Skocz do zawartości
OKITOKI

AMD Barton - Serie, opisy - Kompedium

Rekomendowane odpowiedzi

W tym rzecz, ze na razie się za to nie łapię, bo i tak mi sie komp ciągle wali. Tzn. wyłącza się natrętnie, opisalem to w innym wątku... Po prostu jestem ciekaw czy ktoś ma takiego proca. Dodam, że kupowałem go w simmtechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KQYHA 0420EPMW - może mi ktoś powiedzieć cokolwiek o tej serii? tzn. może ktoś ma?

Ooo, to taka jak moja :)

Procek idzie na 220x11 na 1,675V - więcej na razie nie próbowałem. 2,3Ghz robi spokojnie na 1,625v :twisted:

Chyba nie najgorzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek idzie na 220x11 na 1,675V - więcej na razie nie próbowałem. 2,3Ghz robi spokojnie na 1,625v  :twisted:  

No to elegancko :D Powiedz mi tylko na jakim chłodzeniu i przy jakich temperaturach osiągasz takie wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Procek idzie na 220x11 na 1,675V - więcej na razie nie próbowałem. 2,3Ghz robi spokojnie na 1,625v  :twisted:  

No to elegancko :D Powiedz mi tylko na jakim chłodzeniu i przy jakich temperaturach osiągasz takie wyniki.

super! a ma zablokowany mnoznik!???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Procek idzie na 220x11 na 1,675V - więcej na razie nie próbowałem. 2,3Ghz robi spokojnie na 1,625v  :twisted:  

No to elegancko :D Powiedz mi tylko na jakim chłodzeniu i przy jakich temperaturach osiągasz takie wyniki.

Chłodzenie to Pentagram QC 80ALCU na około 2200-2300obr (wypolerowany i z Artic ceramic na procku) czyli żadna rewelacja.

Temp. przy obecnych upałach to dla 1,625v - idle 43stopnie, stress 52, dla 1,675v odpowiednio o 5 stopni wiecej. To wszystko na Epoxie, który według mnie trochę przesadza ze wskazaniami temp.

 

Mnożnik oczywiście zablokowany :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak takie fsb przy takim napieciu zapowiada sie bardzo ladnie:)

Niby tak, ale mój Epoxik w połączeniu z dwoma Hynixami i do tego obecne temp. na wiele więcej mi na razie nie pozwalają :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hynixy najlpesze pamieci do wysokiego fsb

Tak owszem , ale wez pod uwage , ze on ma 2X512Mb , z reszta tak samo jak ja... i w takim konfigu juz nie jest za ciekawie z O/C . Moje w dualu biegaja dopiero na CL3 (400mhz) W singlu juz lepiej ale i tak marnie . Procek sie marnuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mam taki sam wiatrak jak Ty MarcinIKS, a temp. do 54 w idle :/ Fakt, ze go nie polerowalem, ale jest niepodkręcany a i tak temperatura bycza.

Dostanę w swoje ręce Chiefteca to wtedy zobacze co da sie wyciagnac z mojego proca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hynixy najlpesze pamieci do wysokiego fsb

Tak owszem , ale wez pod uwage , ze on ma 2X512Mb , z reszta tak samo jak ja... i w takim konfigu juz nie jest za ciekawie z O/C . Moje w dualu biegaja dopiero na CL3 (400mhz) W singlu juz lepiej ale i tak marnie . Procek sie marnuje :(

Przy jakim napięciu masz to FSB220?

Moje idą w dualu przy 200 na cl2. Ale jak na razie max. dla nich to 220Mhz i podnoszenie napięcia ani obniżanie timingów nic nie daje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mam taki sam wiatrak jak Ty MarcinIKS, a temp. do 54 w idle :/ Fakt, ze go nie polerowalem, ale jest niepodkręcany a i tak temperatura bycza.

Dostanę w swoje ręce Chiefteca to wtedy zobacze co da sie wyciagnac z mojego proca :)

Z tym pentagramem miałem trochę kombinacji - zmiana pasty z jakiegoś Titana na Arctica Ceramic dała mi ok. 3-4 stopni, polerowanie wentyla może ze 2. Za to dość istotne jest prawidłowe założenie tego wiatraka na procesor.

