Skocz do zawartości
OKITOKI

AMD Barton - Serie, opisy - Kompedium

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź jeszcze temperatury smartguardianem.

1661910[/snapback]

chetnie bym to zrobil, ale google nie chca znalesc tego programu, a ludzie na zagranicznych forach pisza, ze on tylko przeznaczony do DFI LP - widze ze Ty takowa masz wiec moglbys zamiescic linka ?

Edytowane przez Riddick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem, chyba nie da sie z neta sciągnąć, i też nie jestem pewien czy by tobie dzialalo, ale na 100% jestem pewny że to soft sie myli albo mobo.

 

Ja widzialem w everescie na gigabycie i sempie64 85stopni na procu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe 85 stopni to niemozliwe, bo przy 60 one teoretycznie sie pala... zrobilem zdjecie z biosa, co prawda wiatrak na procku jest troche inaczej podpiety bo nie na cpu fan sfan, ale to i tak bez znaczenia screen Musze dorwac po prostu jakis termometr i zwmierzyc ta temperaturke, bo na 32 stopnie ten procek mi nie wyglada, moj duronek kiedys jak mial tyle to radiator byl cieply, a tu zimny :) POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe 85 stopni to niemozliwe, bo przy 60 one teoretycznie sie pala... zrobilem zdjecie z biosa, co prawda wiatrak na procku jest troche inaczej podpiety bo nie na cpu fan sfan, ale to i tak bez znaczenia 1662407[/snapback]

Facet, proc nie moze miec 17*C jak plyta ma 36*C Przeciez to absurd. Wogole jak taki procek ma miec 17*C. Przemysl to najpierw a potem pisz glupoty. Daj tego cudownego proca w inna plyte, bo ta cos swiruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 36 stopniach radiat jest zimny, wytłumaczyłem ci to wyżej.

1662419[/snapback]

No to ja juz nic nie rozumie, piszesz ze tamta plyta ma walniete mierniki, zmienilem plyte na Gigabyte K8NS v2.0 i sytuacja sie niewiele zmienila otoz z 17 stopni mam 24 po podkreceniu na 8x280 i katowaniu proca dekoderami mam jedynie 26 stopni i nie jak wczesniej pisales ze radiator jest zimny ponizej 35 stopni, teraz ma 26 i jest lekko letni, Nforciki na bank bardziej grzeja procki, na tamtym K8T800 mialem na bank cos w granicach 20 stopni, jutro dam screeny z temperaturkami, czy to mozliwe ze druga plyta zle odczytuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Riddick

 

tak popierwsze to nie jest topic na dyskusję o s754 :lol:

 

No i dlaczegoż to niby nforce ma mocniej grzać?? <_<

 

Masz w pokoju termometr, spójrz ile stopni masz w pokoju!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie jak zmieniłem wentyl dziś z Glacialtecha Igloo 2510 na to co mam w sigu... przepisałem sobie serię i mam coś takiego AXDA2600 AQXEA ; ] Mnożnik zablokowany, ale to nic nie szkodzi. Na Glacial Techu w stresie miałem 61 st, na Pentagramie mam 43 st. Różnica kolosalna, teraz zabieram się za kręcenie.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie jak zmieniłem wentyl dziś z Glacialtecha Igloo 2510 na to co mam w sigu... przepisałem sobie serię i mam coś takiego AXDA2600 AQXEA ; ] Mnożnik zablokowany, ale to nic nie szkodzi. Na Glacial Techu w stresie miałem 61 st, na Pentagramie mam 43 st. Różnica kolosalna, teraz zabieram się za kręcenie.

1679697[/snapback]

Pochwal się ile udało Ci się @@ tego bartona :D

 

Podaj jeszcze tydzień produkcji i batche :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na ile go będziesz kręcił np mój mobil z zegarem ... 2600 Mhz musi mieć miedzianego pentagrama .... i temp poniżej 45 stopni inaczej pracuje niestabilnie ..... ale mojego starego T-Breda kręciłem do 2300 Mhz na zwykłym boxowym coolerku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! czy taki ac 1680350[/snapback]

 

A daj człowieku spokój, kupujesz procka za 300zł i chcesz oszczędzić na takich chłodzeniu?? :lol: jak chcesz coś taniego to kup używanego freezona cena przeważnie ok 40zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na ile go będziesz kręcił...

