Skocz do zawartości
OKITOKI

AMD Barton - Serie, opisy - Kompedium

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

obecnie pracuje na thortonie 2000+@2600+ (max magistrala to niewiele ponad 166, wiecej nie domaga) i chcialbym przesiasc sie na jakiegos mobile. szukalem roznych ofert na allegro i znalazlem cos takiego

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74670462 (0330 - to mnie zainteresowalo)

 

oraz

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73314545 (wyselekcjonowany, ponoc bez podnoszenia napiecia osiaga 12x200)

 

ktory z tych prockow bylby lepszy pod wzgledem oc? chcialbym uzyskac wlasnie 12x200. moja plyta glowna to abit nf7-s (rev2), pamieci to kingmax hardcore 500mhz, zasilacz chieftec 420w. ktorego procka polecilibyscie? czekam na szybka odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. zakupilem niedawno bartonka w sklepiku;p oznaczenia na procku:

AXDA3000DKV4D T086873I40162

AQYHA 0437BPKW

czy moglby ktos mi powiedziec cos o tym procku - czy bedzie(czy powinien) sie dobrze krecic...

albo chociaz pod linka do stronki gdzie bede mogl sie czegos dowiedziec..

dzieki pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AXDA2500DKV4D T847897C40710

AQYFA0410XPMW

 

AXDA3000DKV4D T086873I40162

AQYHA 0437BPKW

 

 

interpretacja ("AXDA2500DKV4D" / "AXDA3000DKV4D") - suche fakty:

 

Athlon XP 2500+ / 3000+ obudowa OPGA (organiczna), napięcie jądra 1,65V Wytrzymałość termiczna rdzenia procesora (max. temperatura) 85stC pamięć podręczna 512kB magistrala 333

 

"0410"

"0437"

data produkcji. rok, tydzien

Edytowane przez rambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre.. nawet ja wiem ze to jest data produkcji.. rok i tydzien..

widac pomyliłem numerki :) kto by to wszystko spam,iętał które co oznaczało... sorka z błąd i dzięki że mnie poprawiłeś...

 

Cholera niepamiętam, który numerek był od pozycji na waflu :/ może ktoś apmięta??

Edytowane przez rambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie na ile moge polecieć napieciem na Athlonie 3000+ teraz mam z 1,675 na 1,8V.

Ale niechce mi pujsc na 200MHz szyne jedynie 193:(.

Czy moge dalej lecieć bez obawy napieciem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm..... 300zł to za dóżo???to może polecisz cos leprzego w tej cenie.A tak po za tym to napisał że jest odblokowany:)jeżeli to prawda to nic nie stoi na drodze żeby poszedł na 2500Mhz a może i więcej moim zdaniem warto

Edytowane przez ExodusXXL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stoi na przeszkodzie // 2500 Mhz :) jak na niemobilnego Bartona jest to bardzo duża wartość i tylko dobre selekty chodzą z takim zegarem .. proponuje przyczaić się na jakiegoś , sprawdzonego , używanego , dobrze kręcącego się Mobila :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym procku? z dobrej seri jest? i czy ma odblokowany mnożnik ? Dziękuję za odpowiedzi :)

 

AXMA2500FKT4C

T84611SB40764

AQYHA 0409RPMW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatni sie nudziłem i bawiłem sie moim prockiem , chodzi na 2500 mhz , na początku dałem mu 1,8V ( oczywiscie w biosie), teraz zjechałem na 1.725 i prime 6h fikało , mozna to jz za stabilności uznac?? a takie mhz na takim v to duzo czy mało ? gdzies kiedys coś czytałe o wygrzewaniu proca czy coś , chodziło o to ze jakos sie " przyzwyczajało" proca do mniejszego V , słyszeliscie o czymś taki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam procka Bartona 2600+ który ma odblokowany mnożnik, ale nie jest to mobile bo ma napięcie 1.65V. Podkręciłem go na 3200+ czyli 2200mhz 11*200 (jeśli można to nazwać podkręceniem :lol2: ) i fajnie wszystko śmiga. Zacząłem zmniejszać mu napiecie i sprawdzać na jakim lata stabilnie. I jak na dzień dzisiejszy mam go ustawionego 3200+ z napięciem 1.55 tak mi pokazuje CPU-Z v.1.30 i Everest. Gry mi się nie wieszają system chodzi stabilnie żadnych zwiech. Mam teraz kilka pytań:

1. Czy zmiejszenie napięcia jest bezpieczne, czy lepiej ustawić standartowe?

2. Czym potestować solidnie procka prime95, benchamarki czy jakieś inne programy?

 

Dziękuję wszystki za udzielenie mi odpowiedzi jestem troszke zielony w tych tematach z o/c i jestem nowy na forum miło by było jakby ktoś by mi coś doradził :) Pozdrawiam i liczę na wasze posty :>

 

P.S. Proszę nie pisać postów typu to już było, użyj szukajki bo nic nie znalazłem na ten temat :)

Edytowane przez czeku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może to i z innej półki, ale napotkałem dziwny problem.