Mam dość przewiewną budę Chiefteca z zamontowanymi trzema wentylatorami na ok. 7V :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pastę mam właśnie Titana jakąś srebrną, wiatrak zakładałem wczoraj po raz kolejny i jako taki spadek temperatury jest.

 

na bank 0419 , a serii nie pamietam , jak bede zmienial V12+ to wyedytuje cos mi swita , ze VPMW ale nie wiem na 100%  

A jak chula ? 3200+ na 1.425v po 3.5H prime zadnych bledow , czekam na Hynixt wtedy zacznie sie zabawa :]

A co o tym powiecie? rożnica jednej literki, tzn. zamiast V mam E - czy to właśnie świadczy o tak niskim napięciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pastę mam właśnie Titana jakąś srebrną, wiatrak zakładałem wczoraj po raz kolejny i jako taki spadek temperatury jest.

 

na bank 0419 , a serii nie pamietam , jak bede zmienial V12+ to wyedytuje cos mi swita , ze VPMW ale nie wiem na 100%  

A jak chula ? 3200+ na 1.425v po 3.5H prime zadnych bledow , czekam na Hynixt wtedy zacznie sie zabawa :]

A co o tym powiecie? rożnica jednej literki, tzn. zamiast V mam E - czy to właśnie świadczy o tak niskim napięciu?

A sprawdzałeś czy Twój tak potrafi? Bo ja szczerze mówiąc nie. Na razie jechałem raczej z FSB w górę. Zacząłem zabawę w tym prockiem od 200x11 (standardowych ustawień to on nawet nie widział :twisted: ) i 1,6V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłem napięcie do 1,45v ale przy standardowym taktowaniu, pochodził troszkę, ale później wróciłem do domyślnych ustawień. A na 200x11 (1,65v) przy uruchamianiu Windowsa - restart :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz ja sie pochwale:

AQZFA0411 nigdzie nie moge znaleźć tej serii dlatego zawedrowałem tutaj moze ktos z was mi cos o niej powie?

jak narazie na pamieciach NoName i na W/C idzie na fsb220 przy Vcore 1,9 i sie wiecha przy windowsie

a na 3200+ :

temp to jak zawsze wacha sie (zalezy od pracy) ale max przy takim ustawieniu to 42*C

ale wracając co powiecie o tej seri??

(abit NF7, pamiątki NoName. Chieftec360W, seagate 120GB )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie dołączyłem do użytkowników forum. Doklejam się do wątku z pytaniem, ale najpierw garść informacji.

 

Dziś nabyłem Bartona 2500+ (jeden z ostatnich w Gdańsku, z tego co sięorientowałem :)), wyczytać na nim można:

AMD Athlon(tm)AXDA2500DKV4D T887646G40604KQYHA 0427WPMW (m)(R) 1999 AMD

Z tego co czytałem na ocworkbench, aby odblokować mnożnik muszę:

1) połączyć 3 mostek L5 od lewej (mając go "na górze" procesora),

2) uciąć wszystkie mostki L6, aby uzyskać dostęp do wszystkich kombinacji x6-x24.

 

Zgadza się? Chciałbym się upewnić, zanim to zrobię. Jeśli nie, to proszę o poprawienie mnie.

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

 

PS: W razie czego, mogę jutro podesłać zdjęcie proca (ale nie wiem, czy uda mi się odpowiednią jakość uzyskać, choć spróbować warto). Mogę napisać, że:

 

* mając mostki L5 "u góry" proca, pierwsze trzy od pracej są wypalone,

* trzymając procesor tak samo, w L11 drugi u dołu ucięty, L9 wszystkie ucięte, reszta połączona.

 

Zadam jeszcze jedno pytanie. Jaką kość pamięci RAM wybrać (512MB do 450zł), aby na chłodzeniu Pentagram Freezone Cu92 oraz płycie Asus A7N8X-E Deluxe wykręcić jak najwięcej? I ile to może przypuszczalnie być?

 

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis kupilem swojego bartonka 2500, ostalo sie pare w gliwickim feniksie. seria to KQYHA0420FPMW, podobno seria co sie fajnie kreci, co zweryfikuje jak dojdzie do mnie plyta glowna i reszta badziewia. interesujace sa oznaczenia FPMW. wie ktos co one oznaczaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...