1680851[/snapback]

Max hardcore ile się da w miarę możliwości chłodzenia ;] Wybrałem PENTAGRAM FREEZONE QC-80 Cu ;] mam nadzieję że będzie OK pokusił bym się o 100 ale nie wiem czy się zmieści mobo na serwisie i nie mam możliwości sprawdzenia.

Jeśli uważacie że ta 80 Cu nie za bardzo to piszcie jeszcze nie kupiłem.

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

axdc to thorton z tego co pamietam, ale nie slyszalem zeby go robili w 3100+ ale z oznaczen wynika ze robili bo chyba nie sa sciemnione.

mozna odblokowac dodatkowe 256 cachel2 prostym modem. i may pelnowartosciowego bartona 3200+ :D

mobil to nie jest zdecydowanie!!! mobile maja AXM* a nie AXD*.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na temat tego procka Athlon barton 2500+ normalnie 166mhz mnożnik 11 Podkrecony szyna 200mhz 11 mnoznik i do tego odblokowany :-D nie moge wiecej podniesc bo mam kijowy zasilacz tracer chlodzenie Cooler master Xdream II tez kicha tylko wentylator wsadzilem szybszy temp maks stres 2000 Testow w prime 95 procesor 46stopni dioda 59 stopnipasta arctic silver 5 bez podnoszenia napiecia tzn napiecie 1.7V Co powiecie na temat tego procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na temat tego procka Athlon barton 2500+ normalnie 166mhz mnożnik 11 Podkrecony szyna 200mhz 11 mnoznik i do tego odblokowany :-D  nie moge wiecej podniesc bo mam kijowy zasilacz tracer chlodzenie Cooler master Xdream II tez kicha tylko wentylator wsadzilem szybszy temp maks stres 2000 Testow w prime 95 procesor 46stopni dioda 59 stopnipasta arctic silver 5 bez podnoszenia napiecia tzn napiecie 1.7V Co powiecie na temat tego procka

1701478[/snapback]

 

przecięztny ten proc, tyle, żę odblokowany mnożnik. Napięcie 1,7v do 2200MHz to średni wynik. Ogólnie nie ma się czym bardzo chwalić ale i nie ma powodu wpadać w pamikę, że się ma najgorszy procesor z możliwych. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest granica bezpieczeństwa z voltami ?? Ile maks mozna dac prockowi V ?? :lol:

1701979[/snapback]

\

 

Wszystko zależy jakie masz chcłodzenie. Jeśli dysponujesz np. spox wc to i 2 wolty nie są straszne jeśli procek bedzie miał temp do ok 45-50*. :D Ale tak dla bezpieczeństwa to lepiej nie dawać podczas normalnego użytkowania więcej niż 1,85v :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecej niż 1,85 v i tak niemoge dać :lol:

 

A teraz co o tym sądzicie:

 

na fsb 200 - 2200 mhz musze dąc 1,675V

na fsb 210 - 2310 mhz - 1,75V

na fsb 213 - 2343 mhz - 1,775V

na fsb 215 - 2365 mhz - 1,8V

a na fsb 223 - 2453 mhz - 1,85V

 

Ponoć soltec jeszcze zawyża mi troszke napięcia :mur:

 

Jak to sie ma do reszty bartków :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

\

 

Wszystko zależy jakie masz chcłodzenie. Jeśli dysponujesz np. spox wc to i 2 wolty nie są straszne jeśli procek bedzie miał temp do ok 45-50*. :D Ale tak dla bezpieczeństwa to lepiej nie dawać podczas normalnego użytkowania więcej niż 1,85v :)

1701981[/snapback]

na co dzien w zaleznosci od chlodzenia mobo i psu radze nie przekraczac 2v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...