachęcony tak jak Ty niską ceną i jeden cały pasek zużył po tygodniu, pozostałe WYRZUCIŁ bo stwierdził że lepszy poślizg ma bez nich !!! Te skatezy to zalewanie i robienie klienta w bambuko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha dodam jeszcze że zrobione są z taśmy samoprzylepnej pokrytej z drugiej strony cienką warstwą teflonu. W zależności podkładki pod którą jest robiony jest to inny teflon, różniący się grubościa i właściwościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do slizgaczy to na pewno myszka lepiej pracuje niże bez nich [mx500 + everglider Ricochet] ja mamm te z allegro i nie wiem czy różnią się od tych z h4g.pl [tam kupiłem pada]

 

Z tymi za 5 zł myszka wg mnie dziła lepiej [ale "plasterki" kupiłem głównie żeby podkłada sie bardziej nie rysował i standartowe ślizgacze myszki tak szybko nieścierały...]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem te ślizgacze z allegro, dla zaspokojenia ciekawosci... ;)

 

4.8 to niewiele, a nie przekonam się ile są warte póki nie będę mógł ich własnoręcznie sprawdzić.

 

Powinienem mieć jutro lub pojutrze, to przetestuje na Steelpad'zie

i zdam relacje.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (te z allegro) nie zdały testu :/

 

Na IE 3.0 + EverGlide .... szorstka podkładka = szybkie zdzieranie...

Ale np. mój kolega ma Ice mata black i jedzie równo na tych skatezach...

Dla gładkich podkładek i IE napewno polecam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dorwałem ten wynalazek, i muszę powiedzieć, ze jestem bardzo zadowolony! :)

 

Do tej pory używałem oryginalnych slizgaczy za 25 zł, a te mnie mile

zaskoczyły.

 

Opory ruchu są mniejsze niż na droższych odpowiednikach.

Na moim Steelpadzie sprawują się bdb!

 

Nie wiem tylko jak z trwałością, bo używam ich zaledwie kilka godzin.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przed sobą obydwa omawiane egzemplarze (allegro, org.Icemat z h4g) obydwa produkty są prawie identyczne, a jak ktos nie wie który jest ten niby lepszy to niema szans poznać... Pasek h4g jest trochę większy. Tesotowałem na icematcie, i funcu myszki mx310, mx300.

 

Po podklejeniu świerzo na obu podkładkach niema różnycy w tarciu!! Zarówno func jak i icemat nie wykazywał przeciwskazań do urzywania na tych podkładkach, ślisko, bez klejenia i estetycznie...

Pomagają nawet trochę w przypadku urzywania podkładek typu raindrop, fellowes, mniej się myszka kleji.

Na Fucnu ślizgacze wykazują dużo szybsze zurzywanie się niż na podkładce szklanej, pewnie dlategoże zostały wymyślone na szklane. Ale skoro płacimy na allegro 5zł a nie 25 to mogą się zurzywać 5 krotnie szybciej (a tak niejest) i tak będzie opłacalne ich qpno.

 

Od dłurzszego czasu próbuję wykombinować z kąd facet na allegro bierze materiał na te ślizgi... Sam niechce wogle powiedzieć... Skoro mu się opłaca sprzedarz za taką cene to muszą być naprawdę tanie w zdobyciu...

Napewno to nie jest robione jako ślizgacze, tylko pytanie jako co :?: Zrobione są ze sprasowanych cieniutkich włókienek, może to byc jakaś taśma, materiał exploatacyjny do dziwnej maszyny, albo półprodukt przy polerowaniu granitu...

cholera wie i się chyba nieda zgadnąć...

Jak ktoś chce jakieś fotki to mogę zamieścić bo mi się kilka zrobiło.

[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma - ogladałem oba - i mają identyczną część spodnią!! (ten papier zabezpieczający) - na oko to jakas tasma izilacyjna i zwiększinej wytrzmałości... niestey nie ma marki na niej - ale może by tak popatrzec w katalogu 3M?

 

aha i moim osobistym zdaniem taśma nie jest teflonowa - to prawdopodobnie włókno szklane zatopione w poliamidzie - jak dopadne nastepny kawalek to zrobie test :D (teflon sie nie pali)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... z tego co piszecie to wnioskuje, że ślizgacze z h4g do IceMat'a

wyglądają niemal identycznie jak te z allegro. Ja do tej pory kupowałem

te, ich budowa jest zupełnie inna niż

tych z allegro. Droższe są teflonowe, wygląda - półprzezroczysta czerwona taśma. Natomiast te z allegro są szare, nieprzezroczyste.

I w moim odczuciu mniejsze opory stwarza taśma z allegro. Czas pokaże jak jest trwała.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem się szczęśliwym posiadaczem mx510 (prezent :) ). Mam do niej podkładke w formie turkusowego szmaciaka.

 

Zastanawia mnie taka kwestia, czy jest sens dokupić do niej ślizgi z allegro i ewentualnie które:

http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=29213005

http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=29778656

http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=29627526

A może to są takie same :roll: ???

 

I co sądzicie o tej podkładce (allsop raindrop):

http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=29241252

Choć szczerze mówiąc jakoś lubie moją szmatkę :wink:

 

Jak narazie brak funduszy (ech te wakacje) na coś lepszego.

A może dać sobie spokój i nic nie zmieniać :?:

 

Twin

Jak z trwałością i jakością tych ślizgów z allegro ??

 

I na koniec takie pytanko - czy jest jakaś różnica, pomiędzy podpięciem myszy pod ps2 a pod usb? Przy mx500 lepiej podpiąć pod ps2, ale w mx510 zmieniony jest system komunikacji (8bit vs 12bit) i teoretycznie nie powinno mieć to znaczenia, a jak jest w praktyce ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Przy mx500 lepiej podpiąć pod ps2, ale w mx510 zmieniony jest system komunikacji (8bit vs 12bit) i teoretycznie nie powinno mieć to znaczenia, a jak jest w praktyce ??

Skąd takie info ?? Dlaczego mx500 ma lepiej chodzić pod ps2 niż pod usb ??

 

Upd: zapomniałem dodać że mam mx500 na szmaciance która ma ok 6 - 8 lat :!: (ciemno niebieska z wizerunkiem 3 przyciskowej płaskiej i kanciastejmyszki - leżała sobie nie używana póki miałem kulkowe L) i działa przyzwoicie. Dodam jeszcze że dość sporo gram w dynamiczne gry - nie jestem "zawodowcem" ale radze sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakimś artykule, gdzie porównywali mx510 do mx500 coś tam liczyli, transfer danych, jakieś przeciążenia, szybkość machania myszą, coś o wstecznej akceleracji i takie tam pierdu..... :roll: Tam też padło stwierdzenie, że mx500 lepiej działa na ps2.

 

A, że średnio dowierzam różnym "testom" i wypocinom a zarazem jest to moja pierwsza mysz optyczna (A4 opto 325 nie liczę bo badziew nieprzeciętny) to się dopytuje :) .

Łatwiej mi podłączyć do usb bo mam zasilacz wyrzucony za obudowę, ale jakby to coś pogarszało to kombinowałbym, aby podłączyć do ps2.

 

No i kwestia ślizgaczy z allegro - czy do "szmatki" jest sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do PS2 vs USB wiem jedno ... PS2 działa od razu natomiast USB dopiero po starcie systemu i jeszcze PS2 sprawia mniej kłopotów pod 98 - co wynika z marnej obsługi USB przez 98. Co do reszty to też to słyszałem/czytałem ale długo działałem na przejściówce ps2-USB (pod 98 ) teraz z kolei chodzę na USB (pod XP) i nie widzę różnicy.

 

A jeśli chodzi o „szmaciankę” i ślizgacze to wątpię czy cokolwiek da taka kombinacja. IMO różnice zobaczysz dopiero przy połączeniu raindropa z ślizgaczami (podobno to dobra podkładka – oczywiście z tych tanich ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hhmmm ja mam mx500 + dkt pad. kupilem slizgacze z allegro - po mojej szmacie mysz chodzila duzo lepiej. Slizgacze napewna dadza jakis efekt na szmacie jednak nie polecam tych z allegro - na dtk po ok 1 miesiacu wyslizgalem je tak, ze byly dziurawe :)

 

Btw zapomnialem dodac - moj sasiad ma jakiegos optyka mediatechu i szmte za 10 zl - slizgacze te z allegro mu duzo daly - tylko nie wiem jak z wytrzymaloscia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, zostaje przy usb.

 

W ten artykule o którym mówiłem była mowa o USB 125Hz vs PS2 200Hz i o kodowaniu 8 i 12 bitowym .... (jako go znajse to zapodam link, ale nic ciekawego...).

 

P.S.

Mycha super, ale się trzeba przyzwyczaić do jej obsługi kciukiem i 3 palcami, a do tej pory używałem kciuka i 2 palców. W drugim dniu użytkowania palec serdeczny mnie boli.... i jeszcze zdaża mi się przypadkowo nacisnąć nim przycisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mx500 od jakis 2-3 lat, wcześniej grałem na legendarnym Mousemanie. Moim zdaniem mx500 na USB strasznie 'wariuje'. Zaraz po zmianie na mx'a nie wiedziałem co się dzieje gdy podpiąłem ja pod usb. Próbowałem zmieniać sensivity w win i w grze, ale nadal coś było nie tak. Po kilku dniach dodałem przejściówke usb/ps2 i od tamtej pory nie zmieniam. Wracając do tematu skatezów, sam jeszcze żadnych nie próbowałem, jednak podchodze do nich z dużym dystansem, ale kto wie? Może już czas coś nakleić na myszkę, bo mój func jest miejscami tak starty, że myszka gubi sygnał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crack :arrow: Mój mx500 ma jakieś pół roku i wcześniej też miałem Mousemana. Co do problemów z usb to może masz jakieś prądożerne urządzenie np.: modem xDSL (Neo albo coś) jeśli tak to powinno pomóc podłączenie mychy pod inny port. Każdy kontroler usb obsługuje 2 porty (a może 4 - dokładnie nie pamiętam) i ma własne zasilanie więc jeśli masz płytę z ośmioma portami to masz co najmniej dwa kontrolery i podpięcie pod inny powinno pomóc (ta „sztuczka” pomaga w większości problemów z niestabilnością Neo pod USB).

 

PS: niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślizgi z allegro wystarczają mnie na jakieś 4 dni, czasem 5 (4 godziny gry+2,3 w windzie)

 

Co w przypadku kompletu za 5 pln starcza na ok 6-7 oklejeń.

 

Używam ich ze Steelpadem i mx310.

 

Ciezko mowić o trwałości bo to zalezy głownie od podkładki, ale

przeciez ja wymieniajac je co kilka dni nie odlepiam podziurawionych. ;)

Poprostu po tym czasie czuje, że mycha stawia większy opór więc

następuje zmiana.

 

Na innej podkładce, wiekszym sensie (ja mam 1, accel 1), a także

innym, subiektywnym przeciez oddczuciu oporu,

żywotność może być znacznie dłuższa.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu macie ten artykul: http://specster.ico.pl/article.php?id=15

 

tez mam mx500 i raindropa plus skatez z allegro.

 

1)caly ten artykul opiera sie na zalozeniu ze mx500 ma 800dpi. myszka ta zeby dzialac na 800dpi wymaga zainstalowania sterownikow mouseware ktore sa najwiekszym szitem jaki kiedykolwiek napisano. jesli sie dziala jak kazdy normalny user tej mychy na normalnych sterownikach windowsowskich to myszka ma 400dpi.

 

2)skatezy z allegro sa bardzo fajne na raindropie i o wiele przyjemniej sie mycha slizga. niestety efekt trwa max 3-4 dni. skatez te maja skopany klej ktory jest za slaby (chociaz zalezy od paska bo 1 pasek wyrzucilem bo sie nie chcial nawet trzymac podniesionej myszki a co dopiero jezdzic razem z nia) klej jest slaby i rogi prostokacikow sie odklejaja i tra o podkladke powodujac diabelny dzwiek. niestety ilosc pracy jaka trzeba wlozyc w pociecie podklejenie i walke z tym klejem jest dla mnie za duza (bo ja jestem bardziej leniwy niz garfield) i chociaz mam jeszcze z 5 paskow w szafce pod reka to na obecnych skatez jezdze juz ze 3 miechy chociaz od dawna jezdzi sie na nich do [gluteus maximus] gorzej niz jakby ich nie bylo. niestety jestem rowniez za leniwy zeby je odkleic. ale jutro juz na bank wezme sie za to i poprzeklejam sobie te gowna. (od 3 miechow to sobie powtarzam ale moze sie uda).

 

3) na h4g.pl pojawily sie hyperglidy ktore 'ponoc' nie dosc ze sie lepiej slizgaja to maja gruba warstwe teflonu i jak sie teflon zetrze to pod teflon jest tez teflon i dalej smiga pieknie. podaja ze dla szmat powinno dzialac okolo roku. dla mnie cos pieknego raz na rok moze sie zmusze, tym bardziej ze sa juz kawaleczki powycinane specjalnie pod model myszki i nie trzeba nic ciac. no piekna sprawa dla takiego leniwca jak ja. tylko nie chce mi sie isc na poczte:/ no i zbieram na ram.

 

4) smieszy mnie podawanie przez ludzi na jakim graja sensie. realny sens zalezy od: sensa w grze, sensa w windzie, "zwiekszenia precyzji wskaznika", ustawien akceleracji w rejestrze (polecam cpl_mouse_fix.reg do usuwania akcel w xp) do tego dochodzi (na podstawie csa) jedna komenda w grze (m_filter) i 3 parametry ktore sie najczesciej wkleja do skrotu przy uruchamianu gry (inne od csa pewnie tez cos maja jak to) no i najwazniejsze zalezy od samej myszki (a dokladniej sensora) i typu jej podlaczenia (usb ps2 oraz jaka czestotliwosc dla ps2). jak sami widzicie odpowiedz wszystkich pr0 ze graja na "sensie 1" nie znaczy nic. tez kiedys gralem na takim sensie i przesuwajac myszke o cala podkladke mialem okolo 200 stopni obrotu w grze teraz mam sensa 3 i obrot jest taki sam ale bardziej mi odpowiada zachowanie myszy przy szybkich ruchach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]

4) smieszy mnie podawanie przez ludzi na jakim graja sensie. realny sens zalezy od: sensa w grze, sensa w windzie, "zwiekszenia precyzji wskaznika", ustawien akceleracji w rejestrze (polecam cpl_mouse_fix.reg do usuwania akcel w xp) do tego dochodzi (na podstawie csa) jedna komenda w grze (m_filter) i 3 parametry ktore sie najczesciej wkleja do skrotu przy uruchamianu gry (inne od csa pewnie tez cos maja jak to) no i najwazniejsze zalezy od samej myszki (a dokladniej sensora) i typu jej podlaczenia (usb ps2 oraz jaka czestotliwosc dla ps2). jak sami widzicie odpowiedz wszystkich pr0 ze graja na "sensie 1" nie znaczy nic. tez kiedys gralem na takim sensie i przesuwajac myszke o cala podkladke mialem okolo 200 stopni obrotu w grze teraz mam sensa 3 i obrot jest taki sam ale bardziej mi odpowiada zachowanie myszy przy szybkich ruchach.

Rozumiem ze to bylo do mnie.

 

pr0? hahaha... tak to sobie mozesz o koreańczykach powiedziec...

napewno nie o polakach. :D

 

w twoim rozumowaniu, jesli ktos pisze ze gra na sens 1 to jest lamą

i chce sie tylko pochwalić (oczywiscie tak naprawde nie ma czym, kazdy

gra jak mu pasuje) - i to jest smieszne.

 

Oczywiscie nie wyłaczylem akceleracji w windzie, przeciez jestem

smieszny.

 

Pozdro 4all pr0 players! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o to ze jakie pytanie taka odpowiedz... wiec pr0 usmiechajac sie mowia na jakim graja sensie. grasz na akceleracji twoja sprawa skoro ci wygodnie to graj. tylko nie widze sensu w podawaniu twojego sensitivity jako oderwanego wyniku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ale to chyba tasma nie jest, przynajmiej nie jest zawijane to w rolke tylko sprzedaja na plastry, bo jakis typek na allgro pisze ze jak ktos zamowi to wysle mu taki duzy plaster 10x13x3 cm bo niby lepiej niz ciac to na paski, wiec to racezj sprzedaja w arkuszach takich, tylko gdzie to kupic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...