Mój barton 2500 z zablokowanym mnożnikiem wyczynia dziwne błędy w 3DMark przy testach CPU. Pokazuje 1 lub 0 klatek na sekunde i zamazane niebieskie tło przy ładowaniu. Już nawet przeszedłem na fabryczne ustawienia (166 zamiast 200).

Co może być przyczyną? Płyta Epox 8RDA3+Pro wcześniej pracowała z duronem 1600@2365 teraz przy wymianie na radeon 9700 coś nie tak. Pamięci hynix zasiłka Chieftec 360.

Chyba wrócę do durona bo już sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w posiadaniu takiego Barton'ka 2500+:

 

AXDA2500DKV4D

TO87197I40110

AQYHA 0437TPMW

 

Widac ze rok prod. 2004 a tydzien 37 (jesli sie myzle poprawcie mnie) ale co oznacza to TPMW?

 

Probowalem go odpalic na 11x200 MHz ale mi sie winda cos zwieszala. Podnosilem napiecie do 1.7 V ale dalej to samo.

Aktualnie chodzi na fabrycznych czyli 11x166 Mhz a temp. w spoczynku w tej chwili mam 51 *C czasem do 54 *C natomiast przy graniu w NFS MW dochodzi do 60 *C. Cooler mam Thermaltake Volcano 12 eXtreme skrecony na min. czyli 2100 obr./min. - czy wogole te temp. sa normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troszkę w innym klimacie niż, przetaktowywanie ale stwierdziłem, że może się to komuś przydać jako kompendium.

Mianowicie mam płytę Asus A7N8X-XE i procesor, AXDA2500DKV4D Y893347270165 AQXFA0340WPMW.

Problem jest dość dziwny, bo działa mi to na 19x100 zamiast 11x333. Ja nie chce tego, przetaktowywać tylko uzyskać nominalną szybkość magistrali. O zworce wiem i jak ją przestawię na prędkość inną niż 100 to nie wstaje. Procesor mam, 0340 czyli po 39 miesiącu i powinien według tego co tu mówicie mieć zablokowany mnożnik, ale jest 19x100.

Druga irytująca sprawa to to, że bios zamiast widzieć L2 - 512 cache widzi 128. Komputer się w ogóle nie wiesza i nie robi dziwnych rzeczy, wszystko poza tym jest OK. Środowisko 3D na Saphhire 9600XT nie wiesza się jest OK.

Trzecia sprawa to na lewo od procesora w kierunku złącz są nigdzie nieopisane styki (ani książeczka ani manual) gdzie teoretycznie można powstawiać zworki, ale nie wiem, co to, bo skąd. Być może tu można coś pokombinować z mnożnikiem.

 

Jeśli ktoś mądry mógłby mi coś poradzić było by fajnie.

Pozdrowienia

 

Płyta: A7N8X-XE,

Procesor: AXDA2500DKV4D Y893347270165 AQXFA0340WPMW,

Ram: Hynix 2 x 256 - 400MHz Dual (ustawione na auto i chodzi na 333),

Chłodzenie: pentagram 80 Cu Al,

Grafika: Saphhire 9600XT 256MB,

Zasilacz: FEEL 350 wat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co mi poradzicie. Dzis kupilem nowa obudowe + zasilke 400W i probuje puscic moujego bartlomieja 11x190 na 1.7v - za pierwszym razem system sie wlaczyl ale po probie uruchomienia sandry blue screen i zgrywa mi ram na hdd ... Pytanie zasadnicze do was. Co zrobic zeby go puscic na 11x200 ?? Jeszcze wieksze napiecie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co sądzicie o tym procku: AXDA2900DKV4E

Mam okazję nabyć go za 85$, tylko że szczerze mówiąc nigdy jakoś o modelu 2900+ nie słyszałem i nie wiem co o tym sądzić... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem poniewaz dzsiaj dostalem bartona 2600+, mobo to abit NF7 rev 2 zasilacz neotec V4202 bios D27 619R2 by Trats 10 min temu mialem D26 2.0.5 Taipan chcialem tego procka wykrecic na 3200+ ale przy FBS 200 wogole komp nie odpala przy 185-195 wiesza sie przy startowaniu windy przy 180 startuje wlasnie na nim dzialam ale dziwnie napiecie mi skacze z 1.632 na 1.648 moze tak byc?? aha Pamieci to 1024 GB Samsunga w jednej kosci napiecie procesora juz dawalem 1.7V ale zadnych zmian dalej to samo .

 

Wiec oto pytania:

 

1.Jak go wykrecic zeby szedl na FBS 200

2.Czy zmienianie sie napiecia z 1.632 na 1.648 moze byc nie powinno byc stale??

 

Dzieki z gory za odp

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj temperatury procesora i czym go chłodzisz.

 

nie przejmuj sie takim małym wachaniem napięcia, na każdym mobo jest podobne albo czasmi i wieksze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...