Skocz do zawartości
OKITOKI

AMD Barton - Serie, opisy - Kompedium

Rekomendowane odpowiedzi

Co do napięcia 1,45V. To ja na takim działalem przez 3 miesiące (FSB 166Mhz) i to mnie dziwiło właśnie że działa na niskim napięciu a podkręcić sie nie chce :? Ale teraz sie już ciesze bo wreszcie doceniłem mój sprzęt 8) Wysokiego FSB wszystkim zycze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tym bartonie ?

AXDA2500KV4D Y868267134966

AQZEA 0412MPMW

git (dobrze sie kreci?:) czy moze lepiej dolozyc te 50 zl do mobila?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tym bartonie ?

AXDA2500KV4D    Y868267134966

AQZEA 0412MPMW

git (dobrze sie kreci?:) czy moze lepiej dolozyc te 50 zl do mobila?:)

juz zalozyles osobny temat o procku , a tak wogule to kazdy procek sie kreci inaczej :evil: , no i po za tym to nie ma tu wrozek :twisted:

 

edit !!!

 

bawilem sie troche zas biosami do mobo i ustawiniami mem :lol:

i wyszlo takie cus , wyzej jak 230 fsb to juz cieszko , tylko nie wiem czy to juz mobo ma dosc :(

http://img76.exs.cx/img76/6861/254011x23018V.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tym bartonie ?

AXDA2500KV4D    Y868267134966

AQZEA 0412MPMW

git (dobrze sie kreci?:) czy moze lepiej dolozyc te 50 zl do mobila?:)

juz zalozyles osobny temat o procku , a tak wogule to kazdy procek sie kreci inaczej :evil: , no i po za tym to nie ma tu wrozek :twisted:

 

edit !!!

 

bawilem sie troche zas biosami do mobo i ustawiniami mem :lol:

i wyszlo takie cus , wyzej jak 230 fsb to juz cieszko , tylko nie wiem czy to juz mobo ma dosc :(http://img76.exs.cx/img76/6861/254011x23018V.jpg

tamten temat jest o innym;) zreszta to ktos mnie poprosil zebym mu posta wkleil;P wiem ze kazdy sie innaczej kreci ale jednak troche zblizone do siebie sa:) skad wiesh ze niema wrozek moze ktos sobie dorabia?? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a co powiecie mi o tym :

 

 

AXDA2500DKV4D Y868267107291

 

AQXDA034OSPFW

 

 

Co z tym mnożnikiem??

wydaje mnie sie ze zablokowany:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze wszyskim mam problem z pamięciami niby są to 400mhz ale jak je puszcze by spd to mi sie windows resetuje i narazie chodzą 333mhz jak chciałem krecic kompa to ustawiałem ratio chyba 6/5 i procek szedł przy fsb 200 na 1,75v w idle 48*a w stresi 54*55*

i właśnie nie wiem czy pamięci mam uszkodzone pomocy!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej masz mem uszkodzone , wlasnie woriclem ze sklepu bo sam oddalem na service 1x512 twinmosa 400MHz niby fsb 200 mialo byc niczym dla nich no ale na fsb 190 juz w mem tescie bledy :/ i mam teraz vdata w zastepstwie , sprawdz swoj ram mem testem pod dosem albo goldmemory , programiki mozesz zassac z tad:

http://www.oc-progz.prv.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o moim Procku :

AXDA2600DKV4D

1050177270103

AQXFA 0346WPMW << czyli wnioskuje ze jest z 46 tygodnia i jest zablokowany ta ? bo kazda zmiania w biosie na inny mnoznik komp niewstaje

Laminat ZIELONY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wytłumaczcie mi jedno. Czym się objawia zablokowany mnożnik? Mniemam, że ustawiając w BIOS'ie coś powyżej x11 i zapisaniu ustawień komp resetuje się, a mnożnik automatycznie wraca na 11 (przykładowo, bo zdaje się, że różne płyty mają różne ustawienie default'owe), tak?? Czyli w Windowsie pod CPU-Z byłoby x11?? Tak się składa, że dziś kupiłem Barton'a 2500. Zapuściłem go na starym wiatraczku od XP 1600+ przy otwartym oknie i obudowie tak dla sprawdzenia czy działa. :) Nie odpalałem go jeszcze na dłużej bo czekam na WC. W każdym bądź razie standardowo poszedł bez problemu. Stwierdziłem, że zobaczę co z tym mnożnikiem i nie zmieniając taktowania przestawiłem go z x11 na x13 i komp bez problemu ruszył. Windows się załadował. Odpaliłem CPU-Z i w pozycji Multiplier jest x13, a Core Speed wynosi 2166.5 MHz przy napięciu standardowym 1.5 V. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że głośno mówi się o tym, że Barton'y po 39 tygodniu 2003 roku mają zablokowany mnożnik. Mój procek przedstawia się następująco:

AXDL2500DLV4D

Z364967250170

AQZFA0344XPMW

Teraz nie wiem co jest grane, bo niby jest z 44 tygodnia 2003 roku. Jeśli to co mi się wydaje jest prawdą, to mam odblokowany mnożnik. Pytanie tylko jak to jest możliwe?? :) Dla zainteresowanych mam screen i zdjęcie procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam taki oto procesorek, ale nie moge go sprawdzic:

AMD Athlon

AXDA2400DKV3D

T639812C68787

KIXJB0410EPMW

1999

AMD

 

nie znam sie na oznaczeniach wiec nie wiem co to za Athlon'ik...

napisze mi ktos cos o nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

Mam pytanko. kupilem bartona i mam strasznie duze temperatury. na cpu pokazuje mi w stresie 50 stopni natomiast z diody 70 stopni. czy to normalne 20 stopni roznicy??? cooler wiem ze nei nalezo do najlepszych ( titan :))) ) ale semprona mi chlodzil fajnie nawet przy napieciu 1.85V. tego mam puszczonego na 2200MHz przy napieciu 1.6 V i mam takie wysokei temperatury.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barton sie bardziej grzeje bo ma wieksze jadro , zmien chlodzonko chocby na pentagrama 80cu-al za 50 zl powinno byc lepiej niz na tym titanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luzie ja mam takiego Bartona 2500@3200 na 1.65V, tylko jest mi smutno bo mam zablokowany mnożnik i nie mam zbyt dużych możliwości overlockingu, jest jakiś sposób na odblokowanie mnoznika??

Niestety nie ma takiej mozliwości :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uu to lipa straszna, harbi jesteś pewny? kiedyś mi się chyba coś obiło o uszy o metodzie softwarowej bez modów, ale nie mam pojęcia czy to działa

Poszukaj informacji na forum - pisano wiele razy, że jesli masz procka wyprodukowanego po 39 tygodniu 2003r. to mnoznik jest zablokowany:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom w sumie raz jechałem na magistrali 410Mhz, ale teraz mój zasilacz powoli pada, i prze większym FSB po prostu nie wyrabia :? , kupię zasiłkę o spróbuję wycisnąć troche z tego proc, a jak myślicie do ilu mogę podkręcić moje good ram 400Mhz?? pójdą na 420??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt tu nie jest wrozka ile twoje good ramy sie podkreca , sparwdzisz sam bedziesz wiedzial , a jak nie to do wrozki moze ci pomoze :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm pytanko:

Posiadam Bartonika 2500 z serii po 39 tyg 2003 r.NA 100% ma zablokowany mnożnik.Cały czas pracuje na Deafult ustawieniach czyli po starcie kompa 2500+.Słyszałem ze bez żadnego problemu powinien chodzić jako 3200+.

Jednak tu jest problem ponieważ przy ustawieniu FSB na 200 wogóle mi nie odpala Windozy.Dlaczego tak się dzieje i czy jest na to lekarstewko